Jump to content
Dogomania

Nie tolerancja na spacerach


KaRa_

Recommended Posts

[LEFT]Przed chwilką na spacerze miałam fajną sytuację xD

Idę sobie z Narvaną po chodniku, ulicą przechadza się jakiś koleś z dobermanem. Dobermanek przystanął w miejscu, a moja Nari napięła smycz. Chłopak tak spojrzał na nas i do swojego mówi: "Do nogi równaj", pies wyrównał, a właściciel spojrzał na mnie z takim dziwnym "czymś" w oczach. Tak jakby dumą i pogardą? No ale co tam ;) Mówię do Nari: "No chodź do mnie, skarbie", a ona tup tup do mnie i siada naprzeciwko mnie zadzierając łepek, aby mnie widzieć :cool3: Żebyście widzieli minę tego kolesia :lol: Nigdy jej nie zapomnę xD

Moja wina, że Nari się szybciutko uczy? ;)
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój piesio przypomina połączenie goldena z howawartem tyle, że na krótkich łapach. Więc gdy ktoś się mnie pytał co to za rasa to odpowiadałam, że Golden Hovart i każdemu szczeny opadały =).
A tak na marginesie to niepozwalanie na zabawę psu rasowemu z mieszańcem jest chore! Dla psa nie ma znaczenia pochodzenie czy rodowód. Nawet wzrost nie ma wpływu na pozycje w stadzie, a co dopiero nazwa rasy wpisana w książeczkę. Tacy ludzie jak ci tutaj opisani powinni się dobrze zastanowić co mówią. Charakter psa w dużej mierze zalerzy od właściciela...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Czoko']Wcale nie uważam że kundelek jak podrośnie jest brzydki. Dla mnie teraz Czokunia gdy podrosła jest jeszcze piekniejsza niż w styczniu gdy ją braliśmy ze schroniska[/quote]
Ja też tak nie uważam, moja Torcia jest tak samo ładna jak była na początku :lol:

P.S. Nasze pieski są chyba w tym samym wieku ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BORA']P.S. Nasze pieski są chyba w tym samym wieku ;)[/quote]

Rzeczywiście!
A gdzie można zobaczyć zdjęcia Tory?
Trochę zdjęć naszej Czokuni jest w Galerii - Czoko - czyli nasz owczarkotollerek.
Pozdrawiam Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czoko']Rzeczywiście!
A gdzie można zobaczyć zdjęcia Tory?
Trochę zdjęć naszej Czokuni jest w Galerii - Czoko - czyli nasz owczarkotollerek.
Pozdrawiam Ewa[/quote]
Zdjęcia Tory można obejrzeć w jej galerii [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=21567"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=21567[/URL] :lol: Zaraz będą nowe fotki, zapraszam ;) Idę zobaczyć Czoko :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja się z nietolerancją nigdy nie spotkałam.
Być nietolerancyjnym wobec takich oczu to grzech :evil_lol:

[url=http://img227.imageshack.us/img227/7671/tali33op.jpg][img]http://img227.imageshack.us/img227/7671/tali33op.th.jpg[/img][/url] [url=http://img526.imageshack.us/img526/8089/portret16ng.jpg][IMG]http://img526.imageshack.us/img526/8089/portret16ng.th.jpg[/IMG][/url]
Nie mam pojecia z jakich rodzicow pochodzi moja sunia i zupelnie mnie to nie interesuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina']Ja się z nietolerancją nigdy nie spotkałam.
Być nietolerancyjnym wobec takich oczu to grzech :evil_lol:

[URL="http://img227.imageshack.us/img227/7671/tali33op.jpg"][IMG]http://img227.imageshack.us/img227/7671/tali33op.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img526.imageshack.us/img526/8089/portret16ng.jpg"][IMG]http://img526.imageshack.us/img526/8089/portret16ng.th.jpg[/IMG][/URL]
Nie mam pojecia z jakich rodzicow pochodzi moja sunia i zupelnie mnie to nie interesuje.[/quote]
Pewnie często ktoś Cię pyta jaka to rasa :evil_lol:
Ja znam tylko mamę mojej Torci :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BORA'][B]Pewnie często ktoś Cię pyta jaka to rasa[/B] :evil_lol:
Ja znam tylko mamę mojej Torci :lol:[/QUOTE]Czasem mowie, [B]epagneul polonais [/B]i robie wielkie oko ;)

