Jump to content
Dogomania

Dunia w DS,Tofik w DS,Rafik u szafirki od 13.07.18 ponownie szuka domu.Rafik od 04.08.18 w DS.Tofik 25.11.2022 za TM.


Anula

Recommended Posts

Dnia 13.02.2018 o 16:34, szafirka napisał:

Dzisiaj Dunia zawitała sobie do kuchni jakby nigdy nic. Od dawna jej tu nie było, a nie ma co ukrywać, że u nas spora kuchnia jest sercem domu od zawsze. Dunia jest też typem leniwca (i na pewno nie jest to zachowanie lękowe), bo czasami muszę ją obejść, zrobić krok, aby przez nią przejść, albo mopem ją ominąć, bo hrabina sobie leży i nie ruszy tyłeczka. Ma jednak problem z chodzeniem przez drzwi, muszę ją wynosić na dwór i przynosić. Na dworze czasami pobiega przy żywopłocie, albo przycupnie i siedzi cały czas, aż jej nie wezmę z powrotem do domu. Smaczki nie działają, szelki nie działają, inne psy lub brak psów też nie działa, więcej czasu też nie. Bez problemu dotykam ją, głaszczę. Interesuje się zazwyczaj jak nas widzi rano, albo gdy skądś wracamy, a czasami nawet się nie ruszy z legowiska.

Haniu czy na Dunia zrobiła jakieś postępy od tamtej pory? Czy jednak nic się nie zmienia w jej zachowaniu...?

Link to comment
Share on other sites

Dunia chodzi już w marę swobodnie po domu, ale przyjdzie do mnie tylko wtedy, kiedy sama chcę i głównie wtedy, gdy rozdaję coś dobrego. Dunia ma jednak nadal problem z dworem. Wychodzi bardzo niechętnie, na dworze głównie siedzi przy ścianie, czasami nawet się nie załatwi. Na słowo "wracamy" reaguje pierwsza i pierwsza wchodzi do domu, wtedy jest już szczęśliwa.

Link to comment
Share on other sites

Ja moją nauczyłam "zrób siku", przydawało się w czasie deszczu, gdy wypuszczana na siku uciekała do domu, 

Chwalenie i  komenda w normalnych warunkach, zeby ją kojarzyła z sikaniem, hotelik zapewne nie ma czasu, ale może przyszły ds nauczy

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, szafirka napisał:

Dunia chodzi już w marę swobodnie po domu, ale przyjdzie do mnie tylko wtedy, kiedy sama chcę i głównie wtedy, gdy rozdaję coś dobrego. Dunia ma jednak nadal problem z dworem. Wychodzi bardzo niechętnie, na dworze głównie siedzi przy ścianie, czasami nawet się nie załatwi. Na słowo "wracamy" reaguje pierwsza i pierwsza wchodzi do domu, wtedy jest już szczęśliwa.

A gdzie ta Dunia żyła w czasach przed schroniskiem, co strasznego ja spotkało, ze tak panicznie boi się wychodzenia na zewnątrz:(

Przypomina mi to zachowanie zamojskiej Astry...

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, helli napisał:

Ja moją nauczyłam "zrób siku", przydawało się w czasie deszczu, gdy wypuszczana na siku uciekała do domu, 

Chwalenie i  komenda w normalnych warunkach, zeby ją kojarzyła z sikaniem, hotelik zapewne nie ma czasu, ale może przyszły ds nauczy

Ja też tak moją nauczyłam - zrób siusiu. Przydaje się bardzo często :)

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj rozmawiałam z p.Grzegorzem i Rafik ma się bardzo dobrze.Hula z wnuczkami,swoje psie zabawki rozpracował, więc dostał od dziewczynek kilka pluszaków.Jest typem tropiciela i wszelkie dziury w ziemi, w płotach musi koniecznie obwąchać i zaglądnąć czy aby tam czegoś ciekawego nie ma...Jest bardzo pilnowany i nie spuszczany ze względu na te właśnie jego zainteresowania.Na spacerach każde koo i sioo skrzętnie zakopuje i tylko ziemia z trawą fruwają po Rafisiowym brzuszku i nie tylko...Jak Pan Grzegorz się nie przypilnuje to i jemu dostanie się nieźle po spodniach i kurtce....:) Rafik jest przez to dość "przykurzony" Jednak ze względu na mrozy jeszcze nie będzie kąpany,a wycieranie nie wiele daje przy jego białym futerku...Dzisiaj Anulka wysłała Rafikowi kubraczek,który jej został po Sawani i dokupiła 4 psie zabaweczki :)

