Jump to content
Dogomania

Poznań - międzynarodówka


lapis

Recommended Posts

Moi drodzy to zaczyna być trochę denerwujące a na pewno żenujące.

Zgadzam się z opinią, że o gustach się nie dyskutuje i, że nasz pies zawsze dla nas będzie najpiękniejszy.

Zgadzam się również z tym, że forum jest do wypowiadania opinii, ale myślę, że forma nie jest prawidłowa.

Julka_Bullka ma prawo do własnej opinii, a obrażanie się lub jej, za jej zdanie nie jest na miejscu, to jest jej zdanie możecie się z nią nie zgadzać, ale po co te złośliwości i swary.

Jesteście od niedawna na forum myślę, że warto abyście zapoznali się z nim to inaczej spojrzycie na wiele rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W żadnym wypadku na nikogo nie jestem obrażona za to że posiada własne zdanie. Uważam tylko że jeśli ktoś pulicznie krytykuje mojego psa mam prawo również wyrazić własne zdanie .

Lapis " Jesteście od niedawna na forum myślę, że warto abyście zapoznali się z nim to inaczej spojrzycie na wiele rzeczy."

Troszkę się mylisz , od dawna czytam forum ale do tej pory prawie nic nie pisałam.Można dojść jednak do wniosku że są tu właściciele bulików którzy uważają 2-3 hodowle Polskie za "guru" w tej dziedzinie a inni się po prostu nie liczą.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z opinią, że o gustach się nie dyskutuje i, że nasz pies zawsze dla nas będzie najpiękniejszy.

Dla mnie lokata psa na wystawie to napewno jakaś wypadkowa interpretacji wzorca i gustu sędziego (w idealnym świecie). Co do własnego psa to hmmmm.... wydaje mi się, że jeżeli ktoś uważa, że jego pies jest najpiękniejszy to natychmiast powinien zrezygnować z wystawiania, bo taka osoba nigdy nie będzie w stanie przyjąć porażki i krytyki osób postronnych - a tego to akurat przy ringach nie brakuje. Wiadomo, że na wystawę jedziemy po to żeby wygrać, ale powinniśmy także docenić klasę konkurencji (jeżeli jest co doceniać). W przypadku Smileya napewno jest. Czy Ance miał prawo nie podobać się wybór sędziego? A miał! Mi się też często nie podoba! I nie ma co się obrażać. Przecież trzeba się liczyć z tym, że nie każdy zgodzi się z werdyktem sędziego, nie każdemu nasz pies będzie się podobał. To boli (też wystawiałem :wink: ) Ale Anka uzasadniła swoją opinię i ja uważam, że jest to zasadne uzasadnienie. Ja miałem kiedyś z sędzią Jendrasiakiem taką przygodę: Mój pies wziął boba na klubówce w Szamotułach u angielskiej sędziny (wielu twierdzi, że kontrowersyjnie) i kiedy moja żona stała z nim na porównaniu o BIsa (które też wygrał - u amerykańskiej sędziny - wielu twierdzi że kontrowersyjnie) to sędzia Jędrasiak dopytywał się jej na cały ring :"czy to pies czy suka?". To ciekawe sędzia międzynarodowy i hodowca nie umie odróżnić psa od suki. Dodam jeszcze, że z reguły psy z Siriusa to tak mniej więcej o parę kilo mniej od mojego mają, a ja na jakieś 30 opisów od różnych śedziów w co najmniej 25 mam napisane samczy. To tylko taka mała dygresja na temat znajomości tematu u tego pana, dlatego tak jak napisałem z natury rzeczy będę podchodził z rezerwą do jego werdyktów jako sędziego, co nie oznacza, że akurat nie podoba mi się jak posędziował w Poznaniu, bo nie ma mi sięco nie podobać, bo mnie tam nie było.

Link to comment
Share on other sites

Dla tych, którzy nie mają katalogu z wystawy.

Z części reklamowej podaję obsady sędziowskie:

Warszawa 10.04.2005 BT i SBT Sypiagina (Ros) AST Butrimova (Lit)

Opole 23.04.2005 AST Biros (SK) BT I SBT Szczepańska-Korpetta

Radom 22.05.2005 grupa III bez podziału - Zwierzyńska, Nagiel

Link to comment
Share on other sites

Staff-ka byla jako widz.

