Jump to content
Dogomania

Wreszcie i Tania znalazła swój dom - zamieszkała u DT Karmelka:) Beza w DS w Warszawe, Wiola pokonała parwo i ma DS w Niepołomicach:) Szczeniaki w swoich domach:) Tosia za TM:( Pomocy!!! 3 suczki i 5 szczeniaków z interwencji:(:(


Tola

Recommended Posts

On 1/23/2020 at 8:11 PM, Tola said:

 najlepiej postępy Tani opisze p. Ola.

 

 

Opiszę, opiszę :)

Jej Sznaucerowatość zrobiła kolosalne postępy. Chodzi już prawie po całym domu, nie ma oporów przed wskakiwaniem na kanapę w salonie. Ba, czasami nawet odmawia zejścia...

Na szczęście skończyły sie powarkiwania i poprawnie układa sobie kontakty z psami i kotami. Odkąd jest na Urinovecie (dolu?) i Kalmvecie zmniejszyła się skala posikiwania.

Na dworze Tania bez smyczy zachowuje się swobodnie, trzyma się albo mnie albo psiaków. Na smyczy jest ok do momentu kiedy luz się kończy i poczuje szarpnięcie, wtedy przywiera do ziemi przerażona. Ale na szczęście jest bardzo zazdrosnym psiakiem, więc jak widzi że rozdaję głaski to zapomina o strachu i podbiega, żeby podstawić głowę do głaskania.

Przeprosiłą się też z miskami i po ponad tygodniu cyrków i cudowania je i pije normalnie.

Będę musiała zaopatrzyć ją w lepsze, wygodne szelki bo te obecne wydzierają jej włosy z grzbietu. Możecie doradzić jakieś dobre modele?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, DT-Karmelki napisał:

Będę musiała zaopatrzyć ją w lepsze, wygodne szelki bo te obecne wydzierają jej włosy z grzbietu. Możecie doradzić jakieś dobre modele?

A jakie szelki Tania ma obecnie?

Dobre szelki, z których trudno się jest psiakowi uwolnić, to szelki typu guard. W widocznym miejscu można przymocować do nich adresówkę.

      szelki-tyolu-quard.jpg               szelki-z-adres-wk-jpg.jpg

Ważne jest, żeby szelki nie były wykonane z wąskiej taśmy, która będzie się wrzynać.

Dla psiaka spokojnego, który nie ma zapędów do wyswobodzenia się z szelek, są szelki tego typu. Szybko, wygodnie się je ubiera, a szerokie taśmy nie wcinają się w psa.

Szelki-Julius-K9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.01.2020 o 19:28, DT-Karmelki napisał:

Opiszę, opiszę :)

Jej Sznaucerowatość zrobiła kolosalne postępy. Chodzi już prawie po całym domu, nie ma oporów przed wskakiwaniem na kanapę w salonie. Ba, czasami nawet odmawia zejścia...

Na szczęście skończyły sie powarkiwania i poprawnie układa sobie kontakty z psami i kotami. Odkąd jest na Urinovecie (dolu?) i Kalmvecie zmniejszyła się skala posikiwania.

Na dworze Tania bez smyczy zachowuje się swobodnie, trzyma się albo mnie albo psiaków. Na smyczy jest ok do momentu kiedy luz się kończy i poczuje szarpnięcie, wtedy przywiera do ziemi przerażona. Ale na szczęście jest bardzo zazdrosnym psiakiem, więc jak widzi że rozdaję głaski to zapomina o strachu i podbiega, żeby podstawić głowę do głaskania.

Przeprosiłą się też z miskami i po ponad tygodniu cyrków i cudowania je i pije normalnie.

Będę musiała zaopatrzyć ją w lepsze, wygodne szelki bo te obecne wydzierają jej włosy z grzbietu. Możecie doradzić jakieś dobre modele?

 

9 godzin temu, DT-Karmelki napisał:

Do tematu szelek jeszcze wrócę, teraz bardzo się śpieszę ( kiedy nie?)...

Ale bardzo chciałam to od razu wrzucić :)

c233ebc06b5a745cmed.jpg

A tu filmik:

 

https://streamable.com/uhnd9

Przyznam, że wiadomości o Tani na kanapie nie spodziewałam się, tzn. marzyłam o takiej chwili, ale nie sadziłam, że nastąpi to tak szybko!!!

A tu jeszcze filmik, pełnia  szczęścia;)

A widok cudny, z marzeń i snów;).serce-ruchomy-obrazek-0607.gif

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wspaniały widok Tani z radośnie machającym ogonkiem. 

Dzięki Jaaga a teraz DT  - Karmelki mała z dzikiej, przestraszonej suni stała się psiakiem może nie odważnym ale w miarę swobodnie czującym się z człowiekiem. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, helli napisał:

Tak, stąd ją pamiętam i te większą ruda niepodobną, siostrę czy nie,

Na tym filmie pani wola Dorota, dość poważnym głosem hehe

Większa ruda to Kenya, jeden ze szczeniaków, który pokonał parwo dzięki opiece DT Karmelka:)

fb108e6af243d164med.jpg

Teraz Kenya to duza dziewczynka;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...