Jump to content
Dogomania

Erni-piesek biało-czarny-wielkie święto-opuszcza Schronisko.01.04.22-Erni w DS w Opolu.


Recommended Posts

Dnia 16.03.2022 o 17:58, szafirka napisał:

Erni skończył dzisiaj leczenie na giardię, był też u weterynarza. Psiak ma około 2-2,5 roku, waży 9 kg. Uszka zdrowe, rana po kastracji ładnie zagojona. Mimo kapieli (2 razy nakładany szampon oczywiście dobrej jakości) jego sierść nadal jest przetłuszczona, chociaż już nie w takim stanie jak przyjechał, a łapki trochę pożółkłe od lizania. Wetka powiedziała, że może to być spowodowane wcześniejszym zapaleniem skóry podczas gdy miał pchły, a miał ich sporo jak do nas przyjechał. Dostałam 2 saszetki specjalistycznego szamponu, powiedziała, że musimy dać czas skórze na regenerację i problem powinien zniknąć. Erni jest wesoły, lubi kontakt z człowiekiem, nadal co chwilę wykłada się brzuchem do góry, toleruje psy i koty. Na początku w ogóle nie było opcji chodzenia na smyczy, ale teraz już jakoś idzie, czasem się jeszcze rzuci na boki, lub położy i nie chce ruszyć. Niestety ciężko idzie nauka utrzymania czystości. Załapał może w 50 % 😕 często zdarza się, że leci szybko do domu i po kilku minutach robi siku i kupę. Niestety wyje wieczorem, kiedy robi się ciemno, nastaje cisza bo wszyscy idą spać. Trwa to około pół godziny i potem też zasypia. Będzie pewnie pchał się do łóżka nowym właścicielom 🙂 

Kiedy mam go zaszczepić? Wg weta już można. 

IMG_20220316_115850_180x240.jpg

IMG_20220316_115943_320x240.jpg

IMG_20220316_115958_320x240.jpg

IMG_20220316_120050_180x240.jpg

IMG_20220316_120051_180x240.jpg

Haniu,bardzo dziękuję  za wiadomości o Erni. Prawdopodobnie on przebywał na dworze i dlatego nie utrzymuje całkowicie czystości.Częste wychodzenie na trawkę daje pozytywny skutek.Na razie musimy poczekać z ogłaszaniem,nie chcę aby wylądował z tego powodu w budzie albo byłby zwrot z adopcji.

Jeżeli wet zezwolił na szczepienie to oczywiście,że trzeba Erni zaszczepić.

Link to comment
Share on other sites

Cudny piesek,  na pewno bardzo przeżył te wszystkie zmiany w swoim życiu.

Najważniejsze, że robi postępy, potrzeba mu trochę więcej czasu i wszystko będzie dobrze.

Rozmawiałam z Hanią, ZEA pokryje koszt zakupu karmy,   będzie mniejsza opłata z hotelowanie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.03.2022 o 16:46, Tola napisał:

Cudny piesek,  na pewno bardzo przeżył te wszystkie zmiany w swoim życiu.

Najważniejsze, że robi postępy, potrzeba mu trochę więcej czasu i wszystko będzie dobrze.

Rozmawiałam z Hanią, ZEA pokryje koszt zakupu karmy,   będzie mniejsza opłata z hotelowanie.

Tola,bardzo dziękujemy za pokrycie zakupu karmy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.03.2022 o 20:15, Onaa napisał:

Śliczny maluszek, myślałam, że jest większy, musi się jeszcze biedaczek oswoić że może być dobrze.

Erni jest fajnym psiakiem.9 kg to tak jak duży dorodny kot.

