Jump to content
Dogomania

Śmierć zabrała im dużo... ale dostały o wiele więcej :)


Recommended Posts

No niestety taki jest los DT. Często nie wie jaki pies mu się trafi.

Niewesoła sytuacja.

Poczekajmy na wyniki, może przy prawidłowym odżywianiu i ewentualnie lekach będzie poprawa. Zęby nie musza świadczyć o wieku ,ale gorzej z zaćmą.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Onaa napisał:

Niestety nie mam dobrych wieści od weta  jeśli chodzi o Alfika :(.

Okazało się, że Alf jest dwa razy starszym psem niż się spodziewaliśmy. Ma ok. 8-10 lat.

Ma starte brzydkie zęby, jest za szczupły, kości mu było czuć pod skórą, sierść w bardzo złym stanie,nie tylko z tyłu ale i z przodu, no cały , same dredy :(. Oczywiście pchły. Ranka po kastracji trochę źle wygojona. Ale nie to jest najgorsze - Alf ma problemy neurologiczne :(. Wet pytał się czy ma ataki padaczki, ma coś , nie znam się na tej medycznej terminologii, problem z przednimi nerwami, zaćmę, wet długo badał mu oczy, i jakieś odruchy i przednia jedna łapka gorzej, ma zrobione pełne badanie krwi, jutro wyniki, w najgorszym razie może mieć nawet guza mózgu :( :( :(.  To jego nerwowe warczenie może być tym spowodowane, on tego może nie kontrolować. Może być zagrożeniem dla Bruna nawet jeśli tego nie chce. Nie muszę pisać że kto zechce starego chorego psiaka.

Onna czy masz opis weterynaryjny wizyty? Byłoby jasniej, co tam wet zdiagnozował

I jak one się zachowywały u weta? Dały się normalnie zbadać? Bez awantur?

Link to comment
Share on other sites

Jutro będą wyniki badania krwi Alfika i będę mogła na spokojnie porozmawiać z wetem o problemach Alfa.

Dzisiaj jestem zdenerwowana, nie spodziewałam się że któryś z psiaków będzie miał tak poważne problemy.

Zaoferowałam swoją pomoc jako dt  dla dwupaku na miarę swoich możliwości ,dt dla Bruna do czasu znalezienia ds oczywiście zapewnię, natomiast sytuacja z Alfikiem mnie przerosła. Nie jestem w stanie zapewnić mu odpowiedniej opieki, spokoju, czasu na diagnostykę , czego obecnie będzie potrzebował. Bardzo mi go żal, ale wiem że żal mu nie jest potrzebny, tylko zapewnienie tego czego potrzebuje.  I dlatego myślę że trzeba  dobrego  dt/miejsca w hoteliku dla Alfika, które może być jego miejscem dożywotnim, gdzie będzie mógł spokojnie dobrze żyć. Mam nadzieję, że  Alfik i ja  nie zostaniemy pozostawieni sami sobie.

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Onaa napisał:

Jutro będą wyniki badania krwi Alfika i będę mogła na spokojnie porozmawiać z wetem o problemach Alfa.

Dzisiaj jestem zdenerwowana, nie spodziewałam się że któryś z psiaków będzie miał tak poważne problemy.

Zaoferowałam swoją pomoc jako dt  dla dwupaku na miarę swoich możliwości ,dt dla Bruna do czasu znalezienia ds oczywiście zapewnię, natomiast sytuacja z Alfikiem mnie przerosła. Nie jestem w stanie zapewnić mu odpowiedniej opieki, spokoju, czasu na diagnostykę , czego obecnie będzie potrzebował. Bardzo mi go żal, ale wiem że żal mu nie jest potrzebny, tylko zapewnienie tego czego potrzebuje.  I dlatego myślę że trzeba  dobrego  dt/miejsca w hoteliku dla Alfika, które może być jego miejscem dożywotnim, gdzie będzie mógł spokojnie dobrze żyć. Mam nadzieję, że  Alfik i ja  nie zostaniemy pozostawieni sami sobie.

Nie będziecie Renatko, pozostawieni sami :) po to jesteśmy z Wami od początku na wątku.

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, mar.gajko napisał:

Onna czy masz opis weterynaryjny wizyty? Byłoby jasniej, co tam wet zdiagnozował

I jak one się zachowywały u weta? Dały się normalnie zbadać? Bez awantur?

Jakie masz propozycje pomocy psiakom na tym wątku?

