Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='tomasz76zg']. Kundelka plecam poniewaz charakter jest nieodgadniony......[/quote]
I takiego psa polecisz kazdemu:crazyeye: No to gratulacje...
A pozniej pies agresywny lub w najgorzym wypadku laduje w w schronie...

Nikt tu nie dyskryminuje kundelkow ale z nimi to loteria,pol biedy jesli jest na tymczasie pies i cos o nim wiemy,gorzej jesli nie...:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']No wlasnie-rasa psa nie ma zwiazku z jego odczuciami "co do" kotow.[/quote]

Dokładnie. Na swoich tymczasach miałam mnóstwo psów, różnych, ras, mieszanek i wielkości. I tylko jeden z nich okazał się nie lubić kotów. Owczarek Niemiecki. Husky, terriery, gończy polski - zero zainteresowania lub duża doza sympatii - czyt. mizianie, lizanie, przytulanie i wspólny sen.

To nie jest tak, że kundelki czy rasy myśliwskie z natury kotów nie lubią. Owszem - to, co ucieka i to na dodatek szybko, jest dla psów polujących ciekawostką. Ale nie oznacza agresji! Wszystko zależy od tego, jak hodowca/właściciel postępował z psem w przeszłości, ale także od Ciebie!

Link to comment
Share on other sites

Z gonieniem kotów da się też nauczyć, że domowych tknąć nie można ;). Wzięłam sukę, która chce zjeść wszystkie koty na dworze, ale mojego osobistego kota nie ruszy, bo wie że nie wolno :cool3:. Ba, nawet pooowoli zaczynają się nawzajem lubić [mimo że obce koty nadal chce zjeść] :multi:

Link to comment
Share on other sites

A umnie na odwrot. Wziełam suke, która jak widziała kota to robiła mine w stylu: "a co to za dziwadło?" No i nie ganiała kotów do czasu wspolnego spaceru z innym psem kiedy to oba zweszyły kota. Tamten poleciał pierwszy, Fiona za nim. Od tego czasu mimo moich prob zniechecania jej do ganiania kotow, Fiona gdy takiego dostrzeze ma gleboko w nosie ze ja sie dre. (Dobrze chociaz ze w domu, jak miałam krolika to wystarczył troche podniesiony głos i suka nie ruszyła krolika na podłodze. natomiast jak krolik był w klatce albo na weralce to Fiona ja wrecz kochała).

A żeby nie opdbiegać całkiem od tematu- wczesniej maiałam jamniczke, psa jak najbardziej myśliwskiego. Jamniczka bała się i mojej krolicy i kotów (kiedys z wrazenia spadła mi az z kraweznika, a innym razem kot ja gonil)

Link to comment
Share on other sites

Potrzebuje Waszej pomocy, gdyż ja znam się głównie na molosach, mniej na reszcie ras. Moja przyjaciółka, jakoś pod koniec wakacji chciałaby kupić psa. Rocznikowi 19lat, więc dorosła, ale mieszka jeszcze z rodzicami, więc w opiece nad psem może liczyć na ich pomoc. takie podstawowe informacje i wymagania:
- nie miała nigdy wcześniej psa
- mieszka w mieszkaniu, raczej średniej wielkości
- woli psy większe z dłuższą sierścią
- będzie miała czas na spacery, pies może być aktywny, lubić aportować
- jeżeli będzie trzeba to pójdzie na szkolenie ( już ja się tym zajmę :P )
- raczej pies pozytywnie nastawiony do innych ludzi i zwierząt
- wszelkie wydatki na psa nie stanowią problemu

Zastanawia się nad goldenem, ja też myślałam, że chyba był by dla niej odpowiedni. Tylko kompletnie nie mam sie kogo poradzić o dobrą, sprawdzoną hodowlę, z przebadanymi psami, z fajną psychiką. Myślałam też o flacie. Czy on się nadaje dla początkującej osoby? Jakie rasy ewentualnie jeszcze można by rozważyć? Chodził mi po głowie berneńczyk, ale to ciężkie psy ( zwłaszcza,że koleżanka chce samca) i nie wiem, czy chodzenie po schodach nie byłoby złe dla jego stawów... Proszę o jakąś pomoc :lol:

Link to comment
Share on other sites

A Toller?
Goldeny i Flatki są fajne. Przyjazne w stosunku do ludzi i innych psów, kochające ruch, podatne na naukę..

