Jump to content
Dogomania

Wszędzie dobrze, ale w domu z ukochaną Panią najlepiej - Żabka wróciła do swojego domu!!!


Gabi79

Recommended Posts

19 godzin temu, EVA2406 napisał:

Jestem i będę myslała jak pomóc Mróweczce.

 

5 godzin temu, Bogusik napisał:

Z opóźnieniem ale dotarłam na wątek Mróweczki.Biedna maleńka sunieczka i jak ona miałaby przetrwać w schronisku...:( Dobrze,że już ma to za sobą i pod dobrą opieką anecik :)

Pomyślę nad jakimś wsparciem finansowym....

Bogusiu, Ewuniu, bardzo serdecznie Was witam i dziękuję.

Bogusiu gabarytowo Mrówcia jest taka maleńka, jak Twoja cudowna Julisia

6 godzin temu, Kulfoniasty napisał:

Jest deklaracja stała - ale dziewczyna nie ma konta na dogo. Ja podaję - Karina L. - 50 zł, szczegóły na priv :)

Bardzo się cieszę, proszę serdecznie podziękować Pani Karinie.

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, rozi napisał:

Można ogłaszać wprost stamtąd, to jeden z przykładów na bezsensowne wyciąganie do PDT.

Mróweczka miała od początku pobytu w schronisku ogłoszenie - tzn. od początku kwarantanny :). Zapraszam do ogłaszania Mróweczki, nie zabiera to dużo czasu, a zwiększa szanse na znalezienie domu dla niej. W schronisku była jedną z kilkuset piesków, tutaj jest w mniejszym gronie. Nie uważam, że bezsensowne jest wyciąganie piesków ze schroniska do DT - w DT można pieska lepiej poznać i poświęcić mu więcej uwagi :), Zapraszam do pomocy Mróweczce - dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, Kulfoniasty napisał:

Mróweczka miała od początku pobytu w schronisku ogłoszenie - tzn. od początku kwarantanny :). Zapraszam do ogłaszania Mróweczki, nie zabiera to dużo czasu, a zwiększa szanse na znalezienie domu dla niej. W schronisku była jedną z kilkuset piesków, tutaj jest w mniejszym gronie. Nie uważam, że bezsensowne jest wyciąganie piesków ze schroniska do DT - w DT można pieska lepiej poznać i poświęcić mu więcej uwagi :), Zapraszam do pomocy Mróweczce - dziękuję :)

Rozumiem, że to było skierowane do mnie, dziękuję za zainteresowanie moją skromną osobą.

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, rozi napisał:

Rozumiem, że to było skierowane do mnie, dziękuję za zainteresowanie moją skromną osobą.

rozi, to nie jest zainteresowanie Twoją skromną osobą tylko zachęta do zrobienia ogłoszeń przez Ciebie :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Kulfoniasty napisał:

Nie - to jest zainteresowanie losem Mróweczki i znalezieniem dla niej fajnego domku :)

Info z dzisiaj:

Mróweczka ma apetyt, żyje w zgodzie z psiakami, czasem zdarzy jej się załatwić w domu.

Mnie się wydaje i Anecie także, że Mrówcia ma kilkanaście lat, a nie 9

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, rozi napisał:

Ogłoszeń teraz? A po co? Przecież jej dobrze u Anecik :)

Żeby znalazła własny dom - tak trudno, to zrozumieć ? Czy ktoś powiedział, że jej źle ? Oczywiście może pozostać na stałe - proszę opłacić pobyt i problem z głowy :). Nie mam czasu za prowadzenie bezowocnych dyskusji - albo pomagamy, albo nie zabieramy głosu - wiele piesków czeka na adopcję i wolę robić w tym czasie ogłoszenia lub pomagać im w inny sposób. Te komentarze nic nie wnoszą i nie pomagają Mróweczce, a ten wątek jest poświęcony Mróweczce , a nie dyskusji nad wyższością czegoś nad czym. Proszę adoptować Mróweczkę lub jej pomagać :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, rozi napisał:

Ogłoszeń teraz? A po co? Przecież jej dobrze u Anecik :)

Oczywiście ,że jej dobrze u anecik i może teraz czekać na DS.

rozi, pomóż w szukaniu dla niej domku, bo widzę ,że bardzo leży Ci na sercu jej los. A wtedy inna bida znajdzie miejsce u anecik.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Kulfoniasty napisał:

Żeby znalazła własny dom - tak trudno, to zrozumieć ? Czy ktoś powiedział, że jej źle ? Oczywiście może pozostać na stałe - proszę opłacić pobyt i problem z głowy :). Nie mam czasu za prowadzenie bezowocnych dyskusji - albo pomagamy, albo nie zabieramy głosu - wiele piesków czeka na adopcję i wolę robić w tym czasie ogłoszenia lub pomagać im w inny sposób. Te komentarze nic nie wnoszą i nie pomagają Mróweczce, a ten wątek jest poświęcony Mróweczce , a nie dyskusji nad wyższością czegoś nad czym. Proszę adoptować Mróweczkę lub jej pomagać :)

Kulfoniasty, nie wiesz, o co chodzi? Nie widzisz tego? Nie jest Ci przykro, że jej szczęście kosztuje 200 zł/miesiąc. Ta ślepa i stara starowinka

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Perełka1 napisał:

Kulfoniasty, nie wiesz, o co chodzi? Nie widzisz tego? Nie jest Ci przykro, że jej szczęście kosztuje 200 zł/miesiąc. Ta ślepa i stara starowinka

Przecież  - za zgodą Gabi - możesz ją chyba przejąć na BDT. Masz 8 to będziesz miała 9 czy ile ich tam masz. I wtedy jej szczęście będzie darmowe. Możesz również wziąć te - za zgodą opiekunów - które są u mnie za 200 zł albo poszukać im BDT. Przecież to łatwe. A ja wtedy - oczywiście jak wydam te obecne które mam na BDT - będę sobie brała małe adopcyjne suczki ze schroniska. Ale pozwolisz - to mój wybór kogo będę sobie brać SOBIE na tymczas..

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, anecik napisał:

Przecież  - za zgodą Gabi - możesz ją chyba przejąć na BDT. Masz 8 to będziesz miała 9 czy ile ich tam masz. I wtedy jej szczęście będzie darmowe. Możesz również wziąć te - za zgodą opiekunów - które są u mnie za 200 zł albo poszukać im BDT. Przecież to łatwe. A ja wtedy - oczywiście jak wydam te obecne które mam na BDT - będę sobie brała małe adopcyjne suczki ze schroniska. Ale pozwolisz - to mój wybór kogo będę sobie brać SOBIE na tymczas..

anecik, załóż oficjalny hotel. A ile masz piesków teraz, płatnych?

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Odczepcie się od anecik. Ma tyle psów na ile sił jej wystarczy ,żeby pomóc. Ale jak zwykle kto ma miękkie serce, ten musi mieć twardą d...,żeby miłe forumowiczki nie wykończyły nerwowo kolejnej osoby. Zastanówcie się dobrze co piszecie ,zanim zaczniecie klepać w klawiaturę.Szczególnie te osoby, które głównie  robią to.

Chcecie powiedzieć ,że po te maliznę ustawiłaby  się od razu kolejka przed schronem?

200 zł jest z karmą , przewozami , szelkami, obrożami , , środkami przeciw kleszczom, posłaniami, które psy niszczą.itd, itp. anecik nie jest PDT.

Jest tyle bid w potrzebie ,że każdy może  pomagać jak chce i potrafi.

Perełko1 , myślę ,że anecik jest dorosłą osobą i wie co ma robić. Nie musisz jej radzić .

