Jump to content
Dogomania

Borys odszedł. Kiedyś znowu się spotkamy Skarbie


Jaaga

Recommended Posts

Dnia 16.03.2021 o 19:18, Aska7 napisał:

Przed czy po odjajczeniu ?

Przed. Był ważony przed zabiegiem. 

Dostałam rozliczenie z przychodni: 

 leczenie 40 zł

test Giardia x2 60 zł

kastracja 260 zł. 

Razem do zapłaty jest 360 zł. Fakturę wysłałam mailem do ZEA, bo nie potrafię tu wstawiać skanów.

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Jaaga napisał:

Przed. Był ważony przed zabiegiem. 

Dostałam rozliczenie z przychodni: 

 leczenie 40 zł

test Giardia x2 60 zł

kastracja 260 zł. 

Razem do zapłaty jest 360 zł. Fakturę wysłałam mailem do ZEA, bo nie potrafię tu wstawiać skanów.

 

Wstawiam fakturę

Skan_20210319.jpg

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Tola napisał:

Wstawiam fakturę

Skan_20210319.jpg

Dziękuję bardzo. Tolu, moglibyście z pieniędzy nazbieranych u Was na niego kupić mu worek Josery Festival? Chyba, że ja kupię na allegro ? Bardzo mu smakuje i jak tylko się dorwie, to siedzi z nosem w worku. Tę karmę woli nawet czasem od gotowanego jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Jaaga napisał:

Dziękuję bardzo. Tolu, moglibyście z pieniędzy nazbieranych u Was na niego kupić mu worek Josery Festival? Chyba, że ja kupię na allegro ? Bardzo mu smakuje i jak tylko się dorwie, to siedzi z nosem w worku. Tę karmę woli nawet czasem od gotowanego jedzenia.

Jarek jutro zamówi, dam znać.

Link to comment
Share on other sites

  • Jaaga changed the title to Udało się wspólnie ocalic życie Borysowi :) Leczony, odkarmiany, wykastrowany zbiera się do szukania domu.
18 godzin temu, Jaaga napisał:

Dziękuję bardzo. Tolu, moglibyście z pieniędzy nazbieranych u Was na niego kupić mu worek Josery Festival? Chyba, że ja kupię na allegro ? Bardzo mu smakuje i jak tylko się dorwie, to siedzi z nosem w worku. Tę karmę woli nawet czasem od gotowanego jedzenia.

Jaguś, czy ta karma nadaje się dla psiaczka z niedoczynnością tarczycy i z zespołem cushinga?

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Jaguś, czy ta karma nadaje się dla psiaczka z niedoczynnością tarczycy i z zespołem cushinga?

To karma bytowa z kaczką, po zalaniu ciepła woda tworzy się sos. Nie mam pojęcia, czy przy cushingu zmienia się dietę, musiałabyś zapytać weta.  Jimmy przy niedoczynności ją jadł, ale on miał idealne wszystkie inne parametry. Schroniskowe ją bardzo lubią i jedza na sucho. Amely bez niej nie funkcjonowałaby, nie tknie się zadnej innej, choćby o wiele droższej i lepszej jakościowo suchej karmy. Raz dziennie musi dostac miskę. Natomiast u moich rasowych nie sprawdza się, bo wzmacniaja się po niej plamy łzowe i wychodzi pigment na włosie u maltanczyków. Jednak tak samo im smakuje. Dosypuję trochę do ich mieszanki karm.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Jaaga napisał:

To karma bytowa z kaczką, po zalaniu ciepła woda tworzy się sos. Nie mam pojęcia, czy przy cushingu zmienia się dietę, musiałabyś zapytać weta.  Jimmy przy niedoczynności ją jadł, ale on miał idealne wszystkie inne parametry. Schroniskowe ją bardzo lubią i jedza na sucho. Amely bez niej nie funkcjonowałaby, nie tknie się zadnej innej, choćby o wiele droższej i lepszej jakościowo suchej karmy. Raz dziennie musi dostac miskę. Natomiast u moich rasowych nie sprawdza się, bo wzmacniaja się po niej plamy łzowe i wychodzi pigment na włosie u maltanczyków. Jednak tak samo im smakuje. Dosypuję trochę do ich mieszanki karm.

Bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Wydrukuję skład z netu i zapytam weta czy przy cushingu będzie to odpowiednia karma.

Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, elik napisał:

Bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Wydrukuję skład z netu i zapytam weta czy przy cushingu będzie to odpowiednia karma.

Wtrace się jeśli mogę. Przy cushingu mogą wystepować problemy z innymi organami.

