Jump to content
Dogomania

Nadprogramowe szaleństwo, śliczna Freya w nowym domu :)


Jaaga

Recommended Posts

Wilczak w schronisku to kiepska sprawa. Dla natury tych psów zamknięcie z dużym stadem w jednym kojcu musi być ogromnym stresem. Trwające wiele miesięcy, bez mozliwości wychodzenia, pobiegania staje się już cierpieniem.

Miesiące temu na jednym ze zdjęć Toli wypatrzyłam ją w schronisku. Bardzo chciałam pomóc. Zapisałam się na grupy wilczakowe, wszędzie pokazywałam na grupach pomocowych. Jednak to nie przyniosło efektu. Odnośnie wilczaczki było mnóstwo pytań, niby chętnych, nawet z hodowcami korespondowałam, Tola odbierała telefony i wiadomości. Wszystko się urwało, kiedy na jednym ze zdjec było widac, że ma krótki ogon. Dla ludzi okazała się przez to za mało rasowa. Dla miłosników rasy problemem było nawet pokrycie kosztu transportu, gdyby mieli po nia jechać.

 I był jeszcze jeden kłopot. Gdyby ludzie z ogłoszenia zdecydowali się poprzez Tolę adoptować, a byłby zwrot z adopcji, to co wtedy? Przecież nie wróciłby do schroniska. Dużego psa nie jest łatwo gdzieś umieścić, koszty hotelu są znaczne.

Kilka dni temu znowu zobaczyłam ją na fotkach Toli, jeszcze dalej od człowieka, stojącą na końcu wybiegu. Stwierdziłam, że jak któraś z umieszczonych u nas suczek pojedzie do nowego domu, to ją wezmę. Najwiekszy problem zawsze jest z transportem. Teraz nadarzyła się okazja, bo wyjeżdża więcej psów ze schroniska, a nie wiadomo za ile miesięcy będzie następny transport dla dużego psa. Nieprzespana noc, rozważanie za i przeciw. Nie mam kasy na utrzymanie kolejnego psa, a z drugiej strony, jesli jej nie weźmiemy, to może tam nie przeżyć. Tak naprawdę jesteśmy już chyba jej ostatnią szansą na nowe życie. W końcu skontakowałam się z Tolą, czy fundacja pokryje koszt jej jedzenia i opiekę wet.Tola potwierdziła, najwyżej będziemy zbierać pieniądze i wtedy zapadła całkiem szalona decyzja. Bierzemy ją. Potem było oczekiwanie na wyjazd Toli do schroniska w celu rezerwacji.

Tola wczoraj napisała: Jutro opuści schronisko razem z innymi psiakami, jedzie do Jaaga do BDT., też obiecałam pomoc ZEA.

 To ta dziewczyna po prawej

4ff2c226c03fa1c9med.jpg  e1c0d7476e99525bmed.jpg

Za kilka godzin sunia przyjedzie. Nie ma jeszcze imienia. Nie ma nic, tylko nadzieję. 

Bądźcie z nami. Gdyby ktoś chciał dorzucić się do karmy dla niej, to będziemy z Tolą bardzo wdzięczne.

Jutro jedzie do nowego domu Tania i jedna ze szczeniorek. Jakoś los dba o to, żeby od razu zapełnić u nas psią lukę.

Ogłoszenia Freyi:

Jaaga:

Wrocław  https://www.olx.pl/oferta/sliczna-wilczasta-freya-mini-wilczak-wysterylizowana-adopcja-CID103-IDDdIKD.html

Havanka:

Kraków  https://www.olx.pl/oferta/mlodziutka-freya-w-typie-wilczaka-szuka-domu-CID103-IDDe2fw.html

Tola:

Warszawa  https://www.olx.pl/oferta/niezwyklej-urody-freya-do-adopcji-CID103-IDDhh02.html

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie:

wpłaty:

25 zł Havanka

56 zł Havanka

100 zł Małgorzata J.- adopcja wirtualna styczeń 2020, s.5

80 zł Małgorzata J. - adopcja wirtualna luty 2020, 

100 zł Małgorzata J. - adopcja wirtualna marzec 2020

razem 361 zł

Wydatki:

 Karma Josera 159,80 zł (styczeń) s.5

szczepienie 30 zł

Obroża Foresto 130 zł

Karma Josera 144 zł (24.03.20)

razem:  463,80 zl

Stan konta: minus - 102,80 zł

INNA POMOC: Tianku 100 zł z bazarku -wyróznia Freyi ogłoszenia na olx.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tianku napisał:

Jaaga dziekuje za nia :** wilczak to moje niespelnione marzenie...

Gdzie beda zbierane pieniazki na sunie? Na konto Zea czy Twoje ? Chce przelac grosik

To też niespełnione marzenie mojego męża, dlatego chyba się na nią tylko zgodził. Niestety, Tola powiedziałą, że w schronisku jest druga, młoda nowa wilczaczka. Ślicznie dziękuję za chęć wsparcia. 

