Jump to content
Dogomania

Sznaucery amerykańskie


Bartolomeusz

Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wogóle nie trzeba skubać

Ja mojego czsr staruszka golę już prawie 11 lat i ma piękną szorstką sierść, podszerstka prawie zero, jest kruczoczarny, nie jaśnieje, nie odbarwia się - rewelka

hm....a dlaczego niektóre po strzyzeniu robią się szare a inne nie :-?

a co do maszynki i grzbietu to jakoś wolę rwać:) i nie wydaje mi się żeby Denisa to jakoś strasznie bolało bo generalnie też siedzi spokojnie (gorzej siez achwuje jak mu łay czesze) a jescze jak się mu jakąś marcheweczke da to można rwać i rwac spokojnie tylko czasem mu się nudzi i wtedy się kręci i wierci w kółeczko :roll:

a co do rymwoania to oprócz trymownaia do łysa jak się trymuje psa? tzn bo chcę żebuy Denisa wytrymować koło maja-czerwca na wakacje do łysa żeby mu chłodniutko było, a teraz chcę go troche podskubać tylko ile? dokąd bedzie wychodzić? raczej niebo wychodzić będzie zawsze, wiec jak to rozpoznac że już koniec? i co ile tyrmujecie psiaki? co ile do łysa a co ile takie podtrymowwywanie?

Link to comment
Share on other sites

Orsini zle mnie zrozumialas, nie uzywam maszynki do grzbietu dla moich sznaucerow.Mialam na mysli to iz amerykance tez moga miec twardy wlos genteycznie a nie wypracowane trymowaniem, ktore owszem poprawia jakosc wlosa ( ale nie zrobisz cudu jesli bedziesz maila psa genetycznie o miekkim wlosie) a twardy wlos utrzymuje w odpowiedniej kondycji. Mam jeszcze 14 letni mini pieprzaka z lini czesko-polskich i on cale zycie jest robiony maszynka wady- ciemna prega na grzbiecie no i wlosa wypada zdecydowanie obficiej niz przy trymowaniu.:)

Miniaturke raz przy pierwszym skubaniu wyrwalam do zera a teraz jest robiona w rolling coat

Jednego olbrzyma zrywam do zera a suke olbrzymke tez mam w rolling coat i od zeszlego stycznia ciagle jest w takim samym wlosie( oczywiscie regularnie potrymowanym) Dla kazdego psa inna metoda:P

wlasnie jestem na etapie robienia olbrzyma ale reka mi odmowila poslzuszenstwa i pies zrobiony do polowy :lol:

Link to comment
Share on other sites

No włąsnie minus strzyzenia grzbietu to ta ciemna pręga i to, iż włosa na dywanie jest duuużo wiecej:) a Deniskowi teraz fajnie coraz bardziejn pręga wzdłuż grzbietu przybiera pieprzastego kolorku co mnie bardzo cieszy:) i włosek już jest coraz sztywniejszy, z resztą nigdy nie miałam z nim więskzych problemów:)

a jak to jest z tym ze niekórzy mówią że piest strzyzony masyznką jest bardziej podatny na choronby, oczywiście chodzi mi o sznuacera i jego grzbiet że wtedy moż emu jakies uczulenie wyjść czy jakos tak... bo stary włos zalega w skórze i nowy nie moze wyjść i dlatego jest miękkszy.... :roll:

a na czym polega robienie rolling coat? mnie się to kojarzy z trzymaniem psa na dłużsym włoisie i uzywania trymera typu grabki dobrze mi się zdaje czy nie? hm...muszę wypracowac jakąś metodę dla Deniska, tylko nie za bardzo wiem jak.....chyba dwa razy w roku bedzie do łysa a takto co 2 m-ce podtrymowywanie tylko nie wiem jak długo i do jakiej długosci :-?

Link to comment
Share on other sites

a jak to jest z tym ze niekórzy mówią że piest strzyzony masyznką jest bardziej podatny na choronby, oczywiście chodzi mi o sznuacera i jego grzbiet że wtedy moż emu jakies uczulenie wyjść czy jakos tak... bo stary włos zalega w skórze i nowy nie moze wyjść i dlatego jest miękkszy.... :roll:

Ja moja psice tylko strzygę, nie jest trymowana. Niby mieliśmy ja tam zabrać na wyrywanie kłaków, ale fryzjer stwierdził, że pies ma ładną sierść i por postu nie ma potzeby. Nie jest na wystawy, więc nie ma sensu rwać. Póki co oczywiście. Ale ja tam nie zauważyłam, żeby Gal była podatna na jakieś uczulenia... Ma fajną, błyszcząca sierść, kąpiemy ją raz na kilka miesięcy, nie ma łupieżu, nic! Nio i nie jest szara co też mnie dziwi :o Bo ja tu widze na osiedlu pełno szarych sznaucerów, a Gal taka czarna jak węgiel cąły czas mimo, że tylko strzyżona... :roll:

Link to comment
Share on other sites

hahaha zaloze sie , ze uzywasz obrozek i smyczek:))))))))))a i jak dobrze poszukac to pewnie sie kaganczyk znajdzie z ciekawszych akcesoriow:))

tak moze jeszcze powiesz, ze ja uzywam obrozy elektrycznych co :eviltong: . Dla Twojej wiadomosci, to nie nie uzywam ani obrozy, ani smyczy, ani tym bardziej kaganca, tym bardziej, ze nie mam stolu, wiec moje psy rozkladaja sie przy trymowaniu jak chca.

KaVanga:)))sie zes nie wyspala,ze zartow nie kumasz?:))albo...inaczej, wybaczam Ci ze wzgledu na mlody wiek:))16latki nie wiedza jakich akcesoriow uzywaja parki sado-maso:))))wiesz, pejczyki, kajdanki i obrozki:))))))kaganczyki tez sie zdazaja:))))ale o stolach nie slyszalam:)))i o obrozach elektrycznych tez nie:))ale ja sie w sumie nie znam:)))nie siedze w tym temacie tyle co na filmach czasem pokaza:)))))

Link to comment
Share on other sites

madziorka slyszalam te teorie-dla mnei jest ona bzdurna, bo jest wiele ras ktore nie gubia wlosa nie tylko sznaucer i jakos z nimi jest wszystko OK a tylko sznaucerki by byly podatne na choroby z tego powodu,ze sie go nie wyrywa?:)))np.afgan, chinczyk, pudel itp. i je sie czesto tez goli albo jorki:))i NIC, wiec uwazam,ze ten text wymyslil jakis ktos kto chcial sobie humor poprawic przez to skubanie, ze niby potrzebne jest nie dla pana na wystawki a dla psa:))

Link to comment
Share on other sites

KaVanga:)))sie zes nie wyspala,ze zartow nie kumasz?:))albo...inaczej, wybaczam Ci ze wzgledu na mlody wiek:))16latki nie wiedza jakich akcesoriow uzywaja parki sado-maso:))))wiesz, pejczyki, kajdanki i obrozki:))))))kaganczyki tez sie zdazaja:))))ale o stolach nie slyszalam:)))i o obrozach elektrycznych tez nie:))ale ja sie w sumie nie znam:)))nie siedze w tym temacie tyle co na filmach czasem pokaza:)))))

No i jak wszystko wyjasnione to od razu czlowiekowi lepiej na sercu :wink: :angel: , no to za Twoje zdrowko :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :D .

Link to comment
Share on other sites

O fiolecik :angel:

:drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking:

Link to comment
Share on other sites

No a jak :thumbs:

:drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...