Jump to content
Dogomania

~ Nika, wyżełka, już w swoim domku :)


malagos

Recommended Posts

Kolejny raz proszę Was o pomoc - przede wszystkim wsparcie duchowe...

W kojcu gminnym znalazła się taka ślicznota. Wyciągnięte sutki, ale zadbana, nie śmierdząca, jak to czasem bywa, nie chuda. Podjechaliśmy z Tomkiem zrobić jej zdjęcia do miejscowych ogłoszeń, że czeka na właściciela. Na smyczy szalała, radość ogromna, skakanie na ludzi, o siusianiu ani myślała. Oj, nie, nie wezmę jej do naszego kojca, za energiczna, za duza, za bardzo szarpiąca - nie mam siły po prostu 😞

Po kilku dniach decyzja, trzeba ją wysterylizować, zanim jakiś człowiek ze wsi ją zabierze.

Pojechaliśmy z nią wczoraj do naszej niezawodnej dr Magdy do Makowa. W samochodzie trochę paniki, ale potem siedziała przy mnie na tylnym siedzeniu i cały czas całowała mnie, to u ucho, to w nos 🙂 Taki zagubiony i zaaferowany duży dzieciak 🙂

Po operacji dochodziła do siebie w kuchni, jak nasza świecka domowa tradycja nakazuje. Do psów - bez zarzutu. I UWAGA! - do kotów też!

Na wieczorny spacer niechętnie wyszła, i bezowocnie wróciła. Za chwilę sprzątnęłam podłogę w kuchni, i do tego sporo wypitej wody zwróciła. Ale już o 22.00 pytała o jedzenie: a co to, w tym lokalu nie podaje się kolacji?? I kolejny spacer - wielkie siusianie. W nocy spokój, choć podłoga mokra. Rano - 6.00! wyszłam z nią, wszystko ok.

Teraz została w naszym małym kojczyku w sadzie, bo my z Tomkiem do pracy. Po powrocie wezmę ją do domu, i będziemy testować na domowe zachowanie.

20211220_142216.jpg

20211220_142326.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wg Magdy ma ok. 3 lat, waży 26 kg, jest wielkosci owczarka. Rodziła wielokrotnie. Jest bardzo proludzka, jak usiadłam, to położyła łeb na moich kolanach, i aż oczy mrużyła z zadowolenie, jak ją głaskałam... 

Szkoda jej do budy na wieś!.........

 

Link to comment
Share on other sites

  • malagos changed the title to ~ Nika, musimy jej pomóc! wyżełka z gminnego kojca!
Dnia 31.12.2021 o 11:00, Mazowszanka13 napisał:

Gosiu, spróbuj jeszcze raz z tym SOS dla wyżłów. O Lunę się bili.

 

zobaczyłam właśnie, ze post umieściła administratorka wczoraj, z nowymi zdjeciami opisem. To pewnie ta Ana, o której mówiłyśmy 🙂

Link to comment
Share on other sites

W nocy nie dała się już zamknąć w kuchni, pisk, wycie, drapanie do drzwi. Wola boska, myślę sobie, i wszystkie drzwi otworzyłam. Miałam ją po chwili w łóżku, na głowie, na plecach, cała pchała się na mnie, aż wreszcie usnęła w nogach. Nie rozumie "odejdź, nie, stop", ani podniesionej ręki czy głosu. Zachowuje się jak szczeniaczek, ale waży to 26 kg i stara się włazić na kolana, i żadne odpychanie, komendy nie skutkują. Oj, silnej osobowości dla niej potrzeba, nie moich emeryckich sił 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.01.2022 o 10:15, Mazowszanka13 napisał:

Nie cieszę się, nie zapeszam 🙂

To pierwszy telefon, raczej czekam na kolejne, Nika musi jeszcze się wielu rzeczy nauczyć, jeszcze "stan surowy".

Cały czas jest przy mnie, mnie pokochała miłością bezwzględną. Rozpacz, wycie, skakanie do okien jak wyjdę na chwilkę, np.  z Kamą na spacer. Piszczenie pod drzwiami łazienki, jak jej ginę z oczu. W nocy śpi ze mną, ale już nie ładuje się całym cielskiem na głowę.

Link to comment
Share on other sites

Nika szybko się uczy - nie ma szarpania na smyczy, idzie przy nodze, ogląda się na mnie. Puszczona  w sadzie biega, węszy, i wraca do mnie, by znów pobiec w krzaki. Pięknie "wystawia": znieruchomienie, głowa lekko zadarta do góry, łapka zgięta w górze, wąchanie. Jak to wyżeł, który "idzie górnym wiatrem" na polowaniu. Ale jak wieczorem coś pogoniła (kot sąsiadów?), to nie dała się odwołać. Ale krzywdy nie zrobiła, coś uciekło przez płot. Tomek w terenie, a ja muszę zaraz pójść po jakieś podstawowe zakupy, więc muszę zamknąć Nikę w kojcu na godzinkę. Będzie płacz, oj będzie!...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...