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Poker napisał:

Odczepcie się od anecik. Ma tyle psów na ile sił jej wystarczy ,żeby pomóc. Ale jak zwykle kto ma miękkie serce, ten musi mieć twardą d...,żeby miłe forumowiczki nie wykończyły nerwowo kolejnej osoby. Zastanówcie się dobrze co piszecie ,zanim zaczniecie klepać w klawiaturę.Szczególnie te osoby, które głównie  robią to.

Chcecie powiedzieć ,że po te maliznę ustawiłaby  się od razu kolejka przed schronem?

200 zł jest z karmą , przewozami , szelkami, obrożami , , środkami przeciw kleszczom, posłaniami, które psy niszczą.itd, itp. anecik nie jest PDT.

Jest tyle bid w potrzebie ,że każdy może  pomagać jak chce i potrafi.

Perełko1 , myślę ,że anecik jest dorosłą osobą i wie co ma robić. Nie musisz jej radzić .

dzięki Poker za ten post. Miałam się nie wypowiadać, ale nagonka jaka sie dzieje od jakiegoś czasu wykańcza mnie psychicznie:(  Aneta pomaga ogromnej grupie piesków! Pomaga bo ma dobre serce! Te pieniązki, które płacimy na utrzymanie (tylko CZĘŚCI z jej podopiecznych!) to nie są miliony za które anecik pojedzie na Wyspy Kanaryjskie, tylko skromny grosz który służy np. zakupieniu karmy dla CAŁEGO stada, opłaceniu kosztów dodatkowych ogrodzeń itd.

Nikt nikomu na siłe nie każe płacić, a krytykować kogoś tak bezpodstawnie to jest po prostu obrzydliwe!

Gdzie jesteście gdy zbierane jest nawet po 500 zł (tak! poczytajcie inne wątki) na PDT!!!???  Tam powinnyście naprawde krzyczeć!

 

Mróweczke życze zdrówka. Mam nadzieje, że ta 'burza mózgów' na jej wątku pomoże jej w drodze do domu- tego jedynego, stałego.

 

ps. a nadmiar energii radze przemieniać w prace na rzecz zwierząt! ogłoszenia, wyprowadzanie bezdomniaków z okolicznych schronisk/ przytulisk, bazarki. Jadu jest dość na świecie i w niczym nikomu nie pomaga!

 

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Staruszków zawsze ogromnie szkoda :( U nas w Białogonkowie jest ich sporo i wiem jakie nieporadne stają się z dnia na dzień ... Kibicuję małej z całego serca

A co do finansów to ja miałam kiedyś podobną sytuację . O 200 zł dla dziewczyny- bezrobotnej studentki , która zajmowała się " moim" bezdomnym Nikusiem musiałam zamknąć wątek i szukać pomocy poza dogo :( Oczywiście ten dt straciłam bezpowrotnie :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, kiyoshi napisał:

 to nie są miliony za które anecik pojedzie na Wyspy Kanaryjskie, tylko skromny grosz który służy np. zakupieniu karmy dla CAŁEGO stada, opłaceniu kosztów dodatkowych ogrodzeń itd.

 

 

anecik podobnie jak większość z nas pewnie bije się z myślami, gdy musi opuścić dom i zwierzaki na dłużej niż kilkanaście godzin :-).

Obsługa zwierzaków to wielki wkład czasu i pracy własnej np. sprzątanie oraz zwiększonych kosztów energii, wody - pranie, kąpiele, ewentualne gotowanie pokarmów, zakup środków czystości, detergentów, itp. Ilość śmieci - odchody po zwierzakach ;-), segregacja opakowań po karmach, o ile gmina odbiera recykling bezpłatnie.

:-)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W jakiej miejscowości mieszka sunia? jest tam wet-okulista? Bo dobrze byłoby sprawdzić, czy te oczka bolą i wymagają leczenia, czy nie.

Dwa z moich psów nic nie widzą, przy czym niestety oczy wymagają intensywnego leczenia, kropienia. itd.

