Jump to content
Dogomania

Kiedyś bezdomna Suzi a teraz Sonieczka , pies , który ma swój wspaniały dom u naszej kochanej elik.


Recommended Posts

I to jest właśnie problem starszych ludzi. Młodego psa nie powinni adoptować, żeby nie przeżył właściciela. Chyba , że rodzina się zobowiąże.

Starszego by się chciało, ale starsi ludzie z dolegliwościami i potrzebną kasa na leczenie i starszy, niedomagający pies, to nie jest dobre zestawienie. I bądź mądry i pisz wiersze. Ehhh, życie....

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Poker napisał:

I to jest właśnie problem starszych ludzi. Młodego psa nie powinni się adoptować, żeby nie przeżył właściciela. Chyba , że rodzina się zobowiąże.

Starszego by się chciało, ale starsi ludzie z dolegliwościami i potrzebną kasa na leczenie i starszy, niedomagający pies, to nie jest dobre zestawienie. I bądź mądry i pisz wiersze. Ehhh, życie....

Niestety coś trzeba wybrać, tylko co?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Tylko czy Basia  się na to zgodzi?    I kogo przyśle na wizytę PA?

Ale  wet Alfika określił Suzi na 4-6 lat.

A poprzedni właściciel nie podał informacji, że ma lat 8? Suzi nie trafiła do schroniska z książeczką zdrowia? 

Wizytą to Ty się nie martw, ewu coś wymyśli :-) Trzymam kciuki za najlepszą decyzję.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyśka) napisał:

A poprzedni właściciel nie podał informacji, że ma lat 8? Suzi nie trafiła do schroniska z książeczką zdrowia? 

Wizytą to Ty się nie martw, ewu coś wymyśli 🙂 Trzymam kciuki za najlepszą decyzję.

Niestety  książeczkę zdrowia wystawił jej dopiero schron.

2 godziny temu, Poker napisał:

No właśnie, ile ma lat w książeczce  tej z poprzedniego DS.

W książeczce ma wpisany rok urodzenia 2013, czyli wg weta schroniskowego miałaby 7-8 lat, ale to nie jest możliwe. Suzi nie ma aż tyle tak, a szkoda. Bardziej prawdopodobna jest wersja weta Alficzkowego.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Niestety  książeczkę zdrowia wystawił jej dopiero schron.

W książeczce ma wpisany rok urodzenia 2013, czyli wg weta schroniskowego miałaby 7-8 lat, ale to nie jest możliwe. Suzi nie ma aż tyle tak, a szkoda. Bardziej prawdopodobna jest wersja weta Alficzkowego.

 

3 godziny temu, elik napisał:

Już się boję, ale chętnie Was przyjmę  🙂     Basię znam, a Ciebie z przyjemnością poznam  🙂  

                     

3 godziny temu, elik napisał:

Powiem Wam, że mam wielką ochotę przygarnąć Suzi do naszego stada, ale czy dam radę?

                                         ♡      ♡      ♡      ♡     ♡      ♡      ♡      

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Poker napisał:

Dasz radę, bo niby dlaczego nie ?

 

9 godzin temu, konfirm31 napisał:

Dasz 🙂. Jesteś młodsza ode mnie i nie możesz Alfikowi odbierać przyjaciółki 🙂

Też biorę to pod uwagę i byłoby mi podwójnie .

9 godzin temu, Tyśka) napisał:

Dasz radę. 🙂 Masz pod ręką Sowę, a i jakby co to Dogomaniacy pomogą

Czy starczy mi odwagi, żeby poprosić?

Fizycznie mam nadzieję, że podołam.  Mam nawet pewną obietnicę pomocy w razie, gdy mnie braknie, ale obawiam się finansowych skutków w razie gdyby Suzi potrzebowała opieki weterynaryjnej. Na razie mąż pracuje na umowę zlecenie, ale jak długo jeszcze?
Przeżywam psychiczne katusze   😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli wszystko będzie ok to dług Suzi będzie praktycznie spłacony. Darczyńcy Krecika jednogłośnie zgodzili się, aby przekazać pieniądze Suzi. Chce odczekać jeszcze tydzień i w przyszły piątek, jak nic się nie zadzieje, wpłacę na jej konto pozostałość po Kreciku.

Może ta informacja pomoże Ci w decyzji :) Ale nie namawiam Cię na nic.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, Tyśka) napisał:

Jeżeli wszystko będzie ok to dług Suzi będzie praktycznie spłacony. Darczyńcy Krecika jednogłośnie zgodzili się, aby przekazać pieniądze Suzi. Chce odczekać jeszcze tydzień i w przyszły piątek, jak nic się nie zadzieje, wpłacę na jej konto pozostałość po Kreciku.

Może ta informacja pomoże Ci w decyzji 🙂 Ale nie namawiam Cię na nic.

 

Bez względu na to czy się uda, czy nie, bardzo serdecznie Ci dziękuję  2083145371_buziaczki2.jpg.d789076180c1d996e6278bef5a75a4b7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj rano chciałam zamówić konserwy dla Alficzka.  Na śniadanie oboje dostają ryż z marchewką, odrobiną ziemniaków i konserwą mięsną. Suzi z tymi, które zakupiła dla niej limonka80   952280154_serce9bijce.gif.10888a9a9e40ac82a000fbba794b6a5e.gif a Alfik z konserwą, którą polecił jego wet Royal Canin Veterinary Diet.
Miesiąc temu kupiłam te konserwy na Allegro po 12,10 zł/szt.

1522729459_puszkidlaAlfika.png.e7c5af49016586e1f4ef589e2eebd6cd.png

 

Dzisiaj oczy wyszły mi z orbit, gdy  u tego samego dostawcy zobaczyłam te konserwy po 30,00 zł za sztukę.

 

1076048886_puszkiteraz.png.bfe3c11d9cbc0b6de79bab3cf64f540a.png

Szukałam tańszych na Ceneo, ale nie znalazłam. Dobrze, że akurat zadzwoniła Nesiowata i pożaliłam się Jej. Kochana Nesia wyszukała te puszki w necie po 11,25 zł/szt. czyli jeszcze tańsze niż te, które kupiłam  miesiąc temu.

A czemu o tym mówię i załączam skany?  Bo po pierwsze, aż trudno uwierzyć w to, że w tak krótkim okresie czasu ten sam dostawca podniósł cenę na artykuł prawie trzykrotnie, a po drugie, po to, żeby ostrzec przed zapłaceniem za towar dużo więcej niż w innym sklepie. Należy sprawdzać cenę artykułu w wielu sklepach. Dawniej nie było aż tak dużych różnic w cenie tego samego artykułu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...