[SIZE="1"]Moja sunia ma troche ponad 4 lata. Jeszcze nigdy na nic nie chorowala. Uszu jej nigdy nie mylam. Kapalam tak solidniej ze dwa razy :oops: a mimo tego jest bielusienka i ma czysciutka skore. :loveu:
Do tego madralka, ze hej :loveu:
Zebyscie wiedzieli jak my sie kochamy ? Nie ma jak dobrze wybrany kundelek :lol:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina']Czasem mowie, [B]epagneul polonais [/B]i robie wielkie oko ;)

[SIZE=1]Moja sunia ma troche ponad 4 lata. Jeszcze nigdy na nic nie chorowala. Uszu jej nigdy nie mylam. Kapalam tak solidniej ze dwa razy :oops: a mimo tego jest bielusienka i ma czysciutka skore. :loveu:
Do tego madralka, ze hej :loveu:
Zebyscie wiedzieli jak my sie kochamy ? Nie ma jak dobrze wybrany kundelek :lol:[/SIZE][/quote]
Polonais - to znaczy polski... ale epagneul? Zdradź nam :cool3:

My także nie spotkaliśmy się na spacerach z żadnymi objawami dyskryminacji rasowej czy też nieprzyjemnościami. Też mam takie szczęście jak Ewelina, że mój rudzielec jest też słodziakiem miłym dla ludzkich oczu i dłoni :lol:

Link to comment
Share on other sites

wierzyc mi sie nie chce w to wszystko....nigdy sie z taka dyskryminacja nie spotkalam a cale zycie mialam kundelki w ilosciach roznych... wrecz odwrotnie...teraz kiedy mam doga, wczesniej zreszta tez ludzie mowili ze kundelki sa najmadrzejsze, najzdrowsze i najmilsze....:loveu: a przy moim rasowym cielatku zawsze pierwsze pytanie jest ile to to zre, ile ta bestia miejsca musi mniec i po co wogole mi taki cielak...a potem standartowo ze pwenie ma dysplazje i chory kregoslop... poza tym niewiele obcych psow ma pozwolenie na zabawe z Achillem, bo po pierwsze morderca po drugie na pewno krzywde zrobi...coz...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bora']Ja bym chyba tego nie zapamiętała[/QUOTE]Nie jest tak zle jak sie zna wymowe - ([I]epaniel bretą[/I]) ;)
[quote name='SuperGosia']Farciara, ale podejrzewam, iz to kwestia czasu :evil_lol: W koncu - jak Kuba Bogu, tak Bog Kubie... :megagrin:[/QUOTE]Taaaa kokardki Ci sie przypomnialy ? :evil_lol:
Ze nietolerancja jest tylko kwestia czasu nie mam watpliwosci :evil_lol:, bo wybieram sie do Polski z psem i ciarki mi po plecach przechodza co moze moja sunie w czasie tej wizyty spotkac :shake:
Jakies kagance, wieczne chodzenie na smyczy, podlatujace niekontrolowane bestie - tego nie znamy :placz:
Ze moj pies to kundel bede trabic na prawo i lewo, nie mam z tego powodu najmniejszych kompleksow, moze tym sposobem unikniemy chociaz bliskich kontaktow z rasowymi - niewychowanymi :evil_lol:

[B]Tośka_m[/B], to jest epagneul breton, nalezacy do 7-ej grupy.
Pojecia nie mam jaki jest polski odpowiednik nazwy [I]epagneul[/I] :oops:
To najukochansza rasa Francuzow.
Na jej bazie stworzylam dla mojej suni rase Epagneul polonais. ;)
Poza tym w dokumentach mam napisane, ze moja psica to mieszaniec epagneul'a :lol:
[IMG]http://www.frenchtoutou.com/groupe7/images/epagneulbreton/accueil1.jpg[/IMG]

[B]Hexi[/B] o dogach mam podobne zdanie, ze wielkie, ze zra jak smoki :evil_lol: mimo, ze uwazam je za mile stwory :loveu:
To jest rasa specyficznego typu ludzi, ktory lubie. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Evelina zapomniałaś o propozycjach pokrycia, albo, że ktoś będzie chciał szczeniaka po Twojej suni :D

