Jump to content
Dogomania

Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!


Recommended Posts

Ja bym tym mokrym Renalem, posmarowała jej taką lick matę. Chociaż na próbę. Jest rozmiar S i L

https://allegro.pl/oferta/taca-do-lizania-lick-mata-antystresowa-uspokaja-s-11850925459

https://allegro.pl/oferta/taca-do-lizania-lick-mata-antystresowa-uspokaja-l-11866347353

Jak będziesz kupować  malutkiej feromony, to kup może i matę. Chętnie ją za sponsoruję, razem z kosztem przesyłki. Może  lepsza ta większa? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.07.2022 o 15:19, rozi napisał:

Czy do innych ludzi ona tak samo?

Z takim pobudzeniem to jest pies nieadopcyjny. Nikt normalny tego nie zniesie na dłuższą metę. Ani czlowiek, ani pies.

Tylko do mnie. Ludzi których zna i z którymi ma kontakt na co dzień, lubi, ale nie zabiega o ich względy, natomiast w stosunku do obcych jest bardzo ostrożna. Nie panikuje, ale chowa się za mną, albo staje i przepuszcza przechodzącego człowieka. 

Co do adopcji, to chyba raczej nierealne przy jej stanie zdrowia.  

Dnia 22.07.2022 o 15:19, rozi napisał:

A propos - jak Dżekuś? Strasznie mi go szkoda.

Dżekunio ma się dobrze, na tyle na ile 18-letni pies może mieć się dobrze przy jego chorobach i w takie upały.

Wiem, że takie zmiany nie są dobre dla staruszka, ale Nuukusia też musi gdzieś mieszkać, nie mogłam jej zabić.

Po nieudanych próbach by psy wspólnie funkcjonowały, od tygodnia nie mają ze sobą kontaktu,

Dżekuś żyje tak jak żył do tej pory, tzn. większość spraw jest podporządkowana jemu, to Nuukusia ma gorzej.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.07.2022 o 17:29, seramarias napisał:

Ja bym się mimo wszystko cieszyła, że sunia taka radosna i żywa, nawet jeśli to trochę meczące, bo przy nerkowcach nigdy nie wiadomo jak długo ten stan będzie trwał. 

Jeśli sunie rozpiera energia i jeśli nie ma przeciwwskazań to może trzeba ja wybiegać? Może dobrym rozwiązaniem byłby psi wybieg jeśli masz taki w pobliżu, poszalałaby z innymi psiakami.

 

 

Ja też się cieszę, nawet nie wiesz jak bardzo ... jestem umęczona, ale kiedy tak patrzy na mnie tym swoim miłosnym spojrzeniem, to wszystko mija 🙂

Wybieg mam dość daleko, ale mogłabym podjechać, tylko jeszcze za wcześnie, muszę ją lepiej poznać, a przede wszystkim być pewna że przybiegnie na zawołanie. Póki co zabieram malutką do rodziców, oni mają dom z ogrodem tam Nuukusia biega z Tosią, sunią rodziców. 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.07.2022 o 23:30, rozi napisał:
Dnia 21.07.2022 o 20:48, Sowa napisał:

Prześliczna mordka...

Coś więcej?

To jest totalnie nadpobudliwa sunia, gołym okiem widać.

Sowa bardzo mi pomaga w pracy nad Nuukusią.  Nie wszystko dzieje się na wątku.

Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że nadpobudliwość Nuuki to suma wielu rzeczy.

Nie miała szansy by bawić się kiedy była szczeniakiem - bawi się teraz, nie miała swojego człowieka - ma teraz, żyła w ciągłym poczuciu zagrożenia - teraz już nie, więc się wyluzowała .

Ona nadrabia stracony czas, może czuje że nie ma go zbyt wiele ....    

Tak jak napisałam - nie jestem ekspertem , po prostu lubię psy.

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.07.2022 o 07:14, Sowa napisał:

Tego rodzaju ekscytację wyciszałabym tylko cichym spokojnym szeptem i delikatnym bardziej masażem koniuszkami palców niż głaskaniem, takim przypominającym iskanie futerka - przecież sunieczka dopiero teraz zaczęła żyć. Na spacerze szła całkiem przyzwoicie.

Tak, spacer idzie już dużo lepiej, dziękujemy 🙂 w domu na razie postępy mizerne, ale pracujemy.

Sunia naprawdę zaczęła żyć, ten jej uśmiech, ta jej radość, mimo że męcząca, mnie też sprawia radość  .... 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.07.2022 o 09:00, konfirm31 napisał:

Jak będziesz kupować  malutkiej feromony, to kup może i matę. Chętnie ją za sponsoruję, razem z kosztem przesyłki. Może  lepsza ta większa? 

Bardzo dziękuję za propozycję pomocy dla maleńkiej 🙂 teraz jedziemy  do rodziców, jak wrócę poszukam maty i adaptilu u jednego sprzedawcy - będzie darmowa wysyłka.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.07.2022 o 09:00, konfirm31 napisał:

Jak będziesz kupować  malutkiej feromony, to kup może i matę. Chętnie ją za sponsoruję, razem z kosztem przesyłki. Może  lepsza ta większa? 

Zamówiłam wczoraj tę 

https://allegro.pl/oferta/taca-do-lizania-lick-mata-antystresowa-uspokaja-l-11866347353

bardzo dziękuję za pomoc 🌷 Mam nadzieję, że pomoże się suni wyciszyć.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.07.2022 o 13:35, limonka80 napisał:

Zamówiłam wczoraj tę 

https://allegro.pl/oferta/taca-do-lizania-lick-mata-antystresowa-uspokaja-l-11866347353

bardzo dziękuję za pomoc 🌷 Mam nadzieję, że pomoże się suni wyciszyć.

