Jump to content
Dogomania

Kiedyś bezdomna Suzi a teraz Sonieczka , pies , który ma swój wspaniały dom u naszej kochanej elik.


Recommended Posts

41 minut temu, konfirm31 napisał:

Ninek jest u nas od 27 września. To mały +/- dziesięcioletni kundelek, który przesiedział w pobliskim schronisku prawie 6 lat. Na jego ogłoszenie, trafiłam przypadkiem na fb i oboje z mężem, po wzajemnej dyskusji, postanowiliśmy dać mu dom. Wszystko wskazuje na to, że była to dobra decyzja 🙂

Gratulacje - dla Was i dla Ninusia :-))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, konfirm31 napisał:

Ninek jest u nas od 27 września. To mały +/- dziesięcioletni kundelek, który przesiedział w pobliskim schronisku prawie 6 lat. Na jego ogłoszenie, trafiłam przypadkiem na fb i oboje z mężem, po wzajemnej dyskusji, postanowiliśmy dać mu dom. Wszystko wskazuje na to, że była to dobra decyzja 🙂

Myślę, że to nie tyko dobra, to bardzo dobra decyzja dla Całej Waszej Czwórki  🙂  Bardzo się cieszę razem z Wami   928221351_serce8.gif.5d4bfca1880cddad9815931433c54c11.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, elik napisał:

Tak. Jest bardzo podobny do Soni  🙂

Nie do końca 😉. Sonia, to subtelna panienka, a Ninek w schronisku po kastracji, przytył 4 kg ( w sumie, waży 14!!), ale na szczęście spacerki i dieta chyba działają, bo optycznie jest szczuplejszy. Za jakiś czas, go zważymy i okaże się, jak jest.

Ale masz rację, mówiąc, że są podobni do siebie i może dlatego, wpadł mi w oko 🙂

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, konfirm31 napisał:

Nie do końca 😉. Sonia, to subtelna panienka, a Ninek w schronisku po kastracji, przytył 4 kg ( w sumie, waży 14!!), ale na szczęście spacerki i dieta chyba działają, bo optycznie jest szczuplejszy. Za jakiś czas, go zważymy i okaże się, jak jest.

Ale masz rację, mówiąc, że są podobni do siebie i może dlatego, wpadł mi w oko 🙂

No, Sonia to wcale nie taka subtelna panienka  🙂   Waży niewiele mniej, bo prawie 12 kg, co dla niskopodłogowej suni sporo za dużo i jesteśmy właśnie w trakcie odchudzania   🙂   Nie idzie nam to zbyt dobrze, bo wzrok Soni potrafi złamać największe postanowienia, ale przynajmniej staramy się choć trochu schudnąć. Sonia dostaje na śniadanie nieco mniej ryżu ( posłuchałam się Ciebie limonko80 🙂  ) a w to miejsce więcej marchewki. Konserwy tyle co dotychczas, bo musi mieć jakąś siłę napędową  🙂  
A Ninek wcale nie wygląda na 10-cio letniego pieska. I jest śliczny  🙂 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.10.2021 o 17:24, ewu napisał:

Elu Nesiowata wpłaciła dla Soni 10 zł , popdaj mo proszę konto:)

Basieńko, Sonieczka na razie nie ma wydatków na weta więc może przeznacz to dla Agusi, albo innego potrzebującego pieska. Ty sama wiesz najlepiej, który jest w największej potrzebie.

Nesiu kochana mam nadzieję, że nie weźmiesz mi tego za złe, ale pewnie zapomniałaś, że Sonieczka już jest w DS i nie zbieram na nią kasiorki, a  bezdomniaczkom na pewno się przyda.

Bardzo serdecznie dziękuję, że chciałaś wesprzeć finansowo Sonieczkę   

1560999052_dzikuj7.jpg.8917750e68198c10893a305b456e56fe.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.10.2021 o 23:31, elik napisał:

 

Nesiu kochana mam nadzieję, że nie weźmiesz mi tego za złe, ale pewnie zapomniałaś, że Sonieczka już jest w DS i nie zbieram na nią kasiorki, a  bezdomniaczkom na pewno się przyda.

Bardzo serdecznie dziękuję, że chciałaś wesprzeć finansowo Sonieczkę   

1560999052_dzikuj7.jpg.8917750e68198c10893a305b456e56fe.jpg

Moja wina - zapomniałam.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.10.2021 o 06:41, elik napisał:

No, Sonia to wcale nie taka subtelna panienka  🙂   Waży niewiele mniej, bo prawie 12 kg, co dla niskopodłogowej suni sporo za dużo i jesteśmy właśnie w trakcie odchudzania   🙂   Nie idzie nam to zbyt dobrze, bo wzrok Soni potrafi złamać największe postanowienia, ale przynajmniej staramy się choć trochu schudnąć. Sonia dostaje na śniadanie nieco mniej ryżu ( posłuchałam się Ciebie limonko80 🙂  ) a w to miejsce więcej marchewki. Konserwy tyle co dotychczas, bo musi mieć jakąś siłę napędową  🙂  
A Ninek wcale nie wygląda na 10-cio letniego pieska. I jest śliczny  🙂 

 psie odchudzanie to chyba najtrudniejsze z zadań :) mój zamojski Miluś jest stareńki i grubiutki, odchudzamy się od kilku miesięcy....skutek mizerny 😉 ale Sonieczka to kobietka, może lepiej jej pójdzie dbanie o linię :) ❤️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.10.2021 o 22:19, mari23 napisał:

 psie odchudzanie to chyba najtrudniejsze z zadań 🙂 mój zamojski Miluś jest stareńki i grubiutki, odchudzamy się od kilku miesięcy....skutek mizerny 😉 ale Sonieczka to kobietka, może lepiej jej pójdzie dbanie o linię 🙂 ❤️

Pod warunkiem, że ona sama będzie odchudzaniem zainteresowana. W jej przypadku jest to raczej wątpliwe  🙂   

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W temacie odchudzania  suni mam również doświadczenie.

Bardzo pomaga surowa marchew . Moja Cookie ją uwielbia i  marchewka zastępuje posiłek kiedy sunia się domaga kolejnej porcji. Trochę schudła, jeszcze trochę przed nami .....ale ona żyje po to żeby jeść:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.10.2021 o 18:33, Nesiowata napisał:

Żaden z moich psów nie ruszy surowych warzyw czy owoców.  Z wcześniejszymi było tak samo.

Moje wszystkie uwielbiają. Tylko Elwisek nie dostaje marchewki z powodu braku uzębienia , w ramach rekompensaty jest zawsze jakiś miękki smakołyk.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.10.2021 o 07:46, konfirm31 napisał:

Biedulek ☹️

Bardzo mi go żal, gdy przybiega do kuchni, bo usłyszał chrupanie papryki, a ja nie moge mu jej dać  😞 Na ten odgłos zawsze przybiega.
Czasem dostanie kawalątek papryczki. Ja sama też coś nieraz zjem, czego raczej nie powinnam, więc czemu mam jemu żałować?   Oczywiście rzadko się to zdarza, ale co to za życie, gdy nie można dostać tego, co tak bardzo się chce 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.10.2021 o 12:27, elik napisał:

Myślę,że chyba wszyscy zjedzą od czasu do czasu coś, czego im jeść nie wolno  🙂

Niewielka ilość na pewno ani człowiekowi, ani psu nie zaszkodzi, a czasem warto "nagiąć" dietę dla drobnej przyjemności i radości psiaka....i opiekuna ❤️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...