A ja lubię dogi, tylko na razie nie mam dla takiego byczka warunków...może kiedyś. Poza tym to tylko raz widziałam na żywo doga, zapytałam właściciela czy mogę pogłaskać, a on na to:NIE :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dogi wcale duzo nie jedza jak na swoja mase ;)
a najpiekniejsze jest to ze wiedza ze sa duze i silne i juz nic nikomu nie musza udawadniac :) moje zwierzatko na szkoleniu mialo kumpla yorka...slicznie sie bawily cielaczek robil klap na ziemie i uwazal na lapy a pchla mala obskakiwala go wlazila na glowe i obgryzala co popadnie :lol:
Bora, to w takim razie zapraszamy do nas na glaskanie..ewentualnie na wystawy tam nikt nie ma problemu z pozwalaniem a dogi to uwielbiaja...to takie przerosniete kanapowce :evil_lol:
Evelina, czuje sie mile polechtana ;) to sa kochane stwory i nawet w wieku doroslym mieszcza sie na kolanka...moze nie cale...ale doopka sie miesci ;)
poza tym my mieszkamy w mieszkanku 55 metrow i nie mamy problemow z mieszczeniem sie...dziecek w domku przewaznie sie wyleguje za to szaleje na spacerach...w ta pogode glownie po zmroku ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BORA']Evelina zapomniałaś o propozycjach pokrycia, albo, że ktoś będzie chciał szczeniaka po Twojej suni :D [/quote]Bede odpowiadac, ze ona wybredna jest.
Uznaje tylko psy szczekajace po francusku, majace papiery i konto w banku :evil_lol:
[quote name='Tośka_m']Evelina - a to nie jest spaniel bretoński? [/QUOTE]Tlumaczenie jak dla mnie calkowicie poprawne, ale wolalam sama tego nie pisac, bo o rasach czytam od niedawna i sie na nich specjalnie nie znam :oops:
Psow tej rasy jest we Francji pelno. Praktycznie w kazdym domu stojacym pod lasem mozna takiego spotkac :lol:
Zawsze sa przyjazne i mile i glownie sluza do ukochanej francuskiej rozrywki - czyli polowan niby na dzika zwierzyne ale czesto jest to uganianie sie za podrzuconym w lesie hodowlanym bazantem :p
[quote name='Hexi']Dogi wcale duzo nie jedza jak na swoja mase.
Evelina, czuje sie mile polechtana ;) to sa kochane stwory i nawet w wieku doroslym mieszcza sie na kolanka...moze nie cale...ale doopka sie miesci ;)
poza tym my mieszkamy w mieszkanku 55 metrow i nie mamy problemow z mieszczeniem sie...dziecek w domku przewaznie sie wyleguje za to szaleje na spacerach...w ta pogode glownie po zmroku ;)[/QUOTE]Ze dogi to kochane stwory nie przecze.
Ilosc zarelka obliczylam sobie proporcjonalnie do mojej suni ;) i wyszlo mi, ze dog jest ponad moje sily.
Moj psiak najczesciej jak nie ma nic do roboty kladzie sie w okolicach gdzie ja jestem.
Mam kuchnie ponad 10 m kw., moj psiak wazy ok 17 kg, nieduzy w sumie ;) , ale wystarczy ze mi sie gdzies w kuchni zainstaluje mam problemy z szybkim przemieszczaniem sie.
Jakby to byl dog to nie wiem jakbym w kuchni funkcjonowala ? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Pewnie jorka, nie YT :D[/quote]
Tak samo pomyślałam :-D Następnym razem trzeba pytać o rodowód, a jak nie ma to powiedzieć, że jej jork to też mieszaniec, ale by się wkurzyła :evil_lol:

Wczoraj w ciągu pół godziny spotkalam 3 babcie z jorkami :shake: Przecież jest tyle ras, tyle miniaturek, tyle małych kundelków, ale nie musi być modny jork. Nie rozumiem tego, czy ci ludzie dzięki temu lepiej się czują? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BORA']Tak samo pomyślałam :-D Następnym razem trzeba pytać o rodowód, a jak nie ma to powiedzieć, że jej jork to też mieszaniec, ale by się wkurzyła :evil_lol:
[/quote]

Mieszaniec to jedyny i niepowtarzalny egzemplarz, a jork to kundel i w dodatku najczęściej - niestety - paszkudny :shake:
Ale nieważne, jaki pies, gorzej, że z babci główeńką coś nie-tego, może to z powodu upału :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...