Jump to content
Dogomania

Dom Tymczasowy Kasandra


Recommended Posts

Co z historia!

My z Tomkiem raz się nacięliśmy  - sami sprawdziliśmy dom  w Ostrołęce, nasz wet znał pana, wszystko ok - zawozimy sunię (to była mała Milusia spod Lublina), pan nam otwiera, a  w domu mała suczka. Pytamy "to pan ma już psa?", "A tak, wziąłem na noc, bo siedziała pod blokiem, ale zaraz ją wyrzucę". I tak nasza sunieczka pojechała potem do Warszawy i ma się super :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Mattilu napisał:

To gdzie teraz jest Aki? I kiedy kastracja? Nie wydawajcie go bez kastracji, jednak zlych ludzi nie brakuje...

Aki jest w Płocku u swoich właścicieli - jutro po pracy przywożę Akiego z Płocka i zawozimy go do Wesołej - bo Państwo jak obiecali dali odpowiedź i są na TAK.

Wczoraj wiozłyśmy z Ziutką psa o imieniu Pixel pod Radom - zobaczyłyśmy apel o transport do DS na FB i szybkie zerknięcie w portfel no i tanku tanku i zawiozłyśmy psiaka do domku stałego :)wróciłyśmy późno i nawet nie odpalałam kompa :)

 

Aki został we wtorek wykastrowany - właściciele nie bardzo chcieli się zgodzić ale zostawiłyśmy im kasę i powiedziałyśmy że to jest warunek abyśmy pomogły w adopcji więc małych Akiciąt już nie będzie :) A że ta pani siedzi w domu to psa przypilnowała - ranką się nie interesuje w ogóle ale jutro zajrzę mu pod ogonek :D

Kastracja wyniosła 220zł

W sobotę od rana działamy bo raz - do Lusi naszej wieziemy kawalera ze schroniska, ale najpierw chcemy go ogarnąć u mnie w NDM tzn wykąpać, zaczipować, odrobaczyć i zakropić na kleszcze - no i do DS Lusiowego - nie damy rady go wykastrować do soboty więc umówiłam się z Państwem że bieżemy to na siebie i nigdy nie wydajemy psiaków bez kastracji zatem za tydzień dwa przyjedziemy po psa i zrobimy to najprawdopodobniej w mojej lecznicy - domek sprawdzony więc możemy im zaufać że w ciągu dwóch tyg psiak nic nie zmajstruje  - a musimy się spieszyć bo już kilka piesków z tego miejsca odeszło na babeszję więc każda godzina to ryzyko śmierci dla kawalera na którego czeka kochający dom z siostrą

i cały czas mamy w głowie owczarka z łańcucha nawet nie znamy płci - Ola kombinuje czy mogła by go/ją wziąć na PDT  - ma nam dać znać jutro - wtedy w sobotę po powrocie od Lusi byśmy zrobiły interwencję i chcemy psa odebrać interwencyjnie - boimy się bo widać że pies ledwo stał na tylnych nogach, czy to stawy czy dysplazja nie wiem ciężko było stwierdzić na odległość - no i ten pies strasznie szczekał więc nie wiemy czy da się " przewieźć ", czy nie będzie agresywny/agresywna no i wiele wiele innych obaw mamy.....zobaczymy co los przyniesie

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Kejciu napisał:

Ze specjalną dedykacją dla Ziutki aby naładowała akumulatory :)

hit naszej ostatniej nocnej bardzo nocnej wyprawy powrotnej z Płocka :D od Akiego -  i mina pana na światłach jak zobaczył że się gibiemy i sobie śpiewamy - BEZCENNA :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=-rey3m8SWQI

 

 

 

Jutro też się będziemy przy tym gibać :)

Dom w Wesołej, jest najlepszym pod słońcem jaki można sobie wymarzyć dla psiaka...sama bym mogła zostać tam wyadoptowana ;p

Oczywiście będzie fotorelacja...dla tych co nam kibicują! I Zapomniałas dodać Kejt, że jedziemy jeszcze w odwiedziny do naszej chrycynnowej panny Pestuni ( mamy po drodze wracając z Wesołej i Majka mówiła, że mamy wpadać nawet o 23:00 bo ciasto i fanty na bazarek czekają)

No i sobota - ciężki dzień - obyśmy tylko nie wróciły z żadnym tymczasem, bo jadąc do Chrcynna zawsze lubimy wrócić z pakietem x2 ;p

Sprawę owczarka przemilczę, spać przez niego/nią nie mogę :(

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ot, co znaczy młodość :)

Żartuję, wiem, ile czasu, nerwów i poświecenia Was te interwencje kosztują! Biedna/y owczarka....

