Jump to content
Dogomania

Dunia w DS,Tofik w DS,Rafik u szafirki od 13.07.18 ponownie szuka domu.Rafik od 04.08.18 w DS.Tofik 25.11.2022 za TM.


Anula

Recommended Posts

 

2 godziny temu, Jo37 napisał:

Dziewczyny - tekst na banerku jest nieprawidłowy. Powinno być - Z szansą na lepsze jutro

Wszystko jest nie tak .

Bogusia podała mi Z szansą po lepsze życie a ja zrobiłam jutro :/

 

5a527ecaf1da8_Bezna11zwy.jpg.c9b93a66ac6c1829a8085aa2904f9a43.jpg

 

5a5266dfab450_Bez1111nazwy.jpg.0d168f2639ea7a6c00375994f690c876.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście mieszam karmę suchą z animondą, aczkolwiek psiaki nie wydają się wychudzone. Rafi utrzymuje czystość, jest też w miarę usłuchany. Tofik - mini Tonik :) jest mniej kulturalny. Dunia poddaje się głaskaniom i braniom na ręce, ale w głowie ma tylko "zostaw mnie już".

SPA przeniesione niestety na czwartek, ale wytrzymamy :)

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, szafirka napisał:

Oczywiście mieszam karmę suchą z animondą, aczkolwiek psiaki nie wydają się wychudzone. Rafi utrzymuje czystość, jest też w miarę usłuchany. Tofik - mini Tonik :) jest mniej kulturalny. Dunia poddaje się głaskaniom i braniom na ręce, ale w głowie ma tylko "zostaw mnie już".

SPA przeniesione niestety na czwartek, ale wytrzymamy :)

Haniu tak sobie głośno myślę o Duni,może jak ona mało chodzi to coś się dzieje z brzuszkiem,może szwy ciągną albo nie są wyjęte bo i takie coś się zdarza.Patrzyłaś na jej brzuszek? O ile wiem to jest świeżo po sterylce.

Czy byś mogła zajrzeć do książeczek i podać wiek psiaków i kiedy,na co były szczepione?

Link to comment
Share on other sites

Nie wytrzymałam i zadzwoniłam do Hani :)

Chłopacy OK. Tylko Teoś nie polubił się z Rafikiem. Cwaniak rządzić się zaczął  ;)

Z Tofikiem jeszcze kontaktu nie miał.

Niestety dziewczyny bez zmian. Boją się człowieka ale nie uciekają tylko wolą być same.

Hania jak się wyrobi to wieczorem coś napisze :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-b napisał:

Nie wytrzymałam i zadzwoniłam do Hani :)

Chłopacy OK. Tylko Teoś nie polubił się z Rafikiem. Cwaniak rządzić się zaczął  ;)

Z Tofikiem jeszcze kontaktu nie miał.

Niestety dziewczyny bez zmian. Boją się człowieka ale nie uciekają tylko wolą być same.

Hania jak się wyrobi to wieczorem coś napisze :)

Może na dworze będzie lepiej z zachowaniem dziewczyn.Trudno powiedzieć jakie one wcześniej miały życie,że tak ogromny strach mają w sobie.Niedobrze.

Też trudno przewidzieć jak się je rozdzieli bo w tej chwili mają w sobie oparcie a po rozdzieleniu może być cofka kompletna.W tych psach widać załamanie psychiczne.Oby się udało to jakoś wyprostować.

Link to comment
Share on other sites

Kiedy zbliżam się do dziewczyn, to Dunia chowa się za Miką. Popołudniowe kuszenie smaczkami przyniosło 50 % powodzenia - Dunia oczywiście schowała się za Miką, a Mika chętnie zaczęła jeść mi z ręki, nawet zrobiła kilka kroków aby wziąć ode mnie ostatnie smaczki. Kiedy wstałam (bo siadam sobie koło nich), to skuliły się obydwie i czekały kiedy odejdę. Dunia zgryzła w nocy cieniutką, leciutką smycz, którą miała przypiętą wczoraj.

Rafi ur. w 2013 r., Tofik ur. w 2014 r., Dunia ur. w 2013 r. Wszystkie psiaki standardowo zaczipowane i zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Dunia miała sterylizację w październiku, Tofik kastrację w listopadzie, a Rafi w sierpniu.

Tola, Alaskan - a czy Dunia dawała się przez siatkę posmyrać np. po nosku? jaka była jak odwiedzałyście schron?

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Anula napisał:

Może na dworze będzie lepiej z zachowaniem dziewczyn.Trudno powiedzieć jakie one wcześniej miały życie,że tak ogromny strach mają w sobie.Niedobrze.

Też trudno przewidzieć jak się je rozdzieli bo w tej chwili mają w sobie oparcie a po rozdzieleniu może być cofka kompletna.W tych psach widać załamanie psychiczne.Oby się udało to jakoś wyprostować.