Pieniądze będą zbierane na konto ZEA, proszę tylko o dopisek w tytule, że to dla suki wilczaka.

Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA

ul. Kilińskiego 5
22-400 Zamość

Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jo37 napisał:

Przywitam się u suni. 

Jaaga - masz rację - jesteście jej jedynym ratunkiem.

Witaj Joasiu, fajnie że zaglądnęłaś do nas. Tak jakoś się wszystko układa. Wyjazd Myszki do nowego domu, jutrzejszy wyjazd Tani i szczeniorki przeważyły w podjęciu decyzji. Kiedy widzę, jak latami siedzą tam większe psy i Tola napisała jeszcze, że ona jest w ostatnim kojcu, gdzie diabeł mówi dobranoc, to uczucia wzięły górę nad rozsądkiem. Zresztą wiesz najlepiej, bo sama to znowu zrobiłaś ;)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Witaj Joasiu, fajnie że zaglądnęłaś do nas. Tak jakoś się wszystko układa. Wyjazd Myszki do nowego domu, jutrzejszy wyjazd Tani i szczeniorki przeważyły w podjęciu decyzji. Kiedy widzę, jak latami siedzą tam większe psy i Tola napisała jeszcze, że ona jest w ostatnim kojcu, gdzie diabeł mówi dobranoc, to uczucia wzięły górę nad rozsądkiem. Zresztą wiesz najlepiej, bo sama to znowu zrobiłaś ;)

Oj, wiem, jak to jest gdy serce bierze górę nad rozsądkiem.

Bardzo się cieszę Jaaga, że sunia do Ciebie jedzie.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Gabi79 napisał:

Oj, wiem, jak to jest gdy serce bierze górę nad rozsądkiem.

Bardzo się cieszę Jaaga, że sunia do Ciebie jedzie.

Fajnie, że zaglądnęłaś, zapraszam do pozostania na wątku.

Sunia już jest ze mną. Chyba to była dobra decyzja. 

Jest  miła, łagodna, ale nieśmiała. Sama nie podejdzie, obserwuje z odległości. W domu zachowuje się tak, jak na zdjęciach ze schroniska, czyli trzyma się na drugim końcu od człowieka, tylko nie boi się. Najpierw chciała się wydostać z mieszkania, ale znalazła sobie miejsce przy oknie sięgającym podłogi i tam dałam jej legowisko. Jest w dobrej kondycji, jedynie cuchnie. Do innych psów jest w porządku. Smyrgnął mi do niej Beniuś, to nie zareagowała. Linda stara się ją poznać. Połozyła się metr od niej, jojczy, piszczy, ale sunia na razie nie daje się przekonać.

No i jest miniaturowym wilczakiem. Wszystko ma typowe, tylko rozmiar mniejszy.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Jaaga napisał:

Fajnie, że zaglądnęłaś, zapraszam do pozostania na wątku.

Sunia już jest ze mną. Chyba to była dobra decyzja. 

Jest  miła, łagodna, ale nieśmiała. Sama nie podejdzie, obserwuje z odległości. W domu zachowuje się tak, jak na zdjęciach ze schroniska, czyli trzyma się na drugim końcu od człowieka, tylko nie boi się. Najpierw chciała się wydostać z mieszkania, ale znalazła sobie miejsce przy oknie sięgającym podłogi i tam dałam jej legowisko. Jest w dobrej kondycji, jedynie cuchnie. Do innych psów jest w porządku. Smyrgnął mi do niej Beniuś, to nie zareagowała. Linda stara się ją poznać. Połozyła się metr od niej, jojczy, piszczy, ale sunia na razie nie daje się przekonać.

No i jest miniaturowym wilczakiem. Wszystko ma typowe, tylko rozmiar mniejszy.

Super, że sunieczka już u Ciebie, będę z przyjemnością śledzić jej losy

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tianku napisał:

Uwierzycie albo nie .... Ale jak ja zobaczylam to pomyslalam Freya!!! Nawet niesmialo chcialam zaproponowac 

Telepatia szok

Zapowiada sie fajna sunia :) dobrze ze juz bezpieczna

To chyba nas obie tak tknęło. Moje dziewczyny zaczęły już wczoraj wymyślać różne imiona, a jak na nią dziś spojrzałam to od razu w głowie pojawiło się Freya.

1 godzinę temu, Bogusik napisał:

Przytuptałam i ja do sunieczki,która dzięki Jaaga i jej TZ  ma u nich dt :) Bardzo cieszą pierwsze wiadomości,że jest spokojna i chyba puki co,to wszystko i wszystkich bacznie obserwuje.

Cieszę się, że też tu jesteś. Fajnie, że też Wam z Anulą udało się zabrać dwie sunieczki. Miałam tremę przed jej pojawieniem się, ale jest dobrze.

Teraz odważyła się wyjsć z pokoju, ma dziwny sposób poznawania wszystkiego nosem. Dosłownie wszystko musi być obwąchane i nim dotknięte. Stara się trzymać za mną i jest stale w ruchu. Może to tak na początku. Za to na razie słychać ciągle jej wciągane nosem powietrze i stukot pazurków. 

