Jump to content
Dogomania

Schronisko w BIAŁYMSTOKU !!! Szukamy DS i DT. Potrzebne ogłoszenia !!!


Guest monia3a

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Bakteria']I daj znać koniecznie jak teraz wygląda wolontariat ;) Chyba, że podpiszesz cyrograf i będziesz miała absolutny zakaz mówienia czegokolwiek :lol: :diabloti: Jestem strasznie ciekawa co i czy w ogóle się zmieniło...? No jak długo wytrzymasz :diabloti:[/QUOTE]
Przybyłam we wtorek rano, ani pana kierownika ani pani od wolontariatu nie było, to z powodu przygotowań na "piknik u Reksa". Poradzono mi wrócić w przyszłym tygodniu, ewentualnie umówić się telefonicznie. Mam nadzieje że sytuacja w schronisku chociaż trochę się poprawiła :p. Odezwę się już po cyrografie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bullowatych w schronisku przybyło-obecnie jest 6 sztuk.Jest przepełnienie a kierownik wedle znanych tylko sobie przepisów nie wydaje psów.Ja jestem blondynką,więc niech ktoś mi wyjaśni-trafił husky z czipem,wykastrowany,skończyła mu się kwarantanna,więc udałam się po niego a tu słyszę,że kierownik drugi raz chce go czipować,bo ten czip,który jest mu nie pasuje.Jest też sunia pitbull po kwarantannie i sterylizacji-przyjeżdżam z hodowcą a tu znowu nie wyda,bo coś.Sunia nie ma tatuażu,bo ta hodowla nie tatuuje psów,więc kierownik żąda od hodowcy zdjęć miotu sprzed ponad trzech lat-łaty będzie porownywał! Jestem załamana-w jeden dzień dwa takie numery a schronisko przepełnione.

Link to comment
Share on other sites

Głupota i tyle.. a czy przynajmniej sprawdzili tego starego chipa i szukali właściciela? Schronisko jest taaaaakie bogate to sobie może pozwolić na zapłacenie za usunięcie i pokryć koszty nowego.
Co do niewydawanie psów... proponuję skargę do UM. Wygląda to na prywatną niechęć albo ktoś zarezerwował sobie psiaka, co nawiasem mówiąc jest niezgodne z wewnętrznymi wytycznymi schroniska.

Ps. Czy koto kolwiek ostatnio widzial Zgredzika w schronie albo wie w którym boksie przebywa? Może do adopcji poszedł?

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='jaanna019']Ps. Czy koto kolwiek ostatnio widzial Zgredzika w schronie albo wie w którym boksie przebywa? Może do adopcji poszedł?[/QUOTE]

Chcesz go adoptować ?? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karina1002']Może napisać oficjalną skargę do schroniska, z do wiadomości: prezydent Miasta, z dokładnym opisem sytuacji, datami.
To nie jest normalne, że jest z jednej strony przepełnienie, a jak ktoś idzie po psy, to ich nie dostaje.[/QUOTE]

jedyna słuszna rada! a na miejscu tego hodowcy bulki zrobiłabym kierownictwu schroniska sprawę..

Link to comment
Share on other sites

Wystarczyło odrobinę dobrych chęci i proszę ogólna radość.

A tu nowe wieści z radia białystok:

Białystok: prokuratura przyjrzy się schronisku dla zwierząt

Była już[COLOR=Black] kontrola [COLOR=#FF6600][U][/U][/COLOR][/COLOR]Urzędu Miejskiego, teraz białostockiemu schronisku dla zwierząt uważnie przyjrzą się śledczy. Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie mówiące o nieprawidłowościach w placówce.

Złożyła je obywatelka Stanów Zjednoczonych, która sponsorowała białostockie schronisko. Płaciła m.in. za leki[COLOR=#FF6600][U][/U][/COLOR], karmę, czy sterylizację psów. Jej zdaniem faktury, które opłacała były później podstawą do wypłacania pieniędzy [COLOR=#FF6600][U][/U][/COLOR]z kasy miejskiej. A zatem za to samo - schronisko dostawało pieniądze [COLOR=#FF6600][U][/U][/COLOR]dwa razy - twierdzi sponsorka. W swoim zawiadomieniu pisze też o znęcaniu się nad zwierzętami.

Takie zarzuty pojawiały się już wcześniej. Dyrektor schroniska od początku wszystkiemu zaprzecza. Urząd Miejski przeprowadził nawet kontrolę w placówce, a ta nie wykazała żadnych nieprawidłowości.

Teraz schronisku przyjrzy się prokuratura i zdecyduje, czy należy wszcząć śledztwo w tej sprawie. (akk)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dość.Ledwie zakończyła się sprawa huskiego i pitbullki pojechałam do pewnej pani, które od lat ma pekińczyki,czy aby nie pomogła schronowej "pekince".Kobieta pracuje w sklepie zoologicznym i bez dłuższego myślenia postanowiła pomóc.Pojechałam do schroniska, bo pekinka już po kwarantannie a tu słyszę,że ją jeszcze potrzymają,bo może właściciel się zgłosi.Powiedziano mi też ,że pojedzie za parę dni na sterylizację i wtedy będzie gotowa do adopcji.Mija tydzień od tamtej rozmowy a sunia nadal bez sterylki.Dziś -15 a ona siedzi tam i marznie,bo tak im się podoba...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...