Potrzebujemy jeszcze wiadomości ile ma w kłębie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.03.2022 o 17:58, szafirka napisał:

Erni skończył dzisiaj leczenie na giardię, był też u weterynarza. Psiak ma około 2-2,5 roku, waży 9 kg. Uszka zdrowe, rana po kastracji ładnie zagojona. Mimo kapieli (2 razy nakładany szampon oczywiście dobrej jakości) jego sierść nadal jest przetłuszczona, chociaż już nie w takim stanie jak przyjechał, a łapki trochę pożółkłe od lizania. Wetka powiedziała, że może to być spowodowane wcześniejszym zapaleniem skóry podczas gdy miał pchły, a miał ich sporo jak do nas przyjechał. Dostałam 2 saszetki specjalistycznego szamponu, powiedziała, że musimy dać czas skórze na regenerację i problem powinien zniknąć. Erni jest wesoły, lubi kontakt z człowiekiem, nadal co chwilę wykłada się brzuchem do góry, toleruje psy i koty. Na początku w ogóle nie było opcji chodzenia na smyczy, ale teraz już jakoś idzie, czasem się jeszcze rzuci na boki, lub położy i nie chce ruszyć. Niestety ciężko idzie nauka utrzymania czystości. Załapał może w 50 % 😕 często zdarza się, że leci szybko do domu i po kilku minutach robi siku i kupę. Niestety wyje wieczorem, kiedy robi się ciemno, nastaje cisza bo wszyscy idą spać. Trwa to około pół godziny i potem też zasypia. Będzie pewnie pchał się do łóżka nowym właścicielom 🙂 

Kiedy mam go zaszczepić? Wg weta już można. 

IMG_20220316_115850_180x240.jpg

IMG_20220316_115943_320x240.jpg

IMG_20220316_115958_320x240.jpg

IMG_20220316_120050_180x240.jpg

IMG_20220316_120051_180x240.jpg

                                      ❤️ ❤️ ❤️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.03.2022 o 19:03, szafirka napisał:

Zdjęcia spróbuję zrobić jeszcze raz w przyszłym tygodniu, bo tym razem się nie udało, na wszystkich wyszedł bardzo przestraszony, smutny.

Haniu,bardzo dziękuję,poczekamy cierpliwie.A jak z utrzymywaniem czystości,lepiej?

Jeszcze bym bardzo prosiła o zmierzenie Erni,ile ma w kłębie.

Zaraz zrobię przelew za badania.

Link to comment
Share on other sites

Przychodzę z niespodzianą ale bardzo dobrą wiadomością a mianowicie,Erni dzisiaj po południu jedzie do swojego nowego domu.

Wczoraj zadzwoniła do mnie Martunia i opowiedziała smutną historię odejścia za TM Florka [*] Państwo bardzo zrozpaczeni i bardzo chcieli zapełnić pustkę kolejnym psiaczkiem. W końcu po rozmowie p.Zosi z Hanią padło na Erniego.

Dzisiaj rozmawiałam z p.Zosią i Hanią i ustaliłyśmy,że Hania dowiezie Erniego do Kątów Wrocławskich a stamtąd państwo go odbiorą i pojadą do Opola.

Wizytę p/a robiła w tym domu kado. Rodzina  wspaniała,walczyli do końca o zdrowie i życie Florka i dali mu dużo miłości.Naprawdę nie miałam żadnych wątpliwości w podjęciu pozytywnej decyzji.Wierzę,że teraz Erni będzie miał dobrą opiekę i wiele miłości ze strony państwa.

Tutaj jest wątek min. Florka więc można poczytać:

 

  • Like 4
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ja też się bardzo cieszę.Nie spodziewałam się tak szybkiej adopcji Erni.Mam nadzieję,że Erni nie zawiedzie opiekunów.

Na pewno pierwsze dni będą ciężkie bo zmieni się dla niego znów świat na inny,nowy,nieznany.Będzie bardzo potrzebował bliskości człowieka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.04.2022 o 18:23, kado napisał:

Cudowny widok,aż mam oczy mokre ❤️Erni od początku wpadł mi w oko, taki mój typ 😀

To widać,że nie tylko Twój typ,mój też.Nie jestem osamotniona.

Pierwszym moim psiakiem był owczarek nizinny i być może stąd to mam.Był najcudowniejszym psiakiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...