Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 29.10.2023 o 20:50, Poker napisał:

Może nie da rady wszystkich ratować?

I tak mamy świadomość, że nie ratujemy wszystkich. Tylko co innego mieć ogólną świadomość, a widzieć konkretnego psa, ktory w kazdym momencie moze umrzec z wycienczenia lub zostac zagryziony.

Bolesne jest porównanie tego, co robimy dla tych, które mamy w domach, czasem nawet gdy szanse są minimalne, z tym że takiemu psu wystarczyłoby bezpieczne miejsce, pełna miska i najczęściej tylko odpowiednie odrobaczenie, żeby wrócił do pełni zdrowia.

Ostatnio prowadziłam takie nierówne walki do ostatniego oddechu, sypiałam po 3 godz na dobę i boli to, że ten mógłby żyć latami, gdyby tylko miał gdzie i z kim. 

Zabranie tego psa z boksu ogólnego, to tak jak Aska7 napisała, uratowanie mu życia. 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.10.2023 o 23:48, agat21 napisał:

 

Może ktoś zdecydowałby się założyć i poprowadzić mu wątek? Zebrać kasę na hotel czy dt? Ja nie dam rady teraz czasowo sama wziąć kolejnego psa i organizować wszystkiego, ale pomogę ile tylko dam radę jeśli ktoś zdecyduje się mu pomóc. Finanse również pomogę ogarniać. 

 

Dnia 28.10.2023 o 08:57, Jaaga napisał:

Gdyby ktoś się podjął  opieki nad psem i szukał miejsca, to mogłabym go awaryjnie wziąć na 2-3 tyg. On nie ma wiele czasu. W końcu organizm się podda i będzie jak Zew czy Dylan, że nie będą w stanie chodzić o własnych siłach. Niestety, dopóki mam Malinkę I jest u nas Artur, który atakuje nowoprzybyle psy,to nie mogę wziąć kolejnego na dłużej. Awaryjnie mogłabym wziąć do pustego kociego domku, ale domek jest nieogrzewany, więc to opcja, jak napisałam na 2-3 tyg.

Mogłabym założyć wątek . Jednak potrzebowałabym osoby , która byłaby za niego odpowiedzialna . Tzn. znalazła mu miejsce w hotelu i później szukała domu. Ja się tego nie podejmę .  Chciałabym to wyjaśnić teraz bo już raz zostałam "wystawiona do wiatru".  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.10.2023 o 20:34, Poker napisał:

Miałam na myśli, że  może  Rude ZŁO wszystkim  nie da rady pomóc ,wszystkich uratować .

Źle zrozumiałam. Myślałam, że o nas tu chodzi. Na pewno wolontariuszki w schronisku mają ręce pelne pracy, ale mam nadzieję, że dadzą radę podpytać  np. p. Wiesia i zczytać psa. To chwilą, a może być startem do szukania mu pomocy. 

Naprawdę bardzo trudno patrzeć mi na Dylana, Drugiego , Zewa czy Kodę i myśleć, że dawno nie żyliby, gdyby ktos ich nie wypatrzył i wiedzieć, że innym nie uda się.  Wszystkie te u nas praktycznie umierały już przez głupie lamblie. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.10.2023 o 15:41, agat21 napisał:

Gratulacje! Wnuczysława czy wnuczysław się pojawił?

 

Dnia 30.10.2023 o 16:48, Jo37 napisał:

Marta - gratulacje.

 

Dnia 30.10.2023 o 17:00, Isiak napisał:

Gratulacje Babciu 😀

 

Dnia 30.10.2023 o 20:24, Poker napisał:

Gratulacje. Zdziadzieliście czy zbabcieliście?

 

Dnia 31.10.2023 o 00:23, elik napisał:

gratulacje1.jpg.9f0bfc5bba1a5b514610538af14029e8.jpg

 

Dnia 31.10.2023 o 04:28, Livka napisał:

Gratuluję Marto ❤️

Pięknie dziękuję wszystkim za gratulacje i za uczestniczenie w mojej radości🙂❤️

Link to comment
Share on other sites

Mam smutna wiadomość - nie żyje Linx, jeden z kociaków, które tutaj pokazywałam😥😥 Walka o życie kocurka trwała parę dni w klinice we Wrocławiu , miał przetaczaną krew, ale niestety nie dał rady. Rodzina zrozpaczona, bo nie ma jednoznacznej przyczyny śmierci. Linx był kotem niewychodzacym, w domu jest jeszcze drugi starszy kocurek. Zawiadomiłam rodziny, które adoptowały pozostałe kociaki z miotu: rudego Koksika bez oka, Delicję, Sisi bez oka i czarnulkę  - poprosiłam  o zrobienie badania krwi. U nas badał jest mamcia kociaków, też będziemy badać. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...