Jump to content
Dogomania

Sznaucery amerykańskie


Bartolomeusz

Recommended Posts

Witam maniaków wszystkich ras piesków a głównie sznaucerków ). Zastanawiam się nad zakupem sznaucera miniaturowego amerykańskiego i prosiłbym właścieli takich piesków o napisanie mi conieco o tej rasie, albo tez podanie jakichś ciekawych stron,mile widziane byłyby też zdięcia piesków tej rasy .Za wszystkie informacje z góry dziękuję i pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bartolomeusz, moze najpierw wrzuc sobie w wyszukarke i poczytaj troche. Bylo juz troche o amerykanach napisane. Ale najpierw poczytaj moze o sznaucerach ogolnie, bo sznaucer to sznaucer, tylko w innym typie, czyli amerykanskim lub niemieckim.

Co amerykanskie szczegolnie cechuje, miekka waciata siersc - amerykanie szli na ilosc siersci a nie na jakosc, przewaznie wszystkie czarne sa w brunatnym odcieniu, nie tak piekne lsniace jak "niemcy" - to przez mieszanie kolorow ktore bylo w ameryce dozwolone, zeby naprzyklad wzmocnic srebrny koloryt brody i lap, mieszali srebrno-czarne z pieprzakami. No i co dla mnie jest zasadnicze, prawdziwy amerykanin nie szczeka hihi. Amerykanie hodowali sznaucery jako psy pokazowo-domowe, czyli musialy byc dobrze zarosniete, nie szczekajace i spokojne, takie ktorymi mozna oko nacieszyc i ktore nie przeszkadzaja w mieszkaniu, siedza na kolankach itp......... jak to Amerykanie :wink:

Wyzej wymieniony opis, jest opisem subiektywnym poznanych psiakow. Moga byc psy inne z lini amerykanskiej, na zasadzie wyjatki potwierdzaja regule.

Link to comment
Share on other sites

Mek my rozmawialismy o cenach importow:))a chyba kolega nie chce sobie zaimportowac?:))))

Ceny amerykanow nie odbiegaja cenami od "niemcow" czy mieszanek niemiecko-amerykanskich. Cena zalezy od osiagniec rodzicow tylko i wylacznie. Ja za swoje chce np. 1000zl, czy uwazasz, ze to duzo jak na to ze ojciec jest Champ.Polski, Mlodz. Champ. i Ml. zwyciezca Klubu, a matka jest Interchampionka, Champ.Polski, Ukrainy, Zwyc.Litwy,Zwyc.Ukrainy,Mlodz.Zwyc.Polski, Zwyc.Europy Srodkowej i Wschodniej, 11xCACiB itd itd...:)))))))

u nas w sklepie zoologicznym sa szczenieta bez papierow w typie niemieckim tzn. jedno z rodzicow bylo na bank sznaucerem a drugie juz niekoniecznie:))i kosztuja 630zl, wiec roznica niecale 400zl, a troche inaczej wygladaja moje szczenki od tamtych:))plus moje sa zaszczepione podwojnie i odrobaczone:))wiec chyba przesadzasz z tymi OGROMNYMI cenami za amerykany:))))))

pink: ja bede bronic mieszania kolorow-to, ze wiele cz-sr czy czarnych amerykanow jest szaro brunatna to wynika troche z czego innego i z ieszaniem nie ma wiele wspolnego:))))jest taki gen za to odpowiedzialny i tyle:)))

Link to comment
Share on other sites

Orsini

no masz racje że mi sie po******o

Ale i tak wydaje mi sie ze teraz idzie moda na amerykanskie typy i cena za nie idzie ku górze.

Pamietam jak rok temu były szczeniaki rodowodowe po 700, 800zł a teraz przeglądałem ogłoszenia i 1000zł to jest najniższa cena jaka znalazłem. i dlatego własnie zapytałem Bartolomela o to na ile go stać.

A tak w ogóle to Bartolomeuszu zakup u Orsini .na pewno da Ci jakąś zniżke i bedzie to pierwsza tranzakcja na sznauceromaniakach.

Ja polecam

Link to comment
Share on other sites

mek: dzieki za wiare we mnie:)))))a raczej w moje psiaki:)))

ale teraz tez mozna kupic za tyle szczeniaki:))i to rodowodowe-tylko trzeba poszukac. Wiec ceny raczej nie poszly w gore:))))ja tak mam po srodku, bo i nie 800 i nie 1300-1500jak coniektorzy:)))

ceny sa przerozne-zalezy od koloru tez:))biale duzo drozsze od kolorow innych.

