Jump to content
Dogomania

Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(


elik

Recommended Posts

4 godziny temu, Nesiowata napisał:

Dzień dobry z rana. Benia pewnie jeszcze śpi, nie będę jej budzić.

Moje stadko wyskoczyło zrobić siusiu i śpi dalej. Koty wyszły na poranny spacer, pewnie zaraz będą czekać pod drzwiami na wpuszczenie do domu i śniadanie.

Tak :) O tej porze Benia i jej Pani zapewne jeszcze śpią :)

Ja ze swoim stadem muszę wyjść poza działkę, bo na  terenie działki nie załatwiają się. Cały zagrodzony teren traktują jak mieszkanie i trzeba z nimi wyjść na dłuższy lub krótszy spacer. Mamy tu fajne tereny do spacerów. Nad rzekę - w różne miejsca, albo w pola. Wszędzie jest ciekawie i ładnie :)

Dobrej środy dla wszystkich

159452247_roda3.jpg.261b225a254e6109c17bfd4404947260.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tysiu, jeśli tu będziesz, czy możesz polecić coś dla kici na wypadającą sierść ? Strasznie gubi :(

Biduśka drapała się po uszkach, bo pewnie świerzb powodował, że ją swędziało. Miała zaczerwienione zwłaszcza prawe uszko. Byliśmy z nią w poniedziałek u weta zaszczepić p/wściekliźnie i przy okazjo pokazałam uszko. Polecił smarować to miejsce maścią, którą zalecił na świerzb. Niestety nie pomogło. Dzisiaj (chyba w nocy) kocia rozdrapała to uszko do krwi :(  Chyba żadne leki nie pomogą, bo kicia będzie się drapała, gdy będzie się goiło - będzie swędziało. Co robić ? Czy są takie małe kołnierze, żeby jej uniemożliwić drapanie po uszkach ?

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Nesiowata napisał:

Przywitam się z samego rana.

I znów ma być gorąco. Dlaczego to mnie nie cieszy?

O ile Cię to pocieszy, powiem Ci, że mnie też wcale nie cieszą te upały :(

Na podlewanie kwiatków, i rabatków :) co 3 dzień mąż zużywa około 200 l wody :( A ile się biedak nanosi :(

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Elisabeta napisał:

Spokojnego świętowania życzę wszystkim kochanym Fankom. happy.gif Ciepło myślę o Beniusi. wub.gif

Witaj Elisabetko :)  Tobie też spokoju i ciepła, ale nie za wiele :). Ciepłe myśli są bardzo cenne :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.05.2018 o 09:40, elik napisał:

Tysiu, jeśli tu będziesz, czy możesz polecić coś dla kici na wypadającą sierść ? Strasznie gubi :(

Polecam olej z łososia; tran. U mnie pomogło też suplementowanie tauryny (bo jej brakuje w komercyjnych karmach, a kotom jest bardzo, bardzo potrzebna, chociażby do wsparcia serducha), oczywiście samej tauryny kot nie chce zjeść... ja podaję z krwisto-wodnym jedzonkiem (albo w mokrej wysokomięsnej, bezzbożowej karmie rozcieńczonej z wodą albo w porcji surowizny, gdzie trochę jest krwi) :). I raz na jakiś czas żółtko + zmielone skorupki jajka. Świetnie działają na sierść, kotka przyszła do mnie w stanie sierści fatalnym, u mnie zmiana jedzenia i od razu widoczna poprawa koloru i miękkości.  Psu w czasie linienia też więcej podaję oleju rybnego, żółtek i skorupek, i fajnie to działa. Mniej się zwierzyniec sypie, sierść jest mocniejsza.

Coś, czego na pewno nie podawać, to olejów roślinnych. U kotów są niewskazane.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Polecam olej z łososia; tran. U mnie pomogło też suplementowanie tauryny (bo jej brakuje w komercyjnych karmach, a kotom jest bardzo, bardzo potrzebna, chociażby do wsparcia serducha), oczywiście samej tauryny kot nie chce zjeść... ja podaję z krwisto-wodnym jedzonkiem (albo w mokrej wysokomięsnej, bezzbożowej karmie rozcieńczonej z wodą albo w porcji surowizny, gdzie trochę jest krwi) :). I raz na jakiś czas żółtko + zmielone skorupki jajka. Świetnie działają na sierść, kotka przyszła do mnie w stanie sierści fatalnym, u mnie zmiana jedzenia i od razu widoczna poprawa koloru i miękkości.  Psu w czasie linienia też więcej podaję oleju rybnego, żółtek i skorupek, i fajnie to działa. Mniej się zwierzyniec sypie, sierść jest mocniejsza.

Coś, czego na pewno nie podawać, to olejów roślinnych. U kotów są niewskazane.

Dzięki :) Powiedz mi co to  suplementowanie tauryny. Nie spotkałam się dotychczas z takim określeniem.

Poza tym ona jest słodka jak miód :). Od kilku dni śpi z nami i psami. Dzisiaj w nocy zbudziłam się i czuję, że coś leży mi na piersi. To była kocia :)  Jak ją dotknęłam zaczęła lizać mnie po twarzy :) Niesamowita. Lubi leżeć maksymalnie  rozciągnięta i nie ma znaczenia gdzie. Na podłodze, na sprzętach, gdzie popadnie  :)

imageproxy.php?img=&key=fb990b1e378caf0220180531_170921.thumb.jpg.d5ce6b198eb7b4c8d730297aa1ff0b37.jpg    20180531_180703.thumb.jpg.acdb0673eb22a25c4da24a36bba0c73a.jpg

20180531_140541.jpg.6e43e850c033e77a49d48bffcb51f04b.jpg

Co do drapania się po uszkach, to jutro mamy jechać do weta po kołnierz dla kociczki.

Tysiu, czy wiesz co to znaczy, że kot ma zespół Aspergera?

 

Link to comment
Share on other sites

Boziu, nasza kochana sunia z uśmiechem na pyszczku ! Wspaniale !!! Pewnie czeka na miseczkę z jedzeniem. Moze to zabrzmi trochę okrutnie, ale cieszę się, ze sunia zapomina swój DT.

Kicia zaś, jest cudowna ! To pewnie z gorąca tak rozkosznie rozciąga swoje ciałko gdzie popadnie. Elu, na wszelkie i trudno gojące ranki, polecam Balsam Szostakowskiego. Mój Misiaczek wylizał sobie w łapie sporą ranę. Po kilkukrotnym posmarowaniu, bardzo ładnie zaczęła sie goić. Moze w przypadku jej podrażnionych uszek też pomoże?

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Havanka napisał:

Boziu, nasza kochana sunia z uśmiechem na pyszczku ! Wspaniale !!! Pewnie czeka na miseczkę z jedzeniem.

Może, a może patrzy na kogoś, kto stoi w drugim pokoju :)

  MmsCamera_2018-05-31-15-09-07.thumb.jpg.df793fa8c1c10f244f1ff9bc8a3f867d.jpg

Cytat

Moze to zabrzmi trochę okrutnie, ale cieszę się, ze sunia zapomina swój DT.

To wcale nie jest brzmi okrutnie, tak ma być i tego jej życzmy :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...