Jump to content
Dogomania

Kiedyś bezdomna Suzi a teraz Sonieczka , pies , który ma swój wspaniały dom u naszej kochanej elik.


Recommended Posts

We czwartek mamy kontrolne badanie krwi Alficzka pod kątem cuschinga i zamierzam zabrać także Sonię, żeby zbadać krew czy jeszcze ma zażywać hepatiale forte, czy może już były koniec.
Ostatnio oboje z Alficzkiem mieli rzadsze koopeczki, a jedzą cały czas to samo - karmę . Obawiam sie, że podczas któregoś ze spacerów skorzystali ze szwedzkiego stołu pod oknami ludzi bardzo "troskliwie dokarmiających" bezdomne koty. Plaga naszego osiedla, a może innych także! Nie wiem czy jednak nie będę musiała, dla ich dobra, zaopatrzyć ich w kagańce, albo zafundować im spacery na smyczach, czego wolałabym uniknąć.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.10.2021 o 10:58, elik napisał:

We czwartek mamy kontrolne badanie krwi Alficzka pod kątem cuschinga i zamierzam zabrać także Sonię, żeby zbadać krew czy jeszcze ma zażywać hepatiale forte, czy może już były koniec.
Ostatnio oboje z Alficzkiem mieli rzadsze koopeczki, a jedzą cały czas to samo - karmę . Obawiam sie, że podczas któregoś ze spacerów skorzystali ze szwedzkiego stołu pod oknami ludzi bardzo "troskliwie dokarmiających" bezdomne koty. Plaga naszego osiedla, a może innych także! Nie wiem czy jednak nie będę musiała, dla ich dobra, zaopatrzyć ich w kagańce, albo zafundować im spacery na smyczach, czego wolałabym uniknąć.

Ja mam ten sam problem  ☹️.

Lerka od zawsze jest śmieciojadem ( na szczęście, rzadko kiedy reaguje rewolucją pp). Ninek po pierwszych dniach, kiedy niczego oprócz trawy nie łapał do pyska, teraz też jest śmieciojadem, ale jak Lerka, z żelaznym żołądkiem. Próbowałam z Lerką kagańca - obrzydziłam jej spacery. Szła jak skazaniec. Lerka zwykle bez smyczy, ale i na niej, potrafi coś złapać. Ninek - wyłącznie na smyczy. Jednemu i grugiemu, mogę z paszczy wyjąć "smaka", jak zdążę, Lerka nawet czasem wypluje, jak na krzyczę, ale to jest wpisana w geny walka o przetrwanie i zdobycie jedzenia i nie udaje mi się tego zwalczyć. Próbowałam różnych metod, ale na nic. To wraca. 

Bliss, jak się odkarmiła po schronisku, nigdy żadnych zdobycznych fuji nie zjadała. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.10.2021 o 08:17, Sowa napisał:

Hmm. Można obrzydzić zjadanie wszystkiego, ale to długa praca. I bardzo długi opis. Zadzwoń jakby co, opowiem.

Zadzwonię dzisiaj po powrocie od weta.
Dzisiaj już chyba dowiem się o wyniku biopsji z guza pod ogonem Alficzka 
przestraszony3.gif.41ea41252a417c43ff19b0f9ca34aa46.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.10.2021 o 09:29, konfirm31 napisał:

Trzymam mocno kciuki

 

 

Dnia 28.10.2021 o 09:36, limonka80 napisał:

Ja też zaciskam kciuki za pomyślny wynik biopsji.

