Jump to content
Dogomania

Komunikat w sprawie paszportów dla psów i kotów


Wojtecki

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 305
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Usia']Pytanie : ile trwa wyrobienie paszportu dla psa i co mi jest potrzebne zeby to zrobić.Czy w razie czego istnieje mozliwosc przyspieszenia procesu ??
Jesli ktos z was wie coś na ten temat to prosze odpiszcie bo sprawa jest pilna[/QUOTE]
Idziesz do weta, który ma prawo wystawiania paszportu- wystawiany jest od ręki- oczywiście trzeba uzupełnić szczepienia- koszt paszportu-50 zł.

Link to comment
Share on other sites

moje tez maja i chipa i tatuaz,ale w paszporcie maja wpisany tylko nr tatuazu!!! Kilka razy w roku podrozuje z nimi do Austri niemiec i francji.i nigdy niesprawdzali chipa tylko zgodnosc dokumentu z tatuazem.


Sam paszport kosztuje 50 zl a chipowanie i wystawienie paszportu 100zl.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam,
Jako, że za 2 tygodnie mam z załym stadem jechać na zawody za granicę (Czechy, tydzień później Słowacja, więc UE) a mam paszport tylko dla jednego futrzaka, pytam OSOBY, KTÓRE PRZEKRACZAŁY GRANICĘ:

- Czy za każdym razem sprawdzane są paszporty?
- czy za każdym razem porównywane są tatuaże? (pokazanie tatuażu w zarośniętej sierśćią pachwinie u huskiego, o 3 w nocy, graniczy z cudem...)

Dzięki za praktyczne odpowiedzi i sugestie,
Pzdr
Jacek

Link to comment
Share on other sites

Ja też jeżdżę do Czech i na Słowację, paszporty psie sprawdzali bardzo rzadko (w pociągu to nawet śmiali się, że pies ma paszport - nie wiedzieli, że jest taki obowiązek? :roll: ), oznaczeń nie sprawdzali w ogóle, zresztą moje psy są nierasowe i tylko jeden ma tatuaż (ze schroniska zresztą), a wątpię, aby na każdej granicy mieli czytniki do chipów. Ale mimo wszystko nie pojechałabym z psem (a zwłaszcza z kilkoma) bez dokumentów. Nie wiem jednak, na czym polega Twój problem. Do wyjazdu masz jeszcze 2 tygodnie, a paszport wypisuje się od ręki... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Moi rodzice też często jeżdzą ze swoim psem za granicę tzn dla nich akurat Polska jest "za granicą" :) ale ani razu nikt im nie sprawdzał psiego paszportu, aha mówię akurat o Niemczech, Austrii, Słowacji. Ale słowakom trzeba przyznać że czasem są nadgorliwi.

Link to comment
Share on other sites

mi jeszcze ani razu na slowackiej i czeskiej granicy nie sprawdzali paszportow ! a tym bardziej tatuazy :evil_lol:
raz prosilo nie austriak ale nie barzdo wiedzial w co ma patrzec :diabloti:
granice przekraczamy kilkanascie razy do roku - glownie przejscie w Kudowa Slone
o paszport prosili tez niemcy jak jechalismy do Berlina ale to bylo w czasie epidemii czegostam (nie pamietam juz czego :) ) i ogolnie baaardzo dokladnie nam auto sprawdzili, a jak zobaczyli ze mamy sznaucery to sie zaczeli cieszyc hihi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gosik71 - tez miałam takie dylematy. No i robie tak:Poniewaz wszystkie szczepienia sa wpisane w paszporty, ksiązeczki zdrowia mam tylko do prywatnego uzytku - wpisuje sobie tam odkleszczanie i odrobaczanie dla pamieci bo w paszportach jest zbyt mało miejsca zeby tam co miesiac np.Frontline wklejać.W paszporty wpisuje taki rzeczy sporadycznie, jak sie szykuje zagraniczny wyjazd. Badania kliniczne najpierw wet wpisywał, ale to za kazdym razem 30 zł (2 psy),więc pójdę po wpis, jezeli na potwierdzeniu zgłoszenia z zagranicy napisza ze potrzebne swiadectwo zdrowia. Jezeli piszą ze trzeba miec tylko swistek o wściekliźnie to nie maja prawa wymagać niczego wiecej. W Czechach i na Słowacji często skrupulatnie sprawdzali dokumenty i nikt nigdy sie nie upomniał o "badania kliniczne".
Poprosiłam o wpis przed wyjazdem na Ukrainę + papierek od Powiatowego.
Poza tym miejsca na "badania kliniczne" paszporcie jest bardzo mało,więc to tez powód zeby nim nie szafować;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...