Suniom potrzeba czasu, na pewno wiele złego przeszły, a człowiek nie kojarzy im się dobrze:(

 Jak poczują się bezpieczne, to na pewno zaczną inaczej reagować.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, szafirka napisał:

Kiedy zbliżam się do dziewczyn, to Dunia chowa się za Miką. Popołudniowe kuszenie smaczkami przyniosło 50 % powodzenia - Dunia oczywiście schowała się za Miką, a Mika chętnie zaczęła jeść mi z ręki, nawet zrobiła kilka kroków aby wziąć ode mnie ostatnie smaczki. Kiedy wstałam (bo siadam sobie koło nich), to skuliły się obydwie i czekały kiedy odejdę. Dunia zgryzła w nocy cieniutką, leciutką smycz, którą miała przypiętą wczoraj.

Rafi ur. w 2013 r., Tofik ur. w 2014 r., Dunia ur. w 2013 r. Wszystkie psiaki standardowo zaczipowane i zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Dunia miała sterylizację w październiku, Tofik kastrację w listopadzie, a Rafi w sierpniu.

Tola, Alaskan - a czy Dunia dawała się przez siatkę posmyrać np. po nosku? jaka była jak odwiedzałyście schron?

Sterylizacja w pazdzierniku? A nam powiedziano, ze jest właśnie po sterylce.

Duni wcześniej nie widzałyśmy  ani razu, dopiero tego dnia, kiedy zrobione są zdjęcia.

Wyszła na moment z boksu, wydawała się jakaś obolała, więc zapytałyśmy o nią...

Następnego dnia pojechałyśmy rezerwować psy no i wtedy pracownik zczytywał sunię - była przerażona, ale bardzo uległa, to przerażenie widać na zdjęciach.

 

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, szafirka napisał:

Kiedy zbliżam się do dziewczyn, to Dunia chowa się za Miką. Popołudniowe kuszenie smaczkami przyniosło 50 % powodzenia - Dunia oczywiście schowała się za Miką, a Mika chętnie zaczęła jeść mi z ręki, nawet zrobiła kilka kroków aby wziąć ode mnie ostatnie smaczki. Kiedy wstałam (bo siadam sobie koło nich), to skuliły się obydwie i czekały kiedy odejdę. Dunia zgryzła w nocy cieniutką, leciutką smycz, którą miała przypiętą wczoraj.

Rafi ur. w 2013 r., Tofik ur. w 2014 r., Dunia ur. w 2013 r. Wszystkie psiaki standardowo zaczipowane i zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Dunia miała sterylizację w październiku, Tofik kastrację w listopadzie, a Rafi w sierpniu.

Tola, Alaskan - a czy Dunia dawała się przez siatkę posmyrać np. po nosku? jaka była jak odwiedzałyście schron?

A czy sunie mają jakieś zabawki,pluszaki? Dunia zgryzła smycz ja bym też.Gro psiaków nie cierpi jak im się coś pałęta koło nosa jak np.smycz,czy koniec obroży.Nie każdy o tym wie,natomiast jam mam doświadczenie w tych sprawach i wiem,że tak jest.Najgorzej jak pies nadepnie na smycz a smycz pociągnie za obrożę,poddusi to już można pożegnać się z szybkim nauczeniem chodzenia psa na smyczy.

Jeżeli Dunia ma długie pazury to chodząc po kaflach mogą ją boleć łapki,są niewłaściwie wygięte przez pazury.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Alaskan malamutte napisał:

Szafirko, tak jak napisała Tola, nigdy wcześniej nie widziałyśmy suni!!! Podobnie Bobika....Pan wręcz powiedział, że on dopiero ze szpitalika...

To może książeczki pomylone.Czy wet ma czytnik? Można by było sprawdzić z czipem w książeczce.

A blizna u Duni jest widoczna, zagojona?

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj starałam się im przypodobać, by trochę mniej się bały i zaufały, więc nie brałam ich na ręce, nie zaglądałam. Jutro to zrobię i dam znać. Co do smyczy łańcuszkowej to nie mam i nie chciałam wchodzić w koszty, zobaczymy co kolejne dni pokażą, może się Dunia nieco otworzy i nie będzie potrzebna. Zabawki ma - sznury, piłki i gumowe zabawki.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, szafirka napisał:

Dzisiaj starałam się im przypodobać, by trochę mniej się bały i zaufały, więc nie brałam ich na ręce, nie zaglądałam. Jutro to zrobię i dam znać. Co do smyczy łańcuszkowej to nie mam i nie chciałam wchodzić w koszty, zobaczymy co kolejne dni pokażą, może się Dunia nieco otworzy i nie będzie potrzebna. Zabawki ma - sznury, piłki i gumowe zabawki.

To może kupić pluszaki? Mogę kupić i wysłać.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, szafirka napisał:

Aniu załatwię pluszaki, co jakiś czas wskakuję do ciucholandii i zaopatruję się w tego typu gryzaki :) każdy dzień pokaże coś nowego, dlatego teraz najważniejsza jest obserwacja. Może psiaki otworzą się czując się bezpieczniej.

Ja ostatnio kupowałam na giełdzie dla anecik cały wór.Mam też dostęp.Jak zadecydujesz tak będzie.

Moje tymczasy oprócz Sawany a także rezydent uwielbiały pluszaki,natomiast sznury,piłki,gumowe zabawki nie koniecznie.Być może,że przewijają się przez mój dom stosunkowo małe psy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...