Jump to content
Dogomania

Zlikwidowana pseudohodowla pekińczyków- wszystkie w domkach!!!


Zmysł

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pozwolę sobie wypowiedzieć się na temat pekińczyków rodowodowych... moje obserwacje z wystaw na których bywam i widuję pekińczyki na ringu: są to nieszczęśliwe zwierzęta tak zbudowane, wynaturzone, że mają problem z obejściem ringu w koło, jest to tylko kupa futra i za to futro są oceniane, bo jakby jakiś sędzia wreszcie dotkną takiego psa, to powinien za głowę się złapać. Ale w Polsce nie ma zwyczaju dotykania ocenianego psa.

No a teraz niech gromy we mnie biją, a ja i tak nie zmienię zdania, że oficjalna hodowla pekińczyków idzie w złą stronę. A w związku z tym całe szczęście, że takich psów sprzedaje się jak najmniej.

Link to comment
Share on other sites

Mnie jest przykro pisać ze sytuacja psiaków nie jest taka fajna, ale muszę uczciwie powiedzieć jak jest.
Oczywiście po wstępnym doprowadzeniu do ładu bardzo byśmy chciały, żeby przynajmniej część psiaków trafiła pod indywidualną opiekę bo opieka nad tak dużym stadkiem tak nieporadnych psiaków nigdy nie będzie mogła być taka jak opieka indywidualna - ale po prostu muszę być uczciwa wobec tych którzy to rozważają - te psiaki mają nieuregulowaną sytuację prawną a jest to spora komplikacja "adopcyjna" więc po pierwsze domy tymczasowe muszą być tego świadome, że pieski choć malutkie na dzień dzisiejszy są obciążone nie tylko kłopotami zdrowotnymi ale także prawnymi i mogą nie znajdować domów jak świeże bułeczki, dodatkowo domy zainteresowane adopcją docelową muszą też mieć świadomość tego, że sytuacja może być różna i być może przyjdzie im walczyć o psiaki - nie z nami, ale poprostu z takim a nie innym systemem, który mamy. Jak wiedzą ci co się tym interesują wyroki sądów bywają zaskakujące. Przykra to prawda ale prawda.

Link to comment
Share on other sites

czy te 50 psów to były same dorosłe psiaki czy też były wśród nich szczeniaki bo w takim miejscu jak ta[B] pseudo-tfu!:angryy:hodowla[/B] wydawało by się że szczeniaków też będzie trochę....chyba nie widziałam wzmianki o szczeniorkach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erazm']Ja tak troche z innej beczki, chcialaby wirtualnie wspomagac dwa najbrzydsze( o ile pekin moze byc brzydki:eviltong:) i najbardziej poszkodowane. [/quote]

Witaj w klubie :lol: Na razie Gosia wybrała Gremlinkę, a ja Yoko, ale trwa między nami dyskusja na ten temat :cool3: Bardzo poszkodowana jest z pewnością Luna vel Malwinka (ale według mnie przepiękna, z tym dziwnym kolorem futra) oraz chyba Gejsza z tymi łapkami powykręcanymi. No i Egon, niewidomy, ale bardzo czadowy. Wszystko o nich oczywiście wie pani Ewa :-).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Pikulska']Mnie jest przykro pisać ze sytuacja psiaków nie jest taka fajna, ale muszę uczciwie powiedzieć jak jest.
Oczywiście po wstępnym doprowadzeniu do ładu bardzo byśmy chciały, żeby przynajmniej część psiaków trafiła pod indywidualną opiekę bo opieka nad tak dużym stadkiem tak nieporadnych psiaków nigdy nie będzie mogła być taka jak opieka indywidualna - ale po prostu muszę być uczciwa wobec tych którzy to rozważają - [B]te psiaki mają nieuregulowaną sytuację prawną a jest to spora komplikacja "adopcyjna" więc po pierwsze domy tymczasowe muszą być tego świadome[/B], że pieski choć malutkie na dzień dzisiejszy są obciążone nie tylko kłopotami zdrowotnymi ale także prawnymi i mogą nie znajdować domów jak świeże bułeczki, dodatkowo domy zainteresowane adopcją docelową muszą też mieć świadomość tego, że sytuacja może być różna i być może przyjdzie im walczyć o psiaki - nie z nami, ale poprostu z takim a nie innym systemem, który mamy. Jak wiedzą ci co się tym interesują wyroki sądów bywają zaskakujące. Przykra to prawda ale prawda.[/quote]