Dokladnie :wink:

i jako "jednostronny kierowca" :wink: - ha i nawet nie wiedzialam,ze wioze psiaka ,który tak ZASZALEJE w Poznaniu :D

Gdzies tam wspomniala tufi,ze nie bylo bulli z Syriusa .I ja równiez bylam zaskoczona brakiem tego przydomka w katalogu w Staffikach :o

Ogolnie Staffiki - z samców - to nie bylo na czym oka zawiesic ,jedynie pies klasa Mlodziezy i Champion , suczki ciekawsze duzo - moja faworytka byla OFF SPRING Buldozer z reszta CACIBowa jak sie okazalo pozniej :) - (ta suczka pomimo juz swego wieku nadal trzyma KLASE :wink: )

Zatriumfowal pies Mlodziez CERBERUS Skordatura - mocny,krepy,o doskonalym katowaniu i bardzo ladnej glowie przy czym poruszal sie doskonale o równoleglym prowadzeniu konczyn.

I tymze akcentem zgarnal BOB i zamknal tytul ML.CH.PL ,a pan sedzia mnie mile zaskoczyl gdyz ,sam kiedys wspomnial iz woli delikatniejsze Staffiki - moze w koncu popatrzyl obiektywnie - ten psiak mimo swej "mocnosci" ma zachowane proporcje i naprawde SUPER RUCH !!!!!

Gdzie mozna bylo dokladniej to zobaczyc na ringu glównym przy wyborach BiS Junior ,a takze BOG III .

BiS JUNIOR przypadl wlasnie jemu (ok.60ciu Juniorów) i na wyborach BOG dostal sie do scislej 6-ki

PSY

Kl.ML.

1.ML.Zw.PL.BOB.BiS JUNIOR - CERBERUS Skordatura - synek RAPID SHOT - Bambera :D

Kl.Posr.(3)

1.CWC MAD Dynastia Bulli

2.DIABLO DE Terceto - Czechy

HONEY MOON Pullera - nieobecny

Kl.Otw.

1.CWC KARMEL Buldozer

2.XYSTER Buldozer

Kl.Uzytk.

1.? DON KASPER Terceto - Czechy

Kl.Champ.

1.CWC,CACIB,NPwR,Zw.PL DIRTY DANCING Daffodil Yellow

SKY SCRAPER Adba - nieobecny

SUKI

Kl.Mlodz.

1.ML.Zw.PL. LUKSJA DE'LUX Buldozer

2.LUNA Furia

3.LAOLA Daffodil Yellow

4.BANANA GIRL Berserker

DAMA Rygast - nieobecna

LAPI Buldozer - nieobecna

Kl.Posr.

1.CWC FUKSIA Mar-Jak

2.LAMIA-YELD Buldozer

PANDORA Port Erin - nieobecna

Kl.Otw.

1.CWC B.BARDOT Boldozer

Kl.Champ.

1.CWC,CACIB,NSwR,Zw.PL OFF SPRING Buldozer

2.DE SIRE Dynastia Bulli

3.BEKI Bilut

VICTORIA Poczta Berlin - nieobecna

No i to na tyle .Te dwa czeskie psiaki - :( ,a kurat dziewczyny bardziej przypadly mi do gustu na tejze wystawie :wink:

Jedna klase pan sedzia (suczki) tak dlugo wybieral,mial az dwie ,ze na sam koniec i tak wybral na pierwsza ta ,która jednak powinna byc za ta gruga :wink:

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z opinią, że o gustach się nie dyskutuje i, że nasz pies zawsze dla nas będzie najpiękniejszy.

Dla mnie lokata psa na wystawie to napewno jakaś wypadkowa interpretacji wzorca i gustu sędziego (w idealnym świecie). Co do własnego psa to hmmmm.... wydaje mi się, że jeżeli ktoś uważa, że jego pies jest najpiękniejszy to natychmiast powinien zrezygnować z wystawiania.

Źle się wyraziłam, chodziło mi o „najpiękniejszy” jako nasz najukochańszy i nawet jak ma coś nie tak, a my sobie z tego zdajemy sprawę to jest „najpiękniejszy”! (mam nadzieję, że nie nakręciłam bardziej)

Czy Ance miał prawo nie podobać się wybór sędziego? A miał! Mi się też często nie podoba! I nie ma co się obrażać. Przecież trzeba się liczyć z tym, że nie każdy zgodzi się z werdyktem sędziego, nie każdemu nasz pies będzie się podobał. To boli (też wystawiałem :wink: ) Ale Anka uzasadniła swoją opinię i ja uważam, że jest to zasadne uzasadnienie.

