Jump to content
Dogomania

Malutki ukraiński OREO już w swoim domku :). Bardzo dziekujemy za wszelką Waszą pomoc <3.


Recommended Posts

Oreo wczoraj wieczorem nie chciał wrócić do domu. Wyszłam i siadłam na schodach i zawołałam Orełka. przyszedł, da się pogłaskac po głowie, potem podrapać za uszami, w końcu go wzięłam pod łapy na kolana. Podrapałam od paszkami z zgarnęłam do domu. Oreo zaczął męża podgryzać za nogi. Dotąd tego nie robił. Dla mnie to też postęp. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Jaaga napisał:

Oreo wczoraj wieczorem nie chciał wrócić do domu. Wyszłam i siadłam na schodach i zawołałam Orełka. przyszedł, da się pogłaskac po głowie, potem podrapać za uszami, w końcu go wzięłam pod łapy na kolana. Podrapałam od paszkami z zgarnęłam do domu. Oreo zaczął męża podgryzać za nogi. Dotąd tego nie robił. Dla mnie to też postęp. 

Czyli można uznać, że Oreo się powoli socjalizuje?

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, elik napisał:

Czyli można uznać, że Oreo się powoli socjalizuje?

Elu, trudno uznac za socjalizację łapanie zębami za nogi 😉 ale w przypadku Oreo to i tak krok naprzód. Najbardziej zależy mi na tym, żeby dało mi się go złapac, gdyby ktos przyjechał go ogądać. Raczej w obce ręce z własnej woli nie pójdzie, ale i tak gdybym go mogła wziać na ręce przy ludziach, to byłoby wskazane i to chyba jest wymagane minimum. Inaczej nie widze szans na adopcję, jesli ludzie przyjechaliby, a ja nie byłabym go w stanie nawet złapać jak dotąd.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jaaga napisał:

Elu, trudno uznac za socjalizację łapanie zębami za nogi 😉 ale w przypadku Oreo to i tak krok naprzód. Najbardziej zależy mi na tym, żeby dało mi się go złapac, gdyby ktos przyjechał go ogądać. Raczej w obce ręce z własnej woli nie pójdzie, ale i tak gdybym go mogła wziać na ręce przy ludziach, to byłoby wskazane i to chyba jest wymagane minimum. Inaczej nie widze szans na adopcję, jesli ludzie przyjechaliby, a ja nie byłabym go w stanie nawet złapać jak dotąd.

No właśnie, krok na przód i o to pytałam, czy są jakieś, choćby małe postępy. To trudny psiaczek więc jak na razie dobre i to.

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Jaaga napisał:

Wyrózniłam dziś swoje ogłoszenie dla Oreo na Żory - 12,72 zł. 

A czemu nie dałaś linku do ogłoszenia?   Oreo ma kasę i mogłabym wyróżnić.  Podaj na PW nr konta (już trudno byłoby mi znaleźć) to zwrócę Ci za wyróżnienie.

Jest na wątku link do tego ogłoszenia?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.09.2021 o 13:03, elik napisał:

A czemu nie dałaś linku do ogłoszenia?   Oreo ma kasę i mogłabym wyróżnić.  Podaj na PW nr konta (już trudno byłoby mi znaleźć) to zwrócę Ci za wyróżnienie.

Jest na wątku link do tego ogłoszenia?

Elu, wczesniej tu któras z dziewczyn wstawiała moje ogłoszenie. Nie przejmuj się, doliczę do miesiecznego hotelowania, tak jak w zeszłym miesiacu. Mam naprawdę mało czasu, weszłam w swoje ogloszenia i je wszystkie od razu powyrózniałam.  Nie dam rady wstawiac tu info i czekac na wiadomość dzien czy dwa, czy ktoś wyrózni, bo zaglądam teraz raz na kilka dni na dogo.

Mamy u Oreo ogromna zmianę. Wszystko za sprawą Opla. Oreo dzięki jego obecności jak pod wpływem czarodziejskiej różdżki zmienił się całkowicie. nagle daje się dotykac, jest pierwszy w domu, pierszy przy misce, pierwszy na wybiegu Suvi, pierwszy w pokoju do spania. Obaj są tak samo rozbuchani i maja podobny temperament oraz skłonności do polowań. Jednak wspólnie  o wiele mniej kłopotliwi, niz kazdy z nich osobno. Stali się nierozłączni. w weekend postaram się zrobić im wspólne zdjęcia i prosiłabym o wspólne ich ogłaszanie ( mam nadzieję, że Poker nie bedzie miec nic przeciwko). To ogromna szansa dla Oreo. Obaj są malutcy i urodziwi, może akurat. Nie chodzi mi o to, żeby opóźniać adopcję Opla, ale mozna robić dodatkowe wspólne ogłoszenia równoczesnie z pojedynczymi. 

