Jump to content
Dogomania

W DS we Wrocławiu! ISKRA Ruda sunia pod moją opieką w BDT u Bożeny, mojej koleżanki.


Poker

Recommended Posts

Dnia 21.01.2023 o 07:45, Moli@ napisał:

"Dermatisan z molekułami srebra"

naprawdę polecam do "przepłukania" chorego ucha przed czyszczeniem. Odrobinę zapuścić i rozprowadzić (pomiętolić uchol).

Nie stosować często!

Dzięki za informację.

Z uchem jest dużo lepiej.

Natomiast pojawiły się inne problemy.

1. Iskra dwa razy i to po długich, efektywnych  spacerach zrobiła sioo i koo w tym samym pokoju. Chodzi ogólnie 4 x dziennie na spacer w tym jeden dwugodzinny.

Zastanawiamy się z koleżanką co się stało. czy tak odreagowuje wizyty u weta i czyszczenie uszu?

2.Już nie jest spokojną panienką tylko nakręconą podlotką, która zaczęła ciągnąć i szarpać na spacerach.

3. Od początku miała luźnawe kupy,a teraz się pogorszyły, czasem są ze śluzem. Dziś miała test na obecność lamblii i był +/-, więc w poniedziałek kupa pójdzie do badania.

Dziś wieczorem pierwszy raz weszła po schodach na piętro.

Jutro ma podjechać na zapoznanie jej przyszła rodzina. Trochę się martwię, bo była ogłaszana jako spokojna, a w ostatnich dniach nastąpiła zmiana w jej zachowaniu. No i to załatwianie się w domu. Dobrze, że mamy kilka dni na obserwację, ale denerwuję się.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.01.2023 o 22:45, Alaskan malamutte napisał:

Tak jest napisane w ogłoszeniu, sprawdziłam

Aktualnie Figa przebywa w domu tymczasowym we Wrocławiu.

To albo nie przeczytał treści, albo dostał od kogoś nr tel i zadzwonił. Ja nie napisałam tego w celu zwrócenia uwagi na brak informacji o miejscu przebywania suczki, chciałam tylko poinformować, że było zapytanie.  Jestem jak najbardziej za tym, aby robić psom ogłoszenia na inne miasta i to niekoniecznie tylko te w pobliżu DT czy hitelikòw. Nie zawsze też podaję miejsce, gdzie jest pies, bo jedne z najlepszych domów trafiły psom pod moją opieką właśnie w ten sposób i były to rodziny mieszkające kilkaset km od miejsca tymczasowego przebywania psa. Jestem zdania, że czasami rozmowa może wiele zdziałać.   

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.01.2023 o 09:44, Tola napisał:

To albo nie przeczytał treści, albo dostał od kogoś nr tel i zadzwonił. Ja nie napisałam tego w celu zwrócenia uwagi na brak informacji o miejscu przebywania suczki, chciałam tylko poinformować, że było zapytanie.  Jestem jak najbardziej za tym, aby robić psom ogłoszenia na inne miasta i to niekoniecznie tylko te w pobliżu DT czy hitelikòw. Nie zawsze też podaję miejsce, gdzie jest pies, bo jedne z najlepszych domów trafiły psom pod moją opieką właśnie w ten sposób i były to rodziny mieszkające kilkaset km od miejsca tymczasowego przebywania psa. Jestem zdania, że czasami rozmowa może wiele zdziałać.   

Tolu, mam takie samo zdanie jak Ty. Zresztą, to od Ciebie właśnie pobierałam nauki co do ogłoszeń, rozmów z domkami i podejmowaniu decyzji adopcyjnych ❤️

                                              MOJE CUDA CUDEŃKA

Link to comment
Share on other sites

Ja też uważam, że ogłoszenia należy robić na różne miasta. Jak ktoś się zakocha, to pojedzie. Ludzie nieraz jadą, co prawda po psy rodowodowe, do innych , odległych krajów.

A teraz o sytuacji Iskry.Tak jak było planowane, wczoraj  chętna rodzina podjechała na zapoznanie się z sunią.

Okazało się , że chłopcy po prostu boją się jej. Oni są spokojni, może nawet za spokojni i wrażliwi jak na dzieci w tym wieku.

Iskra bardzo się ucieszyła na ich widok, bo się okazuje, że ona szczególnie lubi chłopców.

Trochę skakała, jednego chwyciła ząbkami za rękę, ale nie po to , żeby ugryźć. Ona tak robi z radości. Chłopiec zaczął krzyczeć, że Iskra gryzie. Na szczęście rodzice zareagowali poprawnie i wytłumaczyli chłopcu jej zachowanie.

Potem , jak dla mnie wielki minus, tato zaczął wydawać Iskrze polecenie " siad" . Oczywiście ona nie wiedziała o co chodzi. Nikt nie mówił, że ona umie słucha komend , a poza tym kto w pierwszym kontakcie z psem tak się zachowuje.

 Mama zachowywała się bardzo dobrze, bawiła się z Iskrą, cieszyła się nią. Ale to za mało.

Na tym etapie życia jednak rodzina nie powinna brać psa.

Państwo mieli się zastanowić nad jej adopcją. Ale z koleżanką i tak podjęłyśmy decyzję, że to nie jest dom dla Iskry.

Sunia zaczepia koty do zabawy, ale jest w tym mało delikatna, więc potrzebny jest jej dom bez kotów, chyba że kot wcześniej żył z psem. Powinna trafić do domu młodych , dorosłych ludzi, energicznych lub do rodziny z dziećmi od

12. roku życia, ewentualnie  od 8 roku życia, które  wcześniej miały psa.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.01.2023 o 10:14, Alaskan malamutte napisał:

Tolu, mam takie samo zdanie jak Ty. Zresztą, to od Ciebie właśnie pobierałam nauki co do ogłoszeń, rozmów z domkami i podejmowaniu decyzji adopcyjnych ❤️

                                              MOJE CUDA CUDEŃKA

Miło mi, że o tym piszesz♥️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.01.2023 o 13:24, Poker napisał:

Nadziejko, wiesz że oddam tylko do najlepszego domu dla psa 🙂

A Iskra ma lamblie i zaczyna od dziś kurację Metronidazolem. Po gotowanym jedzeniu czyli indyk z ryżem i marchewką kupy całkiem przyzwoite.

Lamblie to właściwie norma u psów ze schroniska.

Czyli spokojnie czekamy na nowy tekst i będziemy zmieniać ogłoszenia. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...