Ewo, a PiSDZ nie rozmawial z włascielem aby sie psiakow poprostu zrzekl??
W materialach tv bylo powiedziane, ze ci ludzie sami potrzebuja opieki socjalnej.
Mysle, ze dla obu stron byloby to korzystne a najbardziej dla samych pekinczykow i dla Was tez.
Sprawa karna za znecanie sie to inna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Ja tak troche z innej beczki, chcialaby wirtualnie wspomagac dwa najbrzydsze( o ile pekin moze byc brzydki:eviltong:) i najbardziej poszkodowane. Chcialam rowno podzielic miedzy Koci Swiat a PiSdZ i tam wziac jednego pod opieke, ale jak zwykle maja balagan i brak informacji wiec dam sobie spokoj. Moge tez pomoc ewentualnie w transporcie gdyby byla taka potrzeba do weta

Link to comment
Share on other sites

Na wszystkie pytania odpowiem rano – teraz tylko tak informacyjnie bo ledwo na oczy patrzę.( wysyłka chyba najlepiej na Kątne ale zapytam Kasi teraz już za późno, przepraszam pytanie mi umknęło - zresztą nie rozumiem dogo mi świruje posty są w jakiejś dziwnej kolejności i najpierw jakiś nie ma a potem są )


Wstawiliśmy nowe foteczki – Gremlinki, Egona, Lunki, Suzi, Cziki, Fibi vel Mućki, Czupurka, Yoko – większość z kąpieli, trochę z lecznic – na resztę trzeba poczekać, zdjęć dużo dużo i się trochę gubimy I są chyba już wszystkie foteczki poza miniaturkami wsistkich psiaków albo prawie wszystkich.

Milka i Kiki po sterylce – obie były zaciążone. Czują się zadziwiająco wręcz dobrze po zabiegu. Te dwie dziewczynki są w DT razem z Mućką i budzą swoją opiekunkę o 5 rano szczekaniem, że jeść chcą jeść chcą - bo juz 5 godzin nie jadły [FONT=Wingdings]J[/FONT]. Dziś na razie poszły spać, ale wybudziły się pięknie po zabiegu i w zasadzie były bardzo nieszczęśliwe ze w chwilę potem nie dostały papu. Z Milki wychodzi diabełek rogaty – kłóci się z siostrzyczkami ( no może kuzynkami ) o żarelko. W ich przypadku morfologia w miarę tzn wątrobowe podniesione i leukocyty – ale to najpewniej od zębów i zwyczajnie z wyniszczenia bo te dziewczynki regenerują się w szybkim tempie i naprawdę z dnia na dzień coraz lepsiejsze są.

Dobra znikam bo jutro znowu dzień lecznicowy. Dobranoc.

Link to comment
Share on other sites

uff dobrnęłam do końca :shake: nie wiem co napisać :shake: jestem zła tym bardziej że ten dramat rozgrywał się stosunkowo blisko mnie :shake: nie mogę zrozumieć jak sąsiedzi tyle czasu to widzieli i nic z tym nie zrobili :angryy: zmowa milczenia jednak nadal obowiązuje w naszych rejonach :mad:
Dziewczyny szacun to mało, ja osobiście was podziwiam :loveu:

Link to comment
Share on other sites

kobieta(sąsiadka mieszkająca vis a vis tej pseudo ,dzieliła je tylko malutka ścieżka) która wystawiła te psiaki na ale.gratce tłumaczyła mi ze kiedyś ta kobieta dbała o psy ,żółteczka ,mięseczka ,czesanko...ale jak można ogarnąć prawie 100 psów bo tyle było parę lat temu ,nie wierze w to i już....
tam wszyscy położyli uszy po sobie i tyle.
bo tak jest wygodnie ,nie widzieć nie słyszeć ,nie nasza sprawa...
Ja tej pseudo szukałam długo ,bo wiedziałam że jest taka ,wiedziałam że kobieta sprzedaje szczeniaki na stadionie ,potem przeszła na Grochów pod Universam

znajomi którzy dwukrotnie kupili u niej psiaka ,pierwsza sunia odeszła po długiej walce w wieku 4 lat ,wady genetyczne zrobiły z niej kalekę,cierpiącą kalekę ,kupili drugą(ma teraz 2 lata) i już zaczynają się problemy z kośćmi z chodzeniem ,idyjoci długo nie chcieli mi dokładnie powiedzieć gdzie i co bo ...bali się konsekwencji ,jakich dla nich konsekwencji :angryy:

Link to comment
Share on other sites

To ja czekam niecierpliwie na bazarki, bo te ostatnie wystawione są super. Przynajmniej tak pomogę ;).

I jeszcze napiszę, bo po prostu muszę :cool3: - super prowadzicie, jak do tej pory całą akcję. Byle tak dalej :kciuki:.

[SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]Szacunek!!![/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reno2001']
I jeszcze napiszę, bo po prostu muszę :cool3: - super prowadzicie, jak do tej pory całą akcję. Byle tak dalej :kciuki:.

[SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]Szacunek!!![/B][/COLOR][/SIZE][/quote]
Nic dodać, nic ująć - to po prostu niesamowite i wspaniałe! Szczerze podziwiam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Ewo, a PiSDZ nie rozmawial z włascielem aby sie psiakow poprostu zrzekl??
W materialach tv bylo powiedziane, ze ci ludzie sami potrzebuja opieki socjalnej.
Mysle, ze dla obu stron byloby to korzystne a najbardziej dla samych pekinczykow i dla Was tez.
Sprawa karna za znecanie sie to inna sprawa.[/quote]

Ja nie byłam i żadna z nas przy samej interwencji i zwyczajnie nie wiem dlaczego wyszło jak wyszło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majaa']Ponawiam pytanko o adres do wysyłki.

Tobrex przygotowany :cool3:
Czy coś jeszcze z lekow okulistycznych potrzeba? Naclof podajecie czy jego polski odpowiednik?[/quote]

Już wiem
Kątne 59, 05-190 Nasielsk
Katarzyna Strzelecka

Kasia prosi o wysyłki na nazwisko nie na Fundację bo jak jej nie będzie to nikt nie będzie mógł odebrać przesyłki bo pieczątek nie będzie miał - jeśli miałyby być polecone, jak zwykłe mogą być normalnie na Fundację bo w tym wypadku pieczątki nie potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']czy te 50 psów to były same dorosłe psiaki czy też były wśród nich szczeniaki bo w takim miejscu jak ta[B] pseudo-tfu!:angryy:hodowla[/B] wydawało by się że szczeniaków też będzie trochę....chyba nie widziałam wzmianki o szczeniorkach.[/quote]

Do nas trafily tylko psy dorosłe i ja na zdjęciach z interwencji nie widzę szczeniąt, a tak jak wyżej napisałam żadnej z nas przy interwencji nie było.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reno2001']

I jeszcze napiszę, bo po prostu muszę :cool3: - super prowadzicie, jak do tej pory całą akcję. Byle tak dalej :kciuki:.

[SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]Szacunek!!![/B][/COLOR][/SIZE][/quote]


to ja się też dołączę - świetna organizacja. :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reno2001']To ja czekam niecierpliwie na bazarki, bo te ostatnie wystawione są super. Przynajmniej tak pomogę ;).

I jeszcze napiszę, bo po prostu muszę :cool3: - super prowadzicie, jak do tej pory całą akcję. Byle tak dalej :kciuki:.

[SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]Szacunek!!![/B][/COLOR][/SIZE][/quote]
bardzo dziękuję za udział. to mnie mobilizuje do bazarkowej pracy;)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=5]Zapraszam wszystkich na bazarki po cudne nowe torebki i portfele!!!!
[/SIZE]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/cudne-nowe-torebki-czesc-pierwsza-na-20-zaglodzonych-pekinczykow-z-ks-do-08-04-a-134401/[/URL]

Oraz drugi...

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/sliczne-nowe-torebki-portfele-na-20-zaglodzonych-peknczykow-z-ks-do-09-04-a-134407/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=green]Witam.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]W związku z tym, ze na drugim wątku pekińczyków wszyscy domagaja się rozliczeń ja ze swojej strony przypomnę w tym wątku o konieczności rozliczeń.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Regulamin PwP:[/COLOR][/B]

[COLOR=green][COLOR=#000000]5. W wypadku gdy na watku zbierane sa fundusze konieczne jest wklejanie na bieżąco rozliczeń w 1 poście.[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=green][COLOR=#000000][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=green][COLOR=#000000][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=green][B][COLOR=green]Pozdrawiam.[/COLOR][/B]



[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4'][B][COLOR=green]Witam.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]W związku z tym, ze na drugim wątku pekińczyków wszyscy domagaja się rozliczeń ja ze swojej strony przypomnę w tym wątku o konieczności rozliczeń.[/COLOR][/B]

[B][COLOR=#008000]Regulamin PwP:[/COLOR][/B]

[COLOR=green][COLOR=#000000]5. W wypadku gdy na watku zbierane sa fundusze konieczne jest wklejanie na bieżąco rozliczeń w 1 poście.[/COLOR][/COLOR]


[COLOR=green][B][COLOR=green]Pozdrawiam.[/COLOR][/B]



[/COLOR][/quote]
tak, pamiętamy o tym. rozmawialiśmy z Kasią i mieliśmy zacząć umieszczanie rozliczeń przedwczoraj. Ale Kasia ostatnie dni wracała do domu ok. północy i nie dała rady. Jutro lub najpóźniej w sobotę zaczynamy wrzucać rozliczenia.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...