Jump to content
Dogomania

OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !


hanek

Recommended Posts

znalazłam coś takiego nie wiem czy dobrze
[url]http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/8E38A1FD-F636-4E1D-B3D5-0237163E7E10/458588/SPECYFIKACJA2.doc[/url]

i jeszcze
[url]http://przeglad.olkuski.pl/gazeta/672/pdf/strona04.pdf[/url] to chyba najaktualniejsze 03.12 2008

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=5][B][U][COLOR=Red]Mam na zbyciu następujące leki:[/COLOR][/U]

- [U]Essentiale Forte[/U] 8 kapsułek
- [U]Furosemidum[/U] 40mg 30 tabletek (cała paczka)
- [U]Spironol[/U] 25mg 14,5 tabletek
- [U]encorton[/U] 5mg 3 opakowaniax20 tabletek

Jeśli ktoś by potrzebował, bidy z Olkusza, albo ktoś inny to piszcie na PW.[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona_k1']Czy to znaczy,że ten przetarg już się odbył?[/quote]

Przepisowo powinien się już odbyć, ale z tego co wiemy to narazie schronisko działa tymczasowo, gdyż Burmistrz nie podjął jeszcze decyzji (poprawcie mnie jeśli się mylę).

E-S - super robota:multi:

Właśnie, też mam pytanie odnośnie złożenia zawiadomienia do Prokuratury, co z tym robimy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuba123']znalazłam coś takiego nie wiem czy dobrze
[URL]http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/8E38A1FD-F636-4E1D-B3D5-0237163E7E10/458588/SPECYFIKACJA2.doc[/URL][/quote]

No tak. Miasto i Gmina Olkusz, aby ogłosić i przeprowadzić taki przetarg, musi przecież podjąć uchwałę w tym przedmiocie. Nie wiem, w czym problem. W ten sposób przecież ta konkretna jednostka administracji realizuje swoje obowiązki z wymienionego art. 11 ust. 3 ustawy o ochronie praw zwierząt.
Ale patrzcie, patrzcie, jak ślicznie na 2009:
Specyfikacja "Wykonawca będzie zobowiązany m. in. do:
(...)
Specyfikacja 6. Prowadzenia działań mających na celu przekazanie bezdomnych zwierząt nowym opiekunom;
7. Prowadzenia ewidencji przyjmowania i wydawania zwierząt poprzez założenia karty informacyjnej zawierającej szczegółową charakterystykę przyjętego do schroniska zwierzęcia oraz przebieg jego pobytu w schronisku oraz rejestru wykonywanych zabiegów weterynaryjnych (odrobaczania, szczepienia, leczenia, zabiegów eutanazji potwierdzonych wydanym świadectwem eutanazji);
8. Przedkładaniem co miesiąc informacji na temat stanu zwierząt w schronisku, tj. ilości zwierząt przyjętych do schroniska i ilości zdjętych ze stanu z podaniem przyczyn;
9. Informowania Zamawiającego o przekazaniu zwierzęcia do adopcji;
10. Zapewnienia opieki weterynaryjnej bezdomnym zwierzętom przywiezionym do schroniska z terenu miasta i gminy Olkusz, w zakres której wchodzi:
10. 1. 14-dniowa kwarantanna,
10.2. odrobaczanie,
10.3. szczepienie,
10.4. leczenie,
10.5. w drastycznych beznadziejnych przypadkach – uśpienie zwierzęcia;"

Jakie mieli obowiązki w/g kontraktu na 2008 r. ktoś wie? Bo jeśli analogiczne - a Miasto i Gmina Olkusz nie dopełniła ustawowych obowiązków w zakresie kontroli i nadzoru wszystkich wymogów i realizacji zamówienia - to proponuję Fundacji złożenie przeciwko Miastu i Gminie Olkusz pozwów o zapłatę - bo to oni ustawowo zobowiązani do opieki nad bezdomnymi zwierzętami scedowali realizację zadania własnego na przedsiębiorcę, czym narazili organizację mającą statutowy cel pomocy zwierzętom - na szkodę i statę w postaci kosztów leczenia, transportu i hotelowania psów Wykonawcy.
Doczytajcie do końca - w razie rozwiązania umowy - wykonawca ma prawo zatrzymania zwierząt znajdujących się w schronisku w tej dacie. A więc nawet wtedy nie nabywa do nich prawa własności. To ważne.
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E-S']Niby miał się odbyć 3. XI. 2008 r. (str. 9), ale na str. 3 w pkt 12 ogłoszenia o specyfikacji przetargu jest także informacja, że warunkiem wygrania przetargu jest przejęcie ... 70 sztuk psów i kotów wyłapanych w mieście Olkusz w/g stanu na ... 31 grudnia 2008 r.
...
Ewa[/quote]
To po inwentaryzacji 70 zostało:crazyeye:?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Przepisowo powinien się już odbyć, ale z tego co wiemy to narazie schronisko działa tymczasowo, gdyż Burmistrz nie podjął jeszcze decyzji (poprawcie mnie jeśli się mylę).[/quote]

