Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Dnia 23.12.2021 o 10:27, mari23 napisał:

może lepiej nie pytaj.... (

Borys u Jaagi po przyjeździe zwymiotował całe parówki w folii, a Feniks (*) u mnie - kawał folii od mortadeli z metalowym zaciskiem na końcu 😞 😞 😞

A jak stary i słaby to zjada na pewno resztki:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.12.2021 o 15:08, Tyśka) napisał:

To ten hotel, prawda? 🙂
https://www.facebook.com/hotelamok/

elik, dasz radę tam podjechać (nie że teraz, w ogóle) i poznać na żywo Micha? Jestem ciekawa opinii Dogomaniaczki.

Tak, to ten hotel. Nie wiem kiedy będę mogła tam pojechać. Problem w tym, że mąż nie jeździ w zimie, a ja wcale. Muszę się rozeznać w sposobie dostania się tam. Z pewnością nie będzie to łatwe, bo nie wiem, czy jest tam jakaś komunikacja  zbiorowa, a tak w ogóle to muszę przejechać przez cały Kraków, bo hotel jest usytuowany poza Krakowem  dokładnie po drugiej stronie miasta  😞  Na razie zostawiam ten problem na po N.R.  
Sprawa obniżonej opłaty za pobyt Micha w tym hotelu, nie jest tak do końca wyjaśniona. Nie wiem co usłyszała  jankamałpa w sprawie opłaty oprócz tego, że Michu ma korzystać z puli miejsc fundacyjnych. Muszę porozmawiać telefonicznie z panią prezes tej fundacji. Na razie komunikujemy się na Messengerze.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.12.2021 o 17:31, elik napisał:

Tak, to ten hotel. Nie wiem kiedy będę mogła tam pojechać. Problem w tym, że mąż nie jeździ w zimie, a ja wcale. Muszę się rozeznać w sposobie dostania się tam. Z pewnością nie będzie to łatwe, bo nie wiem, czy jest tam jakaś komunikacja  zbiorowa, a tak w ogóle to muszę przejechać przez cały Kraków, bo hotel jest usytuowany poza Krakowem  dokładnie po drugiej stronie miasta  😞  Na razie zostawiam ten problem na po N.R.  
Sprawa obniżonej opłaty za pobyt Micha w tym hotelu, nie jest tak do końca wyjaśniona. Nie wiem co usłyszała  jankamałpa w sprawie opłaty oprócz tego, że Michu ma korzystać z puli miejsc fundacyjnych. Muszę porozmawiać telefonicznie z panią prezes tej fundacji. Na razie komunikujemy się na Messengerze.

 

Dziękuję za wiadomość. Gdyby się udało poznać osobiście właścicielkę hoteliku i tam zobaczyć jak to wygląda, byłabym bardzo rada.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.12.2021 o 20:43, Tyśka) napisał:

Dziękuję za wiadomość. Gdyby się udało poznać osobiście właścicielkę hoteliku i tam zobaczyć jak to wygląda, byłabym bardzo rada.

Już pisałam, że znam ten hotel. No może znam, to za dużo powiedziane, byłam tam około 10 lat temu, kiedy zaczynał działalność. Pamiętam właścicielkę. Na zdjęciach widać, że jest dużo zmian, chyba na lepsze  🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.12.2021 o 11:42, mari23 napisał:

Wielkie, ogromne  dzięki  11221086_stokrotniedzikuj.jpg.8d69f03c6386a702b8b0fbbe5fcd2cd6.jpg

Moje ogłoszenia na Kraków jest promowane do 11.01.2022 r. Jak się skończy, to znowu wypromuję.

https://www.olx.pl/d/oferta/piekny-lagodny-psiak-szuka-domu-chocby-tymczasowego-CID103-IDMYMk4.html

 

Link to comment
Share on other sites

Michu do dzisiaj nie został odrobaczony, chociaż prosiłam o to podczas pierwszej rozmowy. Byłam dzisiaj u weta i kupiłam tabletki na odrobaczenie także w razie gdyby miał lamblie. Pytałam weta, czy można dać mu prewencyjnie bez szkody dla zdrowia. Powiedział, że lepiej dać, choć nie ma , niż nie dać, jeśli je ma. 
Jestem umówiona z AniaB, że pojedziemy 31.12. Zawiozę tabletki i poproszę, żeby podawano mu przez 3 dni.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.12.2021 o 18:48, elik napisał:

Michu do dzisiaj nie został odrobaczony, chociaż prosiłam o to podczas pierwszej rozmowy. Byłam dzisiaj u weta i kupiłam tabletki na odrobaczenie także w razie gdyby miał lamblie. Pytałam weta, czy można dać mu prewencyjnie bez szkody dla zdrowia. Powiedział, że lepiej dać, choć nie ma , niż nie dać, jeśli je ma. 
Jestem umówiona z AniaB, że pojedziemy 31.12. Zawiozę tabletki i poproszę, żeby podawano mu przez 3 dni.

