Jump to content
Dogomania

Wątek zbiorowy tymczasowiczów i zwierzaków, które zostały przez zasiedzenie u tamb.


Recommended Posts

Babka Senta ma owrzodzenie siatkówki - maść i krople 3x dziennie a Timon miejscowy stan zapalny skóry po zastrzyku. Fizia sama nadstawia oczko do zakrapiania. Senta i Timon nie mają siły, bardzo słabe. Timon, który jeszcze niedawno aportował i pokonywał kilometry bardzo powoli chodzi i tylko do ogródka na siku.

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, tamb napisał:

Babka Senta ma owrzodzenie siatkówki - maść i krople 3x dziennie a Timon miejscowy stan zapalny skóry po zastrzyku. Fizia sama nadstawia oczko do zakrapiania. Senta i Timon nie mają siły, bardzo słabe. Timon, który jeszcze niedawno aportował i pokonywał kilometry bardzo powoli chodzi i tylko do ogródka na siku.

:( :( wieści bardzo smutne :(

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, bakusiowa napisał:

Starość jest nieciekawa. U mnie już zagościła. Bakuś może już mieć mniej wiecej 17,5 roku.

Piękny wiek jak na psa. U mnie najdłużej żyła suczka Kama - 17 lat. Babka Senta może mieć tyle, ile Bakuś.

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, asiuniab napisał:

nadszedł już grudzień, napisz proszę dla którego z Twoich "tymczasowych" staruszków poprosić o dotację skarpetę staruszkową?

Bardzo Ci dziękuję. Zastanowiłam się i Agatka jest w pierwszej kolejności. Ma brzydką, matową sierść, nie przybiera na wadze adekwatnie do odżywienia. Teraz bez powodu się trzęsła. 

Link to comment
Share on other sites

O 8.12.2016 o 00:09, tamb napisał:

Bardzo Ci dziękuję. Zastanowiłam się i Agatka jest w pierwszej kolejności. Ma brzydką, matową sierść, nie przybiera na wadze adekwatnie do odżywienia. Teraz bez powodu się trzęsła. 

to zawsze zły objaw chudość mimo dobrego odżywiania. Zazwyczaj jest tak, że pies nawet gdy jest starszy. dobrze odżywiany systematycznie przybiera na wadze. Parę miesięcy temu odbierałam skądś drastycznie wychudzonego, starszego psa, ewidentnie głodzonego. Przytył do właściwej wagi bardzo szybko. Nie chcę Cię martwić,  ale chudość mimo apetytu i normalnego odżywania zdarza się często w początkowej fazie niewydolności nerek. Czy Agatka miała ostatnio badaną krew?

Link to comment
Share on other sites

Agatka otrzymała wsparcie ze Skarpety im. Talcott dla Agatki - 150 zł. Bardzo dziękuję. Umówię ją na badania.

 

Nie pamiętam kiedy miała badaną krew. Na początku pobytu u mnie a ostatnio jak przestała chodzić, to już nie pamiętam. Sterydy pomogły ale co miała robione wymazałam z pamięci. Za dużo mam na głowie. 

Timon codziennie u weterynarza. Fizi krople nie pomogły. Są opcje protezy, usunięcia oka albo zastrzyków zmniejszających ciśnienie. Sprawdzam opinie na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Agatka ma morfologię idealną ale ma niedoczynność tarczycy. Stąd brzydka, rzadka sierść. Dostanie jak babka Senta Euthyrox i będzie dobrze.

Badania kosztowały 140zł, pozostałe 10 zł dorzucę do leku. To ze wsparcia ze Skarpety im. Talcott  ( 150 zł).

Teraz podbiera lek Sencie ale w poniedziałek wykupię jej receptę. Potwierdzenie opłaty weterynaryjnej będzie wstawione w post 2 - rozliczeniowym.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, bakusiowa napisał:

Biedna babuleńka. Widzę na zdjęciu Lolusia.

Czy oprócz togi nie ma w Bielsku ludzi z dogomanii którzy mogliby pomóc w razie potrzeby?

Nie ma. Dzwoniłam do osób zajmujących się zwierzakami, proponowałam odpłatnie. Nie wiem, czy ludzie się brzydzą (pieluchy), czy rzeczywiście dzień mojego wyjazdu był pechowy ale nikt się nie zgodził. Tylko togaa mając tyle na głowie przyjęła babulinkę. Jestem niezmiernie wdzięczna. Pozostałe psy musiały przez niecałe 9 godzin być same (po wyprowadzeniu i z dostępem do wody i jedzenia). Przespały, było tylko kilka kup i sików do sprzątnięcie. Nie są przyzwyczajone bo pracuję w domu. Leszek też. Zostajemy z nimi na zmianę. A tu Leszek miał ważną sprawę zawodową poza Bielskiem a ja byłam oczekiwana na tym wydarzeniu. Wszystko się udało. Podziękowania dla togaa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...