Jump to content
Dogomania

Kiedyś bezdomna Suzi a teraz Sonieczka , pies , który ma swój wspaniały dom u naszej kochanej elik.


Recommended Posts

Dnia 3.03.2022 o 20:14, Moli@ napisał:

Czakusiowi gotowałam piersi z kurczaka, indyka. Dostawał Royal hepatic + mięsko z rosołkiem i po tym biegunka ;( wprowadziłam puchy hepatic (zamiast gotowanego mięsa) i kupki ok a pies zaczął przybierać na wadze...

Ciekawa jestem jak Twoje zareagują na mięso (wieprzowinkę i królika)

Moim gotowałam mięso z golonek i szyjek  indyka, czasem udka kuirczaka z ryżem i warzywami i kupy miały różne. Raz ok, raz rzadkie. Wet polecił suchą karmę Hills Digestive Care Low Fat i puszki Royal Canin Gastrointestinal Low Fat i teraz mają kupy plastyczne. Zawsze. Czyli psy, jak ludzie. Różne, reagują różnie na to samo.         

Link to comment
Share on other sites

Ta rozpiska wygląda znacznie lepiej.

Ja mam wrażenie, że te kupy w przypadku karmienia mokrą karmą są prawidłowe.

Gorzej jest z wynikami wątrobowymi , fosfataza alkaliczną  u obojga, bardzo wysokim poziomem tłuszczu w krwi u Alfika i wysoką lipazą ( trzustka)oraz podwyższonym kortyzolem.

U Soni są za  niskie parametry tarczycy. Czy ona już dostaje Euthyrox?

 Przypuszczalnie oboje maja przewlekłe zapalenie wątroby i raz będzie lepiej, a raz gorzej.

Żeby ułatwić sobie życie , mieliłam mięso , porcjowałam i surowe zamrażałam. Jarzyny ścierałam na grubej tarce w robocie na świeżo. Mięso i jarzyny wrzucałam razem do wody , tak żeby tylko przykrywała je .Wystarczyło gotowanie przez 20 min. Gotowałam na 3 dni. Brałam porcję podlewałam ciutką wody na patelni czy garnuszku i podgrzewałam, żeby nie było zimne z lodówki.

Można kupić mąkę z pestek dyni. A ostropest dawałabym w tabletkach, a nie zmielony, bo popsuje zapach jedzenia. Tabletki podawałabym w kulce z ugotowanego  jedzenia  z ręki na początku posiłku.

Zalecone jest mięso z szynki, bo jest chude.

Dlaczego nie mogą dostawać wołowiny albo udźca z indyka Czy z jarzyn tylko dynia i bataty?

Żeby sobie ułatwić podawanie leków i suplementów, zrób tabelkę   na kartce datami i imionami. Odkreślaj co podałaś, żeby się nie pogubić.

I dawaj te same preparaty obu psom, np. wit. D3 czy B12, a potem każdemu co jego.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.03.2022 o 22:08, elik napisał:

Moim gotowałam mięso z golonek i szyjek  indyka, czasem udka kuirczaka z ryżem i warzywami i kupy miały różne. Raz ok, raz rzadkie. Wet polecił suchą karmę Hills Digestive Care Low Fat i puszki Royal Canin Gastrointestinal Low Fat i teraz mają kupy plastyczne. Zawsze. Czyli psy, jak ludzie. Różne, reagują różnie na to samo.         

Tego Hilsa wet polecił na wątrobę?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.03.2022 o 23:40, Poker napisał:

Ta rozpiska wygląda znacznie lepiej.

Ja mam wrażenie, że te kupy w przypadku karmienia mokrą karmą są prawidłowe.

Gorzej jest z wynikami wątrobowymi , fosfataza alkaliczną  u obojga, bardzo wysokim poziomem tłuszczu w krwi u Alfika i wysoką lipazą ( trzustka)oraz podwyższonym kortyzolem.

U Soni są za  niskie parametry tarczycy. Czy ona już dostaje Euthyrox?

 Przypuszczalnie oboje maja przewlekłe zapalenie wątroby i raz będzie lepiej, a raz gorzej.

Żeby ułatwić sobie życie , mieliłam mięso , porcjowałam i surowe zamrażałam. Jarzyny ścierałam na grubej tarce w robocie na świeżo. Mięso i jarzyny wrzucałam razem do wody , tak żeby tylko przykrywała je .Wystarczyło gotowanie przez 20 min. Gotowałam na 3 dni. Brałam porcję podlewałam ciutką wody na patelni czy garnuszku i podgrzewałam, żeby nie było zimne z lodówki.

Można kupić mąkę z pestek dyni. A ostropest dawałabym w tabletkach, a nie zmielony, bo popsuje zapach jedzenia. Tabletki podawałabym w kulce z ugotowanego  jedzenia  z ręki na początku posiłku.

Zalecone jest mięso z szynki, bo jest chude.

Dlaczego nie mogą dostawać wołowiny albo udźca z indyka Czy z jarzyn tylko dynia i bataty?

