Jump to content
Dogomania

Piracik ma swoj kochajacy go domek.


DORA1020

Recommended Posts

Już po.  Piracik może pakować manatki.

Młodzi ludzie fajni, wygląda na to ,że decyzja przemyślana.Mieszkanie jest pani.  Warunki lokalowe i finansowe  bardzo dobre.Kotka wychuchana , bardzo zadbana pod każdym względem.

Uczulałam na  zapewnienie bezpieczeństwa Piratowi, konieczną adresatkę. Ze spacerami nie będzie problemu,bo bardzo blisko są piękne tereny. Korzystają z usług dobrego weta.

Pytajcie o co chcecie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Super, dzięki wielkie Poker:)

Ja może tylko dodam parę info o domku: jest to mieszkanie na 2 piętrze, p.Nadine przeprowadziła się do Polski z Niemiec, mieszka od 3 lat z partnerem. On prowadzi działalność gospodarczą, dużo pracuje w terenie, ona pracuje 3 dni w tyg. i studiuje (zajęcia 2 dni w tyg.), w tym roku broni licencjatu. Zapewniają, że mają dużo wolnego czasu i możliwości, aby wszędzie zabierać Pirata. Mają pod opieką kotkę 4-letnią MC (chyba Maine Coon), adoptowaną z hodowli, bo nikt jej nie chciał (ma wadliwe umaszczenie i nie jest super miziasta).

Teraz transport Pirata: wstępnie umówiliśmy się z p.Nadine, że spotkamy się w połowie drogi, to będzie koszt ok. 250-300 zł żeby TZ dowiózł Pirata w umówione miejsce. P. Nadine napisała mi, że jutro chcą kupić wyprawkę dla Piracika i pojutrze mogli by go już odebrać.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Poker napisał:

Już po.  Piracik może pakować manatki.

Młodzi ludzie fajni, wygląda na to ,że decyzja przemyślana.Mieszkanie jest pani.  Warunki lokalowe i finansowe  bardzo dobre.Kotka wychuchana , bardzo zadbana pod każdym względem.

Uczulałam na  zapewnienie bezpieczeństwa Piratowi, konieczną adresatkę. Ze spacerami nie będzie problemu,bo bardzo blisko są piękne tereny. Korzystają z usług dobrego weta.

Pytajcie o co chcecie.

Poker, pieniądze to nie wszystko. A jak Pani rozstanie się z partnerem? Z kim zostanie pies?

Link to comment
Share on other sites

Wiem ,że pieniądze to nie wszystko. Zadałam delikatnie to pytanie  i nawet o ew. dzieci w przyszłości. Oboje mają bardzo dobrą sytuację finansową. Umowa będzie na panią. Uważają oboje ,że dzieci lepiej się wychowują ze zwierzętami.

To co Murka napisała było potwierdzone w rozmowie.

Pani mówi perfekt po polsku , bo jest z Polskiej rodziny. Mieszkanie ma po dziadku.

Proponowałabym się spytać czy pokryją koszt dowozu Pirata wpół drogi.

Link to comment
Share on other sites

Ale ten nasz Pirat rozchwytywany dziś napisała do mnie następna zainteresowana z Olx. Widać że liczy się dla niej każda psina z wymiany paru wersów. Najważniejsze dla niej żeby znalazł dobry dom. Bo napomknolem o chętnych z Wrocławia. Ma zadzwonić do Murki zorientować się jak wygląda sytuacja. W razie by coś nie wyszło jest chętna z Okolic Krakowa. Wnioskuję z odpowiedzi na tamtejsze ogłoszenie bo umknęło mi dopytać. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że nie pisałam wcześniej, ale sporo zajęło mi ustalanie wszystkiego, a jak TZ w trasie to ja mam cały zwierzyniec na głowie przez cały dzień, więc wczoraj wieczorem po prostu padłam.

Piracik już w domku, wczoraj wieczorem TZ przekazał go w Wieliczce Państwu, została podpisana umowa. P.Nadine przekazała 300 zł na transport (kosztował w sumie 240 zł, także 60 zł jeszcze zostanie). Mam fotki z wyjazdu i już z DSu dostałam:) potem wrzucę wszystko i zrobię rozlicznie (zostanie jeszcze ponad 200 zł dla Snikersa).

Link to comment
Share on other sites

Tuż przed odjazdem:

3ad1a6fb6ce8a302gen.jpg

15f9702d2bb958aagen.jpg

 

Pierwsze fotki z DS, zaraz po przyjeździe:

3e974d492c860384gen.jpg

baa9496636488524gen.jpg

I pierwsze wrażenia z DS (mail z wczorajszego wieczoru):

Cytuj

Chciałam napisać jakie są nasze pierwsze wrażenia o Piracie.

 

Widać że Pirat jest młody, ale szybko się uczy i „wyznacza” nas jako przyjaciół (jak już jedno z nas opuszcza przez chwilę pokój to nawet jest lekki pisk :P). Moim zdaniem jest energiczny ale spokojny, nie jest typem szczekacza a ma trochę kocią manierę. Musi się nauczyć podstawowych komend, co wolno a czego nie ale jak już Mateusz stwierdził, jest bystry J

Na spacerze ciągnie ale nie ma tragedii, staraliśmy się jemu pokazać że ma się trzymać nogi jednej strony a jak zaczyna ciągać to się zatrzymujemy i go ignorujemy, co też pomaga. Jeść też je, ale na razie woli jeść tylko z mojej ręki. Smakołyki i karma którą mu kupiliśmy jemu pasują (mógłby też trochę przytyć). Do innych ludzi, co mnie dziwiło, nie podbiega od razu a jest po prostu zainteresowany (co innego do psów, jak zobaczył w aucie na zewnątrz Psa to zaczął szczekać bo pewnie chciał się pobawić. Ale większość trasy na autostradzie spał)

Kotka na razie jest odseparowana, słyszy Pirata ale nie ucieka do najciemniejszych zakamarków więc wygląda na to że nie jest najgorzej. Na noc będzie u nas w sypialni a Pirat w pokoju obok z dostępem do kuchni.

 

Link to comment
Share on other sites

rozliczenie:

Stan konta na 22 kwietnia wynosił +300,60 zł

Wpłaty:

+300 zł DS

Razem: +600,60 zł

 

Koszty:

-156 zł hotelowanie (23.04-05.05)

-240 zł transport do Wieliczki

Razem: -396 zł

 

+600,60 zł - 396 zł = +204,60 zł

Pozostałość po hotelowaniu Pirata wynosi +204,60 zł.

 

Z tego co zrozumiałam, to suma ta przechodzi na Snikersa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...