Nie zawsze można zaobserwować, że coś się złego z oczami dzieje. Choć na pewno, jeśli pies trze oczy, coś z oczu cieknie itd. to jest już wskazaniem do pójścia do weta. Ale bywa, że takich objawów nie ma, a oczy leczyc trzeba.

mała jest cudna. :) Będę do niej zaglądać. Finansowo nie dam rady pomóc, bo sześć psów w domu, a na dodatek większość musi być na bardzo drogich specjalistcznych karmach wet, które idą mi hurtowo wręcz. 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, AgaG napisał:

W jakiej miejscowości mieszka sunia? jest tam wet-okulista? Bo dobrze byłoby sprawdzić, czy te oczka bolą i wymagają leczenia, czy nie.

Dwa z moich psów nic nie widzą, przy czym niestety oczy wymagają intensywnego leczenia, kropienia. itd.

Nie zawsze można zaobserwować, że coś się złego z oczami dzieje. Choć na pewno, jeśli pies trze oczy, coś z oczu cieknie itd. to jest już wskazaniem do pójścia do weta. Ale bywa, że takich objawów nie ma, a oczy leczyc trzeba.

mała jest cudna. :) Będę do niej zaglądać. Finansowo nie dam rady pomóc, bo sześć psów w domu, a na dodatek większość musi być na bardzo drogich specjalistcznych karmach wet, które idą mi hurtowo wręcz. 

Aga, właśnie miałam do Ciebie pisać w związku z wizytą u okulisty, bo wiem, że masz dużą wiedzę nt. psich staruszków.

Tyle, że nie chciałam zawracać Ci głowy w Święta.

 

U mnie tzn.w Dąbrowie G. jest p. doktor okulistka, w Katowicach też chyba jest jakiś wet okulista, ale nie kojarzę nazwiska.

Myślę, że Mróweczki nie bolą oczka, nie łzawią jej, nie ma żadnego boelma itp. Ale oczywiście wizyta u weta jak najbardziej wskazana.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Gabi79 napisał:

Aga, właśnie miałam do Ciebie pisać w związku z wizytą u okulisty, bo wiem, że masz dużą wiedzę nt. psich staruszków.

Tyle, że nie chciałam zawracać Ci głowy w Święta.

 

U mnie tzn.w Dąbrowie G. jest p. doktor okulistka, w Katowicach też chyba jest jakiś wet okulista, ale nie kojarzę nazwiska.

Myślę, że Mróweczki nie bolą oczka, nie łzawią jej, nie ma żadnego boelma itp. Ale oczywiście wizyta u weta jak najbardziej wskazana.

 

To dobrze, że nie ma takich objawów. Warto jeszcze poobserwować, czy wygląd soczewek jest zawsze taki sam, normalny. Ja kiedyś zaobserwowałam (U mojego Jeżyka) jakby takie przesunięcie dziwne w oczach, jakby soczewki "pływały" i okazało się u weta, że to jest wywichnięcie soczewek i wymaga specjalnych kropli. Jeśli zaćma u psa jest od dawna i jest to tzw. zaćma naddojrzała, to coś takiego się zdarza. Wtedy czasem pies nie otwiera też oka czy oczu do końca, jakby mrużył od światła, choć wiadomo, jak nic nie widzi, to przyczyna  jest inna.

Na zdjęciu oczka Mróweczki ślicznie wyglądają. Więc pewnie nie ma pośpiechu z tą wizytą u okulisty.

Hmm Mrówczka wyglada jak siostra mojego Wiktorka. nawet podobne skarpetki mają. :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, AgaG napisał:

To dobrze, że nie ma takich objawów. Warto jeszcze poobserwować, czy wygląd soczewek jest zawsze taki sam, normalny. Ja kiedyś zaobserwowałam (U mojego Jeżyka) jakby takie przesunięcie dziwne w oczach, jakby soczewki "pływały" i okazało się u weta, że to jest wywichnięcie soczewek i wymaga specjalnych kropli. Jeśli zaćma u psa jest od dawna i jest to tzw. zaćma naddojrzała, to coś takiego się zdarza. Wtedy czasem pies nie otwiera też oka czy oczu do końca, jakby mrużył od światła, choć wiadomo, jak nic nie widzi, to przyczyna  jest inna.

