Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Dnia 29.12.2021 o 23:29, elik napisał:

Mi się chce płakać, gdy myślę, że bidoczek tyle dni i jeszcze nie odrobaczony  😞 

Odrobaczenie to twarde specyfiki. Ja akurat jestem przeciwna pakowaniu na wejściu starszym psom. Natomiast badania podstawowe należałoby zrobić od razu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.12.2021 o 23:33, rozi napisał:

Odrobaczenie to twarde specyfiki. Ja akurat jestem przeciwna pakowaniu na wejściu starszym psom. Natomiast badania podstawowe należałoby zrobić od razu.

Należało i prosiłam, to usłyszałam, że z psami jeżdżą właściciele, że pani z hotelu może dopiero 3 lub 4.01.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.12.2021 o 23:43, wiolhelm170 napisał:

Ehh, ma pod górkę Micho jeśli rzeczywiście trzeba innego hotelu szukać. 

Tylko  gdzie go znaleźć.
Niektórzy narzekają na hotele dogomaniackie, ale jeśli taki jest sprawdzony, to jest o niebo lepszy, niż hotel komercyjny.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kolejne  dni bez odrobaczania nie mają aż tak dużego znaczenia dla psa - przy braku niepokojących objawów. 

Hotel komercyjny - nastawiony na psy właścicielskie, to Wasz pies nie powinien mieć kontaktu z pozostałymi. Jeżeli tak nie jest to już ryzyko / odpowiedzialność prowadzących.

Kał do badania powinien być zebrany z ostatnich / kolejnych 5 dni - zbieramy do jednego pojemnika. Trzeba poprosić hotel o zebranie.

Czekajcie, szkoda nerwów

 

Jeżeli pies jest bardzo zarobaczony to problemy mogą pojawić się po podaniu preparatu na robale a skoro prowadzący nie mają czasu przez kilka następnych dni na jazdę do weta to bezpieczniej dla psa nic mu teraz nie podawać

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.12.2021 o 23:22, elik napisał:

Wyszło na to, że ja. Pani prezes coś wspominała o pomocy w zawiezieniu do weta, ale miała dzwonić i kolejny dzień mija, a nie dzwoni.
Pani z hotelu coś napomknęła, że myślała, że to pies fundacyjny i że fundacja będzie z nim jeździć.
Nie wiem co mówiła jankamałpa, gdy prosiła o hotel. Obawiam się, że skończy się na tym, że trzeba będzie szukać Michowi innego hotelu.

"że myślała, że to pies fundacyjny i że fundacja będzie z nim jeździć"

 

Elik, nie pozwól sobie wciskać kitu!

Hotel przyjmując psa - ma w razie potrzeby zapewnić leczenie..., oczywiście po uzgodnieniu z właścicielem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.12.2021 o 23:43, wiolhelm170 napisał:

Ehh, ma pod górkę Micho jeśli rzeczywiście trzeba innego hotelu szukać. 

Ma pod górkę bardzo, ale najważniejsze, że opuścił schronisko. Hotel pewnie teraz bardzo "zapracowany" w związku ze świąteczno-noworocznymi wyjazdami i związaną z tym zwiększoną ilością psów. Myślę, że w następnym tygodniu będzie już lepiej, jeśli nie - będziemy szukać innego rozwiązania. 

Link to comment
Share on other sites

Mam "związane ręce" bo ja nie jestem stroną dla hotelu. Michu jest tam jako pies fundacyjny. Jeśli chciałabym podpisać umowę z hotelem, to cena będzie komercyjna, nie 450, a 600 lub więcej. Jest to dla mnie niekomfortowa sytuacja. Nie chcę konfliktów z właścicielka, bo w każdej chwili może powiedzieć, że jeśli mi to nie pasuje, to mogę psa zabrać, a ponadto obawiam się, że nawet jeśli tak nie powie, to na pewno odbije się to na Michu.
Jutro będę w hotelu i może uda mi się coś więcej wysądować.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2021 o 11:31, mdk8 napisał:

Teraz nie wiem . 4 lata temu za wewnętrzny boks płaciłam 450,-

Dzięki  🙂 
Tyle samo będziemy płacić teraz, ale za ciepłe lokum, a dla Micha jest to ważne. Jak to wygląda zobaczę jutro. Myślę, że będę mogła wyprowadzić Micha na spacer i zrobić zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2021 o 11:31, mdk8 napisał:

Teraz nie wiem . 4 lata temu za wewnętrzny boks płaciłam 450,-

Runo jest w boksie zewnętrznym, płacę 450zł. wewnętrzny to 500zł. Nie wiem, jak będzie po Nowym roku....wszystko drożeje....

W hoteliku DIVIA

Dogoterapia DIVIO hotelik dla zwierzat - Strona główna (facebook.com)

25zł doba z wyżywieniem i dowozem do weta. Spacer i szkolenie w pakiecie. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2021 o 11:39, Alaskan malamutte napisał:

Runo jest w boksie zewnętrznym, płacę 450zł. wewnętrzny to 500zł. Nie wiem, jak będzie po Nowym roku....wszystko drożeje....

W hoteliku DIVIA

Dogoterapia DIVIO hotelik dla zwierzat - Strona główna (facebook.com)

25zł doba z wyżywieniem i dowozem do weta. Spacer i szkolenie w pakiecie. 

Dziękuję Asiu  🙂   To rozumiem u Dexterki. A czy boksy wewnętrzne są ogrzewane?
Hotel DIVIA świetnie się zapowiada, ale jak dla nas to cena zaporowa  😞 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2021 o 11:52, Alaskan malamutte napisał:

z tego co się orientuję, to tak

50,00 zł różnicy w cenie myślę, że udźwignęlibyśmy. Poczekajmy, zobaczymy jak tu rozwinie się sytuacja z tym dowozem do weta. To ważne, bo ja nie mam możliwości wożenia go w razie potrzeby do weta, a potrzeba będzie i to zapewne kilka razy, przynajmniej na początku, żeby zrobić mu badania,  jeśli będzie leczenie, to po jakimś czasie znowu badanie, żeby sprawdzić skuteczność leczenia.
Dobrze, że w razie potrzeby byłoby wyjście  🙂         

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2021 o 12:16, rozi napisał:

Cena komercyjna za dużego psa w tym hotelu to 50zł doba bez wyżywienia.

No właśnie. Tego nie udźwigniemy.

Pomimo wszystko cieszę się, że Michy jest już poza schronem   🙂              

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...