Kilka foteczek brudaska Rafika....:)

Adresatkę noszę i się z nią nie rozstaję...:)

28721935_1898653567112569_666205082_n.jpg.59b5e6e906aa021f8ed55a77495de49c.jpg

Zabawy pluszakami....:)

28537667_1898653543779238_80213375_n.jpg.3788990dc1cdc5ed58943f01592daa74.jpg

28313023_1898653547112571_303438660_n.jpg.e2dc9c58291b7fd2ccf19e0e98f2e64a.jpg

A później padam...:)

28537212_1898653570445902_112122164_n.jpg.cab372e69a966ddc92aeb7a035a9e950.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Poker napisał:

Super wieści o Rafiku. Ma dobry domek. A ja czytając tytuł wątku ,myslałam ,że Dunia już jest w DS.

Dunia pomału się otwiera,musimy poczekać jeszcze,nie chcemy zwrotu z adopcji.Jeszcze chwilkę poczekamy z ogłaszaniem Duni.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Super wieści o Rafiku. Ma dobry domek. A ja czytając tytuł wątku ,myslałam ,że Dunia już jest w DS.

Tytuł musi Anula poprawić bo faktycznie brzmi,jak by wszystkie psiaki już miały ds

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Świetne wieści, o Duni także :)

A Rafik ma niesamowicie odpowiedzialny domek, cudnie!

Rafik  ma bardzo troskliwego i odpowiedzialnego opiekuna :) Zawsze po rozmowie z p. Grzegorzem sama buzia mi się śmieje, bo w jego głosie jest tyle optymizmu i radości,że tylko pozazdrościć :) Przy tym, tak bardzo szczerze wdzięczny za każdy najmniejszy gest pomocy z naszej strony   dla Rafika.Fajnie,że tacy ludzie są  z dużym sercem ale i rozwagą w postępowaniu z psiakiem :)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, Poker napisał:

Zdjęcia fajne,ale do ogłoszenia trzeba Moli odciąć.

To nie są zdjęcia do ogłoszeń tylko takie dla nas...:) Dunia  w domu jest ok ale nadal świat na zewnątrz może nie istnieć...:( Przejście przez drzwi i przebywanie na ogrodzie,to nadal wielka dla niej trauma.Wyniesiona w najdalszy zakamarek ogrodu,kończy się tym,że tylko patrzy aby pobiec w pobliże drzwi do domu,tam siada i bez ruchu czeka na powrót do domu.... Na pewno przydał by się jej wyjazd na "urlop" do dt,który znając jej stan,spróbował  z nią popracować.Często zmiana otoczenia,nowe bodźce i inne wymagania stawiane przez  opiekuna dają pozytywne rezultaty.Tylko gdzie takie "urlopowe" miejsce znaleźć....

Link to comment
Share on other sites

Zmieniłam Duni OLX na Poznań i zamieniłam jedno zdjęcie.

Będziemy prosić jeszcze o zdjęcia.Dunia jest fotogeniczna a więc nie powinno być problemu z ładnymi zdjęciami.

Jeżeli chodzi o rezydentkę to dla mnie jest masakrą,tak obciąć krótko psa bo całą ozdobą jest właśnie sierść.

Link to comment
Share on other sites

Hania zrobi za jakiś czas zdjęcia Duni,które będą takie bardziej ogłoszeniowe.Dunia po raz pierwszy sama wyszła z domu i sobie przycupnęła w "bezpiecznym" kąciku.Jak Hania z Piotrkiem i reszta psiaków wracali do domu to poszła za nimi :) A jednak przełamała strach i się odważyła,a przy tym jaka ma dumna minkę ze swojego wielkiego wyczynu...:)

Pod tytułem: "Tu jestem,jak by kto pytał..."

29391277_1908302252814367_939486028_o.jpg.e9107247ca4f737c280fe6e4ea62014d.jpg

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...