Jump to content
Dogomania

Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku


Recommended Posts

3 godziny temu, agat21 napisał:

Wspaniale, że się zajęłyście przytuliskiem, wielki szacunek za to! Psiaki piękne, warto ogłaszać. Jestem na urlopie i zaglądam z doskoku na dogo, ale będę Waszą czytaczką i pomagaczką na pewno :)

ja też :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ważny dla Was dokument: program opieki nad zwierzętami bezdomnymi z gminy Orońsko. Pewnie znacie, ale wstawie, bo jest tu bardzo ciekawy punkt 11   !!!! dopłata do adopcji psa 200 zł!!!  (CZY KTOS ZWARIOWAŁ??) może powinnyście pilnie negocjować z wójtem by zamiast tej idiotycznej dotacji - zamienić to na bon na sterylizacje adoptowanego psa w nowym domu!!

http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_pdf/U73/2020/93/4253.pdf#zoom=90

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Poker napisał:

Lepiej nie nie podawajcie nr telefonu do gminy , bo nie będziecie miały kontroli nad adopcjami i psy mogą trafić na łańcuch. Mogę wysłać smycze i obroże głównie dla większych psów.

Dobrze jest podawać w ogłoszeniu wysokość w kłębie, bo wielkość do kolana niewiele mówi no i wagę chociaż orientacyjnie.

Może i masz rację z tym telefonem do gminy. I rzeczywiscie z ta wielkoscia psa, to bedzie bardziej miarodajne. 

A jakbys mogla poratowac jakimis obrozami i smyczami to byloby super!

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, kiyoshi napisał:

Właśnie z tych względów wszystkie punkty przetrzyman są nielegalne :( ponieważ nie dopełniają nawet połowy wymogów dla schronisk wg rozporządzenia z 2004....

W każdej takiej przechowalni warunki są takie same- brak zaplecza weterynaryjne, brak przeszkolonego personelu, brak odpowiednich pomieszczeń. Bez wolontariuszy takie miejsca są bardzo źle :( ale z wolontariatem mogą funkcjonować naprawdę super i z korzyścią dla zwierząt które mogą być lepiej zopiekowane, lepiej wydane do adopcji

To taki paradoks:) 

U nas w przytulisku tezmamy jednego.pracownika który nie wchodzi do.kojcow bo psy go gryzą. Karmę trzymamy w plastikowym kontener ę tzn w nimmamy metalowe wiadro na wor karmy plus miski, smycze też tam.sie mieszczą. Zrobię zdjęcie za pamięci :) 

I my chyba tez bedziemy musialy cos wykombinowac na przechowywanie. I naciskac na gmine zeby to mialo rece i nogi...

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Przytulisko, które znam działa podobnie. Od 7 do 15 w dni robocze, brak wolontariatu, spacerów. Ale z roku na rok udało się coraz więcej uzyskać, początkowo (działa od 2012) psy nie były nawet szczepione ani odrobaczone. Od tego roku są szczepione, odrobaczone, chipowanie i sterylizowane (niestety, po kastracji trafiają do kojców, nie ma zaplecza weterynaryjnego ani kwarantanny) oraz mają swoje obróżki finansowane przez gminę - ale sporo pracy wykonała pracownica tego punktu przetrzymań, jest psiarą i jej chęć współpracy z lokalnymi działaczami psiarskimi zdziałała wiele dobrego. Nawet udało się, aby od tego roku weterynarzem gminnym był ten o lepszej opinii, a nie ten mający opinię złą... jednak to wszystko praca u podstaw, pójście na kompromis, czasem trochę głaskanie urzędników, aby psom było lepiej. W innym takim punkcie wolontariusze też wiele zdziałali przez lata, niektórzy aby poprawić byt starali się o stanowisko pracy w tym miejscu. Czeka Was niełatwa praca, ale mocno trzymam kciuki. Z czasem uda się coraz więcej, powoli, spokojnie, malymi kroczkami.

A no wlasnie! Wszystko malymi kroczkami i oby bylo lepiej. Dzieki!

