Jump to content
Dogomania

Wątek zbiorowy tymczasowiczów i zwierzaków, które zostały przez zasiedzenie u tamb.


Recommended Posts

2 godziny temu, yucca napisał:

Podrzuć mi kochana nr konta, kończę rozliczać bazar, lada moment przeleję pieniążki.

Wieczorem bo teraz Ozzy ma operację ratującą życie. Przewrócił się nagle wracając z podwórka i już nie wstał. RTG i USG wykazało pęknięcie guza nowotworowego na śledzionie i krwawienie wewnętrzne. Ma 15% na przeżycie. Wcześniej nie miał konkretnych objawów jedynie problemy związane z wiekiem. Ozzy waży 29 kg i ma 12 rok.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, teresaa118 napisał:

Melduje, ze w imieniu cioci podalam nr. konta. Bedzie szybciej.Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze z Ozzym. Podesle pare grosikow.

Dziękuję.

Ozzy leży przykryty kocem, patrzy obecnym wzrokiem. Jutro o 11.15 wizyta. Ozzy ma usuniętą śledzionę. W jamie brzusznej było ok. litra krwi, jeden duży guz pęknięty, drugi mały. Rokowania są ostrożne ale mam nadzieję, że z tego wyjdzie. 

Link to comment
Share on other sites

Nie radzę sobie z tym wszystkim psychicznie. Miałam na dzisiaj wielkie plany, tyle miałam zrobić i jeszcze zrelaksować się na treningu. Po południu zasnęłam dosłownie nagle i obudziłam się niedawno z gorączką. Bez powodu. Wszystkim zajmował się Leszek. To się nie zdarzało. Wczoraj w nocy miałam koszmarne sny związane ze zwierzętami a noc trwała od 5 rano do 8 bo tyle spałam. Nic jeszcze konstruktywnego nie zrobiłam. Może teraz się skupię mimo gorączki. Z Ozzim dobrze, zaraz dostanie drugi posiłek. Zdałam sobie sprawę, ze najbliższe 5 lat to będzie umieranie psów (poza Reksem mają od 10 w górę). Potem zaczną umierać koty (większość ma teraz 11, 12). A potem jeśli będę żyła zostanę z kilkoma starymi zwierzakami (z tymi, co teraz młode i w średnim wieku) i sama będę już stara. O ile dożyję. Najbliższe lata to choroby i umieranie. Super perspektywa.

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi, że się pochorowałaś:( to pewnie ze stresu i całej tej sytuacji. Odchodzenie zwierzaków nie jest łatwe, ale wiedz, że One będą odchodzić zaopiekowane, Twoje, godne i to dzięki Tobie, Twojemu zaangażowaniu oraz temu, że nie jesteś obojętna na ich los, w całej tej sytuacji One mają dużo szczęścia - mają Ciebie:) ja najbardziej kocham staruszki, jak wzięliśmy Oskara ze schroniska miał 15 lat, myślałam, że może będzie z nami do świat, a braliśmy go we wrześniu, jest 2 lata później, a Oskar dalej jest z nami:)) Zwierzaki mają wolę życia, wolę przebywania z nami. Kochana jestem myślami z Tobą i Twoimi podopiecznymi:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, asiuniab napisał:

Przykro mi, że się pochorowałaś:( to pewnie ze stresu i całej tej sytuacji. Odchodzenie zwierzaków nie jest łatwe, ale wiedz, że One będą odchodzić zaopiekowane, Twoje, godne i to dzięki Tobie, Twojemu zaangażowaniu oraz temu, że nie jesteś obojętna na ich los, w całej tej sytuacji One mają dużo szczęścia - mają Ciebie:) ja najbardziej kocham staruszki, jak wzięliśmy Oskara ze schroniska miał 15 lat, myślałam, że może będzie z nami do świat, a braliśmy go we wrześniu, jest 2 lata później, a Oskar dalej jest z nami:)) Zwierzaki mają wolę życia, wolę przebywania z nami. Kochana jestem myślami z Tobą i Twoimi podopiecznymi:)

Nic więcej dodać nie potrafię. 

 

Bardzo się cieszę, że z Ozzim wszystko dobrze!

Przykro mi, że masz tyle na głowie. Trzymaj się i zdrowiej szybko, to na pewno ze stresów i przemęczenia. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kochane, dziękuję za słowa otuchy. Wstałam już dzisiaj normalna, nie świruję. Kajtek po badaniach, z sercem lepiej ale musi mieć leki na wątrobę. Ta jego słabość i charczenie nie jest związane na szczęście z sercem. Starość przyszła .Zostaje na tych samych lekach nasercowych, nie trzeba nic zmieniać.

Z Ozzym lepiej, dzisiaj na kroplówce dał się poznać w lecznicy jako przytulak. Zaczyna być sobą.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, teresaa118 napisał:

Smutna jest ta starosc nie tylko u nas, ludzi, ale tez u zwierzat. Poszlo pare groszy na potrzeby seniorkow.

Dziękuję.

 

2 godziny temu, bakusiowa napisał:

U mnie też  nie jest za wesoło. Mama leży w pampersach już drugi tydzień. Bakuś też jest staruszkiem. Mniej więcej 17, 5 roku. W 2016 zaczęłam dużo wydawać na leki i różne badania.

 

Tylko w bajkach zamyka się oczy i umiera. W życiu jest tyle cierpienia, na starość najwięcej i nie ma nadziei, że będzie lepiej. Jakby nie moja praca i jeszcze coś (napisać co?), co odrywa mnie od rzeczywistości i problemów, oszalałabym. Zwłaszcza przy opiece przy tylu starych i chorych zwierzakach.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, tamb napisał:

Umarła Senta. Odmawiała pierwszy raz od rana jedzenia. Wstała na siku, zrobiła i upadła. Nie męczyła się i nie trzeba było usypiać. Bardzo smutno.

Sentunia:( :( Tak mi przykro...Piesku kochany- miałaś w sobie niezwykle dużo siły...umarłaś spokojnie, cichutko, bez męki.

Przykro mi tamb.

Podarowałaś suni cudowne życie- kosztem własnych sił, swoich łez i bólu. Przytulam Cie mocno DZIEKUJĄC.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...