Jump to content
Dogomania

Schronisko w BIAŁYMSTOKU !!! Szukamy DS i DT. Potrzebne ogłoszenia !!!


Guest monia3a

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie chcę innych zakończeń, takie jest idealne. Twojej szybkiej pomocy zawdzięcza dom i dzięki Ci za to.
Ciekawi mnie skąd się wzięło ogłoszenie, ale pewnie po prostu zrobił je ktoś, kto nie wiedział, że piesek ma już dom. Możliwe, że przez nasze ogłoszenia, które jeszcze nie powygasały. Jak znajdę jakieś swoje to wykasuję, żeby się zamęt nie robił.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

tak sobie ostatnio pomyślałam..
może założyć białostockiemu schronisku photobloga?
coś na wzór tego: [URL="http://www.aleola.photoblog.pl"]www.aleola.photoblog.pl[/URL]
jeśli nie byłoby sprzeciwu to nawet ja mogłabym go prowadzić, bo i tak codziennie bywam na photoblogu, a zawsze to jakieś dodatkowe ogłoszenie.
na początek pewnie wystarczyłyby zdjęcia i opisy z pierwszej strony tego wątku, podawałoby się kontakt np. do którejś z wolontariuszek.
co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dreag']Myślę, że każdy pomysł dla dobra zwierzaków jest dobry. A więc do dzieła!;)[/quote]


ok, więc założyłam. ;)
adres to [URL="http://www.schroniskobstok.fbl.pl"]www.schroniskobstok.fbl.pl[/URL]
czyli nie będzie problemu jeśli będę brać zdjęcia i opisy psów z pierwszej strony tego wątku tak?
a jaki adres mailowy podawać przy każdym psiaku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Feigned']tak sobie ostatnio pomyślałam..
może założyć białostockiemu schronisku photobloga?
coś na wzór tego: [URL="http://www.aleola.photoblog.pl"]www.aleola.photoblog.pl[/URL]
jeśli nie byłoby sprzeciwu to nawet ja mogłabym go prowadzić, bo i tak codziennie bywam na photoblogu, a zawsze to jakieś dodatkowe ogłoszenie.
na początek pewnie wystarczyłyby zdjęcia i opisy z pierwszej strony tego wątku, podawałoby się kontakt np. do którejś z wolontariuszek.
co o tym myślicie?[/quote]

Może i pomysł niezły ale sprawdzi się tylko wtedy gdy będziemy na bieżąco mieli stan aktualny psów do adopcji i wyadoptowanych.
Myślę, że to powinno być obgadane z Kierownikiem schroniska i powinna być osoba, która ma pozwolenie na robienie tych zdjęć i aktualizację danych.
A na dzień dzisiejszy, po aferach medialnych, to chyba nie bałdzo można coś zrobić. Nie wiem kto teraz może tam chodzić, kto nie może. Wolontariat został zawieszony, TOZ jakoś jeszcze może tam chodzić. Ale uważam, że nie powinno to być robione po cichu, tylko oficjalnie.

Tak mi się wydaje, ale może się mylę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Feigned']może macie rację.
tak więc na razie nie będę tego konta ruszać, najwyżej będzie można je aktywować za jakiś czas.[/quote]

Ja to w sumie nie wiem jak ten foto-blog działa :) Czy tam są tylko zdjęcia czy też teksty?

Ale żeby nawet rozpocząć rozmowy ze Schroniskiem to trzeba mieć z czym iść.

Czyli:
- czy jest ktoś zainteresowany chodzeniem do schroniska, robieniem zdjęć i zbieraniem informacji o psach?

Jak już będą osoby zainterseowane, wtedy można iść na rozmowy z konkretnymi propozycjami.

Choć w sumie to nie wiem czy nie lepiej po prostu zająć się profesjonalnie adopcjami na stronie schroniska......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karina1002']Ja to w sumie nie wiem jak ten foto-blog działa :) Czy tam są tylko zdjęcia czy też teksty?

Ale żeby nawet rozpocząć rozmowy ze Schroniskiem to trzeba mieć z czym iść.

Czyli:
- czy jest ktoś zainteresowany chodzeniem do schroniska, robieniem zdjęć i zbieraniem informacji o psach?

Jak już będą osoby zainterseowane, wtedy można iść na rozmowy z konkretnymi propozycjami.

