Jump to content
Dogomania

NIKO juz w DS we Wrocławiu ! Piesio w typie szpica w hoteliku u Anecik.


Poker

Recommended Posts

Maluszek znalazł się w schronie w B. z powodu choroby jego właściciela. Pan nie będzie mógł już sprawować nad nim opieki. Piesio z racji gabarytów i trafienia z domu do budy nie radził sobie. Ponieważ Frotka pojechała do DS, Anecik zgodziła się zabrać maluszka do hoteliku. Maluch trafił do niego 12 .12.

Okazało się , że jest przekochany. Pięknie chodzi na smyczy, zachowuje czystość, łagodny do psów, rozdaje buziaczki. Ma ok. 7 lat.

Rozgłaszam go wśród znajomych. Oby ktoś jak najszybciej skusił się na niego.

859317637_Szpic(1).jpg.6a4af58a6902bfb8465e53ab04156138.jpg

187586828_szpic(3).jpg.5ffef3baff475a911d6cf7d962d97206.jpg

119302970_szpic(4).jpg.50ccdab5840fd1dee530c13bc8ff3bca.jpg

68752201_szpic(6).jpg.59a66ba5bb8d75d34b1ee6f1b649a136.jpg

692949379_szpic(5).jpg.f5beb689e5735cbbdc2f44ff3baeceb7.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś dla szpicusia zaczyna się nowy etap w życiu. Przeprowadza się od Anecik do DS we Wrocławiu. Będzie miał do głaskania i kochania dwie pary rąk państwa w wieku emerytalnym oraz piękny ogród do biegania i spacery. Pani gotuje się od miłości do niego. Pan bardzo rozsądny też gotowy do pokochania.

Dla szpicusia nawet ogłoszeń nie robiłam. Domek już jakiś czas temu zgłosił się do mnie dzięki właścicielom Nany od nas wyadoptowanej półtora roku temu. Początkowo państwo chcieli psa do 4 lat , ale im jasno wytłumaczyłam dlaczego powinni wziąć starszego psa. I skontaktowałam się z nimi  jak szpicek trafił do Anecik i już wiedziałam jaki ma charakter.

Podesłałam zdjęcia  i decyzja na tak zapadła w ciągu 10. minut.

Byłam na wizycie PA w czwartek i dziś maluch pojechał.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Poker gratuluję błyskawicznej adopcji.

Nowi opiekunowie pozytywni i na szczęście nie okazali się obrażalscy.

Dla mnie straszne jest taktowne uświadomienie ludziom, że przed szczeniakiem/kociakiem/młodzikiem jest przynajmniej 15 lat życia...

Koleżanka z miau miała wprost cudnej urody kociaki i dużo chętnych, w tym znanego aktora, gwarantującego najlepsze warunki.  Niestety oboje z żoną przekroczyli już osiemdziesiątkę...i weź tu człowieku uświadom, że są za starzy, choć czują się młodo...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki.

Tak , na szczęście nie okazali się obrażalscy tylko rozsądni. W czasie wizyty, szczególnie pan, okazał zrozumienie.

Mi jest łatwiej rozmawiać z pozycji mojej 70. niż młodym ludziom, którzy mogą być potraktowani jak smarkacze. I zawsze w takie sytuacji wykorzystuję swój  wiek jako argument.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Onaa napisał:

Piesio cudowny :D. A 7 lat to nie tak wiele dla małego pieska. Fajnie, że już ma domek :).

To prawda, moja Kaja ma około 9, a bryka, jak szczeniak. Bardzo się cieszę, że ten cudny cukiereczek ma już DS, przeslodki jest. A apropos wieku, zawsze mnie zastanawia, czemu niektórzy mają takie wytyczne: pies do roku, do 2ch, czy 4ech lat. Ale za ludźmi się nie nadąży 

Link to comment
Share on other sites

Nowa pańcia dzwoniła do mnie. Marzyła o takim piesiu.

Przez moment był zagubiony ,a potem merdał ogonkiem , chodził za nią szczególnie do kuchni. i w tym momencie bardzo prosiłam panią, by go nie utuczyli.

Położyli mu legowisko w salonie i od razu zrozumiał , że to dla niego. Bardzo lubi wychodzić na spacer i szczeka

poganiając , żeby szybciej zakładali szelki. Po załatwieniu potrzeb kopie co panią bardzo bawi.

Mały ma na imię Niko, czyli tak jak chciała wnuczka.

Pani radziła się co maja zrobić , ponieważ piesio jeździł pupą. Chcieli mu zajrzeć pod ogon, ale jakby chciał ugryźć. Wytłumaczyłam dlaczego nie mogą od razu tego robić, że to stres dla niego . Czuć od niego nieładnie i  poprosiłam , żeby wytrzymali kilka dni i spróbowali wykąpać. Jak tarcie pupą nie ustąpi , to mają pójść do weta i sprawdzić zatoki około odbytowe.

Mam obiecane zdjęcia i kontakt oraz zaproszenie w odwiedziny.

Pani bardzo dziękowała za malucha.

I co ważne. Państwo zapłacili za transport, pobyt Niko w hoteliku i szelki.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Poker changed the title to NIKO juz w DS we Wrocławiu ! Piesio w typie szpica w hoteliku u Anecik.

Dzwoniłam do pani. Są zachwyceni maluchem. Całą noc przespał spokojnie , aż wstawali sprawdzać czy wszystko w porządku. Ładnie je, pieszczoch. Zachowuje się jakby zawsze u nich mieszkał. Szczeka na hałasy , ale państwu to nie przeszkadza.

Jutro idą z nim do spa i przyślą zdjęcia pięknisia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Poker napisał:

Dzwoniłam do pani. są zachwyceni maluchem. Całą noc przespał spokojnie , aż wstawali sprawdzać czy wszystko w porządku. Ładnie je, pieszczoch. Zachowuje się jakby zawsze u nich mieszkał. Szczeka na hałasy , ale państwu to nie przeszkadza.

Jutro idą z nim do spa i przyślą zdjęcia pięknisia.

Tylko żeby znowu nie obstrzygli do łysa :(. 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, jankamałpa napisał:

Tylko żeby znowu nie obstrzygli do łysa :(. 

Zwróciłam na to uwagę.

2 minuty temu, Tyśka) napisał:

Najważniejsze, że wszyscy zadowoleni :) Wspaniałe zakończenie i błyskawiczna adopcja.

To prawda. Cieszę się niezmiernie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Zagadnęłam DS Niko i taka dostałam odpowiedź:

Nasz Nikuś jest przecudowny, kochany słodziak.Tylko by się pieścił i daje buziaczki. Bardzo go kochamy, a on nas też. Po prostu nie możemy bez siebie żyć. Za ogrodzeniem jest strasznym agresorem, zresztą domu też pilnuje. Jak tylko mamy chwilę czasu to się pieścimy. Nawet nie pomyślałam, że będzie tak przez nas kochany.
Jutro idziemy z Nikusiem do SPA, ponieważ włosy sięgają mu do ziemi. Dużo można by było na jego temat opowiadać.
 
I jak się nie cieszyć?
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...

Taką fajna wiadomość dziś dostałam. I jak się nie cieszyć?

Witam Panią
Tym razem ja piszę do Pani, ale najpierw życzymy Państwu dużo zdrowia w Nowym Roku.
A teraz parę słów na temat naszego pupilka. Nie myśleliśmy, że tak go pokochamy. Jest to słodziak, który rano przychodzi do mnie i mnie budzi. Kochamy go bardzo mocno. W dalszym ciągu daje buziaki. Jest to dla mnie "cudo"
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...