Jump to content
Dogomania

Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE


PIKA

Recommended Posts

No więc Saba mi dom demoluje, bo już nie wytrzymuje w nim , ciagle patrzy się w okno albo stoi przy drzwiach... chyba jak dla niej jest za długo w domu :lol: Ale to oznaka ,że czuje się świetnie, próbuje mi szczury z klatek zjeść :evilbat: Spike też dobrze się czuje, biega i szaleje z Deltą :wink: Jak narazie wszystko ok :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kingula']
Nie wiem czy to wszystko jest calkowicie normalne, czy moze jednak ten brzusio bardzo ja boli :cry:[/quote]
kingula, ja miałam kupioną pyralginę, i umowę z panią wet, że jakbym miała jakiekolwiek wątpliwości to dzwonię do niej na komórkę, bez względu na porę dnia i nocy. Ale nie miałam, bo suka się dobrze czuła, mimo, że dużo wypoczywała i czasem pisnęła przy jakimś podskoku.
Jeśli masz wrażenie, że sunia cierpi to dzwoń do weta i zapytaj co i w jakiej dawce możesz jej podać. (wiem, że pyralgine pies może zażywać, ale nie wiem w jakich dawkach).
Nic się nie denerwuj!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o pyralginę to mozna ja podac psu, ale tylko i wyłacznie w [b]CZOPKACH[/b], absolutnie nie wolno podawac jej w tabletkach.
[b]kingula[/b], zadzwoń do wetka i dowiedz się co ewentualnie możesz podac Daszeńce, z tego co piszesz ( niechęć do wychodzenia na spacerki i przysiadywanie co krok) wynika, że ona cierpi. Axa w kilka godzin po zabiegu też zaczęła szczekać, ale równocześnie ze szczekiem dało się słyszeć jej skowyt z bólu.


Nasze panny maja sie juz naprawde dobrze :D Ze smakiem obgryzały dzisiaj kostki i wypiły po misce mleka.

Link to comment
Share on other sites

Weszlam zobaczyc jak rekonwalscenci i widze, że w więksozsci dobrze :D
[b]
Kingula[/b] Traumeel jest lekiem podawanym przy urazach (jak se guza nabijesz na przyklad :wink: ) a nie p/bólowo

Jak jednak stwierdzisz, że suczke bardzo boli to podaj Pyralgine, ale tak jak mowi K@tk@ TYLKO W CZOPKU - tylko mozesz miec problem bo to na receptę jest :-? bez nie sprzedadzą :-?
Czy Wy w ogóle jedziecie na kontrolę? Bo jeżeli tak to koniecznie powiedz wetowi o tych bólach to da jej zastrzyk :wink:

Saba nic nie dostwala p/bólowego, bolalo ja (to było widać), ale byla dzielna i histerii nie robila

W takim stanie wet nam powiedzial, że nic jej dawac nie będzie, bo jak psa boli to pies lezy i nie rozrabia, jak da lek to bolec przestanie i wtedy się zacznie skakanie, zabawy, czyli wszystko na co sobie nie mozna tak wczesnie pozwolić :wink:
Chyba, ze pies reaguje na ból bardzo źle to wtedy mozna cos dac

Myslę, ze z kazdym dniem bedzie coraz lepiej :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Hmm, niby wszystko jest Ok z suńkami, bo sa juz radosne i uśmiechniete, ale... No własnie jest to "ale".Jak przemywałam teraz Aurze rankę, to zauwazyłam po prawej stronie rany znajduje sie taka mała gula. Podotykałam delikatnie i stwierdzam, że gula jest twarda.Axa nie ma czegoś"takiego". Z drugiej strony tłumacze sobie, ze po operacji narzady sa opuchnięte i takie obrzeki sa "normalne". Zaczynam panikowac, bo martwie sie,że zebrała sie tam krew, choc ranka nie przecieka , nie widzę ropy, rana jest sucha. Mam nadzieję, ze wszystko sie unormuje i ta gula wchłonie się. Bo na sama mysl o kolejnej wizycie u weta dostaje gęsiej skórki. Czy rzeczywiście to jest powód do zmartwienia???Czy u Waszych suniek wystapiło cos podobnego???

:( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Sreberko juz sie wykruszyło. Wetka powiedziała, ze teraz mamy tamponowac ranke woda utleniona lub rivanolem. Stosujemy sie do jej porad.
Troche mnie pocieszyłas, ze to byc moze jest skurcz mięsni i gulka sama zaniknie. Mam OGROMNĄ nadzieje, ze wszystko bedzie OK.

Link to comment
Share on other sites

A wiecie, ze Riwanol w Szwecji jest wycofany z obrotu od jakichs 20 lat, bo stwierdzono, ze stosowany na rane powoduje nowotwor w tym miejscu?

Trzymam kciuki caly czas za Wasze piechy - mi z Bercikiem przyjdzie jeszcze poczekac. Choc ubranko juz ma - wiec moze wkleje fotke, jak w nim wyglada (udalo sie to body niemowlece przerobic).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='K@tk@']Sreberko juz sie wykruszyło. Wetka powiedziała, ze teraz mamy tamponowac ranke woda utleniona lub rivanolem.[/quote]
:o
Kresce też się sreberko "wykruszyło" po dwóch dniach(wytarło się od fartuszka, albo Kreska liznęła) i pani wet nałożyła sreberko na nowo. Obowiązywał stanowczy zakaz ruszania czy przemywania rany czymkolwiek... Widać co lekarz to inne zwyczaje... :hmmmm:
[quote name='tufi']Choc ubranko juz ma - wiec moze wkleje fotke, jak w nim wyglada [/quote]
Dawaj fotki! :D Moze się komuś przydadzą na wzór. 8)

Link to comment
Share on other sites

Nam tez zabroniono grzebania przy szwie- swoja droga taki troche "artystyczny nielad" im wyszedl :roll:

Daszka pieknie przespala noc w swoim kubraku i chyba ma sie troche lepiej. Moze to tez po czesci dlatego, ze wspiera ja duchowo tylu dogomaniakow? :wink: :lol:

Pika, oczywiscie mamy kontrole, wlasnie dzisiaj i w piatek. Juz zaczynam sie zastanawiac czy prosic o te srodki przeciwbolowe, jesli Dasza poczuje sie super zdrowa i zacznie szalec jak zawsze :roll: Mierzylam jej wczoraj temperature i jest ok.
Czy to prawda, ze sunke najbardziej boli w 3 i 4 dobie po operacji? Cos takiego mowil mi wet, ale prawde mowiac bylam juz tak zaaferowana Dasza ktora dopiero co dostalam na kolana, ze niewiele pamietam :oops:
Jesli to prawda, to moze jednak kupic ta Pyralgine na wszelki wypadek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']Jesli to prawda, to moze jednak kupic ta Pyralgine na wszelki wypadek?[/quote]
Nic nie rób bez konsultacji z wetem. Mój Leon po kastracji bardzo cierpiał. Chłop jak byk, mocny psychicznie, rozrabiaka, a płakał jak szczeniur, bo wspomnienie po jajeczkach bolało. I to bolało na tyle poważnie, że dostał kila zastrzyków przeciwbólowych. A przecież u psa to zwykły, nieskomplikowany zabieg, nie to, co u suni. Każdy żywy organizm indywidualnie reaguje na manipulacje na nim i nie ma reguły. Powiedz wetowi, co się dzieje i zaproponuj, aby może faktycznie mieć coś w zanadrzu.

Link to comment
Share on other sites

[b]Kingula [/b] Jak będziecie u weta to powiedz jej o tych objawach bólowych i niech sam zdecyduje, zapodac czy nie :D

A na wszelki wypadek, jak nie masz [b]Pyralginy w czopakach [/b] w domu to poproś weta o receptę, na pewno wypisze a Ty będziesz miała spokojniejszą głowę
:wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']A na wszelki wypadek, jak nie masz [b]Pyralginy w czopakach [/b] w domu to poproś weta o receptę, na pewno wypisze a Ty będziesz miała spokojniejszą głowę
:wink:[/quote]

Hahahahaa, tylko jak ja jej w razie co tego czopka zaaplikuje? 8)
[size=1]Naprawde nigdy nie mialam przyjemnosci wciskac psiakowi czopka w dupcie :oops: [/size] Jak sie cala napnie, to co wtedy? Smyrac po brzusiu az sie odprezy i rach ciach z zaskoczenia?