Jeśli np jest niewydolność nerek I białkomocz to wtedy być może nerkowa karma będzie odpowiednia. Z naciskiem na badanie poziomu potasu(jesli piesek bierze vetoryl plus jakiś lek na białkomocz).

Jeśli są problemy z watrobą I drogami żółciowymi to wtedy trzeba wziąć pod uwage karmę wątrobową ale z uwzględnieniem poziomu tłuszczu. Karma nie może mieć dużo tłuszczu. Nalepiej jeśli będzie poniżej 15% w suchej masie.

Jeśli nie ma dodatkowych problemów to nie trzeba tak kombinować.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, uxmal napisał:

Wtrace się jeśli mogę. Przy cushingu mogą wystepować problemy z innymi organami.

Jeśli np jest niewydolność nerek I białkomocz to wtedy być może nerkowa karma będzie odpowiednia. Z naciskiem na badanie poziomu potasu(jesli piesek bierze vetoryl plus jakiś lek na białkomocz).

Jeśli są problemy z watrobą I drogami żółciowymi to wtedy trzeba wziąć pod uwage karmę wątrobową ale z uwzględnieniem poziomu tłuszczu. Karma nie może mieć dużo tłuszczu. Nalepiej jeśli będzie poniżej 15% w suchej masie.

Jeśli nie ma dodatkowych problemów to nie trzeba tak kombinować.

Możesz, możesz  :)  Nawet bardzo proszę i będę wdzięczna.

Alfik dostaje 1 x vetoryl 24 mg  i 2 x euthyrox 100 mg. Przy pierwszym USG brzuszka miał bardzo powiększona wątrobę i jedno nadnercze. Przy ponownym USG po miesiącu zażywania vetorylu te organy znacznie się zmniejszyły. Zamierzam zrobić mu ponowne USG pod koniec marca.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, elik napisał:

Możesz, możesz  :)  Nawet bardzo proszę i będę wdzięczna.

Alfik dostaje 1 x vetoryl 24 mg  i 2 x euthyrox 100 mg. Przy pierwszym USG brzuszka miał bardzo powiększona wątrobę i jedno nadnercze. Przy ponownym USG po miesiącu zażywania vetorylu te organy znacznie się zmniejszyły. Zamierzam zrobić mu ponowne USG pod koniec marca.

To super, że się zmniejszyła :) To nie musisz kombinować. Jakby coś się działo to mogę pomoć. 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, uxmal napisał:

To super, że się zmniejszyła :) To nie musisz kombinować. Jakby coś się działo to mogę pomoć. 

W jakim sensie? Podpowiedzieć co i jak zmienić?

Czyli mógłby wcinać tą Joserę Festival?

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, elik napisał:

W jakim sensie? Podpowiedzieć co i jak zmienić?

Czyli mógłby wcinać tą Joserę Festival?

Tak, mogę podpowiedzieć jeśli będzie coś działo. 

8 minut temu, elik napisał:

W jakim sensie? Podpowiedzieć co i jak zmienić?

Czyli mógłby wcinać tą Joserę Festival?

Tak, mógłby wcinać Joserę.

Link to comment
Share on other sites

Karma zamówiona

Twoje zamówienie

     
 

Artykuł

Suma z VAT

 
 
         
         
  Josera Festival - 15 kg      
         
 

Nr artykułu 32130.1

     
         
 

1x 149,80 PLN

 

149,80 PLN

 
         
         
     
 

Suma z VAT

149,80 PLN

 
     
 
   
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tola napisał:

Karma zamówiona

Twoje zamówienie

     
 

Artykuł

Suma z VAT

 
 
         
         
  Josera Festival - 15 kg      
         
 

Nr artykułu 32130.1

     
         
 

1x 149,80 PLN

 

149,80 PLN

 
         
         
     
 

Suma z VAT

149,80 PLN

 
     
 
   

 

10 godzin temu, Tola napisał:

Na koncie fundacji jest wpłata Anuli - 30 zł (za kojec III) kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0132.gif

(wpłata 04.03.)

Dziękuję bardzo, zaraz dodam w rozliczeniach na pierwszej.

Anula dziękuję za wpłate.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Tysiu, a dałabyś radę zrobic mu tekst na olx na podstawie informacji z mojego ogłoszenia? Warto ogłosić go tez gdzies bliżej.

Tak, zrobię w wolnej chwili. Właśnie dorobiłam Kokoskowi, więc pomyślę nad opisem dla Boryska. Dzisiaj przejrzę wątek i pozapisuję zdjęcia. Na jakie miasto zrobić ogłoszenie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...