Jump to content
Dogomania

Poznań - międzynarodówka


lapis

Recommended Posts

SBT psy mł.

Cerberus Skordatura

pośrednia:

Diablo de Terceto, Honey Moon Pullera, Mad Dynastia Bulli

otwarta:

Karmel Buldożer, Xyster Buldożer,

użytkowa:

Don Casper Terceto

champion:

Dirty Dansing DY, Sky Scraper Adba

Suki mł:

Banana Girl Berserker, Dama Rygast, La Ola DY, Lapi Buldożer,

Luksja Delux Buldożer, Luna Furia

pośr:

Fuksja Mar-Jak,Lamia-Yeld Buldożer, Pandora Port Erin,

o:

Bardott Buldożer,

ch:

Beki Bilut, De Sire Dynastia Buli, Off Spring Buldożer, Victoria Poczta Berlin

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

NPwR - Roland Taurus, NSwR (o ile sie nie myle) - Magna Morgana Tridacna, NPwR - Junior - Laminar Scca Dziedzictwo Tudora, NSwR - Junior - ???? at Opalplast [wszystkie wyniki podaje z pamieci, moga byc drobne pomylki].

Laminar Scca DT - ML.Zw. Polski

Ronald Taurus - CACIB, NPwR

Smiley Timar - res. CACIB

Magna Morgana - CACIB, NSwR

Something About Tina Timar - resCACIB

suka z mlodziezy - Ml. Zw. Polski, BOB

pies w mlodziezy wygral zasluzenie, bo konkurent maly, chudy i trzesacy sie

natomiast porownanie o CACIB w psach to juz bylo z lekka smieszne

suka z mlodziezy byla Opalplast???? A ja myslalam ze to bylo dziedzictwo tudora...

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy Leon za gratulacje. Szkoda że Was nie było w Poznaniu bo jak się okazało była to wystawa w której liczył się wygląd psa a nie jego przydomek ( może dlatego tak wiele zamieszania wzbudziły wyniki).

Dla niektórych porównanie o NPwR było nawet śmieszne. Czy śmieszne jest to że wygrywa naprawdę najładniejszy pies a nie protegowany???

Link to comment
Share on other sites

To jasne ze ciesza zwyciestwa znajomych, co nie zmienia faktu, ze w porownaniu ze Smileyem Ronald wypadl blado... poniewaz jednak to sedzia ma zawsze racje, wiec wygral Roland... a ja moge przedstawic jedynie swoja opinie na ten temat...

A ty czy pies jest ladniejszy czy brzydszy to subiektywne wrazenie oceniajacego - mam prawo do wlasnego zdania i wcale nie musi ono byc zgodne ze zdaniem sedziego - kazdy ma swoje poczucie estetyki i tym dyskutowac raczej trudno

ps. Pani Karolino czy tutaj tez nalezy sprawdzac IP czytajac wpisy?

Link to comment
Share on other sites

wlasciciel psa to moze miec tylko i wylacznie subiektywne podejscie - tak samo zreszta jak sedzia... ludzie to nie komputery i porownanie do wzorca robia przez pryzmat wlasnego poczucia estetyki...

no i ja sie przy niczym nie upieram - Smiley podoba mi sie bardziej niz Roland... Roland podoba mi sie bardziej niz np. Makbet Niebezpieczne Zwiazki...

a gdybym miala podawac uzasadnienie mojego wyboru - Smiley przed Rolandem - to powod jest prosty - to bylo porownanie o CACIB w psach i Smiley wygladal jak samiec a Rolandowi do wygladu samca bulteriera jeszcze troche brakuje... oczywiscie gdyby porownanie bylo miedzy Rolandem a np. Makbetem to wtedy w takiej konkurencji Roland bylby pierwszy...

ja nie oceniam Rolanda jako takiego, tylko oceniam dwa konkurujace ze soba psy - jeden z nich byl ladny ale drugi byl ladniejszy i mial w sobie to cos...

Link to comment
Share on other sites

W żadnym wypadku nie mogę się zgodzić z twierdzeniem że Roland nie wygląda na samca i to jest po prostu śmieszne. Może Pani podobają się duże bullterriery a Roland jest typowym niedużym bulem proporcjonalnie zbudowanym i może z tego Pani wniosek Smiley-samiec Roland -"suka"

Obserwując wystawy ( w tym również Poznań ) można stwierdźić że hodowcy zamiast skupić się na dążeniu do doskonałośc ( wzorca) podnoszą jednynie wzrost psa. Przecież bullterrier to " nieduży pies" a takich na wystawach jest coraz mniej , a gdy już się pojawi to budzi właśnie takie negatywne emocje jak nasz Roland. I stąd właśnie Nasze przekonanie że Roland a nie Smiley. Na potwierdzenie mogę przytoczyć wystawę międzynarodową w W-wie gdzie Leon Taurus " nieduży " pies, wygrał CACIB z " wysokim" Józiem Jastrzębskim.

Osobiście mam nadzieję że hodowcy się opamiętają i bullterrier znowu będzie bullterrierem.