Link to comment
Share on other sites

[b]Kingula[/b] jeśli nie zauważasz, żeby Dasza zachowywała się jakoś dziwnie z powodu bólu to faktycznie nie podawaj jej nic bez konsultacji z wetem, bo może nie jest to potrzebne i psica sobie sama radzi z bólem. Zaaplikowanie pyralginy w razie czego wcale nie jest takie trudne :wink: My też robiliśmy to 1 raz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula'] Hahahahaa, tylko jak ja jej w razie co tego czopka zaaplikuje? 8)
[size=1]Naprawde nigdy nie mialam przyjemnosci wciskac psiakowi czopka w dupcie :oops: [/size][/quote]
:niewiem:
tez tej przyjemności nie miałam
:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tłum Dogomaniaków'][size=1]Naprawde nigdy nie mialam przyjemnosci wciskac psiakowi czopka w dupcie[/size] [/quote]
[size=1]Litości, niektórzy jedzą śniadanko przy Dogomanii[/size] :evilbat:
[quote name='kingula']
Daszka pieknie przespala noc w swoim kubraku i chyba ma sie troche lepiej. [/quote]
Przyzwyczaja się do niewygody ;) Dzielna dziewczynka!

[quote]Czy to prawda, ze sunke najbardziej boli w 3 i 4 dobie po operacji?[/quote]
Nic takiego nie zauważyłam, przynajmniej u mojej suki. Najgorsza był 1 doba, w 2 była bardzo ożywiona (za bardzo), przez to w 3 dobie troszeczkę więcej odpoczywała i potem już było tylko lepiej i lepiej.
Pogadaj spokojnie z wetem o tych środkach. Bo każdy pies jest inny i nie ma tu żelaznych reguł. Jakby mojej podać coś przeciwbólowego to by sobie krzywdę zrobiła, bo zaraz by ja energia rozsadziła. 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego'][quote name='tłum Dogomaniaków'][size=1]Naprawde nigdy nie mialam przyjemnosci wciskac psiakowi czopka w dupcie[/size] [/quote]
[size=1]Litości, niektórzy jedzą śniadanko przy Dogomanii[/size] :evilbat: [/quote]
W czym problem? :o
Przecież podajemy czopki p/bólowe a nie na przeczyszczenie 8)

Link to comment
Share on other sites

a kaja dzis odwdzieczyła sie za operacje :lol: ugryzła wetke prawie do krwii :evilbat: ja byłem w szkoku, bo ona tylko na psy kły pokazuje i kłapie na człowieka nigdy .a ugryzła wetke kiedy ta przemywała jej blizne czymś :roll:


a mówią ze bulle sa grożne :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18'] ugryzła wetke prawie do krwii [/quote]
:nono:
Mam nadzieję, że to nie było w naszej lecznicy!? :x Proszę przyprowadzać do lecznicy psa w kagańcu! Nie życzę sobie, żeby jakaś suka zjadła moją ulubioną panią wet! :evil:
;)
[size=2]A swoją drogą, moja suka to jest ciapa... Ostatnio z przerażeniem patrzyłam, jak pani wet, bez wahania, gołymi rękoma otwiera Kresce pysk, żeby zajrzeć do środka... Kreśka się tylko oblizała po całym "zabiegu" :fadein: Ale pani wet odważna... ;) [/size]

Link to comment
Share on other sites

Trzymajcie kciuki za jutrzejszą wizytę u weta, bo AXA już najprawdopodobniej pozbędzie się szwów. Nie wiemy jeszcze co z Aurą, bo u niej nie wszystko się jeszcze zrosło. Sunie czują się świetnie i z ledwośćią umiemy je utrzymać w ryzach. Jedna drugą podgryza na spacerze i zaczepia do zabawy.

Jak czuje się reszta, bo widzę, że dłuuugo tu nikt nie zglądał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...