Co do hodowli i ogólnie Retrieverów:
[url=http://www.retriever.com.pl/retriever.html]Retrievery[/url] tutaj znajdziesz hodowle i inne cenne informacje ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sasni']O tollerach nie pomyślałam. A nie wiesz może, jak jest u flatów z instynktem myśliwskim :)? chodzi mi o to, czy flat, tak samo jak golden, nadaje się dla początkującej osoby ;)[/quote]

hm, wydaje mnie się, że flaty mają większe skłonności do perfumowania się na spacerkach w różnych obrzydliwościach :evil_lol: ale zapewne pierwszym psem w moim własnym domu, na swoim będzie flat ;) więc chyba się nadaje :p fajne psy, takie wieczne dzieciaki :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Z tym perfumowaniem to prawda :evil_lol:

Gdzieś słyszałam 9prawdopodobnie od któregoś właściciela), że flat zakochany w swoim właścicielu chodziłby za nim krok w krok [SIZE=1](do wc nawet)[/SIZE]

No i z wszystkimi 3 rasami można się w jakieś sporty bawić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']
Gdzieś słyszałam 9prawdopodobnie od któregoś właściciela), że flat zakochany w swoim właścicielu chodziłby za nim krok w krok [SIZE=1](do wc nawet)[/SIZE][/quote]
Nie jestem pewna, czy to zaleta :evil_lol:...
Przez takie zachowanie obecnie do ubikacji chodzę z 2 psami i kotem :diabloti:. Mój kibelek ma 2 m2 :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']A z kolei moja ewolucja wyboru ras po kolejnej ocenie miesięcznej wydolności finansowej zaczęła skłaniać się ku mniejszym rasom... Powoli ewoluuję od BOSa w stronę staffika :diabloti:[/quote]

Martens, kurcze ja Cię widzę z jakimś psiem z którym można popracować na trochę wyższym poziomie. Może jakiś rasowiec z odzysku, a może nierasowy z predyspozycjami.
P.S. Zawsze wydawało mi się, ze staffiki są dość drogą (cena szczenięcia) rasą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Nie jestem pewna, czy to zaleta :evil_lol:...
Przez takie zachowanie obecnie do ubikacji chodzę z 2 psami i kotem :diabloti:. Mój kibelek ma 2 m2 :evil_lol:[/quote]Moj kibelek nieco wiekszy, ale raz pod prysznicem bylem z kotlujacym sie towarzystwem w postaci 2 kotow i psa. Kilkukrotnie tez kot mi wpadl do wanny - zapewniam, ze znalezienie sie w jednym zbiorniku z mokrym kotem NIE JEST przyjemne :mad::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']zapewniam, ze znalezienie sie w jednym zbiorniku z mokrym kotem NIE JEST przyjemne :mad::evil_lol:[/quote]
Jakby ci to powiedzieć... wiem :diabloti:...
Ale i tak lepszy kot [szybkie odbicie się od dna i ucieczka] niż szczur - dopłynięcie do pańci, wdrapanie się na głowę [[COLOR=Silver]przy odrobinie szczęścia, bo jeszcze nad powierzchnię wystawały... ekhm... inne części ciała[/COLOR]] i BUNT - czyli nigdzie się nie ruszę, dopóki nie wyschnę i nawet nie próbuj mnie zabierać :evil_lol:... i tak się cieszyłam, że tylko 1 z moich szczurzyc nie lubiła wody, a pozostałe 2 obrażały się, jak je w końcu wyławiałam :mad:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie chodzi mi o koszt wyżywienia. Bo jednak między psem 15 a 40 kg jest różnica :razz:
A czy będę na psa odkładać pół roku, czy dwa lata, to już większej różnicy mi nie robi.

Nie wiem, nie mogę się zdecydować :roll:
Lubię owczarki, ale na bordera czy malinois się nie porwę. Aussie już tak sobie mi się podoba; fajny jest collie krótkowłosy, ale w Polsce ciężko o dobrego szczeniaka... Podoba mi się BOS, Beauceron, ale jak wezmę tak dużego psa, to finansowo będę ledwie dyszeć. Staffik to chyba najmniejsza z ras jakie mi się podobają i byłabym skłonna mieć; lubię charakter TTB.

Jednym słowem - nie wiem :p

Link to comment
Share on other sites

Z moich szczurow zaden nie lubil wody, wiec kapiele [glownie ze wzgledu na ogony - panowie, jak mozna tak sie zapuscic?!] wygladaly tak, ze co chwila latalem do salonu, zeby matka mi 'to wsciekle bydle' sciagala z karku :evil_lol:

Mlodszy kot - Rudy - jest pod tym wzgledem bardzo szczurzy. Dotknie wody to SRU - i juz siedzi czlowiekowi na plecach, wpiety w tshirta i skore, tylko ze jest zdecydowanie wiekszy i ciezszy od szczura, nie mowiac o tym, ze zostawia wiecej mokrych plam, jak sie zapycha do matki, zeby mu 'ta walnieta malpe' sciagnela :evil_lol::evil_lol:

A pies... pies jest w kapieli bezproblemowy. Wystarczy go za obroze trzymac poki sie nie zmoczy calego, a jak jest juz mokry, to mu zwisa co sie dalej z nim robi :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[B]Martens[/B] a nie myślałaś o sprowadzeniu collaka np. z Czech? to blisko, a podobno całkiem fajne mają :eviltong:

[B]Shin[/B] nie zrozumiałeś... to ja siebie kąpałam, a szczurki mi latały po łazience :diabloti:. Bo najlepszym sposobem na kiepski dzień była dłuuuga, gorąca kąpiel :loveu:... a ogoniaste przecież muszą swoje połazić, więc je zabierałam do łazienki :evil_lol:. Po jakimś czasie moje 3 wiedźmy zaczęły mi towarzyszyć przy każdej kąpieli, a po napuszczeniu wody do umywalki Asta i Mysza [tak dla zmyłki :evil_lol:] zgodziły się opuszczać wannę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88'][B]Shin[/B] nie zrozumiałeś... to ja siebie kąpałam, a szczurki mi latały po łazience[/quote]Zrozumialem, tylko ja mam wiecej szczescia i poza przypadkowymi wpadnieciami zwierzynca mi do wanny to jeszcze zadne bestie sie ze mna nie kapaly :evil_lol:
Chociaz nie bylo zbyt fajnie, jak kot postanowil uzyc moich kolan jako przejscia na skroty przez wanne :mad: Oczywiscie bal sie, ze do wody wleci, wiec pazurki na wierzch i lecim :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88'][B]Martens[/B] a nie myślałaś o sprowadzeniu collaka np. z Czech? to blisko, a podobno całkiem fajne mają :eviltong:
[/QUOTE]

Niby bym mogła, ale jakoś nie mam ochoty... Do Czech jednak mam trochę dalej niż przykładowo do Warszawy, a wybierając hodowlę, chciałabym ją odwiedzić przynajmniej dwa razy. No a takie minimum 2 wycieczki do Czech to jednak sporo pieniędzy i zachodu w porównaniu z kursem do Warszawy, Łodzi czy choćby nawet Wroławia. Jeszcze żeby mi akurat na tym collie konkretnie zależało to ok... Ale w sumie w grę wchodzą i inne rasy, dostępne w Polsce.
Ja chyba muszę po prostu jechać na wystawę, może się w ktorejś z tych ras konkretnie zakocham :lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Martens [/B]Ja proponuj teriera walijskiego
Po prostu idealny z tego co pisałaś, [COLOR=silver]a ja przeczytałam[/COLOR] :diabloti:
[COLOR=black]Uwielbia spacery,zabawę, łatwo sie uczy, szczególnie gdy jest to połączone z zabawą... Chętny do zabaw i psot pozostaje do późnego wieku :evil_lol: I jest średniej wielkości ;)[/COLOR]
A tu przykładowa hodowla:
[URL="http://nozdrzecki-vigor.pl/content/view/14/28/"]KLIK[/URL]

A tu co piszą o nich na stronie tej hodowli:

[B]Wspaniałe cechy walijczyka: [/B]

potrafi robić wszystko: pracować, bawić się, być psem wystawowym,

ciekawy świata, niezrównany przyjaciel,

nigdy nie jest syty czułości i pieszczot, może podobać się każdemu,

okazywaną mu miłość potrafi zwrócić z nawiązką,

pełen życia, otwarty, jowialny, niezależny,

elegancki, silny, pełen temperamentu, bystry, o zawadiackim spojrzeniu,

świetnie czuje się zarówno w warunkach wiejskich jak i miejskich,

nieduży wzrost (oko3o 40 cm), ciemne (bardzo praktyczne) umaszczenie,

szybki zwinny i posłuszny,

serdeczny, niezwykle wesoły pies,

doskonały pies obronny i pilnujący domu,

trymowany nie linieje (nie gubi włosa),


lubi dzieci oraz biegać bez smyczy po wolnej przestrzeni.

Link to comment
Share on other sites

po takiej reklamie to ja bym hodowle w te pędy skreślała z listy:diabloti: Ja rozumiem że trzeba towar reklamować aby się dobrze sprzedawał...ale nie ma ras, a już zwłaszcza w III grupie które mają same zalety. Pomijam że lubienie dzieci czy możliwość biegania bez smyczy zależy od wychowania, nie rasy.
Praktyczne ubarwienie też mnie zastanawia, choć brzmi lepiej niż np. 'pasujące do twojej kanapy':diabloti:

Link to comment
Share on other sites

A ja się tak zastanawiam... to waliczyk jest w końcu "niezależny" czy "posłuszny" :diabloti:...

Swoją drogą ja chcę psa, co potrafi WSZYTKO :placz:. No i takiego, co ma praktyczne, ciemne ubarwienie [bo niestety moja ma niepraktyczne ciemne ubarwienie - jakiś wybrakowany egzemplarz mi się trafił :evil_lol:]...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...