Jump to content
Dogomania

Sznaucery amerykańskie


Bartolomeusz

Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dzieki za wyjasnienie rolling coat....:) JUsta Gal rzeczywiście jest super zarna i nie wiem od czego to zalezy to szarzenie ale ot chyba genetyka tym rządzi :roll:

a teraz jak wszyscy to wszyscy: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking:

Link to comment
Share on other sites

:roll:

ale dyskusja, no to :drinking: :drinking: :drinking: i powiem swoje

mam takiego małego interchampiona amerykańskiego - skubany na okrągło i jest co robić, jak zjechałabym go maszynką to potem chyba bym się nie odrobiła, łapki też ma skubane

generalnie trymowanie nie boli, ale warunek - trzeba wiedzieć kiedy i jak to robić

na codzień skubie i tnę różne psiaki, więc mogę powiedzieć że po strzyżeniu mini lubą szarzeć - zwłaszcza te "amerykańskie"

co do charakteru to ameryki jednak spokojniejsze, ale za to trudniejsze w utrzymaniu - pielęgnacji

a tak w ogóle to teraz jest większość wymieszana i zdarzają się wyjątki

:lol: :lol: :wink:

Link to comment
Share on other sites

tak, tak krycia nie są najważniejsze

ważne że psiak jest super

a chciałabym aby jakieś jego dzieciątko pokazywała się na wystawach (a są dwa psiaki do wzięcia w Przemyślu i jakoś na te wystawowe nie ma chętnych)

:(

a z intera bardzo się cieszymy :lol:

Link to comment
Share on other sites

a ja dalej nie znam rodowodu i jako sledczego bardzo mnie to nurtuje:))))po czym ten Twoj psiak jest?

na te wystwowe nigdy nie ma chetnych:((trzeba miec mega fuxa zeby trafic na takich popaprancow jak my co to jezdza jak wsciekli gdzie sie da i na ile kasy tylko starcza:((((

z moich szczeniat beda wystwaiane tylko te co zostana u mnie i ten co poszedl za krycie a reszta niestety nie:(((

Link to comment
Share on other sites

jestem po krótkiej przerwie :) obowiązki 8)

witam rodzinkę :lol:

jostra - jak najbadziej masz rację

łapki skubie, bo są potem sztywne i puchate i mają odopwiednią formę - wystarczy dobrze potem poczesać

jak sie zostawia to włos rośnie długi, kładzie sie i nie ma nic pod spodem - tragedia, no i robią sie odstające łokcie

a nożyczkami to owszem są gęste, i mieciutkie i kręcone i bardzo lubią się kołtunić

:wink:

Link to comment
Share on other sites

jestem po krótkiej przerwie :) obowiązki 8)

witam rodzinkę :lol:

jostra - jak najbadziej masz rację

łapki skubie, bo są potem sztywne i puchate i mają odopwiednią formę - wystarczy dobrze potem poczesać

jak sie zostawia to włos rośnie długi, kładzie sie i nie ma nic pod spodem - tragedia, no i robią sie odstające łokcie

a nożyczkami to owszem są gęste, i mieciutkie i kręcone i bardzo lubią się kołtunić

:wink:

Witaj Oki

nie byłbym sobą gdybym nie zapytał o technike skubania tych łapek. Szczegóły strikte dokładne poprosze :)

Link to comment
Share on other sites

ale nie bede sie tak dokładnie rozpisywać, bo zdecydowanie odbiegamy od tematu

włos na łapkach zaczesuje prostopadle do łapki i skubie to co najdłuzsze i i wystaje to wyskubuję paluszkami :) i w zasadzie kształt sam wychodzi

Grogi owszem ma sporo włosa na łapach, ale jest "w miarę" szorstki i prosty, w zeszłym roku był moment, że odpuściłam sobie to skubanko to zrobił mu sie włos długi i dość żadki i nie miał sie na czym trzymać ( i nic nie pomaga, zadne pianki spraje i lakiery i tym podobne)

z tym włosem na łapach jest tak samo jak z włosem na grzbiecie - tylko reguralne trymowanie cos daje, a wypracowanie włoska na łapkach trwa ok 1.5 roku lub dłużej :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...