Jump to content
Dogomania

Komunikat w sprawie paszportów dla psów i kotów


Wojtecki

Recommended Posts

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ciuciola, paszport to ogląda nabywca, żeby wiedzieć, co stosowano dla psa, a na granicy go nie oglądają teraz. Ogólnie to paranoja, bo najpierw, to wszyscy się tymi paszportami strasznie się przejęli, a potem to one są naprawdę ważne na wystawy. Oczywiście, to co piszę nie dotyczy tych państw, którw wcześniej miały kwarantannę, lub z poza Unii.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 305
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

[quote name='anaid']Bardzo prosze o pomoc chce wszczepic mojemu psu chipa ale czy jest on calkowiciebezpieczny oraz czy bedzie on wyczowalny pod skora??[/quote]

Mój pies został zaczipowany 2,5 roku temu i nic sie nie dzieje.

A czy będzie wyczuwalny: u mojego był, ale mój pies był wtedy chudy i sam wet powiedział, że to pierwszy pies u ktorego czip jest wyczuwalny. Teraz trzeba widziec gdzie czipa szukać. U niektórych psów, w zależnosci od miejsca wszczepienia, czip może się przesuwać (u mojego jest cały czas w tym samym miejscu).

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]To jest całkowicie bezpieczne ! I nie przejmuj się. że ta igła jest taaaka gruba. To psa nie boli. Chipowałam i dorosłe i dwumiesięczne szczeniaki i ani pisnęły. U szczyli chip na szyi był początkowo wyczuwalny, ale z wiekiem staje się niewyczuwalny. Jego wielkość to jak malutkie ziarnko ryżu. Jest pokryty czymś, co nie daje odczynu zapalnego, a zarazem utrudnia radykalnie przesuwanie się chipa pod skórą.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='anaid']Bardzo prosze o pomoc chce wszczepic mojemu psu chipa ale czy jest on calkowiciebezpieczny oraz czy bedzie on wyczowalny pod skora??
pozdrawiam[/quote]


moj pies ma chip i ani go nie czuc ani nie widac i nic mu nie jest. mysle ze chipy sa naprawde pozyteczne, wiec z tego samego powodu moj pies go ma:)

Link to comment
Share on other sites

Czesc!
Chce przygarnac 2 pieski ze schroniska i zabrac je przez Niemcy do Dani. Nie mam BLADEGO pojecia jak wyglada granica polsko-niemiecka i jak kontroluja psy. Bede jechala samochodem. Najchetniej nie chce aby psy mialy chipy. Czy ksiazeczka szczepien wystarczy? Prosze PORADZCIE MI!

m :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=red]I chipy i paszporty sa obowiazkowe....jak rowniez szczepienie na wscieklizne[/COLOR][/B].

