Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 25.11.2023 o 11:02, Gabi79 napisał:

Kurcze, nie spałam w nocy przez tego niewidomego pieska i czarną sunię...

A ja z powodu  braku deklaracji na łaciatą sunię. Ma 250,00 zł deklaracji, a koszt hotelu to około 600,00 zł  😞 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2023 o 12:13, Gabi79 napisał:

Na fb ktos napisał, ze ma awaryjne miejsce na krótko i tam też chcą zbierać na hotel. Nie wiem, czy to się uda.

Edit: dzisiaj ktos napisał, że rozmawiał z  autorką postu i ona nie zgadza się na hotel, tylko szuka ds☹️ Moze więc dopytać najpierw jaka pomoc jest możliwa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2023 o 14:10, Ewa Marta napisał:

Na fb ktos napisał, ze ma awaryjne miejsce na krótko i tam też chcą zbierać na hotel. Nie wiem, czy to się uda.

Edit: dzisiaj ktos napisał, że rozmawiał z  autorką postu i ona nie zgadza się na hotel, tylko szuka ds☹️ Moze więc dopytać najpierw jaka pomoc jest możliwa.

Dziękuję Ewuniu za info.Ja nie mam konta na FB, Ewuniu możesz dać znać, jak będą jakieś nowe informacje? Obawiam się, czy nie będzie, jak w przysłowiu "Gdzie kucharek sześć..."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2023 o 14:10, Ewa Marta napisał:

Na fb ktos napisał, ze ma awaryjne miejsce na krótko i tam też chcą zbierać na hotel. Nie wiem, czy to się uda.

Edit: dzisiaj ktos napisał, że rozmawiał z  autorką postu i ona nie zgadza się na hotel, tylko szuka ds☹️ Moze więc dopytać najpierw jaka pomoc jest możliwa.

Ewuniu, czy mogłabyś wkleić link do tej strony?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2023 o 14:10, Ewa Marta napisał:

Na fb ktos napisał, ze ma awaryjne miejsce na krótko i tam też chcą zbierać na hotel. Nie wiem, czy to się uda.

Edit: dzisiaj ktos napisał, że rozmawiał z  autorką postu i ona nie zgadza się na hotel, tylko szuka ds☹️ Moze więc dopytać najpierw jaka pomoc jest możliwa.

 

Dnia 25.11.2023 o 17:29, Gabi79 napisał:

Dziękuję Ewuniu za info.Ja nie mam konta na FB, Ewuniu możesz dać znać, jak będą jakieś nowe informacje? Obawiam się, czy nie będzie, jak w przysłowiu "Gdzie kucharek sześć..."

 

Dnia 25.11.2023 o 18:05, agat21 napisał:

Z drugiej strony to pozytywne, że ludzie się ruszyli.. 

 

Dnia 25.11.2023 o 18:15, elik napisał:

Ewuniu, czy mogłabyś wkleić link do tej strony?

 

Dnia 25.11.2023 o 18:56, Ewa Marta napisał:

Elu, ZEA udostępniła post Marty Zubali chyba z tym filmem i opisem i tam w komentarzach ludzie piszą. Z telefonu tego nie wkleję.

Tak to bywa z Fb, gdzie w pomoc włącza się wiele osób i potem często trudno uzyskać wiarygodne informacje, co się dzieje.

Już tyle razy obiecywałam sobie, że będę pokazywała tylko te zwierzaki, które są zgłoszone do nas, bo wtedy mam kontakt z osobą zgłaszającą.

Ale obok tego filmiku nie można przejść obojętnie, więc gdy napisała do mnie znajoma, która na naszym terenie pomaga bezdomniakom i poprosiła o pomoc psu - pokazałam go tutaj; w treści jest błaganie o pomoc, sytuacja biedaka przeraża:(

Dzwoniłam do znajomej, ale ona też nie ma kontaktu do kobiety, która dokarmia psa,  link jest prawdopodobnie wciąż udostępniany, ale widocznie pies został już stamtąd zabrany.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2023 o 10:09, Tola napisał:

