Jump to content
Dogomania

6 szczeniaków z lisiej nory - wszystkie juz w swoich domach! Kaprys zamieszkał w Mikołowie, Kapri w Częstochowie, Barbie w Będzinie, Kimbo w Sosnowcu, Koszałek w Tychach, a Karolcia we Wrocławiu:)


Tola

Recommended Posts

Malutką biorę na siebie. Dropiatek od Alaskan jest najbardziej dziki. Ugryzl mnie do krwi przy odpchleniu i wydzierał się jak szalony przy braniu na ręce. Oba łaciate maja przepukliny pepkowe do zabiegu. Maluchy nie zostały odpchlone przez lekarza. Wypryskalam je preparatem i pchly wyskakiwały. Mam nadzieje, ze domu sobie nie zapchlę 🙄

malutka ma ciut niezrosniete ciemiaczko, ale głowa jest ok, nie tak jabłkowata, jak wychodzi na zdjęciach. Małe płochliwa, ale bardzo fajne i urodziwe. Juz najadly sie. Zrobilam test na lamblie z 3 kupek i są czyste.

Czarna podpalana gładkowłosa jest rewelacyjna. Przylepna, odważna i żywiołową. Jakby miała motorek w pupce. Wszystkie śliczne 😍

Resized_20220328_161420.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.03.2022 o 16:54, Ewa Marta napisał:

Po jakim zabiegu mają przepukliny? Czy one coś miały robione? 

Jeśli nie są za duże, to nie trzeba nic robić. Ważne, żeby jelitko się nie przedostawało za bardzo.

Do zabiegu, nie po zabiegu  Sa spore i w każdej chwili moga uwieznąc wnętrzności. U swoich szczeniaków takie daje na zabieg. Szkoda ryzykować.  To nie są drogie zabiegi. Ostatnio płaciłam 120 zl. Mogę je umówić za tydzień. Dajcie znać. Ostatnio miałam u wszystkich cavalierow w miocie. 

 

Dnia 28.03.2022 o 17:31, Alaskan malamutte napisał:

No i już go kocham!!! 

Jest śliczny.  Cały w kropeczki. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.03.2022 o 18:24, Jaaga napisał:

Do zabiegu, nie po zabiegu  Sa spore i w każdej chwili moga uwieznąc wnętrzności. U swoich szczeniaków takie daje na zabieg. Szkoda ryzykować.  To nie są drogie zabiegi. Ostatnio płaciłam 120 zl. Mogę je umówić za tydzień. Dajcie znać. Ostatnio miałam u wszystkich cavalierow w miocie. 

 

Jest śliczny.  Cały w kropeczki. 

Jaaga, ja calkowicie na Tobie polegam. Jeśli uwazasz, że zabieg jest konieczny, to proszę umów maluszka. 

Taki kochany malutki Piegus😍

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.03.2022 o 18:24, Jaaga napisał:

Do zabiegu, nie po zabiegu  Sa spore i w każdej chwili moga uwieznąc wnętrzności. U swoich szczeniaków takie daje na zabieg. Szkoda ryzykować.  To nie są drogie zabiegi. Ostatnio płaciłam 120 zl. Mogę je umówić za tydzień. Dajcie znać.

Oczywiście umawiaj. Jeśli istnieje ryzyko uwięźnięcia, trzeba robić.

Link to comment
Share on other sites

Weszlam do nich i wszystkie siedzą w namiastce nory, czyli pod meblami. Jedynie śmiga szalona sarenka, czyli dlugonoga gładkowłosa gwiazda. Musiałam ja sobie złapać i wycalować. Jest tak rewelacyjna, ze patrze na nią i śmieję się cały czas. Najwieksza czarna sunia z ciekawością wyciągnęła główkę, ale nie miala odwagi  wyjść. Reszta siedzi i nie wychodzą nawet na jedzonko.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.03.2022 o 18:55, Aska7 napisał:

Fajne kluski. Pan, który przywiózł psiaki też ostrzegał przed dropiatym krwiożercą 😆

Dojechałam.