Na zdjęciu oczka Mróweczki ślicznie wyglądają. Więc pewnie nie ma pośpiechu z tą wizytą u okulisty.

Hmm Mrówczka wyglada jak siostra mojego Wiktorka. nawet podobne skarpetki mają. :)

Dziękuję za wskazówki!!!

Też zauważyłam, że oczka Mróweczki ładnie wyglądają.

Ale przekonamy się po wizycie.

Najpierw jednak czekamy na zdjęcie szwów po sterylce.

Czy Wiktorek, to ten piesio ze świątecznej fotki na wątku Bamboszka?

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Gabi79 napisał:

Dziękuję za wskazówki!!!

Też zauważyłam, że oczka Mróweczki ładnie wyglądają.

Ale przekonamy się po wizycie.

Najpierw jednak czekamy na zdjęcie szwów po sterylce.

Czy Wiktorek, to ten piesio ze świątecznej fotki na wątku Bamboszka?

Tak. Wiktorek to staruszek który pozuje na tej kartce :) Bardzo podobni są z Mrówką. Jesli z charakteru też, to właściel Mróweczki będzie za nią przepadał. :) Wikuś zaledwie 5 kilo waży :) 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, AgaG napisał:

Tak. Wiktorek to staruszek który pozuje na tej kartce :) Bardzo podobni są z Mrówką. Jesli z charakteru też, to właściel Mróweczki będzie za nią przepadał. :) Wikuś zaledwie 5 kilo waży :) 

Mróweczka też waży około 5 kg. Nie można się w niej nie zakochać, taka jest cudna.

Wikuś prześliczny!!!

Gdybyś mimo wszystko zdecydowała się na ósmego psiaczka, to Mrówcia się poleca!!!

 

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Gabi79 napisał:

Mróweczka też waży około 5 kg. Nie można się w niej nie zakochać, taka jest cudna.

Wikuś prześliczny!!!

Gdybyś mimo wszystko zdecydowała się na ósmego psiaczka, to Mrówcia się poleca!!!

 

Na razie mam 6 psów w domu, uff nie siedem :) i mam nadzieję, że Bambi znajdzie dom. :) a wtedy będzie 5. 

Więcej psów to by było szaleństwo w mieszkaniu :) ale będę się rozglądać za domem dla słodkiej Mróweczki.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, AgaG napisał:

Na razie mam 6 psów w domu, uff nie siedem :) i mam nadzieję, że Bambi znajdzie dom. :) a wtedy będzie 5. 

Więcej psów to by było szaleństwo w mieszkaniu :) ale będę się rozglądać za domem dla słodkiej Mróweczki.

O, a mnie się pomyliło, że masz 7.

Dzięki ogromne za rozglądanie się za domkiem dla Mróweczki!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zaglądam i bardzo mi smutno, że na kolejnym wątku zaczyna się  dziwna dyskusja, żeby nie powiedzieć gorzej. Dziewczyny, jest wokół nas tyle biedy wymagającej szybkiej pomocy, że jest w czym wybierać. Jeśli komuś nie podoba się pomaganie Mróweczce, to można znaleźć sobie inny obiekt pomocy. Gabi i Anecik uważają, że tak chcą pomagać i chwała im za to, że zainteresowały się tą biedną ślepą sunią. Wyobrażam sobie jak ciężko mogło jej być w schronisku wśród wielu zdrowych, widzących psów. Wiem co to jest w domu stary, niewidzący pies. Moja Nuka przed śmiercią nie widziała przez kilka miesięcy. To było bardzo trudne doświadczenie ..............:(

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...