Jump to content
Dogomania

Szorstkowłosa Pokrzywa z Radys znalazła kochający dom:) Zamieszkała w Krakowie.


Marysia R.

Recommended Posts

Oj niestety - z moją babunią Amiga już niestety nie da rady, no z moją "kulawką" też chyba raczej nie.  No i z moimi gabarytami to już całkiem, całkiem nie :( Po paru krokach musiałabym chyba się podlączyć do butli z tlenem :(

Link to comment
Share on other sites

Kulawka całkiem dobrze sobie radziła na wybiegu,z tego co widziałam :) Nikt nie mówił, że trzeba agilitki od razu trenować wyczynowo, tak jak pisałam - my z Pokrzywą raczej spacerujemy po torze :) Liczy się zabawa i więź, która się tworzy (no i gotowane nereczki jagnięce :D). 

Chociaż może faktycznie jestem lekko nieobiektywna - my się naprawdę sporo ruszamy..... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czy ja już pisałam, że turbo-chwast biegła w dogtrekkingu? :)

Planowe 10km zmienilo sie w 13,3km, bo 2 punkty kontrolne się zgubiły, ale było super! Pokrzywa uruchomiła swoje geny haszczakowe (tak!) i ledwo za nią nadążałam :D

Zdjęcia ze startu poniżej.

 

Oraz element humorystyczny pt. Idziemy na spacer!!!! Nie, muszę coś zrobić na kompie. Pokrzywa:....

IMG_2999.JPG

IMG_3001.JPG

IMG_2988.jpg

IMG_2989.JPG

Link to comment
Share on other sites

Pokrzywa poszerza horyzonty - ma na koncie co raz więcej psich dyscyplin ;) Teraz może kolej na flyball albo dog frisbee? :D

Najważniejsze, że sprawia jej to radochę i Tobie Marto też a to widać gołym okiem na zdjęciach :)

A mina skrzywdzonego psa - mistrzostwo :D

Link to comment
Share on other sites

Najczęściej wołam do niej Pokrz - jak większość moich znajomych również. Wygoda zwycięża :) Jak powiem "Pokrzywo" to pies wie, że albo ma przechlapane, albo ma się skupić na serio :)))

Marysiu, flyball i dog frisbee są super, ale ja stawiam raczej na rozrywki umysłowe - patrzę na to, co sprawia największą frajdę Chwastowi - i praca nosem tutaj deklasuje wszystko inne, więc tropienie + nosework to podstawa :) Skoków się trochę boję, bo Pokrz miała już przygodę z nieudanym lądowaniem, i czuła skutki przez późniejsze kilka miesięcy (dopiero kilka dni temu skończyłyśmy suplementować arthromax -  a Pan Doktor powiedział po rtg, że pies ma już dość uszkodzone te miękkie tkanki wokół stawów, więc musimy bardzo uważać - stąd też ograniczenie agility. 

Poza tym....Pokrzywa jest ponad przyziemne rozrywki typu frisbee :D Aport? Poniucham. Sztuczki? Położę się. :D To dorosła kobieta z jasno określonymi celami w życiu, uparta jak terier :P Wczoraj robiła przekop do Australii i musiałam ją z pola znieść na rękach ;)

 

 

 

 

IMG_2999.JPG

IMG_3001.JPG

IMG_2988.jpg

IMG_2989.JPG

Link to comment
Share on other sites

Pokrz,  brzmi super :).  Są  psy i psy.  Jedne chcą tylko wypełniać  wszystkie polecenia swojego opiekuna,  drugie i owszem,  ale chcą pozostać sobą. Z biegiem czasu,  zaczynam doceniać psią indywidualność i zezwala ćwiczenia na jej ekspresję.  Oczywiście,  w rozsądnych granicach ;) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
2 godziny temu, Marysia O. napisał:

Kto by pomyślał - jeszcze półtora roku temu szara, niepozorna sunia ze schroniska w Radysach a dzisiaj  piękna, kochana i szczęśliwa i do tego celebrytka! :) Razem z Wami cieszę się bardzo, bardzo, bardzo z tej pierwszej z wielu wspólnych rocznic :)

Marysiu a czyja to zasługa? TWOJA, za co Ci będę zawsze bardzo wdzięczna :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...