Wspólna adopcja byłaby korzystna dla obu - Opel nie miałby mozliwości totalnej dominacji, bo Oreo go tonuje, a Orełek przy Oplu nabiera odwagi.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, to wyrównamy przy opłacie za hotelowanie  🙂 
Ja się dopiero uczę zasad, jakie są na wątku Oreo. Też bywam tu rzadko, bo mam do obsługi finansowej kilka psiaczków, co zabiera sporo czasu, a swoich też mam kilka i jeszcze 2 w domu  🙂  Tylko z uwagi na sytuację Onaa podjęłam się funkcji skarbnika Oreo więc Jaguś bardzo proszę o wyrozumiałość  🙂 
Wspaniała wiadomość o Oreo. Chyba nikt nie spodziewał się tak nagłej zmiany na plus. Jeśli Oreo i Opelek tak dobrze na siebie wpływają, to faktycznie super rozwiązaniem byłby dom wspólny dla obu. Trudne do realizacji, ale już tak było na dogo i oby znowu się spełniło.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie, że chłopcy  się zgrali. Chciałabym zdecydowanie, żeby obok wspólnego ogłoszenia Opel miał osobno.

Usunęli mi ogłoszenie Oreo z OLX . Nie wiem dlaczego, ale domyślam się , że przez imię Rubin. Nie wolno handlować kamieniami. Najgorsze jest to , że miałam fajny tekst i chyba go nie zapisałam.

Jaaga, czy Oreo może zostać u Ciebie do adopcji czy szukać mi innego miejsca?

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Poker napisał:

Fajnie, że chłopcy  się zgrali. Chciałabym zdecydowanie, żeby obok wspólnego ogłoszenia Opel miał osobno.

Usunęli mi ogłoszenie Oreo z OLX . Nie wiem dlaczego, ale domyślam się , że przez imię Rubin. Nie wolno handlować kamieniami. Najgorsze jest to , że miałam fajny tekst i chyba go nie zapisałam.

Jaaga, czy Oreo może zostać u Ciebie do adopcji czy szukać mi innego miejsca?

Olx usuwa ogłoszenia głównie przez powtarzające się zdjęcia, muszą mieć jakiś program wychwytujący powtarzające się fotki. Ja mam po kilka ogłoszeń tego samego psa i w ogóle nie zmieniam imienia psa  i nie usuwają mi ogłoszeń. Nawet treść ogłoszenia jest właściwie ta sama, przestawiam najwyżej kolejność dwóch zdań lub dopiszę ze dwa nowe  i jest OK. Główny powód to te same zdjęcia. Dobrze też zmienić  tytuł ogłoszenia na inny.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Poker napisał:

Podali powody usunięcia i tyczyły głównie zakazu handlu niektórych przedmiotów.

No to akurat w tym przypadku był inny powód, nawet nie wiedziałam ze  jest zakaz handlu kamieniami. Mogli się pokusić i sprawdzić jakimi to kamieniami handlujesz :). Wiele razy jednak czytałam tu na Dogo że osoby ogłaszające tego samego psa zmieniają mu imię w ogłoszeniach a wcale nie jest to konieczne.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Sara2011 napisał:

No to akurat w tym przypadku był inny powód, nawet nie wiedziałam ze  jest zakaz handlu kamieniami. Mogli się pokusić i sprawdzić jakimi to kamieniami handlujesz :). Wiele razy jednak czytałam tu na Dogo że osoby ogłaszające tego samego psa zmieniają mu imię w ogłoszeniach a wcale nie jest to konieczne.

Mariola mi ostatnio zablokowali całe konto bo miałąm po kilka ogłoszeń tego samego psa. Straciłam w dodatku wyróznienia za ok. 200 zł :( więc lepiej uważaj....:(

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Poker napisał:

Oreo miał zmienione imię na Rubin, przycięte zdjęcia i zmieniony tekst. Zgubiło nas imię Rubin.

Szkoda. A nie ma w koncie OLX zakładki =Usunięte+? Jeśli jest to tam mogłabyś odzyskać tekst.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...