Jump to content
Dogomania

Nuka w DS razem z zamojską Gabi i bernardynem Raszkiem. Wielka niewiadoma ma na imię Nuka. Zamojska bida szuka przyjaciół i sponsorów.


Recommended Posts

29 minut temu, szafirka napisał:

Nuka ma 4 lata i nie dała się zważyć, bo uciekała z wagi, ale ma nie więcej niż 5 kg. Została dzisiaj odrobaczona, odpchlona i zaszczepiona na choroby zakaźne. Sunia jest śliczna, ciekawa świata, pokłapuje ząbkami i powarkuje, ale nie ucieka wzrokiem, nie szuka kąta do ucieczki, więc mam nadzieję, że kolejne dni zamiotą strach pod dywan i rozkwitnie jak kwiatuszek. W schronisku Panowie określili ją jako psiaka, który bardzo przeżywa odrzucenie i samotność, potrzebuje bliskości człowieka.

No to teraz  wszystko to będzie miała:).

Rozmawiałam już szafirką - ZEA dopłaci do każdego psa 50 zł (wizyta u weta).

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

A tutaj Nuka jeszcze  w schronisku, czeka na decyzję - jedzie czy nie...

Nie mozna jej było tam zostawić, decyzja mogła być tylko jedna.

SAVE_20200402_105806.jpg

I bardzo słuszna decyzja.Teraz Nuka ma coś swojego legowisko i kocyk a wcześniej lepiej nie pisać.

Link to comment
Share on other sites

Przydreptałam i ja do małej Nuki :) Ja również bardzo się cieszę,że takim trochę przypadkiem,dostała szansę na opuszczenie schronu.Jest jeszcze niepewna bo zbyt dużo się przecież działo ale wierzę,że już niedługo zobaczymy ją brykającą z innymi psiakami.

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Bogusik napisał:

Przydreptałam i ja do małej Nuki :) Ja również bardzo się cieszę,że takim trochę przypadkiem,dostała szansę na opuszczenie schronu.Jest jeszcze niepewna bo zbyt dużo się przecież działo ale wierzę,że już niedługo zobaczymy ją brykającą z innymi psiakami.

Witaj u Nuki. Mam nadzieję, że Twoje słowa szybko się spełnią.

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, rozi napisał:

Bardzo ładna sunia, imię też bardzo ładne  :)

Ona dostała równocześnie odrobaczenie i szczepienie? To tak można?

Witaj rozi.

Ostatnio chyba tak weci robią. Albo mówią, żeby odrobaczenie dać w dwa dni po szczepieniu.

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Anula napisał:

Zawsze odrobacza się przed szczepieniem a nie po.

Oczywiście, dlatego się zdziwiłam, że równocześnie. Odrobaczanie osłabia organizm i były przykłady tu na Dogo nawet, że stary piesek nie dał rady, to są twarde specyfiki. No nie wiem, ja bym nie szczepiła równocześnie.

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, Anula napisał:

Zawsze odrobacza się przed szczepieniem a nie po.

Nie zawsze. Jak byłam z Haną u weta przed szczepieniem to wet powiedział, że ją zaszczepi i żeby

dać tabletki na robale dwa dni po szczepieniu.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jo37 napisał:

Nie zawsze. Jak byłam z Haną u weta przed szczepieniem to wet powiedział, że ją zaszczepi i żeby

dać tabletki na robale dwa dni po szczepieniu.

To jestem zaskoczona bo sporo psów się przez mój dom przewinęło i najpierw dawano tabletkę na odrobaczenie a za tydzień szczepienie z tym,że szczepienie p/wściekliźnie i p/chorobom było podawane razem.Wet mi mówił,że z robalami pies nie może być szczepiony,musi być zdrowy i pozbawiony robali.A tak nawiasem pisząc każdy wet ma inne zasady.Chociaż ja mam wetów,którzy skończyli studia we Wrocławiu i wszyscy mają te same zasady.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Poker napisał:

Najpierw bym odrobaczyła, odczekała z tydzień , aż organizm usunie toksyny po robalach i dopiero potem zaszczepiła. szczepionka może osłabić  organizm na dłużej niż tydzień.

Odrobaczanie osłabi, co jest negatywne dla szczepienia. Tam wszystkie pieski równocześnie, popatrzyłam teraz.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Anula napisał:

Zawsze odrobacza się przed szczepieniem a nie po.

 

5 godzin temu, rozi napisał:

Oczywiście, dlatego się zdziwiłam, że równocześnie. Odrobaczanie osłabia organizm i były przykłady tu na Dogo nawet, że stary piesek nie dał rady, to są twarde specyfiki. No nie wiem, ja bym nie szczepiła równocześnie.

 

2 godziny temu, Poker napisał:

Najpierw bym odrobaczyła, odczekała z tydzień , aż organizm usunie toksyny po robalach i dopiero potem zaszczepiła. szczepionka może osłabić  organizm na dłużej niż tydzień.

 

2 godziny temu, Anula napisał:

To jestem zaskoczona bo sporo psów się przez mój dom przewinęło i najpierw dawano tabletkę na odrobaczenie a za tydzień szczepienie z tym,że szczepienie p/wściekliźnie i p/chorobom było podawane razem.Wet mi mówił,że z robalami pies nie może być szczepiony,musi być zdrowy i pozbawiony robali.A tak nawiasem pisząc każdy wet ma inne zasady.Chociaż ja mam wetów,którzy skończyli studia we Wrocławiu i wszyscy mają te same zasady.

U nas w Zamościu nasze bezdomniaki  weci  też zawsze najpierw odrobaczają, a potem dopiero po 7 - 10 dnia szczepią i też myślę, że taka kolejność jest prawidłowa.

Dzisiaj z ciekawości zapytałam szafirki, kiedy Nuka była sterylizowana, jaka data jest w książeczce; okazało się, ze w listopadzie, więc sunia jest w schronisku od września/ pażdziernika. Musiała cały czas ukrywać się wewnątrz budynku, bo ani razu jej nie widziałam. Dobrze, ze w środę był w schronisku p. Wiesław (to jego zawsze pytam o psy) i że wyprowadził sunię, bo ukrywałaby się  kolejne miesiące.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...