Jump to content
Dogomania

Poznań - międzynarodówka


lapis

Recommended Posts

tak, bo jak przegrywa to jest nieobliczalna! nawet jak wygrywa to nie wiadomo co może spotkać człowieka z jej strony....

ale w Częstochowie była spoko i nikogo nie zjechała ani nie zabiła! może to świętość tego miasta tak podziałała...

pozdrowienia dla pani Jedi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobrze sędziuje bo zawesze u tego sędziego wygrywałam, chyba bym była głupia jakbym mówiła, że źle. Ale naprawdę uważam, że sędziuje dobrze a myślę, że każdy z nas jest mniej obiektywny co do swoich psów. A poza tym zawsze wygrywam po znajomości to chyba wszyscy tu wiedzą. :lol: Co do gwiazdy mamy z Andrzejem hasło SIRIUS odzew świeci najjaśniej. A co do wazeliny to myślę, że pare osób na liście bije mnie na głowę Legia CWKS

Tom i ty Brutusie przeciwko mnie nie mówię już o Agatas

Link to comment
Share on other sites

piep#%$#^# ZK :evil: :evilbat: :evil:

Zglosilam sie na sekretarza ringu BULLTERIEROW - wszedzie podkreslalam, ze chce TYLKO na bulle - a dzis zwalniam sie z pracy, lece jak glupia i co? - przydzielili mnie na teriery do Opary :[ wiec zrezygnowalam, a glupie piiiiip z ZK sie oburzyly :evil:

Tak wiec bede pod ringiem - przynajmniej bede miala czas, zeby pogadac :wink:

Link to comment
Share on other sites

Hm., oj Renata to ja już słyszałem różne Twoje wypowiedzi na ten temat,

dalekim jestem od oceniania kompetencji Pana A. ale jak ktoś sędziuje własnego psa, klepie go po tyłku i daje mu BOBa w stawce gdzie jest niemal najsłabszy to albo jest kiepskim sędzią, albo jeśli jest dobrym sędziom to jest też co najmniej oszustem.

Albo jako vice prezes kttb, przez kilka dni gości u siebie sędziego z usa, co potem nie przeszkadza mu w występie ringowym u tegoż sędziego.

Albo wystawia psa którego kupił od pewnej sędziny i wygrywa u tej sędziny na wystawie organizowanej przez siebie.

Ja tam wolę kogoś kto wyhodował 1 miot ale dobry, a nie 100 byle jakich. A nie widziałem jeszcze jednego bulteriera z przydomkiem Sirius, który by mi się podobał. Co do sędziowania to nie słyszałem najlepszych rzeczy, ale osobiście nie wiem, bo raczej unikałem.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie zgoda, hodowca lepiej czuje rasę od sędziego od 1001 ras. Ale hodowca, który nie wzbrania się od sędziowania swoich psów jest dla mnie co najmniej moralnie podejrzany. Nie powinno się być sędzią we własnej sprawie. Zresztą Pan sędzia Jędrasiak jest osobą tak głęboko zaangażowaną w hodowlę, wystawianie i szeroko pojętą politykę klubowo-związkowo-towarzyską, że trudno mu patrzeć na psy nie przez pryzmat ich przydomka, czy właściciela. I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.

Ten Pan był bohaterem kilku patologicznych sytuacji (np. wymienionych pprzeze mnie powyżej), więc nigdy nie pozwoliłbym mu na ocenienie własnego psa. Taki wyjazd byłby dla mnie stratą czasu i kasy. Tak jak i wyjazdy na współorganizowane przez p.Jędrasiaka pod egidą kttb wystawy, na których dochodziło do smutnych rzeczy (A.Trvozova-Huggermugger, J.Richardson pod opieką późniejszego zwycięzcy).

Link to comment
Share on other sites

Ja tam wolę kogoś kto wyhodował 1 miot ale dobry,

-DOKLADNIE :D

a nie 100 byle jakich.
- hmmm :roll:
A nie widziałem jeszcze jednego bulteriera z przydomkiem Sirius, który by mi się podobał.

- To samo niestety DOTYCZY Staffików :( od x lat ma mioty ,a tylko jednego CH. ze swoim przydomkiem i tez miedzynarodowa wygrana u "mocno znajomych sedzich" :wink: - niestety taka jest prawda i nie da sie nic ukryc - przykre to ,bo tak jak mówie jako CZLOWIEKA lubie Go i nawet fajnie mi sie z nim gada :oops: :)

A najbardziej to mi "rozbroil nadgarstki" na wystawie w Rybniku jak ocenial moja suczke, zamiast o suce zaczal rozmawiac,ze mna ..o charciku wloskim :o , pochwalil sie,ze zrealizowal swoje marzenie od sredniej szkoly 8)

Troszke to NIEZRECZNIE wygladalo ,gdyz jednak ludzie byli poza ringiem i ja nie czulam sie fajnie.

Pomimo iz moja suczka nic tam wielkiego nie uzyskala to i tak ludziska "moga na swoje przerobic" i gdzies tam cos wiecej (zalozmy) wywalcze i GADANIE GOTOWE :(

No i tez mnie irytuje jak ROZMAWIA PRZEZ TELEFON W RINGU :evil: (prywatne rozmowy) nie wazne czy jest wystawca ,czy SEDZIA :o

-ot takie tam "ludzkie wady" - niestety zapamietywane- bo jednak to nie "szarak" w kynologii :wink:

Pozdrawiam cieplo p.A.J. :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Ja tam wolę kogoś kto wyhodował 1 miot ale dobry,

-DOKLADNIE :D

a nie 100 byle jakich.
- hmmm :roll:
A nie widziałem jeszcze jednego bulteriera z przydomkiem Sirius, który by mi się podobał.

