Jump to content
Dogomania

Gwiazdka zostaje w swoim DS ! Gwiazda zamieszkala w ŚWIERADOWIE ZDROJU ! Gwiazdka, mała, starsza Gwiazdeczka wyszla ze schronu ! Nadal zbieramy na jej utrzymanie !


MALWA

Recommended Posts

Wczoraj ustalilam z Panem Pawłem, ze zadzwonię za kilka dni, by spytać jak Gwiazdka się aklimatyzuje w nowym domu.  Ale nie wytrzymałam i zadzwoniłam już dzisiaj. 

Gwiazdka wczoraj czuła się trochę niepewnie. Noc przespała u Państwa w pokoju na kocu i poduszce (bo jeszcze nie przyszlo kojko). O 3 w nocy piskala i Pan ją wypuścił na dwór. Ale strasznie wiało, popatrzyła i wróciła do domu. Dzisiaj sio i kopa na dworze. W domu nie brudzi i nie niszczy. W stosunku do wczoraj dziś suczka chodzi już pewniej po mieszkaniu. W pokoju położono jej kocyk, a na nim podusie i tak sobie na tym leży. Państwo zapewniają jej swoje towarzystwo, często glaskają. Pan w tym tygodniu został w domu, by Gwiazdka nie czuła się samotnie, i by ją nauczyć wychodzenia, powrotów, powoli spacerow.

Dostałam zdjęcie na podusi. Poryczalam się jak głupia....choć wiem, ze przecież u Kasi tez miała spanko na podusi.

Link to comment
Share on other sites

O Boże jakie dobre wieści. Agnieszko cieszę się z całego serca.

Spytaj jednak Pana co to znaczy ,że ją wypuścił w nocy na dwór? Nauka wychodzenia i powrotów ze spacerów?

Agnieszko dopytaj o co chodzi bo ja się zaniepokoiłam.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobre wieści :) Dawaj zdjątko Gwiazdeczki na podusi :)

A mnie zaintrygowało to, że:

Cytat

Pan w tym tygodniu został w domu, by Gwiazdka nie czuła się samotnie, i by ją nauczyć wychodzenia, powrotów,

Czy to znaczy, że wypuszczają sunię samą?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny nie ma powodów do niepokoju. Sunia spała z Państwem w pokoju, w tym samym pokoju. 

Co do wychodzenia i powrotów oraz przyzwyczajenia, to chodzi o to, ze u kikou jest klapka w drzwiach. Psiaki wchodzą/wychodza przez klapke. Teraz Gwiazdka nie ma zadnej klapki. Musi się nauczyć, że jak chce to trzeba dac głos lub inaczej pokazać, ze się coś chce.

A co do spacerów, to Pan Paweł mówił, ze chcą dac Gwiazdeczke czas, by się nauczyła co i jak, przyzwyczaiła do nich. Spacery chcą rozpocząć za tydzień. Nie chcą Gwiazdki stresować.

To tyle.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyś(ka) napisał:

Mam dwa wyróżnione ogłoszenia Gwiazdki. Może chociaż jedno wykorzystać i podmienić na innego psa, jak myślicie?

Tysiu,  czy  mogłabym Cie prosić o zamianę na Lunę???

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, elik napisał:

Znowu można z dysku na wątek, ale jeśli miałabyś kłopot, to prześlij do mnie.

To spróbuję wieczorem zrzucić zdjęcie z tel na pulpit. Jeśli mi się uda, to ok. Jeśli nie, to wówczas poproszę o pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, elik napisał:

Tysiu,  czy  mogłabym Cie prosić o zamianę na Lunę???

Mówisz masz :)

W ogłoszeniu po-gwiazdkowym prezentuje się jako Lusia. Dałam ogłoszenie na Poznań. Opis na razie roboczy, ale nie chciałam aby wyróżnienie przepadło.<<tutaj ogłoszenie po-gwiazdkowe>> Mogę go oczywiście zmienić.

Nie wiem czy drugie ogłoszenie też zamienić na jakiegoś psiaka czy na razie się wstrzymać? Drugie ogłoszenie również wyróżnione jest do 14 marca. Proszę o odpowiedź. Lunce kolejnego ogłoszenia nie zrobię, bo znowu brak zdjęć... :(

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam do DS Gwiazdki:

 

Gwiazdka chodzi krok w krok za Panem Pawłem.  Teraz Pan jest w domu, a Pani wraca do domu po pracy po 17.00. Sunia lubi posiedzieć w pokoju. Rzadziej wybiera kuchnię czy przedpokój. Rodzina jest z niej bardzo zadowolona. Sunia jest straszną przylepą. Codziennie widzą, ze bardziej się otwiera. Lubi podejść i się nagle przytulić do kolan czy zaczepić łapką, by ją pogłaskać. Nadal nie niszczy, nie siusia i wszystkie sprawy fizjologiczne  załatwia na dworze.

Pan Paweł przesłał mi zdjęcie z pierwszego spaceru, który odbył się znacznie wcześniej, bo Pan planował trochę Gwiazdkę przyzwyczaić do rodziny i pójść po raz pierwszy na spacer za tydzień.  Oczywiście nie umiem wkleić  ...

Na spacerze Gwiazdka bardzo grzeczna. Wprawdzie nie bardzo podobało się  niuni, ze ma zakładane szelki i smycz, ale posłusznie szła. Przynajmniej po jakimś czasie załapie, ze szelki i smycz muszą być przy wyjściu na zewnątrz.

Tak sobie pogadaliśmy o Gwiazdce i psich sprawach ponad 40 minut.

Pan Paweł powiedział mi, ze jest bardzo zadowolony, ze wypatrzył Gwiazdkę, bo to bardzo grzeczna i łagodna sunia. Poza tym wnosi radość, i już nie smucą się tak bardzo po starcie poprzedniej suni.

Pan obiecał podsyłać zdjęcia Gwiazdki.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, seramarias napisał:

Miło się czyta takie wieści, oby jak najwięcej było dobrych informacji na drogo.

 

Mnie tez jest miło, bo to naprawdę dobry dom, tak czuję...

Czuje, ze Gwiazdka ma tam dobrze, i ich lubi, bo garnie się do swoich ludzi coraz bardziej.

Link to comment
Share on other sites

Kochani napisałam na pw do wszystkich deklarowiczów Gwiazdki prośbę o przeniesienie deklaracji stałej z Gwiazdki na Ajkę.

Ajka wprawdzie ma deklaracje, choć one się wykruszą, i starczy na hotel. Ale brakuje już na opłacenie karmy, badań weterynaryjnych i leków. Ajka ma chore serce i gronkowca, który zaatakował skórę wokół oczu.

Nie napisałam jedynie do Pana Mateusza, bo nie wiem gdzie mam do tego Pana napisać.

To chyba nie jest osoba z dogo, a jedynie znajomy elik.

Eliczku - czy możesz moją prośbę przekazać dalej ?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...