Pewnie, że tak ja też często mam inne zdanie niż sędzia i wcale nie musi tu chodzić o mojego psa

To jest kolejne zdarzenie z osobą Pana J., które chyba daje coś do myślenia

W żadnym wypadku na nikogo nie jestem obrażona za to że posiada własne zdanie. Uważam tylko że jeśli ktoś pulicznie krytykuje mojego psa mam prawo również wyrazić własne zdanie .

Przykro mi ale Twoje wypowiedzi odczytałam w ten sposób nie tylko ja

Lapis " Jesteście od niedawna na forum myślę, że warto abyście zapoznali się z nim to inaczej spojrzycie na wiele rzeczy."

Troszkę się mylisz , od dawna czytam forum ale do tej pory prawie nic nie pisałam.

Można dojść jednak do wniosku że są tu właściciele bulików którzy uważają 2-3 hodowle Polskie za "guru" w tej dziedzinie a inni się po prostu nie liczą.

To myślę, że nie zgłębiłaś sedna sprawy.

Na forum spotykają się wielbiciele psów by wymieniać się spostrzeżeniami, opiniami i doświadczeniami. Jeden ma ich więcej drugi mniej, ale taka wymiana opinii służy temu by nasze pupile były ładniejsze, mądrzejsze, zdrowsze itp. itd.

Link to comment
Share on other sites

:D

PSY

Kl.ML.

1.ML.Zw.PL.BOB.BiS JUNIOR - CERBERUS Skordatura - synek RAPID SHOT - Bambera :D

Kl.Posr.(3)

1.CWC MAD Dynastia Bulli

2.DIABLO DE Terceto - Czechy

HONEY MOON Pullera - nieobecny

Kl.Otw.

1.CWC KARMEL Buldozer

2.XYSTER Buldozer

Kl.Uzytk.

1.? DON KASPER Terceto - Czechy

Kl.Champ.

1.CWC,CACIB,NPwR,Zw.PL DIRTY DANCING Daffodil Yellow

SKY SCRAPER Adba - nieobecny

SUKI

Kl.Mlodz.

1.ML.Zw.PL. LUKSJA DE'LUX Buldozer

2.LUNA Furia

3.LAOLA Daffodil Yellow

4.BANANA GIRL Berserker

DAMA Rygast - nieobecna

LAPI Buldozer - nieobecna

Kl.Posr.

1.CWC FUKSIA Mar-Jak

2.LAMIA-YELD Buldozer

PANDORA Port Erin - nieobecna

Kl.Otw.

1.CWC B.BARDOT Boldozer

Kl.Champ.

1.CWC,CACIB,NSwR,Zw.PL OFF SPRING Buldozer

2.DE SIRE Dynastia Bulli

3.BEKI Bilut

VICTORIA Poczta Berlin - nieobecna

Staff-ka znakomicie przedstawiła wyniki staffików, szkoda, że nikt nie może w ten sam sposób wypisać wyników bullików... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Staff-ka znakomicie przedstawiła wyniki staffików, szkoda, że nikt nie może w ten sam sposób wypisać wyników bullików...

A co z wynikami AST?

Za duzo pisania :roll: ,Kati przeciez znasz wyniki AST z FORUM civ :wink:

Ps.Zawsze mozna tu skopiowac z podziekowaniem za umieszczenie ich przez kogos :D i po klopocie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Najważniejsze w każdej rasię jest trzymanie się wzorca. To nasza biblia i dążenie do doskonałóści a prawda jest taka że z Smayleja zrobiłby trzy takie Rolandy. To apropo bulli. Czy wystawa jest zabawą napewno przyjemnością, ale przede wszystkim promowaniem jakiegoś typu psa do hodowli. Tu psy dopusza się do hodowli bądź nie.

Link to comment
Share on other sites

Czy wystawa jest zabawą napewno przyjemnością, ale przede wszystkim promowaniem jakiegoś typu psa do hodowli. Tu psy dopusza się do hodowli bądź nie.

Moim zdaniem polscy sędziowie jako ogół zbyt liberalnie rozdzielają oceny doskonałe (wśród bulterierów, u bulldogów z tego co słyszałem tak nie jest). Jak patrzę czasem jak jest posędziowana stawka, to naprawdę trudno dopatrzyć się kierunku w hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...