Kupiłam ją puszkami Lukullusa.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Jaaga napisał:

To chyba nas obie tak tknęło. Moje dziewczyny zaczęły już wczoraj wymyślać różne imiona, a jak na nią dziś spojrzałam to od razu w głowie pojawiło się Freya.

Cieszę się, że też tu jesteś. Fajnie, że też Wam z Anulą udało się zabrać dwie sunieczki. Miałam tremę przed jej pojawieniem się, ale jest dobrze.

Teraz odważyła się wyjsć z pokoju, ma dziwny sposób poznawania wszystkiego nosem. Dosłownie wszystko musi być obwąchane i nim dotknięte. Stara się trzymać za mną i jest stale w ruchu. Może to tak na początku. Za to na razie słychać ciągle jej wciągane nosem powietrze i stukot pazurków. 

Kupiłam ją puszkami Lukullusa.

 

Wspólnymi siłami udało się tym razem pomuc gromadce psiaczków i to cieszy:)

Ona zachowuje się jak owczarek niemiecki...One też właśnie  w pierwszym rzędzie pchają swojego nochalka do obwąchania i nim dotykania...:) Freya jak i pozostałe psiaki są okropnie głodne bo przecież cały dzień bez jedzenia.Nie dziwię się,że smakowitego Lukullusa pochłonęła i teraz trzyma się Ciebie :)

Link to comment
Share on other sites

Ja też zapisuje się u suni i bardzo się cieszę, że i ona  dostała szansę.

Jest delikatna, nieśmiała, w schroniskowym boksie coraz bardziej stawała się niewidoczna.

Dzisiaj została wyprowadzona jako pierwsza,  była  najdalszym boksie; jak ona pędziła do  nas  na tej smyczy, jakby się bała, ze ktoś z nas się rozmyśli.

A potem, jak TZ anecik otworzył klatkę, to sama próbowała się do niej  zapakować!

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Tola napisał:

Ja też zapisuje się u suni i bardzo się cieszę, że i ona  dostała szansę.

Jest delikatna, nieśmiała, w schroniskowym boksie coraz bardziej stawała się niewidoczna.

Dzisiaj została wyprowadzona jako pierwsza,  była  najdalszym boksie; jak ona pędziła do  nas  na tej smyczy, jakby się bała, ze ktoś z nas się rozmyśli.

A potem, jak TZ anecik otworzył klatkę, to sama próbowała się do niej  zapakować!

biedna:(

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tola napisał:

Sunia zaczęła nowe życie;  Jaaga - bardzo dziękuję, że zdecydowałaś się jej pomóc kwiat-ruchomy-obrazek-0015.gif

To ja dziękuję, że zgodziliście się pomóc w jej utrzymaniu, inaczej nie mogłabym pozwolić sobie na zabranie kolejnego psa, choćby nie wiem, jak było mi go żal.

11 godzin temu, rozi napisał:

Ja (niestety) lubię psy bez ogona, taka zamknięta dupka i wszystko jest proporcjonalne. Przy tej delikatnej główce ogon by przeważał.

Mam już mixa ON Fly`a i Bakstera z krótkimi ogonami. Przy Flyu długo jakoś "na oko" brakowało mi jego ogona, bo to kwestia przyzwyczajenia do wyglądu konkretnej rasy, zresztą jest duży i masywny, Bakster ma długie włosy, więc nie widać, a u Frei wiedziałam od początku, że nie ma, to mi go nie brakuje. Jak widać ta wada występuje stosunkowo często.

 

12 godzin temu, Havanka napisał:

Odnalazłam wątek tej pięknej suni. Cieszę się, ze ona też dostała szansę na lepsze życie. Jak będzie trzeba, pomogę w ogłoszeniach i mam nadzieję, że znajdzie odpowiedni dom ! Czego jej życzę z całego serca !!!

Zapraszam do pozostania na wątku. Ślicznie dziękuję za chęć pomocy w ogłoszeniach. Freya zapowiada się na zdrową i adopcyjną sunię, myślę więc, że szybciutko ogłoszenia przydadzą się.

Na razie nic o niej nie wiem, mąż musi przywieźć czytnik, bo jest problem z książeczką zdrowia. Jest opisana na białego 5-l. samca, który był w schronisku 3 lata, w 2018 r. kastrowany. Ponoć chip się zgadzał, tzn końcówka. Musimy sprawdzić cały.

Dziękuję wszystkim, którzy zaglądnęli tu za zainteresowanie sunią. 

Link to comment
Share on other sites

W porozumieniu z Tolą, próbuję na FB czegoś nowego - szukamy opiekunów wirtualnych dla Freyi. Gdyby to się powiodło, to w ten sposób można pomagać innym zwierzakom znajdującym się pod opieką fundacji. Trzymajcie kciuki i kto może, to proszę o udostepnianie. Niestety nie potrafię tu linkować niczego z FB. Tam są nowe zdjecia Freyi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...