Choć w sumie to nie wiem czy nie lepiej po prostu zająć się profesjonalnie adopcjami na stronie schroniska......[/quote]


są też teksty. ;)
podałam wcześniej podobnego photobloga, można zobaczyć jak to wygląda.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Z tego co się dowiedziałam Max odszedł nagle, cicho, nikomu nie potrzebny w swoim boksie w schronisku :-(
Szkoda, że nie znalazł swojego ludzia i odszedł sam a nie w ramiona człowieka ...
Biegaj szczęśliwie za TM
[img]http://republika.pl/blog_qg_418782/699509/tr/2.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Dziś będąc w schronisku rozmawiałam z p.kierownikiem i on jest jak najbardzie za prowadzeniem tego foto bloga. Jeśli jest ktoś chętny do prowadzenia to proszę bardzo mamy zgodę. Trzeba tylko konkretnie uzgodnić co i jak, może umówimy się w schronisku i wspólnie omówimy szczegóły jak to ma wyglądać, Feigned??

Dziś zrobiłam fotki szczeniaczkom, ponieważ jest ich za dużo :shake:
ma ktoś chęć pomóc w ogłoszeniach??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Dziś będąc w schronisku rozmawiałam z p.kierownikiem i on jest jak najbardzie za prowadzeniem tego foto bloga. Jeśli jest ktoś chętny do prowadzenia to proszę bardzo mamy zgodę. Trzeba tylko konkretnie uzgodnić co i jak, może umówimy się w schronisku i wspólnie omówimy szczegóły jak to ma wyglądać, Feigned??

Dziś zrobiłam fotki szczeniaczkom, ponieważ jest ich za dużo :shake:
ma ktoś chęć pomóc w ogłoszeniach??[/quote]

a wolontariat już jest w schronisku, bo słyszałam, że był zawieszony?
jeśli tak to ja od grudnia może bym przyszła, jeśli oczywiście szkoła mi na to pozwoli, bo na razie nie ma mnie w domu prawie całymi dniami. :-(
chodzi o to, żeby omówić to z kierownikiem?
bo jeśli ogólnie to szczerze mówiąc wolałabym przez maila/gadu, znacznie szybciej, a i w schronisku nigdy nie byłam, nie mam pojęcia jak tam trafić itd itp, więc i stresu mniej by mnie to kosztowało. :lol:
więc gdyby wystarczyło się dogadać elektronicznie to byłoby naprawdę super.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Wyaje mi się, że wypadałoby choćby zadzwonić i powiedzieć jak to ma wyglądać, a poza tym kto będzie robił zdjęcia pieskom i pisał opisy?? Aby to robić trzeba tam być.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Wyaje mi się, że wypadałoby choćby zadzwonić i powiedzieć jak to ma wyglądać, a poza tym kto będzie robił zdjęcia pieskom i pisał opisy?? Aby to robić trzeba tam być.[/quote]


dlatego też, jak pisałam, myślałam, żeby najpierw używać zdjęć i opisów z pierwszej str tego wątku - zdjęcia nie muszą być dodawane codziennie. Jeśli od grudnia poszłabym na wolontariat mogłabym kontynuowac prowadzenie bloga, jeśli nie, mógłby przejąć to inny wolontariusz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Feigned']dlatego też, jak pisałam, myślałam, żeby najpierw używać zdjęć i opisów z pierwszej str tego wątku - zdjęcia nie muszą być dodawane codziennie. Jeśli od grudnia poszłabym na wolontariat mogłabym kontynuowac prowadzenie bloga, jeśli nie, mógłby przejąć to inny wolontariusz.[/quote]

Pierwsza strona wątku już dawno nie była uaktualniona, pewnie większości psów już dawno nie ma w schronisku.

Jeśli wystarczą Ci same zdjęcia to może ze strony schroniska? Chociaż to moim zdaniem za mało, jeśli zależy Ci żeby to były jakieś odpowiedzialne adopcje to trzeba w miarę możliwości poznać charakter psów.

Ale zastanawiam się czy w ogóle jest sens prowadzenia czegoś takiego? Wątpię, żeby ktoś szukał psa za pośrednictwem bloga. No, chyba że zadbasz o odpowiednią reklamę... Bardzo dużo adopcji było z Allegro, trochę z BO. Jeśli masz chęci i zgodę to może lepiej poświęcić czas na ogłaszanie...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bakteria']Pierwsza strona wątku już dawno nie była uaktualniona, pewnie większości psów już dawno nie ma w schronisku.

Jeśli wystarczą Ci same zdjęcia to może ze strony schroniska? Chociaż to moim zdaniem za mało, jeśli zależy Ci żeby to były jakieś odpowiedzialne adopcje to trzeba w miarę możliwości poznać charakter psów.

Ale zastanawiam się czy w ogóle jest sens prowadzenia czegoś takiego? Wątpię, żeby ktoś szukał psa za pośrednictwem bloga. No, chyba że zadbasz o odpowiednią reklamę... Bardzo dużo adopcji było z Allegro, trochę z BO. Jeśli masz chęci i zgodę to może lepiej poświęcić czas na ogłaszanie...?[/quote]

No właśnie o to mi chodzi. Może lepiej by było, zeby strona adopcyjna na stronie schroniska była robiona na bieżąco. Tam jest prawdopodobieństwo, że ludzie zajrzą.

