Jump to content
Dogomania

ŻEGNAJ UKOCHANY PELIKANKU! Teraz Jadziunia, z pelikankowego dt, serdecznie prosi o wsparcie.


Recommended Posts

Nasz Pelikanek to faktycznie psiak niezwykły... Taki grzeczny, cichutki psi staruszek, który doświadczył niewyobrażalnego ogromu zła od człowieka. To przez ludzkie zło jest prawie całkowicie głuchy, ma częste przykurcze tylnej nóżki, jest też niezmiernie wrażliwy na dotyk. I bardzo boi się nowych ludzi i nieznanych sytuacji.

Cóż.. starość i psia, i ludzka to trudny czas, niezmiernie trudny. Dlatego Peliś jest pod stałą kontrolą weterynarza. Na szczęście trzyma się dobrze, bo oprócz leku na stawy, magnezu i milgammy obecnie nie musi przyjmować innych medykamentów. A w razie potrzeby mamy rezerwy finansowe pozyskane z mojego bazarku.

Żyje sobie cichutko, skromnie, a miejsce, w którym obecnie przebywa to Jego przystań pełna miłości, troski i bezpieczeństwa. I On to miejsce traktuje jak dom, prawdziwy dom. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że znalazło się grono cudownych i szlachetnych osób, które poświęcają kilkadziesiąt złotych miesięcznie na Jego godną starość... 

Kłaniam się nisko wszystkim Darczyńcom i dziękuję za ich dobroć. Dziękuję, że pomagacie Państwo psu, którego ktoś dla zabawy okaleczył, a potem porzucił w przydrożnym rowie jak śmieć. Dziękuję, że wspólnie przywróciliśmy godność tej, żyjącej i czującej, istocie.

To takie moje prywatne niedzielne refleksje o Pelikanku i dobroci...

I jeszcze nieco fotograficznych wspomnień z wakacyjnej wizyty u Pelikanka.

57956242c1b6cebdgen.jpg

351251c4abf163c4gen.jpg

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Oto Pelikanek i Filipek w jednym legowisku... Pani Ewunia napisała mi w smsie, że ostatnio Filipek częściej zajmuje to "Pelikankowe łóżeczko", a Peliś czeka i czeka. Aż w końcu, po namyśle, gramoli się na miejsce koło Filipka.

Potem zgodnie trwają i żaden nie odpuści ani centymetra. A łożeczko Filipka stoi puste - hi, hi, hi.

dbbdc7efb8ec590cgen.jpg

a510c19995c7afdfgen.jpg

0a7112ddb47796e7gen.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Monika z Katowic napisał:

Oto Pelikanek i Filipek w jednym legowisku... Pani Ewunia napisała mi w smsie, że ostatnio Filipek częściej zajmuje to "Pelikankowe łóżeczko", a Peliś czeka i czeka. Aż w końcu, po namyśle, gramoli się na miejsce koło Filipka.

Potem zgodnie trwają i żaden nie odpuści ani centymetra. A łożeczko Filipka stoi puste - hi, hi, hi.

wub.gif  Jak przyjdą jesienne chłody, a potem zima, to Pelikanek doceni, że ma w łóżeczku taki piecyk. 

Dobrej soboty Pelikankowym i Filipkowym jednocześnie.  happy.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...