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zwierzęta towarzyszące [B](psy koty i fretki)[/B] przemieszczane w celach niekomercyjnych
z Polski na terytorium [B][U][COLOR=red]Królestwa Danii[/COLOR][/U][/B], zgodnie z art. 5 rozporządzenia (WE)
Nr 998/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 26 maja 2003 r. [/SIZE][/FONT][SIZE=3][FONT=Times New Roman][I]w sprawie wymogów dotyczących zdrowia zwierząt, stosowanych do przemieszczania zwierząt domowych
o charakterze niehandlowym i zmieniającego Dyrektywę Rady 92/65/EWG, [/I]muszą spełniać następujące wymagania: [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1.[/SIZE] [SIZE=3]Muszą być zidentyfikowane za pomocą:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]·[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]czytelnego tatuażu, lub [/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]·[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]mikroczipu, zgodnego z wymaganiami normy ISO 11784 lub Aneksu A do normy ISO 11785 (w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli, tzn. musi dysponować odpowiednim czytnikiem);[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2.[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Szczepienie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3 m-ca życia (Decyzja Komisji Nr[COLOR=lime] [/COLOR]2005/91/WE
[I]z dnia 2 lutego 2005r. ustanawiająca okres, po którym szczepienie przeciwko wściekliźnie uważa się za ważne[/I]). W przypadku kolejnych szczepień przeprowadzanych regularnie w odstępach rocznych (dawki przypominające), szczepienie uzyskuje ważność w dniu podania dawki przypominającej szczepionki. Jeśli właściciel lub osoba odpowiedzialna za zwierzę nie posiada zaświadczenia
o zaszczepieniu zwierzęcia w roku poprzednim, kolejne szczepienie jest odpowiednio traktowane jako pierwsze szczepienie i nabywa ważności po upływie 21 dni od daty jego dokonania.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3.[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Muszą być zaopatrzone w paszport, wystawiony przez upoważnionego lekarza weterynarii, poświadczający ważność szczepienia przeciwko wściekliźnie. Rejestry lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów dla psów, kotów i fretek prowadzą właściwe okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne. Listy lekarzy upoważnionych do wystawania paszportów dla zwierząt domowych
w poszczególnych województwach są dostępne na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej pod adresem [/SIZE][/FONT][URL="http://www.vetpol.org.pl/"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#800080]www.vetpol.org.pl[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Za tydzień jadę do Rumunii przez Słowację i Węgry. Mam paszport i teraz mam w związku z tym pytanie do Was: w paszporcie są rubryki BADANIE KLINICZNE i na następnej stronie LEGALIZACJA, czy ktoś z Was może mi powiedzieć co tam trzeba wbić? Tak myślę że do tej pierwszej rubryki pieczątkę swojego lek.wet, a w następnej powiatowego??? Nie mam pojęcia... Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu!!! Na wjazd do Rumunii to chyba wogóle muszę poprosić powiatowego o świstek z okrągłą pieczęcią?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie doczytałam :oops:
11. Dział IX i X są wypełniane w przypadku gdy zwierzę wyjeżdża do Irlandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji i na Maltę oraz do kraju trzeciego (kraju spoza Unii Europejskiej). Wpisów dokonuje Powiatowy Lekarz Weterynarii.
Czyli do Rumunii potrzebuję właśnie tych wpisów. Czy obydwóch dokonuje powiatowy?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Puli. Na jutro już się umówiłam z powiatowym że popodbija mi paszport i dodatkowo sam zaproponował, że mimo że te osobne kartki z okrągłą pieczęcią, które teoretycznie nie powinny obowiązywać to jednak mi wystawi, bo wie że dużo ludzi prosi o nie wyjeżdżając z psami za granicę. Badań na przeciwciała nie zamierzam robić. Tylko raz słyszałam od znajomych, ze kogoś nie chcieli w Ukrainy wpuścić do Polski, oczywiście Polacy.

Link to comment
Share on other sites

Ja zgubiłam psie paszporty i właśnie przemyciłam dwa psy bez dokumentów przez granicę i na wystawę na Słowacji.:razz:
Adrenalina była,ale było warto,bo psica wygrała BISa.:eviltong:
Niemniej,nie polecam takich rozwiązań;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Jak jedziemy za granicę, to tylko przy wieździe na Węgry celnicy chcą zobaczyć psie dokumenty. Ale zawsze lepiej mieć...[/quote]
Nie tylko :shake:
Za każdym razem jak przekraczaliśmy granicę polsko-czeską w Jakuszycach to Czesi żadali dokumentów psów. Jeden pies miał zawsze paszport a drugi książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami oczywiście.I to wystarczało.
Jednak ostatnio celniczka czeska uparła się ,że MUSI być paszport i jednego psa nie przepuściła. A jechaliśmy na wystawę 80 km od granicy.:placz:

Link to comment
Share on other sites

ja jak przewozilam szczenie przez Czechy i Autrie to spalo sobie ono pod siedzeniem (tam mu bylo chlodniej nie zebym jakis przemyt planowala) i celnicy nawet go nie zauwazyli..a mialam wszystkie dokumenty..
no moze bez wscieklizny bo szczeniak mial 2 miesiace a we Wloszech dokad jechalismy wscieklizna nie obowiazuje.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue][B]Ciuciola[/B] - mówiłam no problems ![/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue][B]Puli [/B]- tak sobie myslę na jakiego grzyba te paszporty. Wróciłam wczoraj z Austrii, po drodze Słowacja, dwie wystawy ( w Austrii i na Węgrzech) i ani razu nie wyciągałam paszportu z torebki ![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion']
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue][B]Puli [/B]- tak sobie myslę na jakiego grzyba te paszporty. [/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

A jak myślisz? Po to,żebyśmy mieli na co pieniądze wydawać. Bardziej potrzebne byłyby czytniki.I na granicach i na wystawach, i na co dzień.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Paszport możesz wyrobić od ręki w lecznicy upoważnionej do tego. Jesli pies ma jechać do Anglii to kolejność : chip i paszport, nastepnie szczepienie na wściekliznę (to ważna kolejność !!!), po 30 dniach pobranie krwi u upoważnionego veta. Taki zwykle sam wysyła próbki do Puław. Na wynik czeka się ok 4 tygodni. No i po 6 miesiącach [U]od daty pobrania[/U] (jeśli wynik był pozytywny) pies może ruszać w drogę. Paszport słuzy ci odtąd jako książeczka zdrowia. Tam jest miejsce na adnotacje o szczepieniach, odrobaczaniach itp oprócz typowych urzędowych spraw.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...