- To samo niestety DOTYCZY Staffików :( od x lat ma mioty ,a tylko jednego CH. ze swoim przydomkiem i tez miedzynarodowa wygrana u "mocno znajomych sedzich" :wink: - niestety taka jest prawda i nie da sie nic ukryc - przykre to ,bo tak jak mówie jako CZLOWIEKA lubie Go i nawet fajnie mi sie z nim gada :oops: :)

A najbardziej to mi "rozbroil nadgarstki" na wystawie w Rybniku jak ocenial moja suczke, zamiast o suce zaczal rozmawiac,ze mna ..o charciku wloskim :o , pochwalil sie,ze zrealizowal swoje marzenie od sredniej szkoly 8)

Troszke to NIEZRECZNIE wygladalo ,gdyz jednak ludzie byli poza ringiem i ja nie czulam sie fajnie.

Pomimo iz moja suczka nic tam wielkiego nie uzyskala to i tak ludziska "moga na swoje przerobic" i gdzies tam cos wiecej (zalozmy) wywalcze i GADANIE GOTOWE :(

No i tez mnie irytuje jak ROZMAWIA PRZEZ TELEFON W RINGU :evil: (prywatne rozmowy) nie wazne czy jest wystawca ,czy SEDZIA :o

-ot takie tam "ludzkie wady" - niestety zapamietywane- bo jednak to nie "szarak" w kynologii :wink:

Pozdrawiam cieplo p.A.J. :drinking:

Ja jestem daleki od oceniania prywatnej osoby Pana Jędrasiaka. Oceniam jego postępowanie jako osoby publicznej i to mi się w wielu przypadkach bardzo nie podobało. W końcu jest vice-prezesem klubu, którego ja kiedyś byłem członkiem. A że klub moim zdaniem zbłądził to ja to krytykuje. A jeżeli sędzia kynologiczny używa swoich znajomości i pozycji dla własnych interesów (czyt. sukcesów wystawowych) to mi się to bardzo nie podoba.

Link to comment
Share on other sites

Co do aleny to jak go kupiła ze Szwecji to znaczy, że jej się podobał. Ja unikam tych kontaktów i nie wstawiłabym u Aleny np. Topi żeby nie robić złej atmosfery. I to jest chyba najzrowsze. Tak jak Marek nie wystawia swoich psów na GP. Nie ma domysłów i plotek. Ale niektórzy uważają, że każda droga do wygranej jest dobra.

Link to comment
Share on other sites

Co do aleny to jak go kupiła ze Szwecji to znaczy, że jej się podobał. Ja unikam tych kontaktów i nie wstawiłabym u Aleny np. Topi żeby nie robić złej atmosfery. I to jest chyba najzrowsze. Tak jak Marek nie wystawia swoich psów na GP. Nie ma domysłów i plotek. Ale niektórzy uważają, że każda droga do wygranej jest dobra.

Skoro go kupiła to coś w nim widziała i być może naprawdę uważała, że tamtego dnia w Zaniemyślu był najlepszy, ale smród pozostał. Mam nadzieję, że w Częstochowie Marek do takiej sytuacji nigdy nie dopuści.

Zresztą ludzie głosują nogami: grand prix - 60 bulli, wystawa kttb - z 10 (w tym połowa od Różańskiego). Fajnie, jedna osoba dokopała, całej plejadzie działaczy, którzy nie potrafią zrozumieć, że chociażby pozory warto zachować.

Link to comment
Share on other sites

Ehhhh - kto nie byl, nie ma czego absolutnie zalowac... Nie bylo o dziwo zadnego bulla z Siriusa :o ale i tak wybory byly co najmniej zadziwiajace :-?

Sporo psow nie dojechalo (duzo zdrowka dla biednego Frodzika).

Jakos tak byle jak bylo - jakbym byla na jakims spotkaniu spacerowym, a nie na wystawie :-?

Warto bylo sie spotkac ze znajomymi i pogadac - ale do Czestochowy to to nawet sie nie umywa - syf i balagan okropny, zabraklo nawet katalogow dla wystawcow!!!!!!!!!

Jedyny plus, ze kupilam karme dla dziewczynek sporo taniej niz zazwyczaj 8)

I moze z calej stawki bulli bylo ich tak z 5, ktore lubie i mi sie podobaja....

Fotki wrzuce, ale jakosc cieniutka, bo na hali bylo ciemno :-?

Sajko - dlaczego nie bylo Cie z rudzielcem? :(

Link to comment
Share on other sites

Nie spisywalam wynikow - nie mialam katalogu, bo zabraklo.

W suczkach mini wygrala taka starsza bullinka pregowana, wystawiana przez starszego pana - jak wroca z Alicja, to pewnie cos napisza.

W staffikach byly dwa pieski sprowadzone z Czech - bez rewelacji, poza tym cos z Dynastii Bulli, chyba z Pullery, widzialam tez Lukasza - Berseker'a, Staff-ka byla jako widz.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Ci tufi za przybliżenie wyników. Może ktoś Z Was kto miał katalog wypisał by wystawiane bullterriery (chyba nie było ich za dużo ) albo szczegółowe wyniki. Wtedy można by chociaż częściową ocenić pracę sędziego :wink: , która przecież była tematem do dyskusji. Wiem że jeszcze liczy się prezentacja itp. ale uroda nie ulega tak szybko zmianie a większość z nas widywała w tym sezonie bullki pokazane w Poznaniu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...