Żeby sobie ułatwić podawanie leków i suplementów, zrób tabelkę   na kartce datami i imionami. Odkreślaj co podałaś, żeby się nie pogubić.

I dawaj te same preparaty obu psom, np. wit. D3 czy B12, a potem każdemu co jego.

Dzięki  🙂  to bardzo pomocne sugestie. 

Cytat

U Soni są za  niskie parametry tarczycy. Czy ona już dostaje Euthyrox?

Tak, oboje dostają Euthyrox 100 1xdziennie. Alfik od dawna, a Soni zaczęłam podawać po opisie badania krwi przez wetkę. Napisała, że ma za niskie parametry tarczycy i wtedy zaczęłam podawać jej ten lek.

Cytat

Dlaczego nie mogą dostawać wołowiny albo udźca z indyka Czy z jarzyn tylko dynia i bataty?

Wołowe jest choinka drogie, ale udziec indyka nie taki drogi. Dostawali mięso indycze z udźca i szyjki (na tarczycę), ale przestałam im dawać, jak wet zalecił suchą karmę, jako tę dobrze zbilansowaną.

Mięso mielone przed włożeniem do wrzątku rozmrażasz, czy takie zamrożone wrzucasz do wody i gotujesz 20 minut?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2022 o 10:42, Moli@ napisał:

Rozumiem..., czyli zaczął od diety łatwostrawnej

Kurna nie znam się na tym, jakoś kompletnie odpuściłam sobie te tematy. Może dlatego, że w zasadzie dopiero Alfik jest pierwszym psem, który wymaga jakiejś specjalnej diety. Wcześniej nie miałam psiaka, który wymagały specjalnej diety. Owszem zdarzały się chore, ale bez konieczności stosowania specjalistycznej karmy. Dlatego jestem taka zielona w tych tematach.

Link to comment
Share on other sites

Rozmrażam porcję, wyjmuję z zamrażarki kilka godzin wcześniej. To prawda, że wołowe drogie. Ale udziec z indyka jest mięsem czerwonym. Spytaj się  czy mogą dostawać.

W niektórych sklepach mielą mięso na poczekaniu. Ułatwiłoby Co to życie.

Tabelkę zrobię pod wieczór.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2022 o 10:46, Poker napisał:

Rozmrażam porcję, wyjmuję z zamrażarki kilka godzin wcześniej. To prawda, że wołowe drogie. Ale udziec z indyka jest mięsem czerwonym. Spytaj się  czy mogą dostawać.

Tabelkę zrobię pod wieczór.

Ok bardzo, bardzo dziękuję  🙂   

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2022 o 11:05, Moli@ napisał:

Dla Alfika karma z dużą ilością białka, ale mało tłuszczu bo brakuje - odpowiednich enzymów do ich trawienia. Dieta trzustkowa + kreon

Taka właśnie jest dieta przepisana wczoraj.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2022 o 11:11, Moli@ napisał:

Hills hepatic. Ta firma ma kilka różnych i dobrze gdy wet wybiera

Wet wybrał taką właśnie, jaka psiaki teraz dostają.Sucha i mokrą.  Sonia też ma problemy z wątrobą i dostaje taką sama karmę, jak Alfik.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2022 o 11:14, elik napisał:

Wet wybrał taką właśnie, jaka psiaki teraz dostają.Sucha i mokrą.  Sonia też ma problemy z wątrobą i dostaje taką sama karmę, jak Alfik.

Rozumiem.

Głównym problemem u Soni jest wątroba a u Alfika trzustka..., dieta się jednak trochę różni.

ps

Dużo psów ma problemy z wątrobą..., warto śledzić ten wątek, może ta dieta szybko zadziała

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2022 o 11:17, Moli@ napisał:

Rozumiem.

 

Strasznie mi ich oboje żal  😞      Przez te swoje choroby na pewno nie czują się tak dobrze, jak mogliby, biorą pod uwagę to, co mogę im zagwarantować.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2022 o 11:24, elik napisał:

Strasznie mi ich oboje żal  😞      Przez te swoje choroby na pewno nie czują się tak dobrze, jak mogliby, biorą pod uwagę to, co mogę im zagwarantować.

Psiaki biedne i Ty biedna 😟

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2022 o 11:29, Poker napisał:

Oboje mają problemy z wątrobą.

Tak i o ile mogę zrozumieć dlaczego Alfik ma rozwaloną wątrobę - cushing, to kompletnie nie mogę zrozumieć z jakiego powodu Sonia ma tak chorą wątrobę. A może to być przez to otłuszczenie całego organizmu?  Może ten tłuszcz trzewny tak źle działać na wątrobę?
Sonia mieszkała ze starszym mężczyzną i ten pewnie mało z nią chodził na spacery, a dużo dawał smakołyków, co ma zły wpływ na zdrowie. Sonia dostaje Hepatiale Forte odkąd przyjechała do Krakowa, ale skutek jest mizerny, a może nawet żaden   😞 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...