Jump to content
Dogomania

Szczeniaki ze wsi. BĄBEL w DS, Łezka ZOSTAJE z nami !


Recommended Posts

1 godzinę temu, auraa napisał:

Czyż nie pokochałaś jej piękną, bezwarunkową, matczyną miłością ? :)

 

 

 

Godzinę temu, konfirm31 napisał:

Rozeznanie się  we własnych uczuciach,  czasem wymaga czasu.  Wiem  to  z własnego  doświadczenia ;). 

Uczucia są jasne i sprecyzowane. Rozsądek miesza i przeszkadza.

Cały czas ma apetyt, ale jest spokojniejsza niż dotychczas. Więcej śpi, mniej rozrabia.

Link to comment
Share on other sites

zapraszam caluni czas

jeszcze ciocia nie byla w odwiedzinach przecie

 na bazarku

Mazowszanko 

kochane serca kupuja tez i  cegielki

podaje zaraz Twoj numer konta

 bede szly cegielki od cudnych

 Cicoia Magolek 10 zl

 Wujek Radek 10 zl

Link to comment
Share on other sites

Nadziejko, z całego serca dziękuję za bazarek :)

 

Łezka ma cały czas ogrooomny apetyt, natomiast rozrabia mniej niż dotychczas.

Nawet jak podgryza w zabawie, to tak delikatnie jak nigdy przedtem.

Myślę, że kołnierz i szelki ja deprymują. Na szczęście do zdjęcia szwów i kołnierza TRZY I PÓŁ DNIA !

Link to comment
Share on other sites

Liże czasami ślad po wilczym pazurku. Jest niżej i mimo klosza sięga do niego języczkiem. Ale nie na tyle, aby wyrwać nić.

Następny problem to chodzenie, bo ona nie chce używać te " nowej" nóżki i ma ją ciągle lekko podkuloną.

Tak, że dotyka ziemi symbolicznie pazurkami, ale na niej nie staje.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję,  że  jej to przejdzie.   Randa,  też  lizała ranki po pazurach  i nawet szwy wygryzła z jednej. Na szczęście,  dobrze się  zgoiło,  tylko blizna była szeroka. 

Co do używania  łapki,  pogadaj z Nutusią.  Sonia miała rehabilitację,  ale nie wolno od razu,  chociaż  ZD, chyba mówił  inaczej ;) 

Link to comment
Share on other sites

Jestem na wsi i mam ogromne problemy z internetem. Ale chciałam napisać, ze jutro jestesmy umówione z wójtem na rozmowę między innymi w sprawie psów, Chcemy mu uświadomić jaką wielką odwalamy robotę . W ten sposób gmina oszczędza kupę kasy a jakakolwiek prośba o pomoc z naszej strony jest odrzucana. Ciekawe jak on się do tego ustosunkuje. Trzymajcie kciuki.

Wczoraj miałam kontakt z najwiekszym chamem na świecie. Rzeźbiarzem z Warszawy niejakim p. Henrykiem. Przypuszczam, ze wyłudził on od mojego kuzyna za flaszkę prawie 100-letni drewniany stół. Stół był zawsze odkąd pamietam w naszej rodzinie. Kuzyn nie miał prawa mu go dawać, ponieważ działka jest mojej mamy. Kiedy poszłam wyjaśnić sprawę, zostałam wyproszona z jego posesji. A facet rozmawiał ze mną leżąc cały czas na hamaku z rękami pod głową.. Był tak arogancki że nawet nie potrafię opisać swoich odczuć. Najgorsze jest to, ze sprawa jest chyba nie do ugryzienia, ponieważ musiałabym oskarżyć mojego kuzyna o kradzież czego oczywiście nie zrobię....

Link to comment
Share on other sites

Auro,  wiem z własnej praktyki,  że  mówienie nie wystarczy.  Oprócz mówienia,  napisz pismo,  podlicz  ile psów w jakim czasie i e to kasy,  licząc po kosztach schroniska,  z którym gmina ma podpisaną umowę.  Pismo w 2 egzemplarzach,  jeden złożyć  na dziennik,  na drugim(kopia)  pokwitować. Można napisać,  że  jest to inicjatywa obywatelska osób  posiadających działki rekreacyjne w gminie XY. 

Co do historii ze stołem,  kuzynem i rzeźbiarza,  faktycznie głupia sprawa :(.  Współczuję. 

