Jump to content
Dogomania

KITKA - sunia z łańcucha u nas w BDT


Recommended Posts

Melduję się i ja u Kitki.Faktycznie jest bardzo długa w stosunku do jej krótkich łapek czego nie było widać na poprzednich zdjęciach.Ciekawe co okaże się z tą ciążą...

Poker,jutro będę mocno zaciskać kciuki za Dolarka,a właściwie za dobre wyniki!

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Bogusik napisał:

Melduję się i ja u Kitki.Faktycznie jest bardzo długa w stosunku do jej krótkich łapek czego nie było widać na poprzednich zdjęciach.Ciekawe co okaże się z tą ciążą...

Poker,jutro będę mocno zaciskać kciuki za Dolarka,a właściwie za dobre wyniki!

dzięki za kciuki. Chyba już wolę ,żeby miał wiadomo co , nawet Cushinga, się źle czuje , a przyczyna nie jest znana.

1 godzinę temu, inka33 napisał:

Czy mogę przycupnąć i ja u dropiatej Kitki? ;)

Oczygwizdek.

Kitkę zabieram jutro do kliniki na g.10 razem z Dolarkiem.

Biegała po ogródku jak szalona. Chyba cieszy się wolnością. Obeszła też wszystko, zajrzała do każdego kącika. Chwilowo się uspokoiła.

Dobiorę  szelki dla niej, bo poza ogródkiem muszę ją zabezpieczyć podwójnie.

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam do Kitki :). Ona taka troszkę jak spaniel , przynajmniej główka.Chociaż myślałam że posturę też ma taką jak spaniel, tylko że jest mniejsza. A gdyby nie pstrokate ubarwienie to byłaby jak 1/2 mojego tymczasu czyli Bruno-Kajtek, aż go zmierzyłam i wyszło że ma ponad 70cm długości i 35cm wysokości :).  Oby była zdrowa a Dolarka udało się dobrze zdiagnozować, biedaka.

Link to comment
Share on other sites

Transport był prosty w rozliczeniu.Ogólny koszt 800,00zł.Podzieliłam na 5 psiaków i wyszło 160zł na jednego pieska.

Nie rozliczałam kilometrowo i docelowo na każdego psiaka,ponieważ P.Piotr jechał z Nowej Soli do Zamościa i powrót.

                                 ***********************************

Poker z Bogusią rozliczyły transport inaczej.

Jeżeli się zgadzacie ze sposobem rozliczenia to : Tropek 80+40 =120 zł, Kitka  - 80+40+25 = 145 złzł,  3 pieski  240 + 120 +75 + 100  = cała trasa 535 zł .Sprawdźcie czy dobrze policzyłam. 120+145+535 = 800 zł

Sara2014 masz moje dane do przelewu,w tytule: transport Kitka.

Link to comment
Share on other sites

Wizyta o g.10,ale jak pisałam z Dolarem  będę jeździć 3 razy ,a wynik pewnie będzie po niedzieli.

Sunia bardzo się gryzie u nasady ogona i liże narządy rozrywkowe. Oglądałam ją jeszcze raz i jest lekkie zaczerwienienie ,ale sądzę ,że to od gryzienia.

Dziś trochę broniła miski,ale zawstydziła się jak ją zbeształam. Kotę też pogoniła i to dość ostro ,ale dała się przywołać do porządku.Wie ,że źle robi.

Onaa,odkąd dokąd mierzyłaś Brunka?

Anula, nie wiem jakie maja zdanie sponsorki Tropka .On jechał najbliżej i wydaje mi się ,że koszt w jego wypadku jest nieproporcjonalnie wysoki do trasy.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Poker napisał:

Nie ma , przy kąpieli opróżniłam . Wydzielina była prawidłowa.

Bleee, dzielna jesteś! :) Ale jeszcze "chwilę" po opróżnieniu chyba się może drapać/gryźć - Owca tak czasem ma, a czasem jak ręką odjął.

Może ma jakiś stan zapalny? Uczulenie od jedzenia?
Jutro (dziś) się dowiemy - trzymam kciuki, żeby nic poważnego się nie działo. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam ten sam problem z moją Sarą. Też się wygryzała u nasady ogona i to bardzo. Zostały opróżnione gruczoły, dostała serię zastrzyków + tabletki bo juz był stan zapalny, przez kilka dni było lepiej i znowu nawrót. Znowu gruczoły zapchane, ponownie czyszczenie i kuracja czopkowa. Niestety to wygryzanie nie ustąpiło całkowicie i wet stwierdził że trzeba sprawdzić czy nie jest uczulona na karmę. Sara przeszła na royala hypoallergenic, jest na niej dopiero od kilku dni ale odnoszę wrażenie że jest mega postęp, już prawie całkowicie objawy wygryzania ustąpiły ale będziemy dalej obserwować.

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy po wizycie u drugiego ulubionego weta na klinikach.

Ocenił Kitką na nie więcej niż 3 lata. Waży 8,5 kg.

Sunia zachowała się wzorowo. W ogóle wzbudzała zainteresowanie swoim wyglądem. Na pewno ma cechy jamnika , bo nawet budowę mostka ma jamniczą. Ogólnie jest zdrowa. Ma ciążę urojoną i dostała na 5 dni Galastop. Ma też delikatny śluzowy wyciek z pochwy i mam obserwować czy się nasili, bo wtedy trzeba będzie wziąć pod uwagę zaczynające się ropomacicze.

Mam ją też podmywać Tantum Rosa, bo ciągle się  gryzie w okolicach intymnych.

Pan doktor był tak kochany ,że policzył tylko 59 zł za Galastop.

Z Dolarkiem jadę na 2. pobranie krwi na g. 14.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Witajcie kobietki. Nie słyszałam o teście ciążowym u suczek.I tak będę ją sterylizować, więc nie będę robić USG tylko dla wiedzy. Musi się uspokoić laktacja i wtedy można ją ciachać.

W ogłoszeniu chyba napiszę ,że szukam właściciela, który chce mieć 2 psy w 1. czyli jamnika w seterze albo odwrotnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...