Link to comment
Share on other sites

a odnosnie konkurencji z Joziem, to ja pamietam odwrotne lokaty - mialam pozniej duzo pracy z ksiega gosci na stronie hodowli Timar...

poza tym to czy sie ktos z moim zdaniem zgadza czy nie w zaden sposob tego co mysle na jakis temat nie zmienia... szczegolnie, ze dla wlasciciela jego pies jest najpiekniejszy - co oczywiscie zrozumiale, ale nijak sie nie ma do obiektywizmu...

nie sadze zeby dalsza dyskusja na ten temat miala jakikolwiek sens - tak jak mowilam o gustach sie nie dyskutuje...

Link to comment
Share on other sites

Proszę czytać uważnie

Leon nie Roland wygrał z Józiem w W-wie!!!!!

Ja także uważam dalszą rozmowę za zbyteczną każdy i tak zostanie przy swoim.

Ale proszę na drugi raz bardziej zastanowić się nad formą swojej wypowiedzi, bo ja w dalszym ciągu nie uważam aby w Poznaniu na ringu wydarzyło się coś śmiesznego. Ja także mam swoje zdanie na temat róznych psów ale staram się nikogo nie obrazić.

Link to comment
Share on other sites

Mi podobają się duże mocne samce - to tak generalnie. Nie widze zagrożenia w "zwiększaniu" się populacji. Smiley Timar coś tam coś tam...bardzo mi się podoba, uważam, że jest to imponujący pies. Z drugiej strony, zawsze podobał mi się też LEON Taurus. ROLANDA nigdy nie widziałem, więc się nie wypowiadam. Sędziemu Jedrasiakowi bardziej się widocznie spodobał od Smileya, choć ja bardzo nieufnie podchodze do jego decyzji. Bez podtekstów, jeśli chodzi o zwycięzcę z Poznania.

Link to comment
Share on other sites

Skoro jesteśmy przy wzroście, jaki jest według Was pożądany wzrost dla bulla samca?

Nie podchodziłbym do bulteriera z miarką w ręce. Wzorzec jest tutaj wystarczająco precyzyjny - pies powinien być proporcjonalny. Z drugiej strony, ja wolę proporcjonalnego 38kg samca od proporcjonalnego 28kg.

Lubię poprostu duże mocne psy, suki także. Bulterier to dla mnie nie tylko głowa (choć bezprzecznie, głowa jest u tej rasy najważniejsza), ale także mocne, zwarte ciało, szeroka i głęboka klatka. A jeśli mówimy też o głowie, to nie tylko "łuczek", ale także mocna żuchwa i wypełnienie. U tego psa musi być widoczna siła, a u większych egzemplarzy jest bardziej widoczna. To takie tam moje przemyślenia.

Link to comment
Share on other sites

Proszę czytać uważnie

Leon nie Roland wygrał z Józiem w W-wie!!!!!

Ale proszę na drugi raz bardziej zastanowić się nad formą swojej wypowiedzi, bo ja w dalszym ciągu nie uważam aby w Poznaniu na ringu wydarzyło się coś śmiesznego. Ja także mam swoje zdanie na temat róznych psów ale staram się nikogo nie obrazić.

ach tak, oczywiscie... mimo mojej pomylki doskonale zrozumiala Pani aluzje - moze tutaj tez nalezaloby sprawdzic IP wypowiadajacych sie osob?

A odnosnie tego czy nie stara sie Pani nikogo obrazic, to znow pozwole sobie miec odmienne zdanie - nie dosc, ze obraza Pani w sposob malo delikatny, zeby nie powiedziec chamski, to jeszcze aby poprzec swoje wypowiedzi podpisuje sie Pani roznymi imionami i nazwiskami - ja przynajmniej mam odwage pisac wszystko pod swoim...

A to czy sie Pani obrazi czy nie i tak nie zmieni mojej opinii na temat porownania o CACIB w psach w Poznaniu... zreszta wchodzac w ring, nalezy miec swiadomosc tego, ze nasz pies jest idealem jedynie dla nas a publicznosc moze miec odmienne opinie - wtedy poznanie zdania innej osoby nie traktuje sie w kategoriach smiertelnej obrazy... kazdy ma prawo miec swoje zdanie na dany temat i kazdy ma prawo je wyrazic...

Nie bede kontynuowac tej dyskusji bo z wiadomych przyczyn jest Pani poprostu malo wiarygodna...

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie Warszawy, na pewno ta pani, już sobie wszystko przypomniała

PRAWDA !

:lol: :lol: :lol: :lol:

rozumiem, ze to aluzja do lokaty mojej suki?

doskonale pamietam jej lokate i nie widze w tym nic dolujacego...

jeszcze lepiej pamietam wystawe w Lublinie, a takze w Szamotulach, Bialymstoku, Czestochowie... i pare innych tez...

jesli mialam sie poczuc urazona to zupelne pudlo...

Link to comment
Share on other sites

To nie była żadna aluzja do lokaty Pani suni, chodziło mi tylko o tę śmieszną pomyłkę. Osobiście uwielbiam wszystkie bullteriery bez względu na wagę czy wzrost, a wystawy to tylko zabawa, chociaż czasami bardzo wciągająca. Na pewno Pani sunia , jak każdy bullterier jest urokliwa i niepowtarzalna, moż giedyś będę miał możliwość ją pogłaskać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...