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Usiata napisał:

Jakie masz propozycje pomocy psiakom na tym wątku?

Dla ciebie? Żadne.

Pytanie o zachowanie psów u weta, jest podstawą :) zwłaszcza, że jeden będzie stałym bywalcem w gabinetach. Więc, taka informacja jest dosyć istotna, choćby dla poszukiwanego DT. Zrozumiałaś już? Myślę, że opis weterynaryjny też jest istotny. Tak ogólnie :) co psu dokładnie dolega.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, mar.gajko napisał:

Dla ciebie? Żadne.

Pytanie o zachowanie psów u weta, jest podstawą :) zwłaszcza, że jeden będzie stałym bywalcem w gabinetach. Więc, taka informacja jest dosyć istotna, choćby dla poszukiwanego DT. Zrozumiałaś już? Myślę, że opis weterynaryjny też jest istotny. Tak ogólnie :) co psu dokładnie dolega.

 

Pomoc Twoja ma być dla psiaków, nie dla mnie przecież. 

Istotną informację masz we wpisie Onaa, mało?

Poczytaj może dokładnie, że jutro Onaa przekaże więcej; trzeba boldem pisać? 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Usiata napisał:

Pomoc Twoja ma być dla psiaków, nie dla mnie przecież. 

Istotną informację masz we wpisie Onaa, mało?

Poczytaj może dokładnie, że jutro Onaa przekaże więcej; trzeba boldem pisać? 

Jesteś niegrzeczna i agresywna. Nie rozumiem dlaczego psujesz watek psa tymi wpisami, jak ktoś zapyta o rzeczy istotne, to chyba nie karalne i nie powinno powodowac takich wybuchów agresji.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, mar.gajko napisał:

Jesteś niegrzeczna i agresywna. Nie rozumiem dlaczego psujesz watek psa tymi wpisami, jak ktoś zapyta o rzeczy istotne, to chyba nie karalne i nie powinno powodowac takich wybuchów agresji.

Twoją opinię o mnie zwyczajnie pomińmy, mało mnie ona interesuje.

Wróćmy ad rem -  to jaką ofertę pomocy masz dla psiaków na TYM wątku?  :) przecież weszłaś TU pomóc psiakom, tak?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Usiata napisał:

Swoją opinię o mnie zwyczajnie pomińmy, mało mnie ona interesuje.

Wróćmy ad rem -  to jaką ofertę pomocy masz dla psiaków na TYM wątku?  :)

A o tym, to będę ewenetualnie informować opiekunkę psów i osobę decyzyjną.

Sądzisz, że wpłacona kwota upoważnia cię do chamstwa i dyktowania, kto może pisać na watku?

Jak już pisałam, niszczysz kolejny watek swoją bezmyślnością i podłością.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, mar.gajko napisał:

A o tym, to będę ewenetualnie informować opiekunkę psów i osobę decyzyjną.

Sądzisz, że wpłacona kwota upoważnia cię do chamstwa i dyktowania, kto może pisać na watku?

Jak już pisałam, niszczysz kolejny watek swoją bezmyślnością i podłością.

mar.gajko, kobieto, ogarnij się, tobie tez na mózg padło? kto kogo zaczepia?

Uważasz, że tyko ty/wy macie patent na rozwalanie wątków? kto to zaczął???

Ze macie wariata w swoim gronie to już wszyscy wiedza, ale że go słuchacie to inna kwestia.

Wszystkim wam na mózgi padło?!? będziecie szantażować ludzi na priwach? dyktaturę wprowadzać na Dogomanii?

Nie pomaga nawet wyprowadzanie wątków do off-topicu bo MUSICIE rozwalać wątki. MUSICIE.

Chore to jest!

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mar.gajko napisał:

Onna czy masz opis weterynaryjny wizyty? Byłoby jasniej, co tam wet zdiagnozował

I jak one się zachowywały u weta? Dały się normalnie zbadać? Bez awantur?

To moje zapytanie wywołało atak Usiatej na jedną stronę watku!!!!! Bez komentarza.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, mar.gajko napisał:

To moje zapytanie wywołało atak Usiatej na jedną stronę watku!!!!! Bez komentarza.

I wciąż jest niewiadoma twoja oferta pomocy tym dwóm biednym bezdomniakom - Brunowi i Alfowi.

Ludzkie animozje mało mnie wzruszają, ale skoro tutaj weszłaś to na pewno chciałaś zaoferować swoją pomoc, bo od tego jest Dogomania przecież, prawda?