Super! Ja też mam nadzieję, że zadziała 🙂. Dobrze, że wzięłaś większą. Napisz potem, czy pomogła. I przyślij mi proszę, nr konta na pw, bo mam go w papierach domowych, a teraz jestem na działce. 

Trzymam kciuki za Ciebie, Nuukę i dziadka Dżekusia. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.07.2022 o 13:52, konfirm31 napisał:

Napisz potem, czy pomogła. I przyślij mi proszę, nr konta na pw, bo mam go w papierach domowych, a teraz jestem na działce. 

Oczywiście, będą relacje na bieżąco. Jeszcze raz dziękuję za pomoc 🌼.

Dnia 24.07.2022 o 13:52, konfirm31 napisał:

Trzymam kciuki za Ciebie, Nuukę i dziadka Dżekusia. 

Dziękujemy 🙂  

Link to comment
Share on other sites

Ona jest cudna a limonka też. Sunia nadrabia braki wszystkiego w poprzednim życiu i dobrze, bo być może tego dobrego życia nie będzie za dużo przy jej chorobie. Moja Kama jest zdrowa i miała chyba lepsze życie a tez całymi dniami domaga się pieszczot bo tego jej pewnie brakowało więc nie można się dziwić Nuuce. Życzę suni jak najdłuższego życia a limonce zdrowia i cierpliwości bo jesteś wspaniala.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.07.2022 o 15:21, dwbem napisał:

Sunia nadrabia braki wszystkiego w poprzednim życiu i dobrze, bo być może tego dobrego życia nie będzie za dużo przy jej chorobie. Moja Kama jest zdrowa i miała chyba lepsze życie a tez całymi dniami domaga się pieszczot bo tego jej pewnie brakowało więc nie można się dziwić Nuuce. Życzę suni jak najdłuższego życia a limonce zdrowia i cierpliwości bo jesteś wspaniala.

Bardzo dziękuję za ciepłe słowa 🌷 Też myślę, że Nuukunia nie zaznała wcześniej miłości i nadrabia, a do tego chyba jeszcze ma też taką delikatną osobowość i potrzebuje tej miłości szczególnie dużo. 

Staram się jak umiem, by jej to zapewnić 🙂 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

U malutkiej wszystko dobrze, wybiegała się wczoraj z Tosią, ona bardzo lubi towarzystwo innych psów.

Na razie Nuukusia w kontaktach jest trochę nieokrzesana 😀  i zbyt energiczna, więc dobrze że Tosia jest większa, (22 kg ) bo szaleństwa Nuuki nie robią na niej wrażenia, (małego psa sąsiadów z radości wywróciła ). 

Za to zDżekusiem było gorzej, mieliśmy dziś ciężką noc, miał duszności, po północy zemdlał. Od pierwszego dnia upałów bałam się, że tak będzie, mamy tak co lato odkąd choruje na serce.

Na szczęście dziś czuje się lepiej, rano zjadł trochę na późne śniadanie, całe przedpołudnie przespał, niedawno znów trochę zjadł i dalej odsypia, a ja czuwam.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.07.2022 o 21:33, Aska7 napisał:

Pokaż Dżekusia

Popieram. Też go chętnie zobaczę. 

Limonko, znalazłam Twój nr konta w naszej wcześniejszej korespondencji na dogo i wpłaciłam 50 zł dla Nuuki. Niech jej się dobrze liże. I uspakajająco.

Wpłata poszła z datą poniedziałkową.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.07.2022 o 21:45, konfirm31 napisał:

Popieram. Też go chętnie zobaczę. 

Limonko, znalazłam Twój nr konta w naszej wcześniejszej korespondencji na dogo i wpłaciłam 50 zł dla Nuuki. Niech jej się dobrze liże. I uspakajająco.

Wpłata poszła z datą poniedziałkową.

 

Bardzo dziękuję, ❤️ to więcej niż kosztuje mata ... 

Dżekuś w nocy zwymiotował niestrawione jedzenie chyba z całego dnia, bo strasznie tego było dużo....

Dostał jakieś zastrzyki, i zawiozłam go do domu, teraz śpi. Bardzo się o niego boję, koło 12.00 pojadę zobaczyć jak się czuje. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.07.2022 o 22:19, agat21 napisał:

Limonko, jutro powinny wpłynąć mi ostatnie cegiełki z bazarku, a nawet jak nie wpłyną, to prześlę Ci całą kwotę, bo rzadko mam teraz dobry zasięg. Wyszło 280 zł 🙂

Bardzo dziękuję, ostatnio mam finansową posuchę 🙄

Ale najbardziej martwię się Dżekuniem, trzymaj kciuki ...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.07.2022 o 21:33, Aska7 napisał:

Pokaż Dżekusia

Dnia 24.07.2022 o 21:45, konfirm31 napisał:

Popieram. Też go chętnie zobaczę. 

Dnia 25.07.2022 o 09:11, mari23 napisał:

Tak, pokaż! ❤️ 

 

Proszę bardzo oto mój Dżekunio - to zdjęcia z pierwszych tygodni u nas. Zdjęcia można było zrobić tylko jak spał, bo był bardzo wycofany i przestraszony, a spać zaczął dopiero po jakichś 2-3 tygodniach...

yy.jpg

xxx.jpg

  • Like 6
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...