A Wy jesteście w jakiejś organizacji, ze można odebrać psa w interwencji? Poprzez wójta i policję?

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, malagos napisał:

Ot, co znaczy młodość :)

Żartuję, wiem, ile czasu, nerwów i poświecenia Was te interwencje kosztują! Biedna/y owczarka....

A Wy jesteście w jakiejś organizacji, ze można odebrać psa w interwencji? Poprzez wójta i policję?

mamy " papiery " i wkraczamy z policją i zabieramy...jak się uda to bez policji ale nie sądzę aby nam tego psa tak po prostu oddali po tym jak my nie oddałyśmy im Akity...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Ziutka napisał:

Wieści od Fanty :)

Fanta zaprezentuje sie w tv w niedziele o 17 na kanale domo+.
Pozdrawiamy :-)

no to trzymamy kciuki za występy Fanty - a ja już przeżywam dzisiejszy dzień...

wczoraj kupiłam u weta 7 tabletek na robale - dla Akiego ( bo jedzie do domu gdzie jest pies i kot a odrobaczony nie był ), dla braciszka Lusi i może dla.... :-)

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Kejciu napisał:

no to trzymamy kciuki za występy Fanty - a ja już przeżywam dzisiejszy dzień...

wczoraj kupiłam u weta 7 tabletek na robale - dla Akiego ( bo jedzie do domu gdzie jest pies i kot a odrobaczony nie był ), dla braciszka Lusi i może dla.... :-)

Ja też łączę się z Tobą w przeżyciach, w brzuchu mnie kręci jak nie wiem co miałoby się stać...

Ale jeszcze 10 godzin do odlotu :)

Link to comment
Share on other sites

44 minut temu, Ziutka napisał:

Ja też łączę się z Tobą w przeżyciach, w brzuchu mnie kręci jak nie wiem co miałoby się stać...

Ale jeszcze 10 godzin do odlotu :)

tylko wiesz jak u mnie jest - jak się mega spieszę to albo korki, albo pociąg nie przyjedzie....albo coś...miętkę piję od rana ale dzisiaj to aż takiego stresa nie mam - najbardziej boję się wizyty jutro w schronisku bo nie wiem co zobaczę... no i tej planowanej interwencji...

Ola się zgodziła aby owczarka warunkowo przyjąć gorzej jak będzie to samiec ale myślę że jest on w takim stanie że nie będzie wyrywny do innych psów ale mogę się mylić. Na pewno będzie potrzebna diagnostyka, badania i najbardziej boję się o te stawy.... bo to może być grubsza sprawa. Mam kaganiec po naszej rottce ale Kama chyba nigdy go nawet nie używała leży 15 lat w torbie :D wezmę go ze sobą tylko pytanie kto psu go założy...bo powiem szczerze że boję się tak dużego psa czy się na nas np. w samochodzie nie rzuci. No i obroży nie mamy ani smyczy... może uda Ci się Ziutka podjechać dzisiaj do swojego sklepu ?bo ja w pracy mam tylko Kakadu ale obroża pewnie ze 100zł kosztuje...

Dzwoniłam wczoraj do Dziadka któremu już kilka miesięcy temu odeszła sunia za TM - ale absolutnie nie chce żadnego psa ani kota, nie ma już zdrowia i bardzo choruje więc nie mogę wymuszać na nim podjęcia takiej decyzji :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, Grażyna49 napisał:

Powiem właściwie napiszę tak - zawrotu głowy dostałam po samym przeczytaniu planu na weekend.

Jesteście niesamowite.

Trzymam kciuki za powodzenie całej akcji.

Trzymaj Grażynko i zaglądaj do nas :)

Link to comment
Share on other sites

Życze powodzenia w całej tej akcji, Kochane! I też się bojam o to schronisko, co zastaniecie i w ogóle...

 

a propos obróżek, w naszym wiejskim sklepie "Artykuły do produkcji rolnej" są całkiem porządne obróżki plecione i duze skórzane, od 10 zł do 20 zł.

Link to comment
Share on other sites

Jest 2:21 - wróciłam do domu, czekam teraz (około godziny) aż Kejciu da mi znać, że dotarła też do domku. Pobudka o 6:00, małe śniadanie, ogarnięcie i ruszamy na Chrcynno, potem zawieźć Gustawa do nowego domku do naszej Lusi (też z Chrcynna, kto nam kibicuje, ten kojarzy) i potem do Góry Kalwarii na interwencję.

Aki został w domu, jutro wstawimy fotki.

Wizyta u Pestusi też wypadła super, też wstawimy fotki.

Odbieranie fantów też wypadło pomyślnie...

Padam na ryj - to i tak delikatnie powiedziane :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...