Kciuki dały pozytywny efekt  🙂  🙂  🙂  Szybciej wstawię skan, niż przepiszę z wyniku badania  🙂  802381133_biopsjaAlfika.jpg.2a4e6bbd0a2afb9d9523f453b5af33a2.jpg

Uffff niezłośliwa bestia.  Tak więc czeka nas operacja usunięcia tego paskudztwa. Oczywiście narkoza wziewna. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 15.12.2021 o 08:52, mari23 napisał:

Ja też odwiedzam z serdecznymi pozdrowieniami i cieszę się, że u Suzi wszystko dobrze 🙂

 

Dnia 14.12.2021 o 23:58, elik napisał:

My z Sonia i Alficzkiem też bardzo serdecznie Cie Ciociu pozdrawiamy i Twoje łapeczki także    2032920050_dziki.gif.d9cba25fabb1e29ace6ecd938bd9782a.gif

                  840 Картички ideas in 2021 | tatty teddy, blue nose friends, cute teddy  bears
Pozdrawiam pozdrawiam Eliczkowe i marinkowe                                                               
Spokojnego czasu zasylam

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.12.2021 o 08:52, mari23 napisał:

Ja też odwiedzam z serdecznymi pozdrowieniami i cieszę się, że u Suzi wszystko dobrze 🙂

Nie tak całkiem dobrze, bo cały czas podaję jej hepatiale forte i miała 2 razy badana krew, a  po ostatnim badaniu wet stwierdził, że trzeba jej nadal podawać. Coś z jej wątróbką nie do końca jest ok  😞    Oboje z Alfikiem są na weterynaryjnej karmie suchej + puszki (w mokrej karmie przemycam lekarstwa), a pomimo to oboje mają luźne koopki.  Za doradą limonka80 od 3 dni dostają po 2 tabletki nifuroksazydu, ale nadal nie ma poprawy. Alfik miał badaną koopkę i wyszły grzybki. Jak są u Alfika, to i u Sońci, bo ona wylizuje jego michę. W piątek jadę z Alficzkiem na kolejne badanie krwi i mam dostać dla obojga  jakieś leki. 

20211203_083138.jpg.f5b024e024ef53e5fc5fb479c97a4873.jpg    20211215_132531.jpg.17e9c1d12b7629acbe50774a3edea997.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.12.2021 o 13:35, elik napisał:

Nie tak całkiem dobrze, bo cały czas podaję jej hepatiale forte i miała 2 razy badana krew, a  po ostatnim badaniu wet stwierdził, że trzeba jej nadal podawać. Coś z jej wątróbką nie do końca jest ok  😞    Oboje z Alfikiem są na karmie suchej + puszki )w mokrej karmie przemycam lekarstwa), a pomimo to oboje mają luźne koopki.  Za doradą limonka80 od 3 dni dostają po 2 tabletki nifuroksazydu, ale nadal nie ma poprawy. Alfik miał badaną koopkę i wyszły grzybki. Jak są u Alfika, to i u Sońci, bo ona wylizuje jego michę. W piątek jadę z Alficzkiem na kolejne badanie krwi i mam dostać dla obojga  jakieś leki. 

20211203_083138.jpg.f5b024e024ef53e5fc5fb479c97a4873.jpg    20211215_132531.jpg.17e9c1d12b7629acbe50774a3edea997.jpg

Ojoj to mocno mocno trzymam za wszystko 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 17.12.2021 o 12:03, mari23 napisał:

Grzybki mogą też być przy wyjałowionym przewodzie pokarmowym po antybiotykach, może probiotyk jakiś. "Nasz" dogomaniacki staruszek Arguś przy takich problemach dostaje RumenTabs i pomaga.

Dopiero teraz zauważyłam Twój post mari  🙂  Dzięki  🙂   

Z polecenia weta oba psiaczki dostają Nystatyna Teva po 1/4 tabletki 1x dziennie. Wydaje mi się, że jest poprawa. Koopki nie są twarde, ale zwarte i dają się zebrać. 
29.12. mamy kolejny termin badania krwi Alfika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.12.2021 o 09:57, Nadziejka napisał:
                   Mnostwo pozdrowien zasylam dla Cioci dla lapeczek

Bardzo serdecznie dziękujemy Nadziejeczko  🙂 
My Tobie i Twoim łapeńkom także posyłamy serdeczne życzenia zdrowia i spokoju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...