Link to comment
Share on other sites

Nareszcie chlodzikowo i deeeszcvykowo

 sciskam za kruszyneczke

 kolejne serce ofiaruje cegielke

Patrycja96 cegielenki razem ze swymi skarbenkami e25704130160f6167bc2d3dc88fa7bd5_th2.gif dzieciaczkami 30 zl!

 ciociu auro kciukam aby sie jakos wszystko na spokojnie ulozylo

 chamstwem teraz caly swiat uslany

 chamstwem  wszechobecnym , potwornoscia , ludzikami bez serca , milionerami  co zadnego zycia nie uszanuja ....

tak jest i coraz gorzej jest

 wszedzie nienawisci , podlosci

 zawisci

 na kazdenkim kroku

 takie mamy zycie

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj rozmawiałyśmy z wójtem.  Sympatyczny rzeczowy człowiek. Oprócz psich spraw poruszylysmy również sprawy dotyczące cyfryzacji wsi oraz problemów wynikających z błędów przy budowie drogi. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy wieczorem na spacerze zobaczyłam wójta sprawdzającego nasze informacje.  W piątek ma do mnie dzwonić, żeby odpowiedzieć na nasze potrzeby dotyczące pomocy psom i kotom. Przed spotkaniem przygotowałam dokładny wykaz naszych działań.

Tak więc uratowalysmy 30psow. W tym 16 suczek, które zostały wysterylizowane. Zostały kupione dwie budy a jedna moja jest wykorzystywana wedle potrzeb. Cały czas dokarmiamy dwa psy i nieokreslona liczbę kotów. Marzena westerylzowala 10 kotek a do adopcji poszło  chyba 20 kociakow.

Obejrzeliśmy kojce wybudowane przez wójta. 

Więcej później  bo siada mi telefon.......

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, auraa napisał:

Wczoraj rozmawiałyśmy z wójtem.  Sympatyczny rzeczowy człowiek. Oprócz psich spraw poruszylysmy również sprawy dotyczące cyfryzacji wsi oraz problemów wynikających z błędów przy budowie drogi. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy wieczorem na spacerze zobaczyłam wójta sprawdzającego nasze informacje.  W piątek ma do mnie dzwonić, żeby odpowiedzieć na nasze potrzeby dotyczące pomocy psom i kotom. Przed spotkaniem przygotowałam dokładny wykaz naszych działań.

Tak więc uratowalysmy 30psow. W tym 16 suczek, które zostały wysterylizowane. Zostały kupione dwie budy a jedna moja jest wykorzystywana wedle potrzeb. Cały czas dokarmiamy dwa psy i nieokreslona liczbę kotów. Marzena westerylzowala 10 kotek a do adopcji poszło  chyba 20 kociakow.

Obejrzeliśmy kojce wybudowane przez wójta. 

Więcej później  bo siada mi telefon.......

Super!!!! No proszę, jaki wójt się trafił.. :) Rodzynek prawdziwy

Link to comment
Share on other sites

To się okaże. ... ma sprawdzić budżet gminy. Starałam mu się uświadomić że dzięki naszej pracy gmina oszczędza kupę kasy. Nasze sterylizacje tez są tańsze niż te za które płaci gmina. Obejrzeliśmy gminne kojce. Serce się kraje. Trzy podrostki , które strasznie plakaly na nasz widok.dwa piaskowe i jeden szlkretowy. Psiak bardzo podobny do fuksika. Haszczakowate coś bardzo spokojne i  gubiace sierść.  W nie najlepszeh kondycj . Onek z -dłuższą sierscia.bardzo zrezygnowano. Nie wiem jakiej płci bo cały czas leżał. W sumie 11 psiaków, które chcesz zabrać. i wiesz że nie możesz...

Link to comment
Share on other sites

U mnie  w miasteczku też  są  kojce gminne i psy zaopiekowane wzorowo przez Panią Asię (o której pisałam na makowskich wątkach) i wolontariuszy.  Psy są ogłaszane na portalach np Olx,    na stronie  UM,  na tablicy u współpracującej z Punktem Pani Weterynarz i na miejscowych portalach na fb. Część  psów znajduje domy (obowiązuje wizyta pa  i umowa z UM), ale niestety,  sporo naprawdę  adopcyjnych psiaków,  tkwi  w kojcach i stale przybywa nowych :(((, szczególnie po jarmarcznych środach,ale nie tylko  :(. 

Też  przepraszam Łezkę  i Mazowszankę. 

Link to comment
Share on other sites

To się okaże. ... ma sprawdzić budżet gminy. Starałam mu się uświadomić że dzięki naszej pracy gmina oszczędza kupę kasy. Nasze sterylizacje tez są tańsze niż te za które płaci gmina. Obejrzeliśmy gminne kojce. Serce się kraje. Trzy podrostki , które strasznie plakaly na nasz widok.dwa piaskowe i jeden szlkretowy. Psiak bardzo podobny do fuksika. Haszczakowate coś bardzo spokojne i  gubiace sierść.  W nie najlepszeh kondycj . Onek z -dłuższą sierscia.bardzo zrezygnowano. Nie wiem jakiej płci bo cały czas leżał. W sumie 11 psiaków, które chcesz zabrać. i wiesz że nie możesz...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...