Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

1 godzinę temu, Aska7 napisał:

Mnie szczerze mówiąc zastanowiło zdanie z fejsa.

"Ja - w sumie chętnie bym zmieniła miejsce, przeniosła się gdzieś, gdzie można dom odświeżyć odnowić, choćby ściany pomalować, żeby sprowadzić się w czyste, odświeżone, niezabałaganione miejsce Bo tu jest dom i działka zrujnowane - dosłownie - zniszczone, sponiewierane, teraz jeszcze od kilku dni nie ma wody /*, wiec jest gorzej niż zwykle, jeden dzień bez wody przy 85 zwierzakach - wyobraźcie to sobie.. Zmiana miejsca wręcz wydaje się być wskazana."

To po co udział w przetargu ? 

Chodzi o to, że choć z punktu widzenia Sylwii było by nawet korzystnie zmienić miejsce, bo to nie jest idealne i można sobie wyobrazić lepsze, to z punktu widzenia zwierząt uniknięcie przeprowadzki i pozostanie w starym miejscu, które znają i w którym żyją od dawna jest zdecydowanie najkorzystniejsze. 
 

Konfirm dziękuję za linki, przekazałam wszystkie dalej :) 

Pojawił się na horyzoncie dom dla Iwana, jeszcze nie było wizyty ale kciuki można jak najbardziej trzymać :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Marysia R. napisał:

Chodzi o to, że choć z punktu widzenia Sylwii było by nawet korzystnie zmienić miejsce, bo to nie jest idealne i można sobie wyobrazić lepsze, to z punktu widzenia zwierząt uniknięcie przeprowadzki i pozostanie w starym miejscu, które znają i w którym żyją od dawna jest zdecydowanie najkorzystniejsze. 
 

Konfirm dziękuję za linki, przekazałam wszystkie dalej :) 

Pojawił się na horyzoncie dom dla Iwana, jeszcze nie było wizyty ale kciuki można jak najbardziej trzymać :)

Na fb, rozważana jest lokalizacja w Grądach. Mnie się wydaje, że to jest domek letniskowy, który na zimę się nie nadaje, pomimo np wstawienia tz "kozy". Ogrodzenie działki, widoczne na zdjęciu z tz oblatów, jest  nieistotne z punktu widzenia psów, kotów, a pewnie i kóz. Ono tylko sygnalizuje, że teren jest czyjąś własnością i chroni przed ew  dostępem np krów, owiec, czy saren. 

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, konfirm31 napisał:

Na fb, rozważana jest lokalizacja w Grądach. Mnie się wydaje, że to jest domek letniskowy, który na zimę się nie nadaje, pomimo np wstawienia tz "kozy". Ogrodzenie działki, widoczne na zdjęciu z tz oblatów, jest  nieistotne z punktu widzenia psów, kotów, a pewnie i kóz. Ono tylko sygnalizuje, że teren jest czyjąś własnością i chroni przed ew  dostępem np krów, owiec, czy saren. 

No tak, ale w tym obecnym siedlisku ogrodzenie jest takie, że kozy wyszły, a piesek jakiś ucieka bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, rozi napisał:

No tak, ale w tym obecnym siedlisku ogrodzenie jest takie, że kozy wyszły, a piesek jakiś ucieka bez problemu.

Ale to duża różnica, czy zwierzaki nawieją na terenie znanym opiekunowi, czy w zupełnie obcym miejscu, w okolicy pól i lasów. Z resztą, to tereny rolnicze i kozie wagary, mogą się skończyć niewesoło..... 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

Na fb, rozważana jest lokalizacja w Grądach. Mnie się wydaje, że to jest domek letniskowy, który na zimę się nie nadaje, pomimo np wstawienia tz "kozy". Ogrodzenie działki, widoczne na zdjęciu z tz oblatów, jest  nieistotne z punktu widzenia psów, kotów, a pewnie i kóz. Ono tylko sygnalizuje, że teren jest czyjąś własnością i chroni przed ew  dostępem np krów, owiec, czy saren. 

Przyznam szczerze, że nie wiem nic które opcje są rozważane. Nawet nie za bardzo kojarzę konkretne ogłoszenia. 

56 minut temu, rozi napisał:

No tak, ale w tym obecnym siedlisku ogrodzenie jest takie, że kozy wyszły, a piesek jakiś ucieka bez problemu.

Aktualny dom jest  szczelnie ogrodzony - kozy nie wyszły poza posesję tylko poza swoje pastwisko, nadal na ogrodzonym terenie. A pies o którym mówisz uciekł faktycznie i to dwukrotnie - za pierwszym razem górą przez siatkę z niezadaszonego kojca i dalej poza posesję, za drugim razem z zamkniętego na klucz pokoju niszcząc drzwi, przez otwarte dla kotów drzwi tarasowe z domu i poza posesję - przyznam szczerze, że nie wiem czy na podstawie umiejętności takiego gagatka można adekwatnie ocenić solidność ogrodzenia ;) A pies ucieka i wraca prosto na „swój” parking pod marketem gdzie mieszkał od dłuższego czasu. To niestety taki wiejski cwaniak z najwyższej półki... Innych sytuacji ucieczki zwierzaków przez ogrodzenie poza posesję nie kojarzę, poza tym delikwentem.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, rozi napisał:

Marysiu, kozy wyszły. Płot do chrzanu.

Może być zdjęciem przedstawiającym przyroda

Nie wyszły poza posesję, są nadal na ogrodzonym terenie. Ta zielona „ściana” po lewej stronie to płot posesji obrośnięty roślinami, po prawej i na drugim zdjęciu drewniane ogrodzenie pastwiska dla kóz. Jestem pewna bo byłam w Runie i wiem jak to wyglada na żywo ;)

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Marysia R. napisał:

Przyznam szczerze, że nie wiem nic które opcje są rozważane. Nawet nie za bardzo kojarzę konkretne ogłoszenia. 