Elu, tabletki na odrobaczenie nie zlikwidują lamblii w 3 dni. Fenbendazol, bo domyślam się że o niego chodzi trzeba podawać znacznie dłużej na giardie. To dawkowanie na nicieni i tasiemce. Poproscie weta o test na lamblie.  Możecie go wziąć ze sobą i zrobić z kupy lub wziąć wymaz z odbytu. Najlepiwj poprosic, żeby w hoteliku zebrano wczesniej jego kupę do pojemnika. Zrobicie test, resztę weźmiecie do zbadania do przychodni. On może mieć np.   kokcydie. Żaden lek na odrobaczenie ich nie usunie. Działa tylko toltrazuryl. Żadna karma nie pomożena wychudzenie, jeśli jest spowodowane pasozytami. Dziwne podejście, bo pies się może męczyć juz tak długo, a oni rozniosą sobie po otoczeniu  to, co ma. Jeden nie leczony pies może zarazić wszystkie pozostałe.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.12.2021 o 19:17, Jaaga napisał:

Elu, tabletki na odrobaczenie nie zlikwidują lamblii w 3 dni. Fenbendazol, bo domyślam się że o niego chodzi trzeba podawać znacznie dłużej na giardie. To dawkowanie na nicieni i tasiemce. Poproscie weta o test na lamblie.  Możecie go wziąć ze sobą i zrobić z kupy lub wziąć wymaz z odbytu. Najlepiwj poprosic, żeby w hoteliku zebrano wczesniej jego kupę do pojemnika. Zrobicie test, resztę weźmiecie do zbadania do przychodni. On może mieć np.   kokcydie. Żaden lek na odrobaczenie ich nie usunie. Działa tylko toltrazuryl. Żadna karma nie pomożena wychudzenie, jeśli jest spowodowane pasozytami. Dziwne podejście, bo pies się może męczyć juz tak długo, a oni rozniosą sobie po otoczeniu  to, co ma. Jeden nie leczony pies może zarazić wszystkie pozostałe.

Dostałam Aniprazol - 3,5 tabletki przez 3 dni. Po około miesiącu mam przynieść kał do badania.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.12.2021 o 20:08, elik napisał:

Dostałam Aniprazol - 3,5 tabletki przez 3 dni. Po około miesiącu mam przynieść kał do badania.

W nim na giardie działa tylko jeden z trzech składników - fenbendazol, o którym pisałam powyżej. Zrób badanie kału od razu metodą flotacji i test na lamblie, bo 3 dni podania tabletek nie zlikwiduje lamblii, a żaden z zawartych w Anpirazolu składników nie działa na kokcydie. Niestety, teraz pierwotniaki to istna zmora. Jesli będą zwykłe glisty, to również wczesniej nalezy powtórzyć podawanie leków. Ja też własnie stosuję fenbendazol u owczarka przez pierwsze 3 dni, bo nie miał od razu zrobionej flotacji. Potem przejdziemy na znacznie skuteczniejszy metronidazol. Tylko on jest po tescie i wiemy, że ma lamblie.

Może kupisz test i lek na odrobaczenie i przeslesz do hoteliku? Zimą bedziecie się tyle we dwie telepać, żeby odrobaczyć psa? Hotelik pewnie i  tak ma jakiegoś swojego weta, bo w każdej chwili może coś przytrafić, więc może po prostu poproście ich o kontakt do lekarza i jemu zapłacicie, żeby to ogarnął. Gdyby wyszły lamblie, to przecież nie bedziecie robić eskapad 7 dni dwa razy dziennie, żeby podac tabletkę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.12.2021 o 23:15, rozi napisał:

Znaczy Ty masz jeździć? Czy kto?

Wyszło na to, że ja. Pani prezes coś wspominała o pomocy w zawiezieniu do weta, ale miała dzwonić i kolejny dzień mija, a nie dzwoni.
Pani z hotelu coś napomknęła, że myślała, że to pies fundacyjny i że fundacja będzie z nim jeździć.
Nie wiem co mówiła jankamałpa, gdy prosiła o hotel. Obawiam się, że skończy się na tym, że trzeba będzie szukać Michowi innego hotelu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.12.2021 o 23:22, elik napisał:

Wyszło na to, że ja. Pani prezes coś wspominała o pomocy w zawiezieniu do weta, ale miała dzwonić i kolejny dzień mija, a nie dzwoni.
Pani z hotelu coś napomknęła, że myślała, że to pies fundacyjny i że fundacja będzie z nim jeździć.
Nie wiem co mówiła jankamałpa, gdy prosiła o hotel. Obawiam się, że skończy się na tym, że trzeba będzie szukać Michowi innego hotelu.

Spokojnie. Byle spokojnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...