Tylko też musi być osoba, która przynajmniej raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie będzie w schronisku i spędzi trochę czasu na robieniu zdjęć i sprawdzaniu, które psy już poszły. Ale musi być współpraca z pracownikami ze schroniska: trzeba napisać zawsze parę zdań o psie, a tego nikt nie wie tylko pracownicy, i jeżeli już poszły do adopcji to też przecież mośna zrobić kącik wyadoptowanych.

Bo robienie strony czy blogu tylko na podstawie psów w boksach to jest bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karina1002']No właśnie o to mi chodzi. Może lepiej by było, zeby strona adopcyjna na stronie schroniska była robiona na bieżąco. Tam jest prawdopodobieństwo, że ludzie zajrzą.

Tylko też musi być osoba, która przynajmniej raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie będzie w schronisku i spędzi trochę czasu na robieniu zdjęć i sprawdzaniu, które psy już poszły. Ale musi być współpraca z pracownikami ze schroniska: trzeba napisać zawsze parę zdań o psie, a tego nikt nie wie tylko pracownicy, i jeżeli już poszły do adopcji to też przecież mośna zrobić kącik wyadoptowanych.

Bo robienie strony czy blogu tylko na podstawie psów w boksach to jest bez sensu.[/quote]

Dokładnie, taki fotoblog z samymi zdjęciami to już mamy w postaci strony schroniska, chyba nie ma sensu tworzyć kolejnego. A jeśli już ktoś będzie miał możliwość dokładnego określania charakterów psów to nie ma co tworzyć czegoś nowego, tylko zająć się na poważnie oficjalną stroną.

Co do znajomości charakterów psów przez pracowników schroniska, polemizowałabym. Nie da się określić charakteru psa ani nawet powiedzieć paru zdań o nim (chyba, że o tym skąd trafił, ale i to mało istotne bo jak z ulicy to tak jakby nic nie wiedzieć, a jak oddał właściciel to też mało warte, bo zazwyczaj oddał z powodu "alergii" albo "wyjazdu", a faktycznych powodów nie podaje) nie wyprowadzając go z boksu albo wyprowadzając tylko do zdjęć... Tu potrzeba dobrze i mądrze zorganizowanego wolontariatu, który będzie chociażby mógł wyprowadzać psy poza teren schroniska, bo na tym trawniczku psy zupełnie inaczej się zachowują niż poza... No, ale to już inna kwestia :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bakteria']Co do znajomości charakterów psów przez pracowników schroniska, polemizowałabym. Nie da się określić charakteru psa ani nawet powiedzieć paru zdań o nim (chyba, że o tym skąd trafił, ale i to mało istotne bo jak z ulicy to tak jakby nic nie wiedzieć, a jak oddał właściciel to też mało warte, bo zazwyczaj oddał z powodu "alergii" albo "wyjazdu", a faktycznych powodów nie podaje) nie wyprowadzając go z boksu albo wyprowadzając tylko do zdjęć... Tu potrzeba dobrze i mądrze zorganizowanego wolontariatu, który będzie chociażby mógł wyprowadzać psy poza teren schroniska, bo na tym trawniczku psy zupełnie inaczej się zachowują niż poza... No, ale to już inna kwestia :p[/quote]


Ano właśnie o to chodzi :)

Żeby coś sensownego napisać o psie, trzeba go choć trochę znać. Wiem, ze psy są oddawane z powodu "alergii" albo "agresji" i to ma się nijak do rzeczywistości, dlatego spacerki i bliższe poznanie jst jak najbardziej wskazane - nie koniecznie na terenie schroniska. Nawet głupia obserwacja jak reaguje na podniesiąną rękę, nagłe ruchy, otoczenie, moze dużo powiedzieć o psie.
Ale są czasami psy z interwencji, które były rzeczywiście w złych warunkach i o tym dobrze jest wiedzieć i mówić potencjalnym włascicielom.

Nie mówiąc już o chorobach - bez wglądu do kartotek, to nic z tego nie będzie.

Ale to wszystko musi być dokładnie obgadane z Kierownikiem Schroniska. Boję się też tego, ze dzis coś się ustali i będzie pozwolenie, a za miesiąc coś się odmieni i zostanie wszystko zablokowane. W obecnej sytuacji, kiedy jest zakaz wychodzenia na spacerki to w ogóle cienko to widzę. Nie wierzę też, że będą przekazywane informacje o chorobach, czy historii danego psa. Niestety.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...