 

https://m.morizon.pl/oferta/sprzedaz-dom-makowski-krasnosielc-80m2-mzn2038281952

Ludzie na fb lajkują, bo duży teren. To raczej działka letniskowa, w dodatku na piaszczystym  ugorze, gdzie nic nie chce rosnąć ( znam takie ugory w okolicy, tj na północnym Mazowszu). To nie jest łąka :(

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Marysia R. napisał:

Nie wyszły poza posesję, są nadal na ogrodzonym terenie. Ta zielona „ściana” po lewej stronie to płot posesji obrośnięty roślinami, po prawej drewniane ogrodzenie pastwiska dla kóz. Jestem pewna bo byłam w Runie i wiem jak to wyglada na żywo ;)

Nic już nie rozumiem, bo z tego, co mówisz, to ta droga jest na terenie posesji i to na oko w hektary idzie, a ogólnego ogrodzenia nie widać :)

No nic, chodziło mi o to, że ogrodzenie do niczego w Kępie.

Skóreckiej.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.05.2021 o 07:48, Moli@ napisał:

ze strony  FB RUNA 

niezmierzzalne, nieocenialne - stres zwierzakow zw z przeprowadzka, zmiana - to wiekszosc sa schorowane po przejsciach albo zwyczajnie stare zwierzeta
naparwde to ich dom - czuja sie tu u siebie, bezpeicznie, swoobodnie. jak im to zagrwanatowaac w innym miejscu? - to duze wyzwanie
koty wolnoyzyjace, dzikie, wiejskie - nie mozna ich przenesc, tu mialy karme na noc wystawiana, tu mogly mieszkac w garzau, szc jak zimno - sa tam ocieplane budki dla nich. jak bylo z ktoryms gorzej, to leczony i kastrowany, jak sie dal zlapac- kastrowany. Niektore nawet potrafia nocowac w domu 1f603.png:D szczerze sie obawiam, ze nie przetrwaja"

 

 

 

2 godziny temu, Aska7 napisał:

 

"Ja - w sumie chętnie bym zmieniła miejsce, przeniosła się gdzieś, gdzie można dom odświeżyć odnowić, choćby ściany pomalować, żeby sprowadzić się w czyste, odświeżone, niezabałaganione miejsce Bo tu jest dom i działka zrujnowane - dosłownie - zniszczone, sponiewierane, teraz jeszcze od kilku dni nie ma wody /*, wiec jest gorzej niż zwykle, jeden dzień bez wody przy 85 zwierzakach - wyobraźcie to sobie.. Zmiana miejsca wręcz wydaje się być wskazana."

 

Czy tylko ja mam problemy z logicznym myśleniem ? To są dla mnie dwa sprzeczne komunikaty.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, konfirm31 napisał:

https://m.morizon.pl/oferta/sprzedaz-dom-makowski-krasnosielc-80m2-mzn2038281952

Ludzie na fb lajkują, bo duży teren. To raczej działka letniskowa, w dodatku na piaszczystym  ugorze, gdzie nic nie chce rosnąć ( znam takie ugory w okolicy, tj na północnym Mazowszu). To nie jest łąka :(

Pewnie masz rację, choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest sporo plusów. 

6 minut temu, rozi napisał:

Nic już nie rozumiem, bo z tego, co mówisz, to ta droga jest na terenie posesji i to na oko w hektary idzie, a ogólnego ogrodzenia nie widać :)

No nic, chodziło mi o to, że ogrodzenie do niczego w Kępie.

Skóreckiej.

 

Dokładnie, jest na terenie posesji :) Tylko to nie jest droga tylko taki podjazd od bramy do domu, między płotem posesji a płotem pastwiska. Działka w Kępie jest długa i wąska, stąd wrażenie, ze jest taka duża na tym zdjęciu. A ogrodzenia faktycznie nie widać, ale musisz mi uwierzyć na słowo, że te krzaki po lewej o które opierają się kozy to bardzo zarośnięty roślinami płot :D

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Aska7 napisał:

 

Czy tylko ja mam problemy z logicznym myśleniem ? To są dla mnie dwa sprzeczne komunikaty.

Ja to rozumiem tak (nie tylko na podstawie tych postów, ale też rozmów z Sylwią) jak napisałam wcześniej - że jakieś odczucia i pomysły czy chęci Sylwii (takie trochę gdybanie) to jedno, a to co najlepsze dla zwierzaków które już tam są to drugie.  

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

https://m.morizon.pl/oferta/sprzedaz-dom-makowski-krasnosielc-80m2-mzn2038281952

Ludzie na fb lajkują, bo duży teren. To raczej działka letniskowa, w dodatku na piaszczystym  ugorze, gdzie nic nie chce rosnąć ( znam takie ugory w okolicy, tj na północnym Mazowszu). To nie jest łąka :(

to jest właśnie ten dom który i mi tak bardzo się spodobał

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Aska7 napisał:

Wszystko na prąd łącznie z ogrzewaniem to kosmiczne koszty.

ja mam tez ogrzewanie "na prąd" a tak naprawde pompe ciepła (jest na prąd)- wychodzi taniej niż wszystkie alternatywy plus brak dymu, brudu.....może tam jest coś takiego lub da się na pompe wymienić....??

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, kiyoshi napisał:

ja mam tez ogrzewanie "na prąd" a tak naprawde pompe ciepła (jest na prąd)- wychodzi taniej niż wszystkie alternatywy plus brak dymu, brudu.....może tam jest coś takiego lub da się na pompe wymienić....??

Tak z ciekawości, ile płacisz miesięcznie za prąd ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...