Szkoda, ze nie ostrzegłas 😉 najpierw dziś ugryzl mnie szczur, a drugi palec udziabał mały. Nie przypuscilabym, że taki szczeniaczek potrafi ugryźć do krwi 😮 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.03.2022 o 20:21, Jaaga napisał:

Weszlam do nich i wszystkie siedzą w namiastce nory, czyli pod meblami. Jedynie śmiga szalona sarenka, czyli dlugonoga gładkowłosa gwiazda. Musiałam ja sobie złapać i wycalować. Jest tak rewelacyjna, ze patrze na nią i śmieję się cały czas. Najwieksza czarna sunia z ciekawością wyciągnęła główkę, ale nie miala odwagi  wyjść. Reszta siedzi i nie wychodzą nawet na jedzonko.

Wyjdą zjeść pewnie w nocy. Jak dobrze, że są już bezpieczne. Dzięki Jaaga, że przyjęłaś całą rodzinkę do siebie.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.03.2022 o 22:14, seramarias napisał:

Kurcze Jaaga Ty to masz chyba dobę i warunki lokalowe z gumy, a serce to już sama nie wiem z czego, że takie rozciągliwe 😉

Dobry rzeczywiście brakuje, psy zaopatrzone, ale ogród lezy odlogiem i tylko zżymam sie obserwując jak rosną pokrzywy. Dom nie jest z gumy 😉 Starsze szczeniaki mialy iść na wybieg, ale nie dało się, wiec są w pokoju Andżeli, a ona luzem z moimi dużymi. Na dzień daje ją na wybieg, bo pilnowanie przed nią małych jest uciążliwe i obciąża nerwowo. Maluchy wczorajsze dalam do Drugiego. One nie zajmuja wiele miejsca, tylko pracy przy nich więcej, bo stale kupkaja i siusiają po całym pokoju, a nie potrafią na podkład. Drugi w sloneczne dni byl wystawiany na ogród, dzis juz zostanie z nimi, bo wilgotno i zimno.

Małym musze zrobić zagrodke w pokoju. Jak rano weszlam, wszystkie sobie biegały i kiedy mnie zobaczyly, to z piskiem pouciekały pod meble. Przebiegła po chwili do mnie tylko ta kontaktowa "sarenka" i później podeszła malenka Barbie. Reszta popiskiwała pod meblami, ale bala sie wyjść. Musza sie socjalizować i nie mogą mieć gdzie się chować.  Sa jak kociaki od dzikiej kotki. 

Fajny jest dropiatek od Alaskan. Kiedy przyszłam z jedzonkiem to sobie chodził starając się być na drugim końcu pokoju.  Cały czas macha ogonkiem. Taki maleńki charakternik. Z pozostała trójka niestety nie mam praktycznie kontaktu. Dlatego musze im uniemożliwić zachowania dzikich zwierzątek.

Link to comment
Share on other sites

Psiaczki przeurocze. 🙂 Myślę, że szybciej się przyzwyczają do Jaagny niż zdążymy powiedzieć "dzikuski". Jedzenie i  troskliwe ręce zrobią swoje 😉 Czekam na pensję, zaraz wtedy przeleję kasę i dla szczeniorków "świerzbowców" i dla tych tutaj.

Link to comment
Share on other sites

Są wpłaty dla szczeniaków z lisiej nory, pięknie dziękujemy serce-ruchomy-obrazek-0814.gif

Wpłaty będą dzielone przy rozliczeniu na 6 maluszków.

300 zł  - limonka 80 (dla chłopca  nr 1) serce-ruchomy-obrazek-0589.gif

30 zł - Nesiowata  serce-ruchomy-obrazek-0589.gif

100 zł - Iwona z Sosnowca serce-ruchomy-obrazek-0589.gif

300 zł Figunia serce-ruchomy-obrazek-0589.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...