Link to comment
Share on other sites

wracając do tematu Bartolomeusz napisałeś tak jakby sznaucery mini amerykańskie były osobną rasą a tak nie jest bo nie ma osobnych wystaw dla typu AM. i typu NIEM. wiec to nadal jedna rasa. Poczytaj jak doradzili moi poprzednicy o sznaucerach nie wazne czy amerykanach czy niemcach bo charakter i inne cechy są podobne (niektórzy twierdza że niemieckie sa bardziej szczekliwe i uaprte, ale ile w tym prawdy to nie wiem) a poza tym to tylko gęstośc włosa amerykanskie mają bardzo gesty na łapkach a niemcy nie, ale jest też minus amerykanskich bo wiele z nich ma zbyt miękki włos na grzbiecie nad którym trzeba duzo pracowac by poprawic jego twardość jaką powinien mieć sznaucer i której niemieckiemu nie brakuje. Najpierw zastanów się jaki chcesz kolor bo to też ważne... i mnie wydaje sie obecnie ze amerykany to tylko moda i wazniejsze od gęstości włosa na łapach jest twardośc włosa na grzbiecie i ogólnby wygląd psa strasnzie podobają mi sie sznaucery takie wzorcowo wpisane w kwadrat:) sa takei proporcjonalne i jeszcze jak porządnie umięśniony to każdego zachwyci mimo, iż ma np. marny włos na łapkach...

Link to comment
Share on other sites

Pink:))))tak,masz racje:))nie wczytalam sie za bardzo:))po prostu to szarzenie czarnej siersci u czarno-srebrnych i czarnych to nie od mieszania kolorow-jest za to odpowiedzialny jeden gen, przekazywany recesywnie,wiec jak sie 2 takie trafia to piesek zamiast cz-sr robi sie prawie pieprzakiem:))a duuuuuuzo takich biega po ringach co to nie wiadomo czy to pieprzak czy cz-sr:))))w czarnych tego az tak nie widac, bo sa farbowane w znacznie wiekszej liczbie-widac po lekko fioletowym odcieniu zwlaszcza w sloneczku:))))))

Link to comment
Share on other sites

po prostu to szarzenie czarnej siersci u czarno-srebrnych i czarnych to nie od mieszania kolorow-jest za to odpowiedzialny jeden gen

ORSINI ja Cie bardzo prosze Ty zrób nam wykład o genetyce i o dzidziczeniu umaszczenia u sznaucerów.Albo chociaż doradz gdzie to mozna przeczytac.

Bo ja juz byłem pewien ze to rozumie ale Ty wszysto mi pomieszałaś ( włącznie z tym swoim kryciem krzyżowanymi kolorkami :) )

Link to comment
Share on other sites

mek zapomnij:))))))))))))))))sama tego az tak nie wiem,zeby nie walnac jakiejs bzdury:))))ja mam Krysie od genetyki:))))po swojemu rozumiem,ale wiesz, jako czlowiek niby wyksztalcony publicznie nie moge pisac co i jak, bo to jest tak jak ja to rozumiem,a nie tak jak to sie powinno nazywac jakies allele itd.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie ja zauważyłam, że niemiecki sznaucer jest bardziej żywiołowy. Figa to czasami dostaje takiej głupawki, że biega po całym domu z zawrotną prędkością i wskakuje rozpędzona na fotele i tapczany :lol:

Natomiast psinka mojej kuzynki -amerykan- zupełnie inaczej się zachowuje :roll: Jest taka spokojna, opanowana i ma taki cienki szczek, a czasami aż wyje 8) :lol: Ale jaką ma pikną sierść :D No tyle że nie tak szorstką jak Figa

Link to comment
Share on other sites

no no, cos za cos:))i niemca skubac nie trzeba do lysego-a ja tego tak nienawidze:((nikt mi nie powie, ze pies nie cierpi przy tym, bo to martwy wlos:((((

Wogóle nie trzeba skubać

Ja mojego czsr staruszka golę już prawie 11 lat i ma piękną szorstką sierść, podszerstka prawie zero, jest kruczoczarny, nie jaśnieje, nie odbarwia się - rewelka :D

Ale on szczekać może 24 h/dobę, byle tylko miska z wodą była w pobliżu

Link to comment
Share on other sites

Nio charakter to ma z całą pewnościa niemiecki ;) Ale włosa amerykańskiego to raczej nie ma. Fakt, że jest gęsty, ale nie ma go az ta dużo jak amerykany! Nie jest też szorstki jak niemiecki. atka mieszkanka wybuchowa 8)

A jak to jest oceniane na wystawach? tzn. czy lepiej miec 100% amerykana czy mieszankę? Pewnie amerykana, nie?

Link to comment
Share on other sites

Justa: nie, wszystko zalezy od sedziego. Wlos to nie wszystko i jak psiak jest krzywy itp. to wlos nie pomoze. A poza tym masz czarnego stworka-one z tymi klakami na lapach sa inne-tzn. wlasnie maja taki typ posredni-nie sa tak bogato owlosione jak pieprzaki czy cz-sr, ale nalysa to Twoja sunia nie wyglada:))))

amerykanie poprostu robia wszystko,zeby ten pies byl showmanem,a wiadomo im wiecej klakow tym ladniej optycznie to wyglada.ja dalej nie wiem jak oni to robia,ze ich wszystkie rasy maja klaki!nie tylko sznaucery

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...