To co masz dla chłopców, mar.gajko?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Usiata napisał:

I wciąż jest niewiadoma twoja oferta pomocy tym dwóm biednym bezdomniakom - Brunowi i Alfowi.

Ludzkie animozje mało mnie wzruszają, ale skoro tutaj weszłaś to na pewno chciałaś zaoferować swoją pomoc, bo od tego jest Dogomania przecież, prawda?

To co masz dla chłopców, mar.gajko?

Zostaje tylko to dla ciebie 0laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Onaa napisał:

Jutro będą wyniki badania krwi Alfika i będę mogła na spokojnie porozmawiać z wetem o problemach Alfa.

Dzisiaj jestem zdenerwowana, nie spodziewałam się że któryś z psiaków będzie miał tak poważne problemy.

Zaoferowałam swoją pomoc jako dt  dla dwupaku na miarę swoich możliwości ,dt dla Bruna do czasu znalezienia ds oczywiście zapewnię, natomiast sytuacja z Alfikiem mnie przerosła. Nie jestem w stanie zapewnić mu odpowiedniej opieki, spokoju, czasu na diagnostykę , czego obecnie będzie potrzebował. Bardzo mi go żal, ale wiem że żal mu nie jest potrzebny, tylko zapewnienie tego czego potrzebuje.  I dlatego myślę że trzeba  dobrego  dt/miejsca w hoteliku dla Alfika, które może być jego miejscem dożywotnim, gdzie będzie mógł spokojnie dobrze żyć. Mam nadzieję, że  Alfik i ja  nie zostaniemy pozostawieni sami sobie.

 

Musimy znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji.Matiemu "spadł z nieba" dt u azalii, ale  na drugi cud nie ma co liczyć i chyba pozostaje szukanie płatnego dt lub hoteliku gdzie Alfik tak jak napisałaś będzie sobie spokojnie żył.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, ewu napisał:

Musimy znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji.Matiemu "spadł z nieba" dt u azalii, ale  na drugi cud nie ma co liczyć i chyba pozostaje szukanie płatnego dt lub hoteliku gdzie Alfik tak jak napisałaś będzie sobie spokojnie żył.

 

Do tego się skłaniam, wici rozpuściłam, ale trzeba trochę zaczekać...

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, ewu napisał:

Wyniki krwi poznamy jutro.  Pewnie na ich podstawie będą kolejne zalecenia diagnostyczne.

Alf ma problem z oczkiem, nie widzi na jedno , ponoć to może też powodować te agresywne zachowania.

Lepiej by było gdyby to było "odrdzeniowe" niż mózgowe. Chyba raczej nie z tym okiem, tak myślę. Jak trochę widzi i ma węch, to nie powinien tak reagować.

Link to comment
Share on other sites

Poniżej rachunki za dwupak.

Do odebrania będzie na dniach jeszcze  przesyłka z Krakvetu 136,21zł  (karma sucha i mokra,  posłanko) i recepta w aptece a pieniążki już się kończą :(, 

61360965bd4595f3gen.jpg

Wczorajsza wizyta kosztowała 268zł a dzisiaj byłam żeby dowiedzieć się o wyniki krwi Alfika i na spokojnie porozmawiać z wetem i wet dał antybiotyk dla Alfa  - zapłaciłam 59złi receptę wit.B. Antybiotyk dwa razy dziennie przez tydzień.

A za tydzień mamy jeszcze wizytę kontrolną u weta z Alfikiem , za dwa tygodnie ponowne odrobaczenie psiaków. To na ten moment -  każda pomoc jest na wagę złota!

d574b69681c36058gen.jpg

253b950291669e15gen.jpg

178acf361cff65c0gen.jpg

 

2843ef5d1f47d17cgen.jpg

69099965a682ca02gen.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Wyniki badania krwi Alfika, wg weta nie jest źle, psiak ma niektóre  parametry podwyższone.

Zmiany neurologiczne mogą być przyczyną również jakiegoś starego urazu. Dalsze badania neurologiczne to już drogie bardzo i poważne jak badanie płynu mózgowo - rdzeniowego albo tomografia albo rezonans. Jeśli chodzi o wzrok to Alfik ma zaćmę starczą, może dostać jakieś kropelki, trzeba to narazie mieć pod kontrolą, ewentualnie gdyby się okazało że coś się dzieje to konsultacja okulistyczna.

 

2d7b71f6a3981692gen.jpg

 

 

a3d8d1aeda0ac856.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...