Niby miał się odbyć 3. XI. 2008 r. (str. 9), ale na str. 3 w pkt 12 ogłoszenia o specyfikacji przetargu jest także informacja, że warunkiem wygrania przetargu jest przejęcie ... 70 sztuk psów i kotów wyłapanych w mieście Olkusz w/g stanu na ... 31 grudnia 2008 r.
...
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E-S']Czy organizacja statutowo zajmująca się ochroną i opieką nad zwierzętami złożyła już pisemne, oficjalne zawiadomienie o przestępstwie do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, ul. F.Nullo 6 ?
[/quote]


czy takie zawiadomienie zostalo zlozone czy tez nie? Czy zamierzacie je zlozyc, dziewczyny z fundacji? Lub ktokolwiek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona_k1']Jeżeli uśpiono tyle psów to też jest jakby dowód przeciwko nim bo gdyby opieka była należyta....każde uspienie musi być udokumentowane i uzasadnione[/quote]

[B][SIZE=3][/SIZE][/B]watpie zeby to byly rejestrowane czynnosci...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Piszę do E-S i innych nowo przybyłych na wątek!
Doniesienie do Prokuratury wraz z wielka liczba dowodów złożył w bodaj 2007 roku KTOZ -uczestniczyła w tym Frotka,jako prawnik.
Z ostatnich wieści na watku wynika,że prokuratura,mimo tego umorzyła śledztwo:angryy:
Nic mi nie wiadomo,czy zrobiono odwołanie? Frotka nic nie pisała na ten temat.
Więc pytam,czy inna organizacja,może ponownie w tej samej sprawie złożyć doniesienie?
I czy w sprawie,czy przeciw konkretnym osobom?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Piszę do E-S i innych nowo przybyłych na wątek!
Doniesienie do Prokuratury wraz z wielka liczba dowodów złożył w bodaj 2007 roku KTOZ -uczestniczyła w tym Frotka,jako prawnik.
Z ostatnich wieści na watku wynika,że prokuratura,mimo tego umorzyła śledztwo:angryy:
Nic mi nie wiadomo,czy zrobiono odwołanie? Frotka nic nie pisała na ten temat.
Więc pytam,czy inna organizacja,może ponownie w tej samej sprawie złożyć doniesienie?
I czy w sprawie,czy przeciw konkretnym osobom?[/quote]

Z tego co Frotka pisala wcale nie umorzyli, w tooku jest, caly czas....

Link to comment
Share on other sites

Wobec wątpliwości (posty skaczą jak szalone) kto składa zawiadomienie:
absolutnie tylko Fundacja, bo tylko ona może być stroną w procesie, składać wnioski dowodowe, mieć wgląd do akt, zaskarżać postanowienia, a jak trzeba - wynająć adwokata lub radcę prawnego i udzielić mu pełnomocnictwa.
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Piszę do E-S i innych nowo przybyłych na wątek!
Doniesienie do Prokuratury wraz z wielka liczba dowodów złożył w bodaj 2007 roku KTOZ -uczestniczyła w tym Frotka,jako prawnik.
Z ostatnich wieści na watku wynika,że prokuratura,mimo tego umorzyła śledztwo:angryy:
Nic mi nie wiadomo,czy zrobiono odwołanie? Frotka nic nie pisała na ten temat.
Więc pytam,czy inna organizacja,może ponownie w tej samej sprawie złożyć doniesienie?
I czy w sprawie,czy przeciw konkretnym osobom?[/quote]

Dogomania zablokowana, od wczoraj nie mogę się zalogować.
Może znowu się narażę na atak, ale napiszę jeszcze raz czego dowiedziałam się kilka miesięcy od prokuratora rejonowego w Olkuszu. KTOZ złożył zawiadomienie, odnosiło się ono bezpośrednio do ustawy o ochronie zwierząt - krótko mówiąc powiadomiono o dręczeniu i uśmiercaniu zwierząt. Śledztwo toczyło się w sprawie, a nie przeciwko komukolwiek. Gdyby prokurator prowadzący sprawę uznał, że zarzuty są uzasadnione logiczną konsekwencją byłoby wskazanie sprawcy i skierowanie sprawy do sądu. Ale ponieważ [B]prokurator nie dopatrzył się tego, że zwierzęta w Olkuszu są właśnie dręczone i uśmiercane[/B]:angryy: - sprawę umorzono, a KTOZ nie złożył odwołania. Tyle. I obawiam się, że każde doniesienie z tego tytułu spotka ten sam los.
Przedstawiciel Biura Ochrony Zwierząt od początku twierdził, że doniesienie z tego paragrafu było skazane na niepowodzenie, bo schronisko trzeba rozwalać od strony formalnej, wytykając uchybienia i nieprawidłowości - choćby z tytułu nieprawidłowości umów zawieranych przez pałkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...