Suczka, od 2 lat błąka się na jednej z wsi  ok.50 km od Zamościa,  przeganiana, straszona petardami. Jakiś czas temu podobno towarzyszył jej nieduży piesek, teraz jest już sama. Dokarmiana jest przez jedną kobietę, to ona  zadzwoniła. Wczoraj wieczorem TZ zawiózł karmę, roznawiał z opiekunką, ale kobieta  nie chce słyszeć o zabraniu suczki do domu nawet na czas sterylki.😔

IMG-20231124-WA0002.jpg

IMG-20231124-WA0000.jpg

IMG-20231124-WA0001.jpg

IMG-20231124-WA0008.jpg

IMG-20231124-WA0009.jpg

IMG-20231124-WA0003.jpg

Na pewno ucieszą wszystkich wiadomości o tej suczce - prawdopodobnie będzie miała dom stały.

Wczoraj zadzwoniła do TZa znajoma (pomaga bezdomniakom na swoim terenie) z Tomaszowa, że szuka większej suczki dla znajomej, która straciła właśnie psią staruszkę, pokazaliśmy więc bezdomną czarnulkę no i spodobała się:)

Karmicielka suczki ma już kontakt ze znajomą z Tomaszowa i przyszłą właścicielką i mają zorganizować przewóz do nowego domu, a my opłacimy przyszłą sterylizację.

Czy to się uda, zobaczymy, kciuki na pewno potrzebne!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2023 o 20:03, Tola napisał:

Na pewno ucieszą wszystkich wiadomości o tej suczce - prawdopodobnie będzie miała dom stały.

Wczoraj zadzwoniła do TZa znajoma (pomaga bezdomniakom na swoim terenie) z Tomaszowa, że szuka większej suczki dla znajomej, która straciła właśnie psią staruszkę, pokazaliśmy więc bezdomną czarnulkę no i spodobała się:)

Karmicielka suczki ma już kontakt ze znajomą z Tomaszowa i przyszłą właścicielką i mają zorganizować przewóz do nowego domu, a my opłacimy przyszłą sterylizację.

Czy to się uda, zobaczymy, kciuki na pewno potrzebne!

Wspaniała wiadomość, oby się udało i sunia już zawsze była szczęśliwa

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2023 o 19:53, Tola napisał:

 

 

 

 

Tak to bywa z Fb, gdzie w pomoc włącza się wiele osób i potem często trudno uzyskać wiarygodne informacje, co się dzieje.

Już tyle razy obiecywałam sobie, że będę pokazywała tylko te zwierzaki, które są zgłoszone do nas, bo wtedy mam kontakt z osobą zgłaszającą.

Ale obok tego filmiku nie można przejść obojętnie, więc gdy napisała do mnie znajoma, która na naszym terenie pomaga bezdomniakom i poprosiła o pomoc psu - pokazałam go tutaj; w treści jest błaganie o pomoc, sytuacja biedaka przeraża:(

Dzwoniłam do znajomej, ale ona też nie ma kontaktu do kobiety, która dokarmia psa,  link jest prawdopodobnie wciąż udostępniany, ale widocznie pies został już stamtąd zabrany.

 

 

Oby tylko faktycznie pomogli psiakowi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2023 o 19:53, Tola napisał:

 

 

 

 

Tak to bywa z Fb, gdzie w pomoc włącza się wiele osób i potem często trudno uzyskać wiarygodne informacje, co się dzieje.

Już tyle razy obiecywałam sobie, że będę pokazywała tylko te zwierzaki, które są zgłoszone do nas, bo wtedy mam kontakt z osobą zgłaszającą.

Ale obok tego filmiku nie można przejść obojętnie, więc gdy napisała do mnie znajoma, która na naszym terenie pomaga bezdomniakom i poprosiła o pomoc psu - pokazałam go tutaj; w treści jest błaganie o pomoc, sytuacja biedaka przeraża:(

Dzwoniłam do znajomej, ale ona też nie ma kontaktu do kobiety, która dokarmia psa,  link jest prawdopodobnie wciąż udostępniany, ale widocznie pies został już stamtąd zabrany.