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, agat21 napisał:

Wspaniale, że się zajęłyście przytuliskiem, wielki szacunek za to! Psiaki piękne, warto ogłaszać. Jestem na urlopie i zaglądam z doskoku na dogo, ale będę Waszą czytaczką i pomagaczką na pewno :)

Dziękujemy!

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Tianku napisał:

a kontaktowałyście się z Kamilą z punktu przetrzymań w Szydłowcu? Fajnie jakby na fb wrzuciła waszą prośbę o wsparcie.... 

trzymam kciuki bo u Was to zagłębie bezdomności

Wlasnie! Musze sie do niej odezwac. Dzieki!

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, kiyoshi napisał:

Ważny dla Was dokument: program opieki nad zwierzętami bezdomnymi z gminy Orońsko. Pewnie znacie, ale wstawie, bo jest tu bardzo ciekawy punkt 11   !!!! dopłata do adopcji psa 200 zł!!!  (CZY KTOS ZWARIOWAŁ??) może powinnyście pilnie negocjować z wójtem by zamiast tej idiotycznej dotacji - zamienić to na bon na sterylizacje adoptowanego psa w nowym domu!!

http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_pdf/U73/2020/93/4253.pdf#zoom=90

 

 

Znamy i tez mi sie to idiotyczne wydaje. Musze ruszyc ta sprawe! Dzieki!

Jak Wy to wszystko wynajdujecie?

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, aagataa8 napisał:

Znamy i tez mi sie to idiotyczne wydaje. Musze ruszyc ta sprawe! Dzieki!

Jak Wy to wszystko wynajdujecie?

w dziennikach urzędowych...to aktualnie obowiążujące u Was prawo. Chciałam sprawdzić pod kątem tych sterylizacji w punkcie przetrzymań, ale faktycznie zgrabnie napisali że sterylizują psy w schronisku! ( a umowe macie z Kielcami)...ani słowa o tym w punkcie...eh...ja jestem wielką przeciwniczką dopłacania do psa:( tymbardziej że w programie napisali też jakie warunki adopcji są wymaganie czyli: traktowanie psa zgodnie z ustawą o.o.z.   a przeciez wiemy że zgodnie z prawem pies np. może być na łańcuchu o ile ma on 5 metrów...i co wtedy? dziad dostanie 200 zł, zapnie psa na łańcuch...nie wiem, bardzo mi się to nie podoba :(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, kiyoshi napisał:

w dziennikach urzędowych...to aktualnie obowiążujące u Was prawo. Chciałam sprawdzić pod kątem tych sterylizacji w punkcie przetrzymań, ale faktycznie zgrabnie napisali że sterylizują psy w schronisku! ( a umowe macie z Kielcami)...ani słowa o tym w punkcie...eh...ja jestem wielką przeciwniczką dopłacania do psa:( tymbardziej że w programie napisali też jakie warunki adopcji są wymaganie czyli: traktowanie psa zgodnie z ustawą o.o.z.   a przeciez wiemy że zgodnie z prawem pies np. może być na łańcuchu o ile ma on 5 metrów...i co wtedy? dziad dostanie 200 zł, zapnie psa na łańcuch...nie wiem, bardzo mi się to nie podoba :(

Zgadza się, też nie jestem zwolennikiem, żeby płacić komuś za wziecie psa na łańcuch. Ale dopiero zaczynamy i pewne rzeczy trzeba wypracować

Link to comment
Share on other sites

Nie mam doświadczenia w takich działaniach ale jedno co Wam powiem to to, że cioteczki z Dogo to kopalnia wiedzy wszelakiej. Dlatego nie bójcie się zadawać pytań bo nie ma głupich pytań tylko odpowiedzi mogą być głupie 24icon_smile2.gifTrzymam za Was kciuki!!!!Pozdrawiam

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Słyszałam o tym schronisku same dobre rzeczy. Moja córka adoptowała z niego swojego Karlosa. Prowadzi je chyba dość młody wet. Bardzo oddany. Do Wrocławia dowożą psy co ok. 2 tygodnie na własny koszt. Psy są wysterylizowane, zadbane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, pyra napisał:

Nie mam doświadczenia w takich działaniach ale jedno co Wam powiem to to, że cioteczki z Dogo to kopalnia wiedzy wszelakiej. Dlatego nie bójcie się zadawać pytań bo nie ma głupich pytań tylko odpowiedzi mogą być głupie 24icon_smile2.gifTrzymam za Was kciuki!!!!Pozdrawiam

Ja dogomanię znam sprzed 10 lat, niektore z dziewczyn znam czy kojarze z tego właśnie okresu. I tu masz rację- nigdzie nie znajdziesz tylu dobrych ludzi co tu! Bardzo dobrze wspominam czas tu spędzony. I dziękuję Wam za teraz- za ten wątek, za wsparcie i pomoc merytoryczną.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

Jeszcze tyko tą ważną strone wstawie :) tutaj zobaczycie ile psów i ile kasy "przechodziło" przez Waszą gmine w kolejnych latach ;)

http://www.boz.org.pl/cgi-bin/sas.cgi

ps. ten schron z którym Wasza gmina ma podpisaną umowę "NowinyMed" ma nieprawdopodobnie niską śmietenośc psów - 4 % ! wow! znacie to schronisko??

Kurcze, szczerze- piewsze słyszę! Ale to chociaz tyle dobrego dla tych psiakow co tam trafiają.

Ale nie mogę otworzyć linku...

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, aagataa8 napisał:

Kurcze, szczerze- piewsze słyszę! Ale to chociaz tyle dobrego dla tych psiakow co tam trafiają.

Ale nie mogę otworzyć linku...

wpisz w wyszukiwarce:

boz.org.pl/monitor

w tym okienku GMINY wpisz nazwe swojej, ok i juz widzisz co w jakim roku tam było ;) a jak szukasz schroniska to w drugim okienku podmioty wpisujesz nazwe, ok i juz widzisz dane ze schronisk ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Poker napisał:

Słyszałam o tym schronisku same dobre rzeczy. Moja córka adoptowała z niego swojego Karlosa. Prowadzi je chyba dość młody wet. Bardzo oddany. Do Wrocławia dowożą psy co ok. 2 tygodnie na własny koszt. Psy są wysterylizowane, zadbane.

wow!! czyli dane z Bozu się potwierdzają, to rewelacja :) oni mają tam baardzo dużo adopcji na ok. 500 przyjetych psów w roku ponad 400 idzie do nowych domów. Musze poszperać czy ten schron ma jakąs strone swoja, ale to w wolnej chwili

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, kiyoshi napisał:

wow!! czyli dane z Bozu się potwierdzają, to rewelacja :) oni mają tam baardzo dużo adopcji na ok. 500 przyjetych psów w roku ponad 400 idzie do nowych domów. Musze poszperać czy ten schron ma jakąs strone swoja, ale to w wolnejchwili

Ja pierdziele! To duzo tych adopcji.

Tak na szybko- to ja nie znalazlam stronki tego schronu

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, kiyoshi napisał:

wpisz w wyszukiwarce:

boz.org.pl/monitor

w tym okienku GMINY wpisz nazwe swojej, ok i juz widzisz co w jakim roku tam było ;) a jak szukasz schroniska to w drugim okienku podmioty wpisujesz nazwe, ok i juz widzisz dane ze schronisk ;)

Dziękuję, juz widzę

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny! Ktora mi pomoze w kwestiach technicznych tu na dogo? 

Nie moge sobie poradzić z zapisaniem edytowanego 1 postu. Wywala informacje, ze " nie mozna edytowac bo post zostal usunięty lub przeniesiony lub minelo zbyt wiele czasu. W niedziele wykminilam, ze jak wpisalam inny powod edycji (np. za pierwszym razem byla edycja, to wpisalam edycja2) to poszlo. Wczoraj i dzisiaj to nie zadzialalo :-( jak to zrobić? A w ogole to na dogomanii nie wolno uzywac emotikon? Bo tez nie moge zapisac wtedy... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...