 

 

Pewnie większość z nas zrobiłaby to samo co Ty. Niestety ciężko stwierdzić kto tam jest odpowiedzialny za psa ☹️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2023 o 20:45, Ewa Marta napisał:

Pewnie większość z nas zrobiłaby to samo co Ty. Niestety ciężko stwierdzić kto tam jest odpowiedzialny za psa ☹️

 

Masz rację. Nam  tutaj w tej niewielkiej grupie łatwiej jest zorganizować się, ustalić plan pomocy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2023 o 20:14, Tola napisał:

Tak, wczoraj były przestraszone, niepewne co je czeka.

A dzisiaj rano już radość, machanie ogonkami, kręcenie pupkami:)

Naprawdę perfekcyjnie Martyna wszystko przygotowała. Kwarantanna doskonała.  Szkoda, że jak przyznała nie dałaby rady oddać psa, bo byłaby idealnym DT.

Co do sytuacji z niewidomym psem, to też mam nadzieję, że jednak dostanie odpowiedzialną pomoc. Szukanie DS dla niego to wyzwanie. Tym bardziej, że brak wzroku w takim wieku prosi się o diagnozowanie, a wiadomo  że konsultacje okulistyczne czy ewentualne operacje są sporym wydatkiem i czesto prywatni opiekunowie nie decydują się na to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2023 o 20:56, Jaaga napisał:

Naprawdę perfekcyjnie Martyna wszystko przygotowała. Kwarantanna doskonała.  Szkoda, że jak przyznała nie dałaby rady oddać psa, bo byłaby idealnym DT.

Co do sytuacji z niewidomym psem, to też mam nadzieję, że jednak dostanie odpowiedzialną pomoc. Szukanie DS dla niego to wyzwanie. Tym bardziej, że brak wzroku w takim wieku prosi się o diagnozowanie, a wiadomo  że konsultacje okulistyczne czy ewentualne operacje są sporym wydatkiem i czesto prywatni opiekunowie nie decydują się na to.

Tak, wszystko pięknie się udało:)

Dobrze, że zamiast Gabi pokazałyśmy Martynie Lucynkę, która bardziej potrzebowała pomocy, teraz obie suczki mają własne domy:)

Link to comment
Share on other sites

Na konto ZEA wpłynęło 2753,84 zł z utworzonej Skarbonki w ramach akcji  "Otul ciepłem zwierzaki".

W Skarbonce uzbieraliśmy 2080 zł, resztę dostaliśmy z ogólnej zbiórki  Ratujemy Zwierzaki.

W zbiórce wystawiłam 12 starszych psów zamojskich: Fado, Grey, Gucio, Łatuś, Drugi, Bonus, Szymek, Wikary, Dylan, Koda, Pixel, Angela - dla każdego z nich przypada  230 zł.

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/chorepsiestaruszki

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że tu wpadłam, tyle dobrych wiadomości, będzie mi się dzisiaj dobrze spało, zwłaszcza, że wczoraj usnęłam dopiero koło czwartej nad ranem, czyli właściwie to już dzisiaj  🙂 

Niepokoi mnie tylko sytuacja tego niewidomego psiaka. Ktoś napisał, żeby zgłosić go do schroniska, bo tam byłoby mu lepiej. Wątpię. Niewidomy pies w schronie nie ma szans na dłuższe życie. Wiadomo co było z naszym Fado, czy moim Finusiem. Żaden z nich nie dożyłby do dzisiaj  😞  Podobno jest awaryjnie zabezpieczony. Oby udało się znaleźć mu DS.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2023 o 22:54, Tola napisał:

Na konto ZEA wpłynęło 2753,84 zł z utworzonej Skarbonki w ramach akcji  "Otul ciepłem zwierzaki".

W Skarbonce uzbieraliśmy 2080 zł, resztę dopłacił nam portal Ratujemy Zwierzaki.

W zbiórce wystawiłam 12 starszych psów zamojskich: Fado, Grey, Gucio, Łatuś, Drugi, Bonus, Szymek, Wikary, Dylan, Koda, Pixel, Angela - dla każdego z nich przypada  230 zł.

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/chorepsiestaruszki

 

Wspaniały wynik 😀 Bardzo się cieszę, że Bonus też był